Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Nowy projekt PT LIMO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 27 marzec 2011 - 10:14

No więc muszę się pochwalić zaczęciem prac związanych z przeróbką PITKA, myślę że na lato się wyrobimy :-) Nie będę zapeszał projektu, powiem tylko że będzie biała perła ;-) i troszkę dłuższy niż standardowe pitki :-)

#2 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 marzec 2011 - 13:08

Bedzie Pt LONG?;>

#3 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 27 marzec 2011 - 13:37

nomos, szczerze mowiąc wątpie zebyscie ogarneli temat do lata. Ja przyczepke ruszylem w styczniu z lakierowaniem ledwo sie wyrobilismy - a do stycznia byly przygotowane projekty i rysunki.
Nie wiecie na co sie porywacie - mam takie sam temat takze w trakcie pracy ale dopiero na deskac kreslarskich - podpowiem ze nie jest to proste - no chyba ze pitka wydluzycie o max 20cm ajk chcecie troszke wiecej to jest przebudowywanie calej konstrukcji karosarzu auta albo robienie ramy - rama znowu zwieksza kolosalnie mase auta i silnik nie ma szans.
Uwierz mi ze juz w fazie projektowania napotyka sie na wielkie problemy do rozwiązania - a musicie je rozwiązac teraz bo pozniej bedziecie takze improwizowac i napewno nie wyjdzie tak jak na rysunkach ale duuuzo czasu sie traci na jakies małe problemy ktore mozna bylo przewidziec wczesniej.
No i koszty - konieczne jest zakupienie dwoch pitkow - drugi anglik na czesci bo bedziecie tego potrzebowac mase. Dodatkowo policzcie roboczogodziny jakie trzeba spedzic przy tym - a musisz miec jakiegos dobrego blacharza bo sam poprostu nie zrobisz.
Masa sprzetu ktory bedzie mial tylko dobry zaklad blacharski - np: niezbedny bedzie młot angielski do profilowania blachy. Pozniej lakierowanie - tapicerki i wykonczenie kosmetyczne - szczerze jak zrobicie to w rok czasu to bede pelen szacunku.
Czy juz wiecie z jakiego auta wezmiecie boczne szyby - to musicie wiedziec juz teraz i najlepiej juz je miec bo reszte trzeba dopasowaywac wlasnie do tych szyb.
Itd.itd. moglbym ci tutaj wypisywac mnostwo tego.

Ja teraz przeprowadzam projekt przebudowy mojego staruszka i znowu walcze ze sobą i rozwiązaniami konstrukcyjnymi a wiem ze na majowy zlocik nie ma szans zeby zdązyc.

Pamietam jak sami mowilismy ze przyczepka to "pikus" w miesiąc sie zrobi - po 4 miesiącach mialem ochote zrezygnowac i to wszystko :cenzura

#4 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 27 marzec 2011 - 15:21

Spokojnie jasmina ;-) ak bede siedział i nic nie robił to się nie zrobi zawsze są jakies komplikacje to jest nie uniknione, auta są juz zakupine wiec o to sie nie martwie mam projket zdjęcia filmy ze stanów od znajomego wszystko, Na pewno nie będzie łatwo ale trzeba zacząć bo jak się nie zacznie to nie będzie nić ;-)

Zobaczymy jak to będzie z czasem jak jest dobry spec i dobry blacharz z głową na karku to będzie dobrze ;-)


On nie będzie długi na 12 metrów tylko o jakieś 1 metr, chodzi nam nie zrobić limo długiej

#5 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 27 marzec 2011 - 19:52

Nomos trzymam kciuki. Jak ruszysz z robotą i będą już widoczne efekty chętnie podjadę zobaczyć.
JACEK proszę mi tu nie zniechęcać narodu ! :lol

#6 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 28 marzec 2011 - 06:31

Paradyż jak coś będzie już widać nie ma problemu :p w tym tygodniu rusza ciecie ;-) No i będziemy się posówać w miare mozliwości, ee on mnie nie zniechęca albo nie chce zeby były dwa takie w klubie :p :d:D

#7 maras

maras

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 334
  • Dołączył:  24 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 gaz M
  • Imię:Marek

Napisano 28 marzec 2011 - 08:34

Namos świetny pomysł z tym przedłużeniem.Będzie to coś w stylu grand voyagera?Powiem wam ,że taki pitek powinien być produkowany seryjnie.Widziałem takiego na zdjęciach i wyglądał bardzo dobrze.Na dalsze wyjazdy z rodziną będzie w sam raz :brawo :brawo

#8 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 28 marzec 2011 - 08:55

No ja robię z myślą o tym żeby ten pitek zarabiał na siebie i troszke na mnie ;-) kwestia ślubów i innych imprez okolicznościowych. Zobaczymy co to będzie :-)

#9 maras

maras

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 334
  • Dołączył:  24 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 gaz M
  • Imię:Marek

Napisano 28 marzec 2011 - 09:10

No tak czyli long a nie grand. :kawka

#10 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 28 marzec 2011 - 09:49

Średni long:D





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych