Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

PT do slubu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#21 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 30 marzec 2010 - 10:53

ALICE ja nie jestem żadną instytucją ale nie biorę cen z kosmosu, dlaczego mam brać 500 zł jak ja wezmę 60 zł za godzinę i tak na tym zarobie ?? I jestem najtańszy w okolicy i ludzie do mnie piszą oddaleni od mojej miejscowości nawet do 200 km.

Moje usługi może będą dla tych z uboższym portfelem.

#22 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 marzec 2010 - 23:42

mozna i tak mozna i owak jak sie kalkuluje... ja wiozlem 2x i musialem sie stosownie ubrac i takie tam nie mowiac o wypucowaniu pitusia chociaz z reguly jest czysty nie liczylem od kilometra i takie tam ale ja i ONI byli zadowoleni...... krakow sobota 5 godzin 500 zl...ONI nie chcieli dekoracji wielkich..... no i jeszcze foty :fota osobno poza cennikiem trzeba sie cenic nie ma to i tamto zwazcie ze myjnia kosztuje 60 zl

#23 ALICE

ALICE

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 378
  • Dołączył:  07 paź 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:1,6
  • Imię:Alicja

Napisano 01 kwiecień 2010 - 20:32

O.K. O.K. Nomos chciałam dobrze , obyś nie stracił za swoje zaangażowanie i ciężką pracę i wysiłek PiTusia też :lol

#24 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 05 kwiecień 2010 - 07:35

Miecio 60 zł myjnia :d ja ci za 30 tak wypucuje żę się będziesz mógł przeglądać w lakierze :-) Auto zawsze mam czyste, o odkurzacz też mam :-) garnitur tez:-) A właśnie to się nazywa konkurencja

#25 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 kwiecień 2010 - 17:51

bylem mlodszy to moze mi sie chcialo bardziej dzisiaj juz mi sie niestety nie chce
co do myjni to ja wiem ile trzeba poswiecic na pucowanie autka biorac pod uwage swoja prace...wychodze z zalozenia ze wszystkiego czlowiek nie udzwignie i z reguly robie rzeczy sam bo sie na tym znam i sprawia mi to przyjemnosc ale czasem prostych czynnosci poprostu mi sie nie chce....coz.... ;P

#26 robks

robks

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 119
  • Dołączył:  02 sty 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 crd
  • Imię:Robert

Napisano 05 kwiecień 2010 - 22:02

Auto zawsze mam czyste, o odkurzacz też mam :-) garnitur tez:-)


Garnitur? Powinieneś mieć uniform ;) Koniecznie z czapeczką z daszkiem...

A tak poważnie - jeżeli nie prowadzicie działalności gospodarczej, to czy ktoś ma pomysł, jak legalnie rozliczyć się z takiego przychodu z fiskusem?

#27 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 kwiecień 2010 - 00:35

A tak poważnie - jeżeli nie prowadzicie działalności gospodarczej, to czy ktoś ma pomysł, jak legalnie rozliczyć się z takiego przychodu z fiskusem?

usługa transportowa + 22%vat

#28 vojpiotr

vojpiotr

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1134
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:EX- Street Cruiser 2

Napisano 06 kwiecień 2010 - 08:35

Wydaje mi sie, ze do swiadczenia uslug transportowych polegajacych na przewozie osob wymagane sa stosowne pozwolenia (taxi, przewoz osob, busy etc).
Wiec chyba nie ma legalnej mozliwosci wykonania takiej uslugi (tak aby bylo to w 100% zgodne z prawem).

Najprostszym wyjsciem (zeby byc w porzadku w stosunku do US) bylaby umowa zlecenie (obsluga imprezy okolicznosciowej etc).

#29 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 kwiecień 2010 - 10:16

vojpiotr, a tak faktycznie!

#30 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 kwiecień 2010 - 10:17

robks ja wiem ze to forum odwieedzaja rozni kwadratowi i podluzni rowniez byc moze z us ale nie badz taki zachowawczy.............. ;P ;P w kwestii sumienia finansowego.... :pociesza

#31 Bezimienny Gość.pito_*

Bezimienny Gość.pito_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 kwiecień 2010 - 21:48

jestem dopiero od dzis na forum chodz posiadaczem PT od jakiegos juz czasu
moj pt na slubie byl tylko raz i wygladal tak:

http://picasaweb.goo... ... 1562990194

#32 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 10 kwiecień 2010 - 21:59

pito, kolorek super ..... ale jak dla mnie na ślub to skromniutko :diabelek

#33 Bezimienny Gość.pito_*

Bezimienny Gość.pito_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 kwiecień 2010 - 22:14

tak mlodzi chcieli, mi sie tez bardzo podobalo, delikatnie i bez przesady.sam samochod ile daje :) pzdr

#34 robks

robks

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 119
  • Dołączył:  02 sty 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 crd
  • Imię:Robert

Napisano 10 kwiecień 2010 - 22:48

robks ja wiem ze to forum odwieedzaja rozni kwadratowi i podluzni rowniez byc moze z us ale nie badz taki zachowawczy.............. ;P ;P w kwestii sumienia finansowego.... :pociesza


miecio, mi nie chodzi o tajniaków z US na tym forum, mi chodzi o to, jak mogę się wytłumaczyć z ogłoszenia zachęcającego do skorzystania z usługi (na innym portalu)! Chciałbym też kupić coś większego i 50 lat starszego, ale nie chce mi się bawić w ponowne otwieranie działalności :(

#35 Bezimienny Gość.RADEK1962_*

Bezimienny Gość.RADEK1962_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 11 kwiecień 2010 - 08:04

robks, umowa zlecenie jest rozwiązaniem doraźnym, ale bezpiecznym na daną chwilę. Jeżeli będziemy świadczyć usługi o charakterze ciągłym w związku z tym będziemy musieli zarejestrować działalność gospodarczą itd... Nie wiem dlaczego mówicie o tajniakach z US brzmi to bardzo nie elegancko. Pragnę zaznaczyć, że ludzie ze skarbówki są również miłośnikami PT i na forum również mogą się przydać. :piwo :piwo

#36 robks

robks

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 119
  • Dołączył:  02 sty 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 crd
  • Imię:Robert

Napisano 11 kwiecień 2010 - 12:14

robks, umowa zlecenie jest rozwiązaniem doraźnym, ale bezpiecznym na daną chwilę. Jeżeli będziemy świadczyć usługi o charakterze ciągłym w związku z tym będziemy musieli zarejestrować działalność gospodarczą itd...


No tak, ale czy umowę-zlecenie można zawrzeć z osobą nieprowadzącą działalności gospodarczej? Ciągłość świadczenia usług to też pojęcie uznaniowe - czy np. zarobienie 400 zł raz w miesiącu to usługa o charakterze ciągłym? 400 zł - 18% = 328 zł. Z tego 233 zł na ub. zdrowotne (o ile masz działalność i pracujesz gdzie indziej). Zostaje 95 zł. Fajnie, nie? :(

Nie wiem dlaczego mówicie o tajniakach z US brzmi to bardzo nie elegancko. Pragnę zaznaczyć, że ludzie ze skarbówki są również miłośnikami PT i na forum również mogą się przydać. :piwo :piwo


Dla mnie raczej żartobliwie. Ale ktoś może to odbiera inaczej...

pzdr

#37 Bezimienny Gość.pito_*

Bezimienny Gość.pito_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 11 kwiecień 2010 - 15:55

robks, umowa zlecenie jest rozwiązaniem doraźnym, ale bezpiecznym na daną chwilę. Jeżeli będziemy świadczyć usługi o charakterze ciągłym w związku z tym będziemy musieli zarejestrować działalność gospodarczą itd... Nie wiem dlaczego mówicie o tajniakach z US brzmi to bardzo nie elegancko. Pragnę zaznaczyć, że ludzie ze skarbówki są również miłośnikami PT i na forum również mogą się przydać. :piwo :piwo


Masz wielka racje ludzie ze skarbowki sa tez fanami PT:)

#38 Kostek

Kostek

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1591
  • Dołączył:  27 mar 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:1,2 benzyna M
  • Imię:Adam

Napisano 11 kwiecień 2010 - 16:32

No tak, ale czy umowę-zlecenie można zawrzeć z osobą nieprowadzącą działalności gospodarczej? Ciągłość świadczenia usług to też pojęcie uznaniowe - czy np. zarobienie 400 zł raz w miesiącu to usługa o charakterze ciągłym? 400 zł - 18% = 328 zł. Z tego 233 zł na ub. zdrowotne (o ile masz działalność i pracujesz gdzie indziej). Zostaje 95 zł. Fajnie, nie?

Do tego wszystkiego trzeba doliczyć jeszcze paliwo (:

[ Dodano: 2010-04-11, 17:33 ]
o czasie nie wspomnę

#39 Bezimienny Gość.monique_berisian_*

Bezimienny Gość.monique_berisian_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 kwiecień 2010 - 18:33

Nasz PTek zawiezie młodą parę do ślubu w czerwcu :) wieziemy znajomych. Zastanawiam się jednak czy nie zacząć świadczyć też tego typu usług odpłatnie, mogłabym podpiąć to do swojej działalności gospodarczej, ale nie mam pojęcia czy muszę być kierowcą zawodowym, żeby taką działalność prowadzić hmm

#40 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 maj 2010 - 16:09

Troszkę nie było mnie na forum ponieważ zmieniałem adres e-mail i niestety aktywacja konta się przedłużała ;)

Szukam kierowcy do wynajęcia z PT (najchętniej kolor czarny).
Najlepiej ktoś z województwa Mazowieckiego.


Przystrojenie PT bardzo delikatne (do ustalenia) i oczywiście po stronie usługodawcy :)


p.s Moderator: proszę o ewentualne wskazówki gdzie mogę taki temat założyć, aby był dobrze widoczny






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych