Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Meguiar`s


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 13 listopad 2009 - 12:32

Przypadkowo znalazłem firme która w swoim zakresie proponuje pełną renowację lakieru i nietylko tak zawne AUTO SPA. Zastanowiła mnie pewna gilnka do czyszczenia lakieru i natknołem sie na strone z tymi artykułami czyszczącymi, nie są one zbyt tanie ale oglądając filmik POLEROWANIE MASKI NAPRAWDE ZROBIŁY na mnie wielkie wrażenie. Jak potrafią wypolerować auto, środków jest masa do wszystkiego. Może ktoś używał i może sie podzielic opiniami na temat tych środków czyszczących. Ja napewno wyprubuje środka do dachów kabrioletów bo w moim cabrio jest juz troszke brudny i przyszazały.
A tu strona producenta ŚRODKI

#2 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 13 listopad 2009 - 17:19

Bardzo dobra marka. Przez długi czas stosowałem i byłem bardzo zadowolony.
Efekt bardzo łatwo osiągalny. Widoczny najbardziej na kolorach ciemnych. Wart swojej ceny. Nie wiem jaki efekt chcesz osiągnąć i jak bardzo masz porysowany samochod. Ale ja byłem bardzo zadowolony w porownaniu z produktami za 30zł. Produkty Meguiar's najlepszy efekt daja jesli stosujemy kompletna pielegnacje produktami oznaczonymi: Step 1, step 2, step 3.

Na przyszłośc aby nie musieć używać tego typu środków, może zacznijmy od tego jak same rysy powstawają. Nadwozie naszych PT Cruiserów pokryte jest wiekszą bądź mniejszą ilością drobnych zarysowań powstałych przede wszystkim z naszej winny podczas tak trywialnych czynności jak:
- wycieranie auta (nieodpowiednie materiały, np. szmatki o szorstkiej powierzchni itp.)
- nieumiejętne polerowanie auta,
- używanie środków mocno ściernych, np. Tempo
- stosowanie zwykłych myjni szczotkowych

Należy pamiętać, że wosk, mleczka i kosmetyki polerskie nie usuwają tych rys - one wnikają w nie czyniąc je mniej wydocznymi. Do usuwania tego typu zarysowań niezbędne są środki, których działanie polega na rozpuszczaniu lakieru i "przeniesieniu go na miejsce zarysowane. Właśnie takie produkty oferuje nam Meguiar's. Nie pamietam juz nazwy, ale jak znajde opakowanie to na pewno napisze.

#3 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 listopad 2009 - 19:56

a ja uzywam srodka do pielegnacji butow pokazywalem uczestnikom na muchowcu totalna rewelacja w spayu i szmatka brudu nie lapie jakias nanotechnologia i cos tam ... nazwy nie pamietam bo pitus w garazu i dzis nie pojde ale jutro zapodam nazwe srodka :dobranoc

#4 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 14 listopad 2009 - 10:56

No własnie wyczytałem że najlepiej uzywać krok po kroku środków czystości. Ale dalej mnie zastanawia ta glinka do czyszczenia jaka ona ma konsystencje ile jej trzeba na całe auto czy jest bardzo wydajna czy nie. Dowiedziałem się ile kosztuje renwacja lakieru w firmie w krakowie AUTO SPA koszt samej renowacji lakieru bez srodka około 500 zł panowie również usuwaja rysy wgniecenia czy też kleją plastiki. Powiem szczrze że napewno skorzystam z tej propozycji ale to dopiero na lato bo szkoda teraz, chociaz z drugiej strony na zime mozna lakier zabezpieczyc na działania atmosferyczne. Oni stosuja środki do ochrony lakieru gler czy jakos tak. Napewno zakupie ta gilneke z czystej ciekawości i chciałbym zobaczyć jak ona radzi sobie w połączeniu z lakierem auta. Dokładnie żeby usunąć rysy potrzeba rozpuścić lakier, a środki tańsze tego nie robią są to poprostu chwyty marketingowe. Zakupiłem czarny wosk niby kryje deliktne zarysowania i co i nic nie kryje, jedyne co trzeba przyznac po woskowaniu kolor nabiera blasku jest żywy i jak by ten czasrny kolor taki mocny. Po zastosowaniu zmywa sie po 2 dniach z lakieru na początku efekt bardzo miło zaskakujący woda spływa jak po kaczce, ale po 2 dniach juz nic nie ma wiec trzeba by polerować 10 warst albo co dwa dni :-)

mietek jak bys znalazł to by było miło z chęcia bym wyprubował, bo mam bzika na punkcie czystego auta, a teraz aura nie przypisuje :sciana

#5 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 listopad 2009 - 15:55

podaje linka do tego srodka wiec zdjecia nie robie bo jest na stronie
przeprasz m ze tak pozno odpisuje ale niemoc mnie wziela jakas......
http://www.eobuwie.c... ... 00ml-.html

rewelacja pierwsza klasa naprawde!!!!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych