Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

WOŚP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4957
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 styczeń 2021 - 14:40

WOŚP to szczytny cel, co już wcześniej napisałem. Do puszki wrzucam co nieco, ale jak już poruszyliście osobę Owsiaka, to dziada nie lubię, i nie koniecznie za jego politykierstwo.



#22 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 7999
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 styczeń 2021 - 15:29

"P.S. Mam sygnały od młodych ludzi, że niektóre wystąpienia Owsiaka na "przystanku" były zwyczajnie żenujące. Nie przyjechano tam po to aby wysłuchiwać politycznej agitki."

Na szczęście młodzi ludzie potrafią myśleć (no może nie wszyscy) i sami dokonywać właściwych dla siebie wyborów.
Fakt faktem,niejednokrotnie Owsiak się zapędza,przez co przypomina mi niektórych polityków i osoby duchowne.

#23 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 968
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 styczeń 2021 - 15:44

"P.S. Mam sygnały od młodych ludzi, że niektóre wystąpienia Owsiaka na "przystanku" były zwyczajnie żenujące. Nie przyjechano tam po to aby wysłuchiwać politycznej agitki."

Na szczęście młodzi ludzie potrafią myśleć (no może nie wszyscy) i sami dokonywać właściwych dla siebie wyborów.
Fakt faktem,niejednokrotnie Owsiak się zapędza,przez co przypomina mi niektórych polityków i osoby duchowne.

Nie do końca się zgodzę. Młodzi ludzie są tak samo, a może i nawet bardziej, są podatni na wszelkie manipulacje, jak ludzie starsi. Inaczej nie istniałaby n.p. reklama.

W zależności od wieku zmieniają się jedynie narzędzia manipulacji (youtube, facebook dla młodych ludzi  vs. reklamy telewizyjne dla seniorów) i zmienia się retoryka.

 

Konkludując. Bez polityki Owsiaka wrzucało by się do skarbonek łatwiej a wrzucając kasę nie wymagam agitacji politycznej Owsiaka tylko sprawnego załatwienia inkubatorów lub respiratorów. Ma robić wszystko tak aby maksymalizować wpływy i optymalizować wydatki.

Innymi słowy płacę/płacimy Owsiakowi, jako szefowi fundacji, za sprawne zebranie środków oraz za zakup sprzętu medycznego a nie za polityczne pitolenie.

 

Szkoda. Bo kiedyś takiego podziału i takich deklaracji politycznych ze strony Owsiaka nie było.


Użytkownik Al Capone edytował ten post 11 styczeń 2021 - 15:52


#24 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 7999
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 styczeń 2021 - 16:26

Nie do końca się zgodzę. Młodzi ludzie są tak samo, a może i nawet bardziej, są podatni na wszelkie manipulacje, jak ludzie starsi. Inaczej nie istniałaby n.p. reklama.
W zależności od wieku zmieniają się jedynie narzędzia manipulacji (youtube, facebook dla młodych ludzi  vs. reklamy telewizyjne dla seniorów) i zmienia się retoryka.
 
Konkludując. Bez polityki Owsiaka wrzucało by się do skarbonek łatwiej a wrzucając kasę nie wymagam agitacji politycznej Owsiaka tylko sprawnego załatwienia inkubatorów lub respiratorów. Ma robić wszystko tak aby maksymalizować wpływy i optymalizować wydatki.
Innymi słowy płacę/płacimy Owsiakowi, jako szefowi fundacji, za sprawne zebranie środków oraz za zakup sprzętu medycznego a nie za polityczne pitolenie.
 
Szkoda. Bo kiedyś takiego podziału i takich deklaracji politycznych ze strony Owsiaka nie było.

Oczywiście,że są podatni na manipulację.A ta manipulacja zaczyna się już w SP,ale tak się składa,że w mojej najbliższej rodzinie przeważają dzieciaki w wieku 16-21 lat i zdarza się,że chcą ze starym zgredem (czyli że mną) i po tych pogaduchach śmiem twierdzić,że dzisiejsza młodzież potrafi myśleć i dokonywać właściwych dla siebie wyborów.
Kiedyś zgadzałem się z 16-letnią w tedy siostrzenicą o WOŚP.Też chodziła z puszką Stwierdziła,że chodzi bo chce pomóc dzieciakom,bo to świetna akcja itp.ale na Owsiaka ma wyrąbane bo to nie jest ich człowiek Teraz ma 20 lat,jest studentką i zdania o Orkiestrze i Owsiaku nie zmieniła.
Wydaje mi się,że to my mamy więcej problemów z Owsiakiem i to my szukamy "dziury w całym,podwójnego dna"czy czego tam jeszcze.

#25 Edysia

Edysia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 6493
  • Dołączył:  02 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Kobieta

Napisano 11 styczeń 2021 - 18:53

A jak się odniesiecie do tego""": to słowa Owsiaka

 

Przy okazji Jurek Owsiak zabrał głos w sprawie rzekomych zysków, które miałby rejestrować bezpośrednio z Fundacji WOŚP. „Jako prezes zarządu Fundacji WOŚP, w swojej 27-letniej pracy w tym charakterze, ani ja, ani nikt z zarządu (4 osoby razem ze mną) nigdy nie otrzymał nawet złotówki z tytułu pełnienia tej funkcji. Wynagrodzenie zarządu jest zwyczajowo praktykowane w innych fundacjach i nie jest niczym nagannym, ale my od początku z tego zrezygnowaliśmy i nie przewidujemy, aby za tzw. posiedzenia, decyzje i za ponoszenie odpowiedzialności pobierać jakiekolwiek wynagrodzenie. Tę pracę czynimy w pełni zaangażowania i całkowicie społecznie”, czytamy w poście.



#26 seba1977

seba1977

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 2436
  • Dołączył:  18 gru 2013
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0 M gaz
  • Imię:Diana
  • Skąd::Żary
  • Płeć: Kobieta

Napisano 12 styczeń 2021 - 00:23

Jeśli tak mówi, to pewnie tak jest, takich kontroli, jak jego fundacja to chyba żadna inna nie miała



#27 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7772
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 12 styczeń 2021 - 08:28

Dlatego nie daję np na Caritas, po tym jak wyszło ile, kto sobie przydzielił, a ile zostało na szczytny cel.


  • bartek_sz3, Szymek_T i vipracbi lubią to

#28 MiGi42

MiGi42

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 975
  • Dołączył:  06 lut 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2CRD
  • Imię:Romuald
  • Skąd::Poznan
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 styczeń 2021 - 10:04

Wspieranie potrzebujących nawet za pomocą Orkiestry - tak.

"róbta co chceta' , "kocham ćpunów" , politykierstwo ,  - Owsiak - nie


  • indianer i Al Capone lubią to

#29 morf

morf

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 1103
  • Dołączył:  22 sie 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 styczeń 2021 - 12:36

Szkoda. Bo kiedyś takiego podziału i takich deklaracji politycznych ze strony Owsiaka nie było.

no to pytanie czemu teraz i od kiedy są? kto to zapoczątkował?

"róbta co chceta' , "kocham ćpunów"

 

a czego te cytaty się tyczą? o jakich ćpunów chodzi?

jak napiszę, że często jestem pijany to trochę słabo brzmi, nie?

ale jak dodam, że ze szczęścia? potrzebujemy chyba trochę dystansu. 



#30 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 968
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 styczeń 2021 - 12:48

A jak się odniesiecie do tego""": to słowa Owsiaka

 

Przy okazji Jurek Owsiak zabrał głos w sprawie rzekomych zysków, które miałby rejestrować bezpośrednio z Fundacji WOŚP. „Jako prezes zarządu Fundacji WOŚP, w swojej 27-letniej pracy w tym charakterze, ani ja, ani nikt z zarządu (4 osoby razem ze mną) nigdy nie otrzymał nawet złotówki z tytułu pełnienia tej funkcji. Wynagrodzenie zarządu jest zwyczajowo praktykowane w innych fundacjach i nie jest niczym nagannym, ale my od początku z tego zrezygnowaliśmy i nie przewidujemy, aby za tzw. posiedzenia, decyzje i za ponoszenie odpowiedzialności pobierać jakiekolwiek wynagrodzenie. Tę pracę czynimy w pełni zaangażowania i całkowicie społecznie”, czytamy w poście.

"Ja, Jurek Owsiak, od 6 lat pracuję w firmie Złoty Melon, która jest jednoosobową spółką należącą tylko i wyłącznie do Fundacji WOŚP i która ma na celu pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych. Jestem prezesem zarządu tej spółki i moje wynagrodzenie „na rękę” wynosi ok. 10 tys. złotych. Jego wielkość nie zmieniła się w ostatnich latach znacząco, bo ostatnia moja podwyżka miała miejsce w październiku 2017 roku i wynosiła 1000 z [...]

Po raz kolejny informuję, że ja, Jurek Owsiak, nie pobieram żadnego wynagrodzenia z Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 

https://www.eska.pl/...-Cy6s-LWve.html

 

Zacytowanie wpisy, nota bene, są spójne, ponieważ Owsiak bezpośrednio od WOSP wynagrodzenia nie pobiera ale pośrednio to już owszem. Natomiast pierwszy wpis sugeruje trochę inną sytuację.

 

Podkreślam, że nie mam niczego przeciwko. On zwyczajnie pracuje i powinien być za pracę wynagradzany. To tylko odniesienie się do wpisu. 


Użytkownik Al Capone edytował ten post 12 styczeń 2021 - 12:54


#31 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 styczeń 2021 - 13:30

Nie podejrzewam, że Jurek Owsiak z zamiłowania wziął i zabrał się za politykowanie... Już zapomnieliśmy kto, w czym robił i robi mu pod górkę? Przecież takie nękanie to umarłego by z grobu poruszyło. Ileż można? Może on nie jest praktykującym katolikiem i nie potrafi nadstawiać drugiego policzka... I nie zgodzę się, w sumie ponownie to piszę, że jego sposób bycia powoduje mniejsze wpływy... Wręcz odwrotnie czego przykładem są jego wypowiedzi w zeszłym roku i jeszcze wcześniej, po zakusach rządu, żeby położyć łapę na zbiórkach WOŚP albo uniemożliwić w ogóle organizację finału WOŚP, ludzie zaczęli wpłacać jeszcze więcej i wstawiać się za WOŚP. A biorąc pod uwagę sposób w jaki działa Owsiak to zgadzam się z morfem, trochę dystansu potrzeba. Można wpłacać na inne fundacje, można poszukać takie, które nic nie piszą, nie udostępniają, nie organizują żadnych eventów..., po prostu zbierają, a WOŚP ma taką formułę a nie inną.


Użytkownik Yodarek edytował ten post 12 styczeń 2021 - 18:45

  • Mona i Zenonzlasu lubią to

#32 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 968
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 styczeń 2021 - 16:07

A biorąc pod uwagę sposób w jaki działa Owsiak to zgadzam się z morfem, trochę dystansu potrzeba.Ja ten dystans posiadam

Oczywiście. Gdybym nie miał tego dystansu to bym raczej nie wpłacał :-)



#33 ebduc

ebduc

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 204
  • Dołączył:  26 wrz 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1996
  • Imię:Angela
  • Skąd::Wrocław
  • Płeć: Kobieta

Napisano 17 styczeń 2021 - 14:51

oczywiście, cóż to za pytanie - Gramy głośno !



#34 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 styczeń 2021 - 18:22

Ja już gotowy...  :ziomal

Załączone pliki



#35 KrzysiekPT

KrzysiekPT

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  •         
  • Posty: 1297
  • Dołączył:  17 maj 2020
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 CRD M
  • Imię:Krzysiek
  • Skąd::Bielsko B
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 styczeń 2021 - 18:59

a może w przyszłym roku jakieś PiTogranie zrobimy. Wspólnie albo w mniejszych grupach, regionalnie albo jakoś. Tak tylko myślę głośno żyjąc nadzieją że żadnych obostrzeń nie będzie. Mam kumpli w klubie motocyklowym i oni cyklicznie robią np akcję MOTOMIKOŁAJE.


  • Dorka lubi to

#36 Mona

Mona

    Uzależniony

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 573
  • Dołączył:  31 maj 2015
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 M LPG
  • Imię:Monika
  • Skąd::Sandomierz
  • Płeć: Kobieta

Napisano 21 styczeń 2021 - 21:06

Gramy, od samego początku :)



#37 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7772
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 21 styczeń 2021 - 22:23

Krzysiek, dobry pomysł. Trzymaj rękę na pulsie.

#38 KrzysiekPT

KrzysiekPT

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  •         
  • Posty: 1297
  • Dołączył:  17 maj 2020
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 CRD M
  • Imię:Krzysiek
  • Skąd::Bielsko B
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 styczeń 2021 - 17:18

ok , przypomnij mi  kiedyś w lecie 



#39 Edysia

Edysia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 6493
  • Dołączył:  02 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Kobieta

Napisano 22 styczeń 2021 - 18:26

Krzysiek... jak będziesz organizował w Bielsku to na pewno się zjawię... :kciuki

 

 

 

 

 

 

 

k



#40 leopaw

leopaw

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 2956
  • Dołączył:  02 lis 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2
  • Imię:Lech
  • Skąd::Lipno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 styczeń 2021 - 19:12

Widać KRAJOWY IDENTYFIKATOR SUPER. Ja od 29 lat jestem jednym z organizatorów u Nas W.O.Ś.P.  Jutro jadę w sprawie grochówki i bigosu. Oczywiście pamiątek sporo.


  • Dorka i Mona lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych