Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

PT CRUISER; Właśnie kupuję, proszę o szybką poradę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Darknowy

Darknowy

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 12
  • Dołączył:  08 lis 2009
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:2,4
  • Imię:Darek

Napisano 08 listopad 2009 - 00:24

Proszę o poradę ws zakupu PT, wybrałem parę, a jestem nowicjuszem, szukam znawców:

1. http://otomoto.pl/ch... ... 14642.html na ten się napaliłem
2. http://otomoto.pl/ch... ... 86272.html
3. http://otomoto.pl/ch... ... 80088.html

Pytanie też o cenę zakładając, że już wybiorę, czy 23.000 zł za 2003 to norma?
I jeszcze pytanie ile pali PT 2,4 (trasa i na mieście)?

pozdr i dzięki z góry

Dark

[ Dodano: 2009-11-08, 00:34 ]
znalazłem jeszcze dwa, sorki:

4. http://czestochowa.a... ... 47742.html
5. http://gorlice.autot...edaz/47376.html

te trochę drogie, ale może warto?
dzięki
Dark

#2 kurteczka_on

kurteczka_on

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 495
  • Dołączył:  05 sie 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0

Napisano 08 listopad 2009 - 01:05

Zapal go i niech pochodzi z 15 minut. Sprawdź czy się nie grzeje. Potem się przejedź po wertepach i pokręć gwałtownie kierownicą. Obserwuj kontrolki. Sprawdź czy się zagrzał. Ja musiałem wymienić łożyska w przednich kołach, bo świeciła mi się kontrola trakcji, i kosztowało to parę stówek. Teraz będę musiał prawdopodobnie wymienić termostat i wentylator bo nie grzeje się na trasie, a grzeje się w mieście. A to znowu parę stówek. Nastaw się na to, że PiTuś to nie samochód, ale miłość Twojego życia! :dance
Jeśli masz żonę, to powiedz Jej, że już nie jest najważniejsza! :tak

#3 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 08 listopad 2009 - 09:45

kurteczka_on,

Jeśli masz żonę, to powiedz Jej, że już nie jest najważniejsza!

:lol :lol :lol dobrze ze mój PT jest mój...

[ Dodano: 2009-11-08, 09:46 ]
Darknowy, tu sobie poczytaj : http://ptclub.pl/vie... ... sc&start=0 pozdrawiam

[ Dodano: 2009-11-08, 09:48 ]
Darknowy, a i jeszcze jedno, PT po lifcie maja komputer pokładowy - wczesniejsze nie......ale to nie ma duzego znaczenia.....chyba

#4 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 listopad 2009 - 12:01

Ten na któy sie napaliles nie ma emblematów na drzwiach przednich, co moglo by wskazywac ze byl przetarty i malowany, co oczywiscie nie dyskwalifikuje go, ale mozesz o to zapytac. Co do tych 2 ostatnich to malo widac bo male fotki. Ten ostatni po lifcie. Co do spalania i uzytkowana to masz co poczytac na forum w dzialach technicznym i awarie.

#5 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 listopad 2009 - 19:18

Ten poliftowiec ostatni ma chyba większą szpare w klapie przy szybie. Kiepskie zdjęcie, ale tak mi się wydaje.Darknowy, witaj kolego z moich stron :bry

#6 Darknowy

Darknowy

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 12
  • Dołączył:  08 lis 2009
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:2,4
  • Imię:Darek

Napisano 08 listopad 2009 - 22:14

Dzięki za dotychczasowe wpisy. Bardzo nam pomogły. Będziemy sprawdzać dalej, martwi nas szczególnie brak emblematów na drzwiach - może był stuknięty?
Dzięki.
Teraz z Lublina.

#7 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 listopad 2009 - 22:26

Na pewno był malowany, na fotkach widać przednie drzwi kierowcy , że są źle dopasowane, Ale kolorek jest śliczny.

#8 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 listopad 2009 - 02:25

I jak bedziesz ogladal tego niebieskiego to zwroc uwage na tylna klape. Na zdjeciach widze ze troszke się nie zgrywa rowek na klapie z rowkem na błotniku. Przypatrz się i wydaje się odcien być troszke jasniejszy ale to moze swiatło tak pada. Pozdrawiam.

#9 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 09 listopad 2009 - 12:31

Na pewno był malowany, na fotkach widać przednie drzwi kierowcy , że są źle dopasowane, Ale kolorek jest śliczny.



Takie wypowiedzi mnie naprawde rozbrajają że kolega twierdzi ze był malowany nie widac auta na oczy, no bywa:-) Może jest lakiernikiem albo ma dobre oko. Co do znaczków ja dotychczasowe auta ktore mialem pozbwilem znaczków jakos mi sie podobało że nie ma oznaczeń, i nie były bite ani malowane ! Przed sprzedażą ostatniego auta jednak znaczki powrociły na swoje miejsce, 3 klientów zarzucało mi że był bity tył i dlatego nie ma znaczków, co było najlepsze że jak był wyczyszczony samochod i się świecił było widac na kalapie dobicia z tasmy z napisów ale to nie trafiało do klientów. Jak bym z pitka pościagał znaczki tez wiekszość ludzi nie wiedziała by co to za auto :-)

Po czym stwierdziłes ze drzwi sa zle zpasowane ?? bo ja nie widze ?

#10 hrupek666

hrupek666

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 111
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:2.0 M Diesel
  • Imię:Michał

Napisano 09 listopad 2009 - 13:01

BLE ble ble ,irytują mnie pytania doradźcie znalazłem parę ofert , Formowicze jako właściciele pojazdów tej marki mogą powiedzieć (napisać) parę uwag na temat tych pojazdów ,ewentualnie napisać "słuchaj stary widziałem ODRADZAM lub POLECAM mnie nie stać na niego".A słowa typu brak naklejek lub szpara miedzy drzwiami to jest sprawa do dyskusji.
Sprawdzenie auta blacharsko to kwestia pomiaru lakieru ,nie są to auta nowe jak pomiar wykracza poza normy to znaczy ze coś było robione ,tylko debile by zostawili szparę po blacharce.Gorzej wygląda sprawa techniczna jest tyle sposobów żeby ukryć usterki ze głowa mała i jak ktoś chce to tak uczyni i nikt mu tego nie udowodni .Prawda jest taka jak nie zobaczysz sam to poproś jakiegoś mechanika ,zapłać mu i on zrobi co trzeba.

#11 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 09 listopad 2009 - 13:12

Nawet w nowych autach zdażają się auta szachlowane lub pomiary na czujniku wychodza skokowo. Bo grubiej nałozony bezbarwny w jednym miejscu a w drugim cieniej. Zgodze się z przedmówcą, najlepiej pojechac zobaczyc a jak ktos mieszka daleko może ktos mieszka blizej pojedzie zobaczy, na forum cytryny to norma ludzie sobie jezdrza i sprawdzaja, z mila checia moge poejchac ogladnac jakies auto w mojej okolicy

#12 hrupek666

hrupek666

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 111
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:2.0 M Diesel
  • Imię:Michał

Napisano 09 listopad 2009 - 13:36

Oczywiście ze i nowe nie są idealne, ale jak mi na mierniku na całym aucie wychodzi ok 150 a w paru miejscach ginie skala to wiadomo szpachla i to wiadro.Kiedyś kupując nowe auto kolega mierzył grubości i wyszło ze był cały malowany zrobione to było perfekcyjnie ,ale na innym aucie wychodziło jakieś 50 mniej morał był taki ze auto było pokazowe i miało parę rysek więc go pomalowali ,sprzedając je po 4 latach musiał się on tłumaczyć dlaczego jest taki pomiar.Odnośnie zakupu w komisie to mam odrębne zdanie ,co oni mogą wiedzieć o tym aucie

#13 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 listopad 2009 - 13:49

nomos,
Cieszę się że Ciebie rozbawiłem, ale jeśli widzisz auto którego elementy blacharskie nie są dopasowane, drzwi kierowcy są podniesione do góry( tylko ślepy tego nie zauważy), tylne za kierowcą odstają górą, dodasz do tego brak emblematu, to sprawa jest jasna. Auto było po wizycie u blacharza i u lakiernika.
Chyba, że właściciel napracował się specjalnie zdejmując emblematy, i źle dopasowując drzwi, tylko po co?
Nasze, moja opinie o aucie , nie są wyrocznią, jest to wynik mojej obserwacji na podstawie widocznych zdjęć.

#14 Darknowy

Darknowy

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 12
  • Dołączył:  08 lis 2009
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:2,4
  • Imię:Darek

Napisano 09 listopad 2009 - 23:28

Dzięki za kolejne wpisy. Jutro go biorę na ścieżkę zdrowia i się powinno trochę wyjaśnić, serio sobie wziąłem radę, że jak się nie znasz to weź mechanika i niech sprawdzi.
Dark :d

[ Dodano: 2009-11-10, 17:10 ]
No jechaliśmy nim (niebieski) jest OK ... poza tym, że ściąga na lewo. Jeszcze w czwartek pójdzie na warsztat się okaże co mu dolega. Jakoś mamy złe przeczucie, że był puknięty. Nierówności na lakierze nie widać.
pozdro

[ Dodano: 2009-11-10, 17:45 ]
Mam jeszcze pytanie; co może oznaczać lużna stacyjka i zacinający się kluczyk jak chcę go wyciągnąć? Dzięki za pomoc! hmm

#15 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 11 listopad 2009 - 16:03

Może i jestem ślepy a ty za to masz dobry wzrok. A co do ściągania mi tak zaczeło ściągac jak założyłem zimówki, na letnich zero a na zimowkach masakra oczywiscie dobry handlarz potrafi to zaretuszować :p

#16 hrupek666

hrupek666

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 111
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:2.0 M Diesel
  • Imię:Michał

Napisano 11 listopad 2009 - 16:18

Mam jeszcze pytanie; co może oznaczać lużna stacyjka i zacinający się kluczyk jak chcę go wyciągnąć? Dzięki za pomoc!

Pewnie znaczy ze będzie do wymiany,a co do lakieru to miernik bo może być ładnie pomalowany,i najlepiej na stację diagnostyczną koszt ok 30zł a wyjdzie czy ściąga bo jest zbieżność przekombinowana czy coś tam

#17 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 listopad 2009 - 18:50

A w jakiej pozycji kluczyk wyciągałeś? W Pt kluczyk się wyciąga po przekręceniu na sam dół i raz w góre. To jest pozycja wyciągania i wkładania kluczyka. Jeżeli wyciągałeś kluczyk w pozycji na samym dole to stacyjka do wymiany (z resztą tak jak u mnie).

#18 Darknowy

Darknowy

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 12
  • Dołączył:  08 lis 2009
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:2,4
  • Imię:Darek

Napisano 13 listopad 2009 - 01:13

Dzięki za porady. Jednak był malowany, po paru pytaniach właściciel (zarejestrował go w maju 2009) się przyznał, że coś tam malował. I oczywiście nie ma żadnych kwitów poza nowym dowodem rejestracyjnym. Mieliście rację co do malowania, szkoda czasu tylko, wóz po stuknięciu i pewnie licznik nie ten ... szukamy innego :piwo

#19 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 listopad 2009 - 14:37

nomos
Czy teraz nadal uważasz , że nic na podstawie zdjęć nie można wywnioskować? Krytykowałeś moją ocenę o malowaniu auta, a jednak to się potwierdziło. :kawka

#20 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 13 listopad 2009 - 17:47

Jednak był malowany

szkoda czasu tylko, wóz po stuknięciu i pewnie licznik nie ten

Oglądając ogłoszenia miałem od razu zwrócić Ci uwagę na to, że auta nie są opisane jako bezwypadkowe. Jeśli chcesz kupić auto bezwypadkowe to musisz szukać w autach bezwypadkowych. I tutaj trzeba uważać.

Polecam sobie zakupić na czas zakupu auta miernik grubości lakieru:
http://allegro.pl/it... ... sonda.html

Świetna rzecz. Miny osób sprzedających bezcenne.

Nie polecam tego typu testerow:
http://allegro.pl/it... ... tanio.html





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych