Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

pokrowce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 KrzysiekPT

KrzysiekPT

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  •         
  • Posty: 1298
  • Dołączył:  17 maj 2020
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 CRD M
  • Imię:Krzysiek
  • Skąd::Bielsko B
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 kwiecień 2021 - 19:15

Mam trochę śmieszny pomysł no ale nie mam innego. Moja żona kocha swojego PiTka i uwielbia nim jeździć Jednak są rzeczy nad którymi ubolewa. Brak skóry nawet półskóry w polifcie a co za tym idzie kiepskie obicia foteli jak z kiepskiego garnituru. Pomyślałem o pokrowcach nawet ze skóry syntetycznej  ale nie wiem czy ktoś próbował założyć jakieś w swoim PiTku i czy ktoś wie z jakiej firmy pasują. Bo dedykowanych raczej nie ma a uniwersalne czasem są fatalnie niedopasowane. Jeśli wiecie o jakichś pokrowcach albo macie jakieś inne rozwiązanie to oczekuję podpowiedzi. Planuje również przemalować środkowy panel bo ten błyszczący plastik jest raczej bardzo nie fajny . Mówie o polifcie. Z góry dzięki za sugestie 

Załączone pliki

  • Załączony plik  panel.jpg   6,77 KB   1 Ilość pobrań


#2 Susel_125

Susel_125

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 580
  • Dołączył:  27 lut 2019
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:GT 2.4 T , M
  • Imię:Piotr
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 kwiecień 2021 - 20:19

Moja sugestia, nie maluj środkowej konsoli tylko zrób na tym hydrografikę, o wiele lepsze wzory uzyskasz.

#3 dominik

dominik

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 1916
  • Dołączył:  08 sie 2019
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4turbo A
  • Imię:dominik
  • Skąd::łomianki
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 kwiecień 2021 - 21:47

Fotele oddaj do tapicera i wybierzcie jakiś dobry materiał a hydro ? Super sprawa

#4 Bezimienny Gość.rideat ipsum_*

Bezimienny Gość.rideat ipsum_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 kwiecień 2021 - 09:36

Tak jak napisał Dominik, najlepsza opcja to wyjąć siedzenia i dać do obicia....ja tak robiłem. Do tego zawsze obijali mi boczki drzwi .Możesz też zamówić pokrowce dedykowane do Twojego auta z gwarancją spasowania np w Firmie Jakbet z Legnicy. Trzecia opcja to Chiny. Przykładowe foto. Tam też znajdziesz dedykowane do PT. Ale sam ich nie zakładaj tylko podjedż do tapicera który je troszkę przerobi i założy...( długo by pisać ) Jeśli chodzi o konsolę to też dosyć prosta sprawa , ale ....Masz tą po lifcie czyli taką patelnię. Zdemontuj ją wyjmij wszystko co się da i też daj tapicerowi aby wykleił ją np ekoskórą jak fotele. Ja własnoręcznie dorabiałem okrągłe elementy z polerowanej stali aby wykończyć to dzieło i było super. Trochę zabawy jest, koszt to max 1000 pln jesli nie popłyniesz w stronę naturalnej skóry oczywiście. 



#5 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7772
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 29 kwiecień 2021 - 09:56

najlepsza opcja to wyjąć siedzenia i dać do obicia....ja tak robiłem.

Ja własnoręcznie dorabiałem okrągłe elementy z polerowanej stali aby wykończyć to dzieło i było super.

Pokaż jakieś foty, jak to wygląda? Szczególnie siedzenia mnie ciekawią. 



#6 KrzysiekPT

KrzysiekPT

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  •         
  • Posty: 1298
  • Dołączył:  17 maj 2020
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 CRD M
  • Imię:Krzysiek
  • Skąd::Bielsko B
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 kwiecień 2021 - 15:57

wielkie dzięki za sugestie. Hydro pooglądałem różne i poczytałem.  Hydro  na panel i schowek będzie ok. Tapicera poszukam mądrego ale obawiam się że to może przekroczyć mój budżet . Popatrze na ten Jakbet z Legnicy i coś wybiore i potem do tapicera niech dopasuje. Wielkie dzięki za aktywność i rady. Pozdrawiam. 



#7 Bezimienny Gość.rideat ipsum_*

Bezimienny Gość.rideat ipsum_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 kwiecień 2021 - 20:35

wielkie dzięki za sugestie. Hydro pooglądałem różne i poczytałem.  Hydro  na panel i schowek będzie ok. Tapicera poszukam mądrego ale obawiam się że to może przekroczyć mój budżet . Popatrze na ten Jakbet z Legnicy i coś wybiore i potem do tapicera niech dopasuje. Wielkie dzięki za aktywność i rady. Pozdrawiam. 

Nie poddawaj się , to naprawdę tylko wygląda na trudne i strasznie drogie. Jeżeli sam wykonasz pracę demontażu i potem montażu siedzeń , boczków , konsoli itd.....sam kupisz materiał to naprawdę zmieścisz się w 1000 max 1500 pln a wnętrze będziesz miał jak w Bentleyu. Zaufaj mi , jeśli profesjonalna firma bierze za uszycie dedykowanych pokrowców z ekoskóry 800 pln , włącznie z pokrowcami na podłokietniki , to ile będzie Cię kosztowało jeśli sam kupisz materiał ? 

Żeby Cię zachęcić wygrzebałem coś takiego . Jeśli chcesz zrobić efekt ..wow...zrób projekt z ekoskórą pikowaną łączoną z innym materiałem i np w dwu kolorach jak na foto. Taką ekoskórę kupisz na allegro już od 12 pln za metr. Często tapicer ma niewykorzystane odpady i chętnie się ich pozbędzie. W życiu trzeba być "twardym a nie mientkim" . Zacznij od czegoś . Nie musisz robić wszystkiego na raz. Jeżeli Pani której robiłem podobny projekt wyrazi zgodę to wyślę Ci fotki na priv auta po lifcie. 

 

 https://allegro.pl/o...9ab8b1bd1d899d5

Załączone pliki

  • Załączony plik  57.jpg   26,83 KB   2 Ilość pobrań
  • Załączony plik  99.jpg   30,6 KB   1 Ilość pobrań






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych