Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Włącznik tylnej wycieraczki z podświetleniem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 gery73

gery73

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 56
  • Dołączył:  23 lis 2021
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M
  • Imię:Gerard
  • Skąd::Kielce
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 grudzień 2021 - 15:20

Panowie to w tym temacie ja pomogę - bo właśnie wszystkie żarówki w PT przerobiłem. 

 

Zaczne od dolnego panelu grzanie tylnych szyb, tylnia wycieraczka itd 

1, podgrzewanie tylnej szyby i lusterek - żarówka cokół T3 9,6 mm 1.2 W - nie kupijcie całych oprawek - tylko w sklepie elektrycznym żarówki do lutowania z długimi wąsami całe 0.9 zł za szt. Oprawki macie razem ze starą żarówką.

2. Tylnia wycieraczka to samo co wyżej - żarówka jest umiejscowiona po prawej stronie wyłącznika - jak go odepniecie z kostki i będziecie mięli wyłącznik w łapie wszystko stanie się jasne.

3. Regulacja świateł - trzeba rozebrać przełącznik, ale to banalne. Sa tutaj dwie żarówki jedna podświetla przełącznik druga umieszczona jest centralnie w rolce. Żarówka podświetlająca przełącznik 50 mA czyli powiedzmy 0.6 W, żarówka w rolce 100 mA  Czyli 1 W.

4. Konsola nawiewów - wiadomo żarówki 1,2 W na oprawce T3 96 mm 

5. Licznik - standardowa żarówka 1,2 W wysówana z oprawki - ja założyłem 2 W - nic się nie grzeje i nie przepala. 

 

6. Podświetlenie przycisków otwierania szyb - i tu jest gorzej, ale też tragedi nie ma - wszystkie żarówki są tam lutowane. Podświetlenie każdego przycisku jest żarówkami umieszczonymi na specjalnych cokolikach, wystarczy je odlutować i w to miejsce wlutować wspomnianie wyżej żarówki. Jest tam jeszcze żarówka podświetlająca znaczek szyby 1W wytarczy ją tylko wlutować. 

 

Największy problem jest z kolorem - wszystkie wspomniane żarówki mają (że się tak wyraże) kondonki koloru ciemno niebieskiego - wiadomo żółte światło niebieska przesłona daje nam kolor zielony, ale po tych paru latach ciężko je zdjąć bez uszkodzenia a dostać tego ni cholery nie można. Ja miałem zapasy żelonych kondonków z dawnych lat i wygląda to bardzo fajnie. 

 

Co do ledów - przedestowałem i nie wygląda to za dobrze co prawda świeci bardzo mocno, ale biały led nawet z oryginalnym niebieskim "kondonkiem " daje podświetlenie mocno niebieskie - musi być zarówka, która daje żółte światło. 

 

gery


A i oczywiście nie dopisałem - przełącznik sterowania szybami trzeba rozlutować zanim dobieżemy się do żarówek, ale to jak by Ktoś się chciał bawić to opiszę co i jak .


  • cyborg i WD40MAX lubią to

#22 cyborg

cyborg

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 338
  • Dołączył:  07 maj 2019
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 LPG
  • Imię:Dawid
  • Skąd::Brodnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 grudzień 2021 - 09:54

Gery73, super opis, może w końcu się dzięki temu zmotywuję i wymienię podświetlenia u żony w Picie...

A co do "kondonków" :

https://allegro.pl/k...umka na żarówkę


Użytkownik cyborg edytował ten post 02 grudzień 2021 - 09:55


#23 gery73

gery73

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 56
  • Dołączył:  23 lis 2021
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M
  • Imię:Gerard
  • Skąd::Kielce
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 grudzień 2021 - 10:13

Takie to ja mam, ale te większe spadają a te małe są zaciasne i się rwą. Po za tym cena ....

#24 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 854
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 kwiecień 2022 - 18:32

Co prawda temat trochę zapomniany, ale ja u siebie w Pitku zrobiłem całą deskę na ledach i nie mam żadnych zakłuceń na radiu. W przęłącznikach blokady drzwi na drzwiach też wstawiłem ledy. Już kiedyć ten temat na forum opisywałem włącznie z prezentacją. ...a cha, i zapasy kondonków są niepotrzebne, bo kolor daje led, ktòre u siebie zrobiłem w czerwieniach za wyjątkiem przełączników szyb, gdzie dałem ledy niebieskie (no i zegary podświetlone białymi diodami, co wyciągnęło wreszcie ten turkusowy cyferblad)..

Użytkownik Stefan2011 edytował ten post 04 kwiecień 2022 - 18:36






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych