Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

finansowanie forum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
259 odpowiedzi w tym temacie

#21 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 marzec 2019 - 12:44

moja propozycja 100 zeta od przyszlego roku a co,.... :miecio



#22 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 marzec 2019 - 13:08

Miecio, był taki gościu, nazywał się Laffer. On taką koncepcję miał, krzywa Laffera, czy cóś - wygoogluj sobie. Tak ogólnie, to dzięki Twojemu pomysłowi kasy możemy mieć mniej, niż mamy :o  :patyk



#23 Wrocunia

Wrocunia

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2380
  • Dołączył:  04 lut 2017
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 A
  • Imię:Monika
  • Skąd::Bydgoszcz
  • Płeć: Kobieta

Napisano 10 marzec 2019 - 13:26

Według słownika pwn darwizna to: 
Darowizna - to, co zostało podarowne, zwykle na podstawie pisemnej umowy. 

 

Mieczysław, jeśli uważasz, że 100 zł to kwota, którą należy zasilić forum to zrób to w innym przypadku nie będzie to już darowizną i tak została wyznaczona kwota minimum, co jest nie zgodne z tym, co tutaj napisałam, ale podciągnijmy to pod tą umowę pisemną, czy słowną :)

 

p.s. Mieczysław podpadasz mi już drugi dzień z rzędu, oj zadzownisz Ty to dostaniesz, przygotuj się.  



#24 leopaw

leopaw

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 2956
  • Dołączył:  02 lis 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2
  • Imię:Lech
  • Skąd::Lipno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 marzec 2019 - 13:38

Temat taki był poruszany kilka lat temu i jak pamiętam założyciel forum określił je jako DARMOWE darowizna jest dobrowolna i nie podlega żadnym określeniom finansowym. Na początku było nas dużo mniej i penie darowizna była wyższa ale to tylko wynikało z naszej strony.



#25 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4957
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 marzec 2019 - 14:49

moja propozycja 100 zeta od przyszlego roku a co,.... :miecio

 

Mietek, do czego zmierzasz? Czy forum ma utrzymywać większość, czy mniejszość? Rozumiem, że Ty od przyszłego roku będziesz przeznaczał darowiznę w kwocie stówki, brawo i szacun z mojej strony. Ale, rozumiem też, że piszesz tak po to, by ożywić to forum, co jest zrozumiałe z mojej strony.



#26 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7772
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 10 marzec 2019 - 19:22

Mieciu miesza... bo lubi!

#27 _Jerry_

_Jerry_

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 344
  • Dołączył:  07 mar 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.4 GT LPG M
  • Imię:Jarek
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 marzec 2019 - 19:44

Jeżeli mogę zabrać głos... :)
Przecież są chyba jakieś dane. Wiadomo ile ludzie wpłacali i przy obecnym podejściu do darowizny, starcza, czy nie. Nie wiem, czy statystycznie grono się powiększa, czy pomniejsza. Natomiast wydaje się stosunkowo prostą sprawą obliczenie kosztów jakie forum generuje. Z tego wszystkiego powinno wyjść, czy należy podnieść zwyczajową stawkę, czy nie ma takiej potrzeby. Wspomniana przez Darka krzywa Laffera niezaprzeczalnie jest prawdziwa i tak właśnie to funkcjonuje. Dlatego, podchodząc do sprawy na zasadzie "w kupie siła" (albo trzymajmy się kupy, kupy nikt nie ruszy :d), może lepiej utrzymać więcej drobnych wpłat, niż mniej np. po stówie. Może to być hamulcem dla domniemanych nowych członków, którzy nie wiedzą przecież czego mogą się tutaj spodziewać... 



#28 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7772
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 11 marzec 2019 - 09:34

Wszystkie koszty są policzone, zapisane i co roku wysyłane do wszystkich darczyńców. Nikt od nikogo nic nie chce, forum jest darmowe. Jeśli ktoś ma chęć wesprzeć darowizną funkcjonowanie forum, to robi to w kwocie jaką uważa za słuszną. Forumowicze ustalili, że będzie to minimum 20 zł na rok. Jeśli ktoś ma ochotę wpłacić 100, 200 czy 500 to zapraszam. Natomiast nie ma potrzeby nakazywania nikomu wpłacania wyższych kwot, to co jest wystarcza na utrzymanie forum. Pozdrawiam wszystkich darczyńców.



#29 _Jerry_

_Jerry_

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 344
  • Dołączył:  07 mar 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.4 GT LPG M
  • Imię:Jarek
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 marzec 2019 - 09:59

Wszystkie koszty są policzone, zapisane i co roku wysyłane do wszystkich darczyńców. Nikt od nikogo nic nie chce, forum jest darmowe. Jeśli ktoś ma chęć wesprzeć darowizną funkcjonowanie forum, to robi to w kwocie jaką uważa za słuszną. Forumowicze ustalili, że będzie to minimum 20 zł na rok. Jeśli ktoś ma ochotę wpłacić 100, 200 czy 500 to zapraszam. Natomiast nie ma potrzeby nakazywania nikomu wpłacania wyższych kwot, to co jest wystarcza na utrzymanie forum. Pozdrawiam wszystkich darczyńców.

No i wszystko w temacie :d



#30 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 11 marzec 2019 - 10:08

Ja bym nawet poszedł o krok dalej w kwestii nazewnictwa - to nie jest darowizna! Nikt z nas nikogo i niczego nie obdarowuje. Każdy z nas kupuje sobie możliwość funkcjonowania forum pod względem technicznym wykupując, jak gdyby, abonament, miejsce gdzie może nasze forum istnieć. W związku z faktem, że nie można zrobić tego w ten sposób, iż każdy z osobna opłaca domenę, potrzebnym jest stworzenie pewnego rodzaju skarbonki, wspólnej kasy skąd później przelewane są te pieniądze właśnie w tym celu. Ilość zgromadzonych środków przewyższa ilość, która jest niezbędna w danym roku, ale nikt przecież nie będzie dzielił pozostałości i przelewał z powrotem poszczególnym osobom. Dlatego co roku wszyscy Ci, którzy chcą wesprzeć możliwość funkcjonowania forum otrzymują informację ile środków pozostało. Forum jest darmowe, to fakt, ale dla każdego z osobna, czego dowodem są forumowicze, którzy nie czują potrzeby organizowania tej całej machiny zwanej PTClub.pl. I nikt nikogo do niczego nie zmusza, darmowe to darmowe. Nie jest natomiast darmowe ogólnie, bo niezbędnym jest dokonanie transakcji finansowej, jaką jest wykupienie domeny.


  • _Jerry_ lubi to

#31 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 marzec 2019 - 11:38

no i dupe dostalem,... za sugestie przepraszaam ale jestem na kilku forach i tam nie jak u nas, o dupie maryni, tylko konkrety ale oni maja sponsorow a u nas /nas nikt nie sponssoruje sami sie utrzymujemy,. no niewytrzymam debil za sciana wali mlotowiertarka ze aksa sie chowa pod stolik,... by powiedzial to bym pojechal na iknne mieszkanie,... robilem kiedys remont to uprzedzalem czy jest to takie obciazenie??? q.na?



#32 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 marzec 2019 - 17:03

To ja Cie oświecę Mieciu: kiedyś  (drzewiej)jak nie było określonej kwoty minimum, wpłaciłem w dwóch kolejnych latach 2x100pln,

Ponieważ nie zostało to odnotowane, to uznałem że mam w życi kolejne wpłacanie (dlatego tez pomimo stażu tylko tyle medalików)

I jak rozpoczęła się statystyka przez kolejny rok lub dwa nie wpłaciłem ani zeta.W kolejnym roku wpłaciłem 25pln a teraz trochę więcej.

Niech więc każdy wpłaca tyle ile chce oczywiście wymagane minimum



#33 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 marzec 2019 - 11:17

i tu i teraz ci maro20 napisze ze mam podobne odczucia,... a jakie? :podupcone,.. spotkamy sie na spocie to wygarniemy ale juz niestety nie bedzie komu,... :miecio

a medaliki dupcyc,...

yodarecki ja mam idywiduum w postaci stronki,.. budowa trwa ale trrzeba beecalowac/placic ale cieszy mnie to ze naklejki udostepniam te zwyklev i te na swiatlo stop in tez innepoducypierdolki ale powoli mam tego dosyc jak jakas OSOBA mi pisze zeten i teges brakuje i chce stare zaproszenia, chce oryginal logo ptclubu, ze chce kalendarz tylko ze na papierze 300gr/m2

to juz mnie wdupca,... nikt nie bierze do siebie ze byltaki samochodzik z samolocikiem i tez by chcial,... a w dupie bys chcial trzeba bylo byc na spocie u yody,.... szczerosc za szczerosc ja juz mam DOSYC i nie wiem czy po spocie zimowo/wiosennym nie odejde na emeryture,...:miecio


Użytkownik miecio edytował ten post 22 marzec 2019 - 11:32


#34 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 22 marzec 2019 - 11:25

Właśnie medaliki są zaebyste... ;) Mieczyławie Separatysto. :d



#35 Wrocunia

Wrocunia

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2380
  • Dołączył:  04 lut 2017
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 A
  • Imię:Monika
  • Skąd::Bydgoszcz
  • Płeć: Kobieta

Napisano 22 marzec 2019 - 12:08

No jakby Ci to Mieczysław powiedzieć marudzą w ten sposób osoby, które nic nie robią, a tylko wymagają od innych i w dupie mam to czy ktoś się teraz obrazi czy nie, pozdrawiam :wrocunia a na emeryturę to Ci pozwolę pójść jak opuszczę już tą ziemie.. mam więc nadzieję, że nie życzysz mi źle

#36 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 marzec 2019 - 19:42

też mam taki samochodzik z samolocikiem! Super pamiątka!!! (i jeszcze blaszka) A Ty mi tu Mieczysławie o emeryturze nawet nie wspominaj!!!

Wreszcie jest układ (na forum) który mi zajebiście pasuje a ty chcesz wydupcać? Chyba że chodzi Ci o podniesienie ciśnienia? No wtedy to tak :blabla



#37 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7772
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 22 marzec 2019 - 22:32

Na układy nie ma rady. Sami emeryci cholera. Do roboty, a nie bąki zbijać. Za 7 dni Ci tę emeryturę z głowy wybiję.

#38 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 kwiecień 2019 - 07:58

cisnienie zeszlo,... ale maro ani dorcia na spotkaniu nie dali  mi kopa w dupke,... a moze mi sie nalezalo? :miecio


Użytkownik miecio edytował ten post 15 kwiecień 2019 - 07:58


#39 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7772
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 15 kwiecień 2019 - 08:29

Gadałeś już mądrzej, to co Cię będę kopać!



#40 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 kwiecień 2019 - 17:49

Właśnie! odzyskałeś swój rozum, to co Ci mieliśmy przeszkadzać?







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)