Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Opony bieżnikowane


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Jacek_*

Bezimienny Gość.Jacek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 październik 2008 - 23:38

Co sądzicie o oponach bieżnikowanych? Jedni sobie bardzo chwali, drudzy uwazraja ze to syf.

Tutaj przykladowo wzor bieznika: CONTINENTAL CONTIWINTERCONTACT. Jedne z lepszych.

http://allegro.pl/it... ... ratis.html

#2 TOMHAL7

TOMHAL7

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 785
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:Brak...
  • Silnik:Brak...
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 październik 2008 - 17:48

witam
opony bieżnikowane odradzam tym bardziej za taką kasę
uważam że jeśli to mają być zimówki to lepiej kupić felgi stalowe 15 i nowe opony choćby polskie z dębicy w marketach teraz 169pln szt. i na pewno będą lepsze i starczą na dwa trzy sezony,...

#3 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 październik 2008 - 17:59

Jacek, Opony to podstawa bezpieczeństwa w Twoim aucie więc odpowiedz sobie sam

#4 wojtek

wojtek

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 172
  • Dołączył:  02 paź 2008
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0

Napisano 05 październik 2008 - 18:01

To ja bym wolał kupić używane niż bieżnikowane daj sobie spokój :kciuki

#5 soop

soop

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 116
  • Dołączył:  29 sie 2008
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:2,4

Napisano 05 październik 2008 - 19:51

Na krajówkach często na poboczu zobaczyć możemy takie okrągłe "plastry" z bieżnika tirowych opon - to właśnie tanie "nalewki", które dokończyły żywota. Czym to grozi w aucie osobowym nietrudno się domyślić. Czytałem gdzieś, że technologia obecnie stosowana różni się znacznie od tej z PRL-u, a to głównie z tego okresu pochodzą obiegowe opinie. Mieszanki gumy stosowane przy produkcji lepszych nalewek PODOBNO nie różnią się jakością od tych stosowanych przez renomowanych producentów. Osobiście, jeżeli miałbym już zaryzykować zakup takich gum - to tylko w przypadku zimówek (zimą nie przekraczam raczej 100 km/h) i planowanych małych przebiegów

#6 Bezimienny Gość.Chryspin_*

Bezimienny Gość.Chryspin_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 11 październik 2008 - 18:04

Dla mnie to jest pozorna oszczednosc.

I tak w koncu bedziesz musial je wymienic.

A na bezpieczenstwie nie powinno sie oszczedzac. Rob jak chcesz, ale ja uwazam ze to jest jedna z najwazniejszych rzeczy w samochodzie po sprawnych hamulcach. Wiesz jak Ci padnie cos w silniku to nic dalej nie pojedziesz. A jak Ci wystrzeli opona przy 140 to nie wiem co wtedy zrobisz. Zastanow sie.

#7 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 11 październik 2008 - 18:27

Syf. Syf. Syf. Na tym nie ma sensu rzezbic zadnych oszczednosci bo sie zemsci. W zadnym przypadku zadnych reanimacji. Nie trzeba byc fachowcem zeby domyslic sie, ze taka opona nie spelnia pierwotnych parametrow, trwalosci, przyczepnosci. Nie dajmy sie temu smieciowi z allegro i cudownym opisom sprzedajacych.

#8 Bezimienny Gość.Chryspin_*

Bezimienny Gość.Chryspin_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 11 październik 2008 - 18:28

Ale niektore maja biezniki, wzory bardzo renowanych marek, kurcze juz sam nie wiem co o tym myslec... Ale w sumie 3 opony za jedna porzadna. Mozna sie domyslic ze cos jest nie tak.

#9 daniel

daniel

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 554
  • Dołączył:  31 sie 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:sprzedany
  • Imię:zgadnij :D

Napisano 12 październik 2008 - 13:43

a co myslicie o chińskich nowych oponach?

#10 AGAMACIEJ2

AGAMACIEJ2

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 348
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4l

Napisano 14 październik 2008 - 10:46

NIe stety, bierznikowane opony są dla naprawde biednych ludzi, gdzie lepiej mieć taką z ładnym bierznikiem niż łysą Pirelli.
Jeśli kogoś stać na takie auto to i musi odrzałować na opony.
Dobre opony + Dobre hamulce + dobry układ kierowniczy i zawieszenie to podstawa naszego bezpieczeństwa.
Jedna wadliwa rzecz i możemy przenieść się w lepszy świat -zmarłych.
Wiem co mówię, testowałem auta przed naprawą i po naprawie - tzw. rozeznanie się w problemie przed naprawą i raz o mały włos wylądował bym w rowie autem klienta i to wcale nie przez brawure tylko fatalne opony a na oko były nie złe. I z wszytkiego co chciał wymienić przy aucie, a trochę tego było, wystarczyło wymienić 4 opony i problem znikł. Standardowy warsztat wszystko by wymienił a na końcu kazał zmienić koła, bo to ich kasa, a klient sobie rzyczył.
Na zimę preferuje opony z Dębicy są naprawdę dobre i w rozsądnej cenie. Latem jeżdżę na Pirelli lub Michelin-ach.
Lepiej wziąść kredyt i kupić nowe.
Proponuję popytać po dużych sklepach motoryzacyjnych, można kupić 2 letnią nową opone dużo taniej niż tegoroczne, albo sprawdzić promocje w Nor-auto.
Powodzenia

#11 Bezimienny Gość.Korneliusz_*

Bezimienny Gość.Korneliusz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 listopad 2008 - 20:36

Z tego co ostatnio czytalem, nawet niebieznikowane typu nokian, hangook to masakra... Jesli chodzi o przyczepnosc w kazdych warunkach. Continental Winter.... Najlepiej wypadl...

#12 mystical

mystical

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 294
  • Dołączył:  03 paź 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Kiedyś 2.2...
  • Imię:Imię
  • Skąd::z Polski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 07 listopad 2008 - 20:43

hmm... Pitek i bieznikowane opony to jak garnitur od Gucci'ego i dziurawe gumofilce :diabelek

#13 vojpiotr

vojpiotr

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1134
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:EX- Street Cruiser 2

Napisano 25 listopad 2008 - 12:40

a co myslicie o chińskich nowych oponach?


w ostatnim AŚ chyba jest ciekawy artykuł - porównanie opon markowych vs chińszczyzna

Test: testowane na golfie V, 2 auta zaczynają w tym samym momencie hamować
WYNIK: kiedy auto na oponach renomowanych stanęło, to na chińskich mialo V ponad 50 km/h i zatrzymało sie o ponad 30m dalej !!!!! :glupek

bieznikowane opony=efekt podobny, nie warto!!

#14 mkdadi

mkdadi

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 135
  • Dołączył:  05 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:dwa cztery

Napisano 25 listopad 2008 - 17:02

nawet niebieznikowane typu nokian,

Chyba nie wiesz co piszesz na zime jedne z lepszych opon na jakich smigałem.
Jeszcze dobra opona na zime to..... Debica frigo 2 :d :torba

#15 soop

soop

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 116
  • Dołączył:  29 sie 2008
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:2,4

Napisano 25 listopad 2008 - 23:30

Frigo 2 to genialna guma na ubity snieg...no i niedroga... Na ta zime zanabyłem ContiWinterContact, mam nadzieję że dadzą radę...

W Hankooki (albo Kumho już nie pamiętam) oprócz Lanosów, Nubir i innyh Matizów fabrycznie ubierane były niektóre PT. Mój wyjechał z fabryki na GY i to jest dopiero kupa nie opona...

#16 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 29 listopad 2008 - 21:28

Bieżnikowane to nie jest najlepszy pomysł.

Hamowanie ze 100km/h o polowe dluzsze niz na oponach markowych. Warto?

#17 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 30 listopad 2008 - 00:17

A ja pozwole sobie napisac cos na temat obrony opon tzw. chinskich - w sklepie uslyszalem ze lepiej kupic te chinskie niz uzywane sam mam zalozone nowe chinskie i auto bardzo dobrze sie sprawuje dodam ze te opony jak nazywacie chinskie to nie jedyne chinskie bo jak dobrze pogrzebiecie w stronach i o firmach to raptem okaze sie ze takie firmy jak michelin, bfgoodrich, pirelli czy inne lepsze mają wlasnie swoje fabryki w chinach wiec pewnie i tak jezdzicie na oponach typu male chinskie rączki. Ja mam firmy LingLong bierznik jest BfGoodrich a fabryka raptem i przypadkowo pewnie jest pod tym samym adresem co chinski oddział BfGoodrich - proponuje zebyscie najpierw znalezli cos w waszej okolicy NIE zrobionego w chinach w calosci lub czesciowo - to nie mozliwe. Jestesmy skazani na małe chinskie rączki.

[ Dodano: 2008-11-30, 00:20 ]
dodam ze koszt nowych opon z montazem i ubezpieczeniem jesli wpadne w dziure, nowe wentylki, pompowanie azotem łącznie 740zł i jestem bardzo zadowolony juz mialem sytuacje jazdy na lisciach w deszcz.

#18 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 30 listopad 2008 - 00:39

jasmina, z tymi oponami jasna sprawa... Bieznik swoja droga. Wazna jest mieszanka z jakiej guma wykonana.

Jeśli ktoś chce sobie zobaczyc testy opon prosze:

http://www.auto-moto... ... h-869.html

http://www.motoricus...opon/asp_11_08z

Ja jezdze na Dunlop Winter Sport... Lepiej sie jezdzi niz na letnich Continentalach.

#19 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 30 listopad 2008 - 00:51

ale jesli wiem ze to ta sama opona tylko sie nazwa rozni - podam wam przyklad:

pewnie kazdy z was ma w domu odkurzacz jedni pewnie Philips inni Zelmer, LG, i inne marki a tak naprawde macie odkurzacz robiony w firmie zelmer tylko ze dla LG a 99%procent czesci jest z chin wiecej nawet granulat do wtryskarek na obudowy jest z chin.
Kazdy z was ma pralke w domu to tak jak jest pralka ladowana od przodu to jest skladana w lodzi w boschu a wszystkie elementy są z chin nawet obudowa jedynym wyjątkiem jest "miele" jak macie pralke ladowaną od gory to jest zlozona w Mastercook we wroclawiu i nie wazne ze jest to indesit czy bosch.
A jeszcze ciekawiej jest z lodówkami i zmywarkami te w calosci przychodzą z chin tylko róznią sie logo firmy.
golarka braun a golarka philips niczym sie nie rozni bo pewnie zrobił ją ten sam chinczyk na tym samym stanowisku tylko innego dnia.

[ Dodano: 2008-11-30, 00:54 ]
A jesli chodzi o testy to napisze tak : jest klamstwo , bezczelne klamstwo i statystyki.
kiedys bylem na wykladzie jak to polska sie bardzo dobrze rozwija tak owszem tylko była porównywana do krajów typu 3swiat. sam robilem testy porównawcze i weim jak to sie robi zeby ktoras firma wyszla super do konkurencji albo odwrotnie.

[ Dodano: 2008-11-30, 01:00 ]
zresztą wybierzcie sie do salonu po nowe auto to dostaniecie je na oponach typu hankook albo nokianalbo kumho

#20 vojpiotr

vojpiotr

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1134
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:EX- Street Cruiser 2

Napisano 30 listopad 2008 - 01:15

nie wiem jakie nowe auta wypuszczaja na tych oponach
w ford dostalem w ub. roku good year, na zime zaproponowali michelin primacy alpin
w tym roku fordy tez na good year wyjechaly......

co do tego, ze wiekszosc rzeczy jest produkowana w CHRL nie mam watpliwosci
jednak jak wszedzie CCC - cena czyni cuda

wiemy o tym dobrze wszyscy - to nie jest sprawa fabryki czy miejsca produkcji a materialow/komponentow uzytych do danej produkcji - to sa glowne czynniki ceny/kalulacji

ja osobiscie wole jednak kupowac cos firmowanego marka uznana niz chinska podrobka.......
w mojej ocenie taka "oszczednosc" jest tylko pozorna.....

ale to oczywiscie kwestia indywidualnego wyboru





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych