Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Nowe PiTki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 08 czerwiec 2010 - 07:41

Tak sobie dzisiaj z ciekawosci zrobilem rundke po stronach chrysler.[domena krajowa] i patrzylem czy i jakie pitki sa oferowane w roznych krajach i oto wyniki sledztwa:

- Polska - brak
- USA - niesmiertelny PT Classic z jeszcze bardziej neismiertelnym 150-konnym 2.4
- Kanada - to samo co w USA
- Brazylia - PT Cruiser Decade Edition Classic albo Limited i co ciekawe jak podaja z silnikiem 2.4, ktory posiada 143 konie... to ten sam co w USA?
- Chiny - 2.4 (wybaczcie ze nie wiem dokladnie w jakiej wersji ale mnie kraczki zniechecily :d)
- Japonia - 2,4 143hp, Classic, Limited i UWAGA! cabrio :)
- Niemcy - brak
- Austria - brak
- Szwajcaria - brak
- Norwegia - brak
- Szwecja - brak
- Finlandia - brak
- Włochy - brak
- UK - brak
- Irlandia
- Czechy - na stronie znajduje sie w liscie aut, ale z adnotacja ze nie ma go w standardowej ofercie i ze mozna go sciagnac na zamowienie. wiecej informacji u dilerow
- Słowacja - brak
- Litwa, Łotwa - brak,
- Estonia - jest w wersji 2.2 crd Touring i Limited
- Hiszpania - Touring i Limited, tylko 2.2 CRD
- Francja - to samo z tym ze wypatrzylem ciekawa wersje Jukebox Edition z jakims fajnym audio
- Holandia - brak
- Belgia - brak
- Rosja - brak
- Bułgaria - brak

wiecej nie chcialo mi sie juz skakac po stronach ale tak czy siak wylania sie z tego pare wnioskow :d
jaki jest do cholery klucz wedlug ktorego sprzedaja pitka w niektorych krajach a w innych nie??? rozumiem ze za oceanem itd... ale w europie sa we francji czy hiszpanii nagle z kosmosu i to tylko w silniku 2.2... rozumiem ze 2.4 jest w wersji zachodnioatlantyckiej, a 2.0 jest antyczny w konstrukcji zapewne jak na dzisiejsze czasy, no ale to lekka przesada oferowac auto w jednym dieslu... no i ciekawe gdzie go produkuja? czy te europejskie nadal sa robione w austrii czy moze przeniesli je za ocean?
plus jest taki ze jako osoba, ktorej nie stac na nowe auto, a ktora do tego nie chce miec nowego auta bo uwaza ze to przeplacanie nadal w przyszlosci bedzie mogla sobie nowszego pitka sprowadzic z hiszpanii albo cabrio z japonii :p:P
pozdrawiam

PS jak bedzie mi sie nudzilo w pracy to poskacze po stronach chryslera w innych krajach :]

PS2 na stronie finskiej znalazlem ciekawego linka http://www.chryslergoeselectric.fi/

[EDYCJA]
Ukraina - niby pisza cos o 2.0 Limited, ale cos mi sie nie wydaje... mzoe jak ktos sie orientuje w cyrylicy to poczyta czy to faktycznie jest jeszcze w sprzedazy... nei chce mi sie na google translate'a wrzucac :)
http://www.chrysler-... ... uiser.html

#2 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 czerwiec 2010 - 07:48

a moze to jakies resztki poprostu

#3 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 08 czerwiec 2010 - 07:53

moze resztki (jezeli chodzi o 2.2 to calkiem realne), ale z drugiej strony myslisz ze sprzedawaliby w salonach auta z rocznika 2009 czy 2008 jako nowe? a znowu produkcja w usa musi kwitnach bo jednak zapewne wersja brazylijska, chinska czy japonska musza sie roznic od amerykansko-kanadyjskiej

#4 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 czerwiec 2010 - 08:01

widocznie salony oferuja modele ktore sie jeszcze jako tako sprzedaja,a w pozostalych krajach moze tylko autko sprowadzane na zamowienie hmm

#5 Bezimienny Gość.ntech_*

Bezimienny Gość.ntech_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 czerwiec 2010 - 08:15

Dilerzy sprzedaja to co ludzie kupuja.
W USA to normalny samochod stylistycznie,technicznie i cenowo odpowiadajacy ich potrzebom.Europejskim gustom skrzywionym przez koncerny VW czy Opel ciezko sie przestawic na taka stylistyke.
No a w Polsce , jak to ktos okreslil , musi byc VW , Audi czy Mercedes zeby sie swiniak do bagaznika zmiescil.

#6 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 czerwiec 2010 - 10:20

z jednej strony na pewno nikt nie doklada do sprzedaz PT, ale z drugiej to nie USA, a samo autko wcale nie jest / bylo tanie, ani tym bardziej w jakiejs dziedzienie doskonale by sprostac i tu sie zgodze - sztucznie nadymanym wymaganiom europy,
mysle ze to resztki po lepszych czasach, kto wie, czy gdzies w polsce jeszcze nie stoja nie jezdzone PT z poprzednich lat, choc nie ma ich oficjalnie w cenniku.
I tak, w PL beda zarejestrowane z rokiem produkcji, ale np. w niemczech w briefie bedzie rok produkcji rok I rejestracji (tylko VIN zdradzi rok-date zbudowania w fabryce), i tak chyba jest w wiekszosci krajow euro?
jesli sie myle prosze poprawic

#7 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13783
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 czerwiec 2010 - 13:04

tez mnie ten temat interesowal i kolega scoroop mnie ubiegl w poszukiwaniach... bravo..
no wlasnie wnioski daja do myslenia

#8 sauron

sauron

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 176
  • Dołączył:  27 kwi 2010
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0

Napisano 30 czerwiec 2010 - 10:14

no z Japonii to raczej nie, scoroop. musieliby przełożyć kierownicę.

#9 obrus

obrus

    Początkujący

  • Użytkownicy
  • Posty: 42
  • Dołączył:  20 maj 2010
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2000

Napisano 30 czerwiec 2010 - 12:41

no z Japonii to raczej nie, scoroop. musieliby przełożyć kierownicę.

Tu cie zaskocze,moje camaro przyprowadzilem z anglii,ale do anglii w 2000 roku przyplyneło z japonii,jak tam trafilo-niewiem,co do sprzedazy nowych pt w hiszpanii,to bardzo duzo w cabrio jest ich w wypozyczalniach na Ibizie i Gran Canarii

#10 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 30 czerwiec 2010 - 13:11

@sauron
a co to u nas przekladek nie robia? :p

@obrus
no wlasnie i skad oni te nowe kabriolety w hiszpanii biora???





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych