Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

GAZIOR


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 mijodek

mijodek

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 50
  • Dołączył:  14 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Michał

Napisano 18 lipiec 2011 - 08:37

Witam, jeśli ten temat już był lub nie powinien się tu znaleźć, to proszę o pouczenie :diabelek , a pytanie mam takie: jaki gaz zamontować do ptyśka 2.0 i 2.4 - pytam o doświadczenia, może ktoś ma takowe miłe (lub niemiłe) z jakimś konkretnym modelem i warsztatem (Wwa i okolice i inne też), może ktoś wie jaka instalacja nie ma prawa działać dobrze i dlaczego, fachowa wiedza jeszcze bardziej mile widziana... może taki temat przyda się "benzyniakom" :kawka , bo mi tak,... tylko chciałbym uprzedzić wszystkie odpowiedzi w stylu "sekwencja ziooom", bo to chyba jasne że to nie poldacz i to nie ma strzelać jak Arizona tylko fajnie jeździć, pzdr

#2 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 lipiec 2011 - 16:55

mijodek, Jasne,że temat już był ,nie raz ani sto.Ze swojego doświadczenia mogę polecić instalację BRC.Od kilkunastu lat używam takiej w różnych autach,problemów nie miałem praktycznie żadnych.Podstawa to systematycznie robić przeglądy i wymieniać filtry.Niestety warsztatu w Warszawie nie polecę żadnego bo nie wiem ,za to we Wrocławiu znam kilka naprawdę dobrych.

#3 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16929
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 lipiec 2011 - 17:04

mijodek,
Cześć klubowiczów jeżdziła na montaz do łodzi jest tak b.dobra firma z praktyka w PT - napisz do rafe1 On niedawno montował w swoim 2,4 .

#4 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 18 lipiec 2011 - 18:38

Serwis w łodzi naprawde godny polecenia - kilka pitkow klubowych juz gazowali - i wszyscy bardzo sobie chwalą - ja osobiscie zagazowalem 2 swoje i palcem nie ruszylem teraz bede gazowal trzeciego i nie wyobrazam sobie zeby robil to ktos inny.
Instalacja zamontowana tak ze mozna wszystko przy silniku zrobic i wieksząsc podstawowych czynnosci i wymian wykonac bez ingerencji w instalacje - u kolegi nowego forumowicza z lodzi gaz zainstalowany jest tak ze jutro do wymiany glupich swiec bede musial wybebeszac prawie calą instalacje. :kawka

#5 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 lipiec 2011 - 10:30

mijodek, Jak pojedziesz tam gdzie Jacek (jasmina) proponuje,to się zdziwisz,bo sam będziesz miał trudności ,żeby instalację pod maską znaleźć.Profesjonalna robota sam widziałem :kciuki

#6 mijodek

mijodek

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 50
  • Dołączył:  14 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Michał

Napisano 19 lipiec 2011 - 12:08

Serwis w łodzi naprawde godny polecenia - kilka pitkow klubowych juz gazowali - i wszyscy bardzo sobie chwalą - ja osobiscie zagazowalem 2 swoje i palcem nie ruszylem teraz bede gazowal trzeciego i nie wyobrazam sobie zeby robil to ktos inny.
Instalacja zamontowana tak ze mozna wszystko przy silniku zrobic i wieksząsc podstawowych czynnosci i wymian wykonac bez ingerencji w instalacje - u kolegi nowego forumowicza z lodzi gaz zainstalowany jest tak ze jutro do wymiany glupich swiec bede musial wybebeszac prawie calą instalacje. :kawka


super,o to mi właśnie chodziło, dajcie jakiś namiar na ten warsztat jak możecie i bardzo wszystkim dziękuję za pomoc :tak

#7 Bezimienny Gość.barti-4_*

Bezimienny Gość.barti-4_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 lipiec 2011 - 21:35

Bęe na 3 dni w Łodzi to sie umówie i podjadę. Jak Wy to robicie? Mi z automatem i spokojna jazda pali 16l. Jak przycisne, lub włączę klime to 18.... Wymieniłem już listwę, reduktor i testowałem nowy komputer... wszystko na nic... i tak spadłomi spalanie z 19 (jak go kupiłem), ale jest tak wyoszczędzony, że pół mocy stracił...
Dla uściślenia dodam, że filtry, świece, kable i aparat tez juz zmieniałem...
Bartek

#8 bm639

bm639

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 363
  • Dołączył:  21 lut 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4 LPG
  • Imię:Maciek

Napisano 27 lipiec 2011 - 21:46

mijodek, broń cię Panie Boże od ul. Staniewickiej !!!!! Mogę polecić DARMIL z ul. Toruńskiej - Elpigaz (obok EleTaxi), albo Energy Gaz - BRC na ul. Ostrobramskiej - oba zakłady robią dobrą robotę

#9 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 27 lipiec 2011 - 21:49

wszystkich bedących w lodzi zapraszam do warsztatu na kawke - Łodz ul. Brukowa 18 (latwo znalesc bo stoi duuuzo pitkow przed warsztatem:lol tel 666-391-620 lub 500-007-372
  • SPOOKS lubi to

#10 bm639

bm639

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 363
  • Dołączył:  21 lut 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4 LPG
  • Imię:Maciek

Napisano 27 lipiec 2011 - 21:50

jasmina, Jacek, ale ty nie montujesz instalacji :), no chyba, że zacząłeś :brawo
p.s. klimka działa cały czas :piwo :d

#11 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 27 lipiec 2011 - 21:51

moj warsztat LPG jest na ul. Pomorskiej :cwaniak

[ Dodano: 2011-07-27, 22:51 ]
bm639, zaczynamy montaz LPG - w przyszlym tygodniu zalatwiamy formalnosci itd.

[ Dodano: 2011-07-27, 22:55 ]
pierwszy na probe bedzie gazowany moj srebrny - zobaczymy. Pewnie jeszcze w tym tygodniu przyjdą komputery diagnostyczne i takie tam.
A od wczoraj walcze ze swoim staruszkiem (PiTek czarny) nad ustaleniem przyczyny braku wolnych obrotow i dzisiaj okazalo sie ze pan mechanik ustawil zle rozrząd :cenzura

#12 bm639

bm639

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 363
  • Dołączył:  21 lut 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4 LPG
  • Imię:Maciek

Napisano 27 lipiec 2011 - 23:29

miałem i ja kiedyś to samo z rozrządem :(

#13 Bezimienny Gość.barti-4_*

Bezimienny Gość.barti-4_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 lipiec 2011 - 06:43

Jasmina... Jacek.... to jedna osoba?

Ale do rzeczy...
Zapraszasz na Brukową, czy na Pomorską? Czy aby dobrze zrozumiałem... montowałeś gaz na Pomorskiej, ale zaczynasz sam zakładać instalacje na Brukowej?

Jadę do Łodzi w sobotę i chcę zostać do poniedziałku. Możemy się umówić jeśli nie masz jeszcze planów?
Generalnie chodzi mi o przejrzenie instalacji (może coś jest źle zamontowane, wtedy poprawić) i porządnej regulacji gazu. Mam założona instalacje KME. W ub. miesiącu wymieniłem listwę wtryskową i znacznie poprawiła się kultura pracy. Już nie strzela i nie ma denerwującego mulenia i wahań obrotów. Niemniej jednak instalacja jest wyoszczędzona i Pitek traci sporo mocy.... Jeżdżę spokojnie dość, rzadko przekraczam 3tys. obrotów. Z zasady nie lubię klimy więc chodzi tylko kiedy musi (rzadko). Skrzynia automat to pewnie nieco podnosi spalanie... ale w cyklu mieszanym (dojazd do pracy ok 20km trasa i 12km miasto) średnie spalanie na poziomie 17,5l to chyba przegięcie przy takim użytkowaniu...

#14 mijodek

mijodek

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 50
  • Dołączył:  14 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Michał

Napisano 28 lipiec 2011 - 10:28

pewnie, że przegięcie, to nie jest ciężarówka ani voyager, ani grand cheerocky (czy ak się to pisze).. w pracy jeżdżę voyagerem V6, 3800 ccm, jest to jeżdżąca antena satelitarna, cały czas przeładowana, bo na stałe waży 2800 kg i ma wysoko środek ciężkości ze względu na zamontowaną na dachu antenę i wzmacniacze falowe, dodam jeszcze, że auto ma stały napęd na 4 koła i automatyczną skrzynię i to wszystko wymusza spalanie około 17l/100 w mieście, około 15 w trasie, a jak mój kolega nim spokojnie śmigał, to udało mu się nawet zejść do 12l/100 także jakoś nie uwierzę, że PTC ma aż takie "normalne" spalanie :kawka

#15 Bezimienny Gość.barti-4_*

Bezimienny Gość.barti-4_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 lipiec 2011 - 11:50

dokładnie... Mój kumpel tez ma Voyeger'a Town & County z napędem 4X4 i automatem. W zależności od stylu jazdy wypija od 16-20 po mieście...

Byłem już u 3 gazowników i wszyscy regulowali, coś zmieniali, coś dodawali... ale efekt zejścia z powyżej 18, na okolice 16,7l (16,2 minimum).

Stąd jak poczytałem, o polecających tu użytkownikach warsztat w Łodzi to chcę się tam udać... inaczej PiTek pójdzie do ludzi... bo takie spalanie mnie rozbraja. Tym bardziej, że moc też uciekła razem z tymi 2-ma litrami....
P.S.
Grand Cherokee :) i pełna wersja long z silnikiem 4.7 V6 z automatem smakuje około 19-21/100km (miałem takiego 2 lata). Przy oszczędzaniu dało sie zejść do 18

#16 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 28 lipiec 2011 - 12:37

barti-4, sam osobiscie do swoich samochodow montowalem LPG w lodzi na ul. Pomorskiej - jako normalny uzytkownik i klient. Teraz z e wzgledu na fakt ze posiadam swoj warsztat to dostalismy propozycje aby zając sie montazem LPG - dlatego bede mial szkolenia i takie tam.
Jesli chodzi zas o spalanie naszych pitkow to normalnym jest 14litrow przy bardziej dynamicznej jezdzie spokojnie z klimatyzacją umie zarzrec nawet 17-18

#17 Bezimienny Gość.barti-4_*

Bezimienny Gość.barti-4_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 lipiec 2011 - 13:09

:) 14 litrów było by ok... moje przeciętne zużycie 16.7l/100km występuje przy spokojnej jeździe, z wyłączona klimą w cyklu mieszanym (70% trasa i 30% miasto), nie przekraczając praktycznie 100km/h ani 3000 obrotów . Dodatkowo samochód wskutek (albo niewłaściwego podłączenia, albo niewłaściwej regulacji stracił wyraźnie na mocy i tzw. przyspieszeniu.

Poczytałem na forum opinie i doszedłem do części wspólnej, że większość PiTków pali około 14-15l gazu przy normalnej (nie specjalnie oszczędnej jeździe) oraz z regulacją nie powodującą wyraźnego spadku mocy auta...

Stąd właśnie poszukiwania warsztatu, który będzie w stanie mi pomóc. Autko kupiłem nieco zaniedbane i musiałem przy nim naprawdę sporo zrobić, przez co sprzedaż była by głupota.... ale tez wkurza mnie jak widzę ile paliwa idzie w powietrze....

Kruca fuks... więc jeśli tylko będzie okazja (co jakiś czas jestem w Łodzi u mamy) to Cie nawiedzę :) Bo na razie pewnie jeszcze regulacji i oglądu nie robisz? Czy tez już można się do Ciebie udać?
Jeśli jednak wyślesz mnie gdzie indziej to na innym wątku znalazłem jeszcze namiar na ul.Piłsudskiego na terenie Wifamy, u Pana Witka... znasz może tamten warsztat? No i podasz mi może nr telefonu do Twojego na Pomorską.... Jaki tam jest nr ulicy?

#18 bm639

bm639

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 363
  • Dołączył:  21 lut 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4 LPG
  • Imię:Maciek

Napisano 28 lipiec 2011 - 18:38

Voyager z silnikiem 3,7 (chyba taki, albo coś w pobliżu) pali tyle co mój 2,4, czyli 12-13 LPG/100 km w jeździe mieszanej ... NIGDY nie wyszedłem poza 15 litrów, nawet w korkach warszawskich z klimą :)

#19 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 28 lipiec 2011 - 20:54

barti-4, tych apnow na ul. Pilsudckiego pewnie nie ma bo Tego terenu juz prawie nie ma - choc jest szansa ze wlasnie pan witek to ten moj gazownik - ja wlasnie montowalem gaz jeszcze na terenie Wifamy teraz są na Pomorskiej.
Telefonu niestety nie mam bo zmienilem tel - ale pogrzeb w moich postach bo gdzies go pisalem - w sumie jak bedziesz w lodzi to mozemy razem podjechac bo ja tez mam przegląd teraz jakos - postaram sie jutro tam podjechac bo i tak musze sie zjawic u nich wiec wezme wizytowke.

#20 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 28 lipiec 2011 - 22:17

Dorzuce 3 grosze. Mój w korkach i jedzie typowo miejskiej z klima spokojnie spala 17 LPG. Ae na trasie schodzi do 12. Tyle dzis mi srednio wyszło np. Również z klimą. Zauważyłem ze przy jeździe autostrada 120-130 spalanie nie wzrasta i wynosi w granicach 12-13 LPG. O ile JAcek nie będzie gotowy to polecam Ci serwis KME (tez mam KME) w Zgierzu, ale kolejki okropne. JA podejżdżam do chlopaków mlodych w takim okropnym garażu blisko Politechniki w Lodzi. Jakby co dam namiary. Mam kiepskie wtryski..valteki czarne. 50 tys i szwankuja juz kalibrowane były i regenerowane. Do dupa ogólnie są.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych