Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

PT nie trzyma się drogi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dagsta1983

Dagsta1983

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 3
  • Dołączył:  21 kwi 2010
  • Rok Produkcji:0

Napisano 30 grudzień 2010 - 09:34

Witam:) mam problem z moim PT, może ktoś mi poradzi co robić. Autko mam od kilku miesięcy. Od chwili pojawienia się mrozów i lodu mój PT nie trzyma się w ogóle drogi. Przy jeździe powyżej 50 km/h niemalże lata po jezdni. Może ktoś z Was miał już taki problem, a może tak w tych autkach jest hmm . Pozdrawiam wszystkich :) i mam nadzieje, że ktoś pomoże.

#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 grudzień 2010 - 09:43

Opisz wiecej : w jakim rozmiarze masz opony zimowe , jak sprawa ze sprawnoscia amortyzatorów i luzami na przednim zawieszeniu.
Ogólnie mówiąc nie ma problemu z prowadzeniem PT w zimę - tak wiec coś masz żle .

#3 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 30 grudzień 2010 - 10:04

Ja mysle ze w zimie i w takich warunkach na drogach kazde auto ktore sie rozpedza powyzej 50km/h bedzie tanczyc na drodze hmm

#4 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 grudzień 2010 - 10:14

jasmina,
może byc delikatna nadsterownosc zwłaszcza tyłu ale , przy normalnym spokojnym rozpedzaniu i jeżdzie z równa predkoscia bez problemu sie prowadzi i nie rzuca po jezdni - drogi sa kiepskie ogólnie wszedzie u nas (moze byc problem ze masz za stare opony i sa twarde i łatwo zrywaja przyczepnosc z nawierzchnią)

#5 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 30 grudzień 2010 - 11:37

Ja bym amorki z tyłu sprawdził. Swego czasu wsiadłem do seata mojego taty i przejechałem sie nim ledwo utrzymując tor jazdy. Okazało się że "nie było" amortyzatorów z tyłu...

#6 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 grudzień 2010 - 18:53

jasmina, Ja na Pt w zimie nie narzekałem a wręcz chwaliłem. Ja nie mogłem na ręcznym dupska mu zarzucić a amortyzatory tez miałem swego czasu baaardzo kiepskie z tyłu. Raz Tylko mnie zarzuciło na drodze przy 100 ale to z mojej własnej głupoty.

#7 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 grudzień 2010 - 22:05

Witaski!
Przyczyn może być wiele j.w czyli opony-zawieszenie-amorki, i jak pisze andreeas7
z chwilą gdy te elementy sa w stanie no powiedzmy dobrym, to pitkiem można poszalec
w zimie śmiało a jeszscze dochodzi esp-i wszystko jasne! :piwo

#8 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 grudzień 2010 - 23:26

Moje osobiste zdanie!
Pitek nie do końca jest autkiem szczególnie ,,trzymającym'' się drogi na zaśnieżonych dróżkach- nie mówmy o Polskich drogach!!!To masakra!
Droga odśnieżona,posypana solą,przyczepność - dostateczna!
Faktycznie odczuwalna jest nadsterowność i pływanie-bynajmniej u mnie.
Oczywiście uzależniony jest punkt odniesienia!
Jeśli porównujemy Pitiego do Toyot,Opli,Fordów- ich technologia jest komercyjna - to oni wiodą prym!
Nie oszukujmy się!Średnia klasa ,,konkurencji'' do której można zaliczyć Pitka odbiega
tyćkę w porównaniu do klasy autka z średniego segmentu aut europejskich.
Jest inny i za to go lubimy.
Pozdrawiam wszystkich przeciwników tego postu!

#9 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 grudzień 2010 - 23:39

resiurc ! ujołeś temat dobitnie :alko

[ Dodano: 2010-12-30, 23:42 ]
...powiem więcej! TO forum entuzjastow tego autka jest poprostu lekarstwem dla użytkowników :piwo

#10 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 31 grudzień 2010 - 12:22

ja bym raczej powiedzial ze ma przod podsterowny a plywania nie obserwuje. przy aktualnym stanie drog przez zwaly sypkiego sniegu pomiedzy pasami jedzie jak czolg. inna rzecz ze ASR rozwiazuje tu mase problemow. gdyby jeszcze ESP byl oto w ogole nie byloby problemow

#11 Marcel

Marcel

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 450
  • Dołączył:  28 paź 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:TSI DSG
  • Imię:Wodnik Szuwarek

Napisano 31 grudzień 2010 - 12:35

Sprawne PT na dobrych oponach zimowych slucha sie kierowcy, ktory umie sie zachowac w warunkach sniegu, lodu i tym podobnych utrudnien drogowych.

Tejze zimy mialem dwie przygody, kiedy mi sie Kredęs wymknal spod kontroli

1) na przepieknej ulicy Modlinskiej, ktora miejscami przypomina budowe (most polnocny) a miejcami off road, poplynalem sobie z lekkim zarzutem na zalodzonej i pofalowanej jezdni (garby + zajebiste koleiny) - ale tam wystarczy ze popada w lato i czlowiek slizga sie w tych koleinach

2) wyjezdzajac ze stacji benzynowej i dojezdzajac do skrzyzowania nie moglem zahamowac - auto pojechalo pomimo awaryjnego hamowania (moja wina, nie dostosowalem predkosci do zalodzonej uliczki

Generalnie i na zalodzonej w 100% wiejskiej szosie nie moglem powiedziec o przyczepnosci auta zlego slowa. Mozna jechac po wszystkim ale z glowa.

A wiec:
1) opony (zimowa, odpowiednie cicisnienie)
2) sprawnosc techniczna zawieszenia
3) odpowiednia technika jazdy, nie zrywamy, hamujemy silnikiem, uzywamy kontroli trakcji

EOT.

#12 Dagsta1983

Dagsta1983

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 3
  • Dołączył:  21 kwi 2010
  • Rok Produkcji:0

Napisano 31 grudzień 2010 - 13:04

Dziękuję wszystkim za pomoc. Opony są niby dobre ale jeszcze sprawdzę. Zastanawiam się też nad tymi amortyzatorami bo czasami jak jadę słychać jakiś dziwny stukot z tyłu. Mam jeszcze jedną prośbę. Czy ktoś może podać namiary na jakiegoś dobrego mechanika w okolicach Świdnicy, Bielawy, Dzierżoniowa lub Wałbrzycha (woj. dolnośląskie) bo już nie wiem gdzie szukać, każdy mechanik jak widzi te autko to robi wielką tragedię i wymyśla co chwilę nowe rzeczy do zrobienia. Niby robią ale i tak dalej nic nie jest lepiej. hmm
Pozdrawiam

#13 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 31 grudzień 2010 - 13:07

Ja raczej mialem tutaj na uwadze fakt ze moze kolega wlasnie nie dostosowal jednak predkosci do panujących warunkow mysląc ze to wina auta.
marcel dobrze napisał "mozna jechac po wszystkim tylko z glową"

Wlasnie ostanio widzialem pana ktory uwarzał ze jak sie ma Jeepa to mozna wszystko - auta przez warunki na drodze poruszały sie z predkoscią max 40km/h a tutaj pan Jeepem na lewym pasie prawie 100km i wyprzedzanie - a co jeepa wkoncu pan ma - dobrze ze zimno bo pewnie i zimny lokiec by był.
Po ujechaniu 5km zobaczylismy pana jak lezy w rowie dodatkowo kasując kilka autek - no ale jeepa mial ladnego. :lol

[ Dodano: 2010-12-31, 13:09 ]
A dodatkowo dodam ze moze kolega niech sprawdzi sobie przednie sworznie - mnie troszke autko plywalo i umialo sie nie prawidlowo zachowywac - z zarzucaniem lekkim tylka - po wymianie przedniego zawieszenia spokoj.

#14 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 grudzień 2010 - 13:53

Ja bym o swoim powiedzial, ze trzyma sie bardzo dobrze, sprawne zawieszenie, dobre zimowki i naprawde odbrobine rozsadku mozna naprawde sprawnie jezdzic, czy bloto, czy kopny snieg... no na lodzie to juz inna bajka.

jasmina: i dobrze mu tak :jupi nic tylko rzec z glupoty narodu :jupi
swoja droga, zima jeszcze bardziej obnaza bezmozdze polakow na drodze, niestety :cenzura

#15 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 grudzień 2010 - 14:52

jasmina! czyli jeep jeep'nął!!! i tak ma byc IDIOTOM MÓWIMY NIE!!! I... :cenzura

#16 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 grudzień 2010 - 15:19

wczoraj robiłem trasę w-wa Chałupy droga była miejscami 3/5 fatalna ale powiem Wam ze pitek powoził sie doskonale.przede wszystkim był przewidywalny.tam gdzie inni sie wozili, przy odpowiedniej technice jazdy pitek pomykał nie pomny na snieg i lód.Jak wspomniał Marcel przy zachowaniu dobrego stanu technicznego i odpowiedniej jazdy samochód nie różni sie od innych bardziej zaawansowanych technicznie :kciuki

#17 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 grudzień 2010 - 16:41

maro20! dokładnie kiedy można to można, ale tu odzywa sie Pan/Pani doświadczenie!!! :cwaniak

#18 Marcel

Marcel

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 450
  • Dołączył:  28 paź 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:TSI DSG
  • Imię:Wodnik Szuwarek

Napisano 31 grudzień 2010 - 17:21

ja bym sie musial powtorzyc z moja historia o pani w mercu z ABS, ESP, ASR, GSM,CIA, FBI, SEX, PIN... na pokladzie, ktora zaraz po ruszeniu spod swiatel postawilo w poprzek na skrzyzowaniu w centrum miasta przy predkosci 20km/h, ale mi sie nie chce...

#19 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 grudzień 2010 - 17:53

Marcel qrwa! zaś mnie rozbawiles do łez hihihihihi :lol :lol :lol

[ Dodano: 2010-12-31, 17:55 ]
rewelka

#20 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2901
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 grudzień 2010 - 18:32

Dziwna sprawa, ja nie zauwazylem nic podejrzanego w prowadzeniu pitka czy to zima czy latem. A czy szanowna kolezanka jezdzila wczesniej jakims autem w zimie? ;)

Jacek, Tobie to auto i w lecie plywalo i zarzucalo, miales takie styrane zawieszenie :lol
Mogles sobie nalepic z tylu nalepki jak w autobusach, uwaga, podczas skrecania tyl zachodzi 1m :lol





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych