Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


popatrzcie i powiedzcie z łaski swojej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.fabio_*

Bezimienny Gość.fabio_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 January 2011 - 23:57

Koledzy i koleżanki spójrzcie swoimi fachowymi oczętami na ten samochód
http://rudimenti.oto... ... 47386.html
Rzuca Wam się coś w oczy nieprawidłowego ? Przechodzę koło niego często , w komisie pytałem i oczywiście jest cacy ale przecież nie powiedzą inaczej . Mam oczywiście swoje spostrzeżenia i nie wszystko mi w nim gra ale ciekawy jestem czy potwierdzicie mi to co sam już mniej więcej wiem . Pozdrawiam i proszę o jakiś odzew .

#2 Marcel

Marcel

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 450
  • Dołączył:  28 Oct 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:TSI DSG
  • Imię:Wodnik Szuwarek

Napisano 24 January 2011 - 00:35

te zdjecia sa zrobione w taki sposob, zeby za duzo nie pokazac.
- nie widze laczenia spojlerow dolnych z karoseria.
- nie widze przez te chromy jak leci maska (oraz przez to jak jest zrobione zdjecie).
- widac ze stoi, blyszczy sie i tyle.

widzialem oryginalny przebieg 112KKM w samochodzie z 2001 roku (sprawdzane na skrzyni komputerem), ale to byla benzyna, a diesla kupuje sie zeby jezdzil - zmierzam, ze troche ten przebieg lukrowany.

kierownica - nie ma skory, skora musiala byc w fatalnym stanie. koledzy maja skore rowniez w TOURINGach. To jest limited - co widac po siedzeniach z tylu. dlaczego nie pokazuje siedzen z przodu?

boczki tapicerki sa czarne - nie chce tutaj strzelac bo tego nie jestem pewien, wydaje mi sie, ze te czarne wnetrza pojawily sie od 2004 rocznika (ALE NIE WIEM TEGO NA PEWNO). przelozyc to to nie jest problem.

za duzo tego chromu, ale o gustach sie nie dyskutuje - aha - zadziwiaja mnie te alufelgi, ale w sensie takim, ze fabrycznie do limited byly dokladane chromy. albo poprzedni wlascicile albo komis wzial sobie fele - a to taka moja od czapki mysl

silnik - silnik nie myty, ale wyglada gorzej niz moj z 2002r.


podsumowujac:
- moze na liczniku zamiast 1 jest fizycznie 2
- moze sie 2 razy zastanow i raz pojedz do ASO lub stacji kontroli pojazdow na sprawdzenie

#3 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 Dec 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 January 2011 - 07:17

komis proponuje sprawdzenie auta na stacji ,wybierz swoja stacje,bi gosc moze miec uklad :kawka

#4 Gapril

Gapril

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 481
  • Dołączył:  26 Dec 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 aut+GAZ
  • Imię:Grzegorz
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 24 January 2011 - 09:45

Fabio, a widziałeś tego niebieskiego oceanblue z Przyszowic koło Knurowa z szyberdachem? Co prawda ma 200 tys, moze troche popbdzierane plastiki bo kobieta jezdila z dziecmi, ale nie wyglada na kombinowany, ma tempomat i fajnie sie zbiera. Rok 2003 wychodzi za 17 tys. Nie wiem czy jest jeszcze do sprzedania, ale 3 tyg temu jeszcze stał. Jak znajde linka to podeśle.

[ Dodano: 2011-01-24, 09:50 ]
http://allegro.pl/sp... ... 73666.html
znalazlem :)

#5 Bezimienny Gość.fabio_*

Bezimienny Gość.fabio_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 January 2011 - 17:28

Dziękuję za zainteresowanie i wskazówki :) Ten Pt z Przyszowic mi umknął gdzieś , nie widziałem go wcześniej ( czy przy takim orginalnym przebiegu zaczynają się już większe naprawy ? ) Tak jak koledzy napisali lepiej jechać na stację diagnostyczną , mamy tu dwie a że mieścina nieduża to wiadomo jak jest . I jeszcze jedno pytanie odnośnie tego z Przyszowic , takie nieorginalne radio to norma czy szukać jakiegoś zonka ?

#6 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 Sep 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 24 January 2011 - 18:01

nie wiem jak diesle ale ja mam benzyne kolo 200 i troche tych napraw jest. nie jest to przerazajaca ilosc ale jest. z tym ze jak kupisz auto ktore ma 135 tysiecy to nie wiadomo czy naprawde nie ma 235 ;)... jak koledzy napisali - diesle sluzy do jezdzenia.

nieoryginalne radio to norma w pewnym wieku pitka chocby dlatego ze oryginalne radio plyt juz nie czyta albo ma sie ich dosc i preferuje sie mp3 :). niektorzy wymieniaja na inny egzemplarz oryginalu a inni na cos innego.

#7 miecio

miecio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •      
  • Posty: 13784
  • Dołączył:  21 Jun 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 January 2011 - 18:13

ja go nie widzialem wczesniej ...teraz mamy styczen, koncowke stycznia a zdjecia robione...pewnie pol roru temu, wyglada ze sie ktos buja....felgi mnie zastanawiaja, i ta kierownixca taka jakas wymuskana....

#8 Marcel

Marcel

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 450
  • Dołączył:  28 Oct 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:TSI DSG
  • Imię:Wodnik Szuwarek

Napisano 24 January 2011 - 18:24

ja go nie widzialem wczesniej ...teraz mamy styczen, koncowke stycznia a zdjecia robione...pewnie pol roru temu, wyglada ze sie ktos buja....felgi mnie zastanawiaja, i ta kierownixca taka jakas wymuskana....


miecio, przeczytales co napisalem na temat kierownicy czy chciales cos napisac do nas tylko ;)

buzi buzi, mli mli

diesel przy 200kkm - ja uwazam, ze jak ktos dbal na biezaco o serwisowanie (olej, filtry, hamulce) i traktowal auto z szacunkiem (jezdzil jak czlowiek i lal paliwo z pewnych stacji a nie rozwodniona rope olejem rzapakowym), to nie powinien sie spodziewac atrakcji naprawczych ani w tym zakresie km ani w pozniejszym.
- oczywiscie wrazliwe elementy: wtryski, turbina, sprzeglo dwumasowe.

u mnie przy 220 turbina sobie pluje smarem na kolektor (ale nie gwizda), wtryski pompuja, dwumas ma sie niezle. lancuch nie terkczoe.

spotkalem sie ze zdaniem, ze te jednostki sa bardzo trwale, zakladajac poprawna eksploatacje - jezeli cos sie wali w samochodzie to jest to albo wina eksploatacji albo felerny egzemplarz.

Niestety, przy uzywanym aucie to jak auto bylo eksploatowane jest ruletka - i nie mowie tu o (bez)wypadkowosci.

Zauwazcie tez, ile sie w tym blyszczacym samochodzie jak w lustrrze odbija przedmiotow. Moj ojciec zawsze mowil, ze auto powinno byc fotografowane na otwartym terenie, zeby nic sie nie odbijalo - takie lustrzane powidoki moga ukrywac mankamenty blacharki. Dla jednych istotne dla innych nie - blache sie wyklepie i polakieruje - wazniejsza jest ponoc sprawnosc motoryki i ukladu jezdnego.

PIS und Luv.

#9 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8214
  • Dołączył:  20 Dec 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 January 2011 - 18:58

Marcel! tu muszę przyznać Ci racje! przede wszystkim foty są ,,strzelane'' ze znacznej odległości i trudno TU cokolwiek zabaczyć.
A blyszczy się jak psu.... pewnie/może to fortel sprzedającego hmm najpewniej sprawdzic go na stacji obsługi najlepiej(zaprzyjaznionej) jak napisal artex38 :piwo


pozdrawiam

#10 miecio

miecio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •      
  • Posty: 13784
  • Dołączył:  21 Jun 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 January 2011 - 19:11

marcelina cxzepiasz sie! bandyto ja tyko ...byc moze /wiem wiem/ zes sie zobligowal o tej kierownicy, mopze ze ja mam bardzo paskudna to zwrocilem na to uwage...
to takie PW

coz, to jest taki mandat dosc gorzki pt club to jest taka partja ze kazdy gra do swojej bramki

to pisalem ja miecio

ale to co pisal miecio trzeba bagatelizowac....
a wiecie no tutaj jest ptcruiserclub.pl... a kto jest samcem alfa? jest taki jest...

MIECIO pisz na temat proszę. To nie Offtopic - Paradyz

#11 Gapril

Gapril

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 481
  • Dołączył:  26 Dec 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 aut+GAZ
  • Imię:Grzegorz
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 24 January 2011 - 20:37

Fabio, generalnie to gdybym miał żyłkę do handlu to bym Ci powiedział: olej diesla kup sobie ode mnie benzynke i zalóż gaz, bedziesz miec pewne auto :) hihi
Nam sie ten z Przyszowic nawet podobał, troche mnie wkurzało ze ma kilka rysek w środku na plastikach, ale schowek to sobie tam wymienic mozna a w bagazniku sie nie jeździ :) Do roboty ma sworznie albo jakieś łączniki, ale jest ciekawszy (o ile sie nie sprzedał). Ja bym sprawdził na stacji diagnostycznej, targował sie i brał. A jak nie to bierz mojego, nie pożałujesz ;)

#12 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8214
  • Dołączył:  20 Dec 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 January 2011 - 21:09

Gapril! jaki ma sens ,,zagazowanie'' pitka 2.0 o którym mowa hmm po waszych wypowiedziach(żarłoczność) spalania gazu, po przeliczeniach jest to różnica na 100km miasto(oszczędność) około 30 paru pln/trasa 20+
Gdzie silnik jest eksploatywny w warunkach zupełnie innych(dostaje w dupe)!!!
Oświeć mnie prosze :piwo

[ Dodano: 2011-01-24, 21:13 ]
..a wartości(spalania gazu) są różne! te które podalem są z niższej pólki!

[ Dodano: 2011-01-24, 21:14 ]
czyli jednak crd hmm

#13 Bezimienny Gość.fabio_*

Bezimienny Gość.fabio_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 January 2011 - 21:54

Sam nie wiem , czy to będzie benzyna czy diesel . Teraz jeżdżę mondeo 2.0 tddi i jest całkiem ok przy przebiegu bliskim 200 tys.km . Mam go już 2 lata i przyszedł czas na zmiany , mój wybór pt :) Ja ogólnie nigdy nie kupiłem żadnego ze swoich samochodów dalej niż 15 km od miejsca zamieszkania , nie wiem czy z lenistwa czy z przekonania , że nie trzeba przejeździć pół świata aby znaleźć ciekawy egzemplarz . Szukam dalej ...

#14 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 Sep 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 24 January 2011 - 23:30

sluna w miescie koszt 100km to 50 zlotych w 2,0... jak zalozysz gaz to razem z benzyna potrzebna na start pewnie wyjdzie 30.... zalezy ile planuje sie jezdzic... ogolnie eksploatacja powinna kosztowac podobnie jak w crd ale w instalacje trzeba wlozyc...

#15 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8214
  • Dołączył:  20 Dec 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 January 2011 - 23:52

scoroop ! ok, ale nie podjełeś wątku o zarzynaniu silnika!! rozumie, mając ,,zagazowane''autko będziesz bronil -racji-ale nie wiem jak to się ma na dłuższą mete hmm Sądze, że na niekożyść :torba myle sie?

#16 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 Sep 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 25 January 2011 - 00:05

a ja nie mam gazu w pitku :) ale po prostu dobre doswiadczenia z gazowanych aut. zalezy ile i jak sie jezdzi. instalacja zwraca sie pewnie po jakichs 15-20 tysiacach... ja robie pitkiem 8-10 tysiecy rocznie, a kupowalem go jako 8-latka wiec uznalem ze to bez sensu. wydaje mi sie ze wiele to nie zmienia w aucie i jego zuzyciu, ale pewnie co kierowca to opinia :).

#17 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8214
  • Dołączył:  20 Dec 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 January 2011 - 00:21

scoroop ! podoba mi się Twoja opinia :alko

Trzymajmy się tematu postu....
Paradyz


#18 Bezimienny Gość.hypsio_*

Bezimienny Gość.hypsio_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 January 2011 - 08:35

a ja założyłem gaz 3 lata temu od tego czasu zrobiłem 60 tyś km i silnik dalej chodzi jak żyleta, podstawą założenia gazu jest to aby zakładać gaz do samochodu do 100 tyś km, gorzej jak założymy do silnika z dużym przebiegiem, czytaj z dużą ilością nagaru. Gaz ma tendencje do czyszczenia silnika, więc jak wyczyści wszystkie osady to okazuje się że silnik kwalifikuje się do wymiany lub remontu. W sumie jak na lekarza weterynarii niezły wywód o gazie strzeliłem nieee :brawo

#19 Gapril

Gapril

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 481
  • Dołączył:  26 Dec 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 aut+GAZ
  • Imię:Grzegorz
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 25 January 2011 - 09:26

Masz rację, ja tez słyszałem że tak działa gaz. Miałem gaz w Lanosie, załozyłem przy 140 tys km, była to zwykła instalacja z mieszalnikiem. Auto miało przebieg 350 tys km, wiec wychodzi okolo 50 tys na rok. W tym czasie nic nie wymienialem, oprocz trzykrotnej wymiany swiec i kabli, raz bylem w serwisie na regulacje. Sprzedalem auto 4 lata temu ale wiem, ze jezdzi do dzisiaj... Wszystko zalezy od techniki uzytkowania auta i dbania o wymiany oleju, no i nie lac byle czego ;)

[ Dodano: 2011-01-25, 09:27 ]
Do PT ze 131 tys. przebiegu bede niedlugo tez zakladal instalacje, sekwencyjna ma sie rozumiec, ale z tych najtanszych. Mam nadzieje ze rownie dobrze sie spisze.

[ Dodano: 2011-01-25, 09:27 ]
ok, znowu skok od tematu, sorki...

#20 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8214
  • Dołączył:  20 Dec 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 January 2011 - 09:36

Paradyz! no sorki, ale temat chyba był w ,,wontku'' hmm :piwo





Podobne tematy Collapse

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych