Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


LPG czy PB95


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.pyootr_*

Bezimienny Gość.pyootr_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 styczeń 2012 - 18:39

Witam
Jako nowy na forum powiem tylko CZEŚĆ. Nie będę się rozpisywał jak bardzo podoba mi się PT, przejdę do rzeczy.
Szukam swojego PT i mam pytanie. Jaki przebieg na LPG jest w miarę rozsądny dla silnika 2.0 aby nie zrobić sobię krzywdy w późniejszym użytkowaniu i czy nie lepiej będzie kupić w benzynie i założyć instalację gazową? Docelowo właśnie chcę PT na "gazie":)

Pozdrawiam
Piotr

#2 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 styczeń 2012 - 19:37

[quote name="pyootr"]
Jaki przebieg na LPG jest w miarę rozsądny dla silnika 2.0 aby nie zrobić sobię krzywdy w późniejszym użytkowaniu i czy nie lepiej będzie kupić w benzynie i założyć instalację gazową?

Trochę za ogólne pytanie zadałeś odnośnie tej instalacji hmm

tak "jak czy lepiej zjeść grochówkę czy fasolówkę żeby dużych bąków nie puszczać?"

przebieg najlepiej jak najmniejszy ale nieznaczy że jak będzie auto z małym przebiegiem
ze było dobrze użytkowane przez poprzednika,

samochód czy z instalacją czy bez?
wszystko zależy od ceny tego pojazdu
jak bez musisz liczyć koszt instalacji od 2200-do około 3000zl w zależności jakiej firmy będziesz chciał zamontować instalację
na forum większość fachmanów będzie proponowała Ci instalację BRC
ja posiadam inną ale publicznie nie będę się wypowiadał-bo mogę zostać zdeptany ;P

jest dużo za i przeciw czy auto z instalacją czy bez trudno jest odpowiedzieć na takie pytanie

#3 knott

knott

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1195
  • Dołączył:  29 paź 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 16V LPG
  • Imię:Sławek

Napisano 16 styczeń 2012 - 19:56

ja będę bardziej stonowany w wypowiedzi bo dziś miałem rybę na obiad :glupek

kupiłem 2.0 z gazem i było to tańsze rozwiązanie jak kupno i zakładanie w moim przypadku o 1tys zł ca.

Poprzednik zrobił 20tys na tej instalacji i też nie mam BRC tylko jakieś inne włoskie coś szałowe na T

ja dałem na przegląd do magików
wzieli 150zł i kazali mi się nie pokazywać przed przejechaniem 25tys - aha jakieś tam filtry powymieniali i przewody oraz wyregulowali

trochę mi szarpie przy zmianie na gaz ale olewam i na razie w sumie nie jest źle ... bez gazu to bym ogłosił upadłość...... przejechane mam 5 tys od 19 pazdziernika na tym gazie. :piwo

pozdro

#4 Bezimienny Gość.pyootr_*

Bezimienny Gość.pyootr_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 styczeń 2012 - 20:50

Wstępnie wolę fasolówkę ale dzięki za odpowiedzi:)

To w takim razie jak już z instalacją to na co zwracać uwagę przed kupnem?

#5 maras

maras

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 334
  • Dołączył:  24 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 gaz M
  • Imię:Marek

Napisano 16 styczeń 2012 - 20:52

Ja mam 2,0 z gazem stag 300 już go tak kupiłem.Instalacja jak go kupywałem miała około 1,5 roku i były wbite do kśiążki wszystkie jej przeglądy.Pitkiem jeżdże ponad 2 lata i nie było problemu ani razu nie byłem na żadnej regulacji,pali coś około 10 l/100km choć niektórym z forum więcej.Ogólnie więc jestem z instalacji lpg zadowolony,no i najważniejsze te koszta l/100km w porównaniu do benzyny,a i do ropy też :kawka

#6 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 styczeń 2012 - 20:56

Wstępnie wolę fasolówkę ale dzięki za odpowiedzi:)

To w takim razie jak już z instalacją to na co zwracać uwagę przed kupnem?



rozrząd czy był wymieniony?

#7 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 styczeń 2012 - 21:03

pyootr, To co ja mogę poradzić , kupić bez instalacji gazowej i założyć we własnym zakresie,nawet gdyby miało to kosztować kilka złotych więcej.Jeśli poprzedni właściciel nie dbał o instalację LPG,mogą być problemy np.z wtryskiwaczami gazu.W przypadku BRC to koszt 4x250 zł,albo z głowicą,jeśli długo było jeżdżone bez wymiany filtrów i regulacji,czyli na ubogiej mieszance.

ja posiadam inną ale publicznie nie będę się wypowiadał-bo mogę zostać zdeptany ;P

eeee chyba nie ma tu takich fanatyków BRC :piwo

trochę mi szarpie przy zmianie na gaz ale olewam i na razie w sumie nie jest źle

Moim zdaniem nie powinieneś lekceważyć,nic nie ma prawa szarpać.To może być objaw, ubogiej mieszanki,i to już jest niebezpieczne.Radziłbym sprawdzić i wyregulować instalację.

#8 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 16 styczeń 2012 - 21:31

a ja mam polska instalację KME i nie ma z nią problemów. Wtryski mi dziadowskie zalożyli tylko (valteki) i już do wymiany są. Za tydzien zmieniam.

#9 Bezimienny Gość.pyootr_*

Bezimienny Gość.pyootr_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 styczeń 2012 - 17:37

Kordyl ile Twój PT spala gazu?

#10 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 17 styczeń 2012 - 17:40

pyootr Kordyla lepiej nie pytaj....bo jego Pitek to pijak jakich mało ;)
Mój na trasie 11-13 LPG, miasto 16-18 LPG

#11 knott

knott

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1195
  • Dołączył:  29 paź 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 16V LPG
  • Imię:Sławek

Napisano 17 styczeń 2012 - 17:48

mój pali od 10l (10 mi wyszedł raz ;P )do 14l gazu.. a średnio to tak 12 i głównie po mieście bez wielkich korków -obwodnica etc.. ale weź też pod uwagę, że łyka też Pb zanim się przerzuci na gaz - różnie się tu ludzie na forum wypowiadają,ale na 9l gazu bym nie liczył.... :kawka


aha skrzynia manual...

#12 Bezimienny Gość.pyootr_*

Bezimienny Gość.pyootr_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 styczeń 2012 - 18:32

Dzięki bardzo za pomoc. Jeśli macie jeszcze jakieś uwagi to piszcie, a ja wracam do poszukiwań.

#13 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13810
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 styczeń 2012 - 18:37

aha skrzynia manual...


jechalis'my z kolega slawkiem "knott" i nic nie mowlem, auto mialo kopa tyle ze jak podjazd byl w tyl auta przed nami to mi jakos nogi chodzily....... a jak ruszal kiedy wysadzil coltrane i mnie to "przyswirowal" i pewnie wylaczyl asr bo auto mialo KOPA............

#14 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 styczeń 2012 - 18:50

Co ja czytam na forum, ja nie wierze, kierowca dizela napisał że 2.0 ma kopa - chyba wytnę i w ramkę wkleję :lol
Wracając do tematu, patrz na ogólną kondycje samochodu, zapytaj właściciela kiedy zmieniał świece, przewody, filtr gazu [ jak zmieniał to bedzie wiedział że są dwa :d ] jaka instalacja jest założona [najtańsza czy coś porządniejszego] ile zostało legalizacji na butle [ legalizacja jest na 10lat ]

#15 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 styczeń 2012 - 18:56

Co ja czytam na forum, ja nie wierze, kierowca dizela napisał że 2.0 ma kopa - chyba wytnę i w ramkę wkleję :lol

Ot "wypadek przy pracy", a wyjątek potwierdza regułę :blabla

#16 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13810
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 styczeń 2012 - 20:10

potwierdzam auto zony kolegi "knott" ma kopa!
pisalem ja miecio ... 2.2 crd 151 kucy :kawka

#17 knott

knott

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1195
  • Dołączył:  29 paź 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 16V LPG
  • Imię:Sławek

Napisano 17 styczeń 2012 - 20:35

;P eee tam kopa ... :dance - w niedzielę wpadłem bokiem na carrefoura 1,2 łapa, zbicie na jeden hampel kółko w lewo kółko w prawo - 5 ochroniarzy na karku....
trac off oczywista - coś czuję że za tym tankowaniem padnie rekord > 14l gazu..... no ale jak tu sobie odmówić "gwiazdy tańczą na lodzie" jak się lód zrobił :diabelek
no a jak się chce trochę dynamiki z Piti wykrzesać trzeba go kręcić na 5tys wysoooookoooooo.....

aha jeszcze odnoście LPG to jest różnica jak się tankuje na różnych stacjach niby, że pustą butlę.. zdarzyło mi się 39 litrów 40 41 a ostatnio nawet 42 - to nieco fałszuje pomiar spalania. jedno pewne, póki co taniej nie ma na czym tymi żłopami pojechać..

#18 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 styczeń 2012 - 21:11

;P eee tam kopa ... :dance - w niedzielę wpadłem bokiem na carrefoura 1,2 łapa, zbicie na jeden hampel kółko w lewo kółko w prawo - 5 ochroniarzy na karku....
trac off oczywista - coś czuję że za tym tankowaniem padnie rekord > 14l gazu..... no ale jak tu sobie odmówić "gwiazdy tańczą na lodzie" jak się lód zrobił :diabelek
no a jak się chce trochę dynamiki z Piti wykrzesać trzeba go kręcić na 5tys wysoooookoooooo.....

aha jeszcze odnoście LPG to jest różnica jak się tankuje na różnych stacjach niby, że pustą butlę.. zdarzyło mi się 39 litrów 40 41 a ostatnio nawet 42 - to nieco fałszuje pomiar spalania. jedno pewne, póki co taniej nie ma na czym tymi żłopami pojechać..


:brawo :brawo :brawo :brawo :blabla

#19 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8218
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 styczeń 2012 - 21:46

potwierdzam auto zony kolegi "knott" ma kopa!
pisalem ja miecio ... 2.2 crd 151 kucy

Miecio co prawda crd po lifcie nie miałem przyjemności, ale 121kucy ,,robi'' i jest cudnie! Może dlatego, ze nie ma stresu(brak kompa.) i nie wiem ile w danej chwili żłopie :lol

[ Dodano: 2012-01-17, 21:48 ]
...i ten brak widoczności w lusterku wstecznym :cwaniak ech...

#20 kujtek

kujtek

    VIP

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 3600
  • Dołączył:  29 sty 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M + LPG
  • Imię:Jacek
  • Skąd::Dzierżoniów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 marzec 2012 - 16:59

PAPUG ma rację :brawo Ja najpierw kupiłem auto i sam instalowałem gaz i myślę,że to jest najlepsze rozwiązanie! :kciuki





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych