Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

[Ciekawostka] rozwoj konceptu pitka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#1 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 26 wrzesień 2008 - 11:11

nie wiem, czy przygladaliscie sie kiedys rozwojowi konceptu cruisera przed jego oficjalnym wejsciem na rynek... otoz nie od razu mial on wygladac tak jak wyglada :)

wystarczy w googlu wpisac pt ruiser concept albo wejsc np na ta strone :)

http://www.mrmikes.com/ptconcepts.htm

ktos juz dal linka do strony na ktorej jest po krotce opisane jak wygladalo tworzenie naszego autka :)

Projekt w tydzień

Niezwykłe były losy powstania tego auta. Tom Gale, wiceprezes ds. rozwoju produktu w Chryslerze postawił przed swoim zespołem stylistów zadanie zaprojektowania samochodu, który spełniałby zupełnie nowe wymagania. Po pierwsze, miał być pojazdem kompletnie nowym, odróżniającym się od produkowanych dotychczas. Charakterystyczne dla niego miały być elementy retro. Co więcej, miał być rozpoznawalny i natychmiast identyfikowany z marką. Na koniec Gale przedstawił swoim pracownikom z góry założone wymiary wnętrza.


Podobno gdy projekt był już gotowy, Gale tylko westchnął, pokręcił głową i mruknął: „To nie to...” Nie zadowoliły go również efekty pracy zaangażowanych przez niego niezależnych stylistów. Najwyraźniej żaden z nich nie czytał w myślach Gale´a, bo przedstawione pomysły zupełnie rozminęły się z jego oczekiwaniami.

Ostatnią deską ratunku miał być Brian Nesbitt, 27-latek współpracujący wcześniej przy innych prototypach Chryslera. Nesbitt wysłuchał Gale´a, a po tygodniu przyniósł mu gotowy projekt! Gale aż podskoczył z zachwytu. Wytrawni amerykańscy styliści tylko szeroko otwierali oczy, a Nesbitt objął kontrolę nad realizacją całego przedsięwzięcia.

— Wiedziałem, że musimy stworzyć coś, od czego nie będzie można oderwać wzroku — opowiada ojciec Cruisera. — Chcieliśmy uwydatnić jego retro-współczesny charakter. Pamiętam, że gdy w dzieciństwie oglądałem samochody z lat trzydziestych, czy czterdziestych były one dla mnie synonimem siły i motoryzacyjnej potęgi. Tworząc Cruisera wyobrażałem sobie warczącego buldoga. Chciałem odwzorować jego postawę.


musze przyznac ze pronto cruizer wyglada calkiem apetycznie :), ale za to peirwszy koncept pronto jest obrzydliwy :)

#2 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 wrzesień 2008 - 11:43

najobrzydlisza jest wersja coupe, ale ochyda ;/

#3 Bezimienny Gość.szczepang1_*

Bezimienny Gość.szczepang1_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 wrzesień 2008 - 12:04

Ale ten California Cruiser jest ciekawy. :fota

#4 daniel

daniel

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 554
  • Dołączył:  31 sie 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:sprzedany
  • Imię:zgadnij :D

Napisano 26 wrzesień 2008 - 13:02

Czarny PT Wagon to by wymiatał :diabelek
Gangsterka na maxa :brawo

#5 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 26 wrzesień 2008 - 18:49

Z tymi wersjami, Chrysler zwojował by rynek... Dla każdego coś :)

#6 Leeocruiser

Leeocruiser

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 481
  • Dołączył:  29 sie 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 crd
  • Imię:LeeO

Napisano 28 wrzesień 2008 - 12:25

Z tymi wersjami, Chrysler zwojował by rynek... Dla każdego coś :)


Przemo ,nie jestem do końca pewien.Nasze autko wzbudza różne emocje - spotykam się często z tekstami typu "ale super ,old school zajeb... itp. Ostatnio zostałem jednak pokonany , jakaś baba z zaparkowanego obok.. czerwonego golfa II :torba bez ogródek rzuciła tekstem " ale szpetntne auto..."
Wracajac do tematu - podoba mi sie wersja pick - up :jupi

#7 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 wrzesień 2008 - 12:34

Z tymi wersjami, Chrysler zwojował by rynek... Dla każdego coś :)


Przemo ,nie jestem do końca pewien.Nasze autko wzbudza różne emocje - spotykam się często z tekstami typu "ale super ,old school zajeb... itp. Ostatnio zostałem jednak pokonany , jakaś baba z zaparkowanego obok.. czerwonego golfa II :torba bez ogródek rzuciła tekstem " ale szpetntne auto..."
Wracajac do tematu - podoba mi sie wersja pick - up :jupi


Osobiscie nie pozostalbym bym jej dluzy, rzeklbym, fajny golf, szkoda tylko ze taki wiesniacki (zreszta innych wersji golfa chyba nie ma). Wniosek, zazdrosnica :dance2

#8 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 28 wrzesień 2008 - 17:26

jakaś baba z zaparkowanego obok.. czerwonego golfa II

Kompleksy... Opinia posiadacza GolfaII sie nie liczy...

#9 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 29 wrzesień 2008 - 08:29

a po co zajmowac sie opinia wlascicieli schmelzwagenow ;)
swoja droga pt wywoluje skrajne emocje - jedni sie nim podniecaja, inni krytykuja... ja np uslyszalem od wlascicielki fiesty ;), ze kupilem sobie babski wozek :]... no coz... skoro czarny cruiser z przyciemnianymi szybami i chromowanymi alu jest babski to widac trzeba bylo sobie kupic rozowe cinquecento :glupek :glupek :glupek

#10 Bezimienny Gość.szczepang1_*

Bezimienny Gość.szczepang1_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 wrzesień 2008 - 13:00

No to i tak dobrze..... ja usłyszałem: - O kur... jakim antykiem przyjechał!
Nieźle co?

#11 Aga

Aga

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1118
  • Dołączył:  03 wrz 2008
  • Rok Produkcji:0
  • Silnik:1.6 Touring E

Napisano 29 wrzesień 2008 - 15:25

scoroop, - :lol "różowe cinquecento"

#12 Valdi88

Valdi88

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 165
  • Dołączył:  28 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4 LIMITED

Napisano 29 wrzesień 2008 - 15:29

Często dosyc jezdze na "spalarnie" na nocne wyscigi to sie smieja ze angielska taksówką przyjechalem albo nazywaja go PT ZLOMEM :[

#13 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 29 wrzesień 2008 - 15:49

Więkoszość opinii negatywnych to są opinie wywołane z zazdrości, ale jest duzo osob którym sie ten samochod nie podoba.

Dołączona grafika

#14 Valdi88

Valdi88

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 165
  • Dołączył:  28 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4 LIMITED

Napisano 29 wrzesień 2008 - 16:00

Nie jest to powód do chwalenia ale raz jak sie scigalem i jakas honde myknelem a pozniej lagune kolegi to inaczej patrzyli ale i tak sie smieja... Mi to nie przeszkadza wazne ze mi sie podoba choc jak przyjechalem pontiaciem ojca z silnikiem 3,8 to wszyscy podziwiali choć wedlog mnie PT jest ladniejszy i fajniejszy od pontiaca

#15 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 wrzesień 2008 - 17:44

Krotko: zawistnicy, zazdrosnicy, moze nawet nie zawsze od strony finansowej, ale od tej, ze nie braklo nam odwagi zeby kupic jakis wynalazek, bo przeciez wystarczylo by na skapciale bmw5,a6,czy inne niemieckie tdi z przebiegiem 500 :d brawo dla nich :jupi

#16 Valdi88

Valdi88

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 165
  • Dołączył:  28 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4 LIMITED

Napisano 29 wrzesień 2008 - 19:26

Heheh dobre dobre :d

#17 Bezimienny Gość.misiek11270_*

Bezimienny Gość.misiek11270_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 wrzesień 2008 - 20:24

a moj kolega mowi ze mam batmanowoz:P albo kiedys moja mama pojechała po ojca do pracy a straznik uznał ze to zabytek i taki tekst do niego: "Prosze pana jaki piekny samochod. Tyle pan siedzi w pracy i jeszcze po godzinach takie hobby miec.. Podziwiam pana. Sle tak pieknie go pan wyremontował...:d a ojciec na to: sie ma hobby to sie robi:P to było w 2004 roku jak go kupilismy

#18 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 29 wrzesień 2008 - 21:46

taka prawda - wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, ze takie auto w ogole istnieje ;), inni nie zdaja sobie sprawy z jego zalet, a juz w ogole prawie nikt nie zdaje sobie sprawy, ze dla osoby srednio sytuowanej jest to auto w zasiegu. no bo sorry... co wolicie pitka 2000 czy fiata pande 2006 (nic nie ujmujac pandzie - tak mi sie napatoczylo po prostu)?
tak czy siak przytlaczajaca wiekszosc osob mowi jednak - no fajne auto, zadbane, ladne itd... i generalnie podziwiaja jedno - ze zdecydowalem sie na ten krok, a nie kupilem jak wszyscy golfa czy civica....

PS a rozowe cinquecento...
Dołączona grafika

prawda ze meskie? :d

#19 Valdi88

Valdi88

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 165
  • Dołączył:  28 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4 LIMITED

Napisano 29 wrzesień 2008 - 21:54

Calkowicie meskie :d jescze brakuje za kierownica 2 metrowego kulturysty :d :diabelek

#20 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 26 luty 2009 - 10:45

[quote name="scoroop"]prawie nikt nie zdaje sobie sprawy, ze dla osoby srednio sytuowanej jest to auto w zasiegu. no bo sorry... co wolicie pitka 2000 czy fiata pande 2006 (nic nie ujmujac pandzie - tak mi sie napatoczylo po prostu)?

Ach! Wy już sobie w tamtym roku przedyskutowaliście kilka ważnych kwestii... :lol
I chyba macie rację - wolimy nieco używane PT od nowych, ale mniej "kochanych" autek...
Pozdrawiam ciepło!





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych