Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Zakup PT Cruisera 2.2 CRD - prosze o pomoc odnośnie silnika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 b182

b182

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 7
  • Dołączył:  15 sty 2012
  • Rok Produkcji:0

Napisano 16 styczeń 2012 - 11:14

Witam
Jestem nowy na forum. Moja mama upatrzyła sobie Pitka -jak tu nazywacie te autka.
Silnik CRD, bezwypadkowy naprawde bardzo ładny. Wiem że pewnie było 1000razy itp
ale w krótkim skrócie. Na co zwrócić uwagę w tych autach. Zakładam że buda ok. To jestem w stanie sprawdzić. Chodzi mi głównie o silnik/skrzynie. Własnie najbardziej tego sie boję. Na co patrzec przy sprawdzaniu tego motoru? Co to za silnik? Czy ma common rail czy może pompowtryski? Ma 2 masówke? Co sie w nim psuje i jaki jest koszt elementów narazonych na awarie. Chcielibysmy uniknac sytuacji nadziania sie na silnik, który pochłonie na dzien dobry pare tys. Proszę o fachowe informacje na temat silnika i skrzyni przy zakupie ale także o samym autku. Bardzo zależy mi na waszych doświadczeniach w tym temacie.
Pozdrawiam
Sebastian

#2 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 16 styczeń 2012 - 11:24

Sebastian no musisz pogrzebać troszkę w forum głębiej. Silnik 2,2 CDI mercedesa, choć dostosowany do gabarytów PT Cruisera. Silnik ma łańcuch rozrządu. Ma koło dwumasowe. Trcohę problemów z tym silnikiem bywa, ale są z reguły drobne (nieszczelności itp) Poszukaj, poczytaj. Metoda kluczykową sprawdź kody błędów (jesli handlarz to pewnie wykasował). 3 razy energicznie przekręcasz kluczykiem w stacyjce aż do momentu kiedy zapalą sie kontrolki i za 3 razem wyświetlą Ci się błędy OBD II lub napis DONE jeśli błędów nie ma.
To tyle ode mnie. Niech inni coś dopiszą. Skrzynia raczej bezawaryjna.

#3 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16989
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 styczeń 2012 - 11:44

Sprawnośc silnika sprawdzaj na zimnym silniku , najlepiej z rana po nocy - jesli odpali od reki bez krecenia dłuzej jak 3-5s to jest ok i raczej nie bedziesz miał kłopotów.Zwróc równierz przy takim odpalaniu czy silnik zaraz po rozruchu chodzi równo bez bujania:pali na wszystkie cylindry.Pamietaj że po nocy wychodza wszystkie problemy z nieszczelnosci czy tez zła praca układu podgrzewania wstepnego , reszta usterek to pierdółki i można je samemu naprawić w miare rozsadnych kosztach.I tak jak Paweł podał sprawdz błędy metoda kluczykową - jesli cos jest to wyjdzie .

#4 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4989
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 styczeń 2012 - 11:48

Witj b182, jest to sinik common rail, sprawdż czy jet sucho pod plastikową osłoną głowicy. Generalnie cały silnik powinien buć suchy, i bez zawilgoceń. Podczas jazdy może lekko zadymić przy przyśpieszaniu, ale nie nadmiernie. Sprawdż czy wspomaganie kierownicy pracuje prawidłowo, czyli bez dziwnych dżwieków w trakcie obracania w lewo i prawo. Sprawdż wszystkie poziomy płynów.

#5 b182

b182

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 7
  • Dołączył:  15 sty 2012
  • Rok Produkcji:0

Napisano 16 styczeń 2012 - 11:51

Pamiętam pierwszy raz jak ogladałem ten samochód - stał kilka tygodni- nie chciał zapalić kreciłem, kreciłem i nic. Dopiero za któryms razem odpalił. Facet mówił ze auto stoi długo nie palone, że paliwomogło odpłynąć-ścieć, dodatkowo to w baku chyba juz prawie sucho było (rezerwa wskazówka na 0), również powietrze z koła zeszło wiec nie jezdzony dosc długo). Jak opalił to chodził bardzo ładnie (jak na diesla). Co mogło byc przyczyną takiego stanu rzeczy? Faktycznie po długim postoju + mała ilość ropy mogło się takie coś dziać? Tak jak napisałem gdy zapalił autko chdziło idealnie, na wszystkie garczki bez bujania.
Auto jest naprawde zadbane, niewytłuczone, nie widac zeby było cokolwiek picowane, kombinowane.
Gosc nim nie jezdzi bo ma inne auta.

#6 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4989
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 styczeń 2012 - 11:56

b182, mogły to być niesprawne świece żarowe lub zapowietrzony układ paliwowy.

#7 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16989
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 styczeń 2012 - 12:02

Ten układ sie nie zapowietrza bez problemu i po dłuzszym staniu pali bez problemów jak jest sprawny .Do rozruchu potrzebuje 5 obr.wału .Ilosc paliwa jesli tylko jest nie ma znaczenia układ ma wstepna pompe niskiego cisnienia dobijającą paliwo do filtra i pompy wysokocisnieniowej automatycznie po przekreceniu stacyjki.

#8 b182

b182

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 7
  • Dołączył:  15 sty 2012
  • Rok Produkcji:0

Napisano 16 styczeń 2012 - 12:14

Czyli coś z nim nie tak?

#9 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16989
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 styczeń 2012 - 12:20

Mozliwości jest dużo od uszkodzonych swiec żarówych , czujnika cisnienia czy zaworu przelewowego , pompy wysokiego cisnienia po błachostke: stary przypchany filtr paliwa , lub stary letni olej - nikt tego nie okresli na odległość to trzaba sprawdzac .Nawet jeli autko stało długo nie odpalane - to sprawdzamy je dwa razy:dzisiaj i przepalamu je do zagrzania i powiedzy jeszcze raz jutro po nocy i jesli znowu bedzie paliło kulawo to lipa coś jest uszkodzone.

#10 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4989
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 styczeń 2012 - 12:45

b182, sfotografuj auto i wrzuć na forum, może ktoś z forumowiczów zna ten egzemplarz i go skomentuje. Zwróć uwagę na cenę w stosunku do rocznika. Tanio nie oznacza, że to okazja. PT Cruiser budzi emocje i my to wiemy. Nie jeden z nas kupił ten samochód za sam wygląd, resztę mażna naprawić za większe lub mniejsze pieniądze.

#11 b182

b182

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 7
  • Dołączył:  15 sty 2012
  • Rok Produkcji:0

Napisano 16 styczeń 2012 - 13:36

Tutaj link do oferty http://otomoto.pl/ch... ... 03218.html

#12 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 16 styczeń 2012 - 14:04

O kurcze....gumidach....... . Trochę chyba mało praktyczny. Gaprila trzeba zapytać. hmm niewiele można powiedzieć, poza tym, że wypucowany. A niech pan z komisu pokaze Ci komputer :diabelek

#13 b182

b182

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 7
  • Dołączył:  15 sty 2012
  • Rok Produkcji:0

Napisano 16 styczeń 2012 - 14:09

Ten samochód należy do właściciela komisu.

#14 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 16 styczeń 2012 - 14:12

Pt Cruisery przed lifetm nie posiadały komputera pokładowego...

#15 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13810
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 styczeń 2012 - 15:50

gumowy daszek nie jest praktyczny, co prawda ze otwiera wieksza przestrzen otwarta, ale jest z tym wiecej zachodu niz w ono-dachu sterowanym elektrycznie.... jak pisal pawel komputera miec nie moze, silnik nawet po bardzo dlugim nie paleniu powinien odpalic po zgasnieciu kilku kontrolek, a tuz za zgaszeniem kontrolki podgrzewania swiec jak pisze doktor po kilku przekreceniach walu... jesli podejzewasz ze z silnikiem cos nie teges to trzeba jechac do specjalisty zdiagnozowac, cisnienie na listwie, same wtryski, swiece zarowe no oczywiscie kompresje na poszczegolnych cylindrach wazne co by cisnienie bylo na poszczegolnych garach bylo zblizone............

#16 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 styczeń 2012 - 22:18

...a cena trochę nie za wysoka za ten rocznik? hmm

#17 Bezimienny Gość.profesorr_*

Bezimienny Gość.profesorr_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 styczeń 2012 - 22:26

Witj b182,sprawdż czy jet sucho pod plastikową osłoną głowicy. .


to sprawdź..,ostatnio w Vito spędziłem cały dzień z małym młoteczkiem i przecinaczkiem jak archeolog żeby dokopać się do wtrysków :(

#18 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4989
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 styczeń 2012 - 10:59

profesorr, odkręcasz dwie nakrętki, ściągasz plastik, i widzisz. Niewim jak jest w vito, ale my tu o pt cruiserze 2,2 CRD.

#19 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 styczeń 2012 - 13:15

...a cena trochę nie za wysoka za ten rocznik? hmm


czym starszy tym droższy :cwaniak jak wino i skrzypce

#20 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13810
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 styczeń 2012 - 17:31

krokodyl jak zwykle z humorem,... a co by nie ze off to rowniez mi sie wydaje jak na latka zbyt duzo.... :cwaniak





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych