Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Aluminiowa osłona podwozia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.KrzysztofJ_*

Bezimienny Gość.KrzysztofJ_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 listopad 2012 - 20:41

Witam.Jako ze stalem sie posiadaczem PT ( niestety nie uzytkownikiem bo moja Pani nie wypuszcza kluczyka z rąk) chcialbym cos wysondowac.Na codzien zajmuje sie produkcja aluminiowych osłon do samochodow terenowych i SUV.Głownie na pierwszy montaz u Dealera.Niestety nasz Pt nie ma zadnej osłony.Pomyslalem czy nie mialoby sensu zrobic takowej do PT.niestety z racji tego ze zrobienie jednej sztuki nie mialoby sensu pod wzgledem ekonomicznym ( oslona jest wycinana laserem co wiaze sie ze sporymi kosztami przygotowania ) .W przypadku gdy mialbym zrobic takich oslon minimum 5-6 szt to wtedy moglbym " wyjsc na zero".Oslony produkuje z aluminium PA-11 gr 5 mm.Dolaczam link gdzie mozna podejrzec jak wygladalaby taka oslona.Biorac pod uwage gabaryty to wstepnie moglbym okreslic jej koszt na okolo 350 zl.jesli znalezliby sie chetni to moglbym zrobic dokladniejsza kalkulacje


http://www.unterfahr...YSLER/index.htm

#2 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 listopad 2012 - 21:33

Osłon używa sie do pojazdów ruszających w teren :lol PT to raczej "szosowy" egzemplarz z uwagi na zawieszenie.Nie wróżę zainteresowania hmm

#3 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 listopad 2012 - 21:35

KrzysztofJ,
Temat dobry , bo fabryczne są delikatne (wszytkie CRD mają dolna osłone skrzyni i silnika i dwie bocznie ) a kupione z aluminium drogie - co do grubości 5mm to przesada - ja mam zrobiona z 3mm i jest idealnie , nie za ciężko do montażu a swoja wytrzymałość ma .Oryginalana osłona ma przetłoczenia do montażu od strony sanek przy grodzi jest róznica poziomu ok 30mm do miejsc montażowych .

ps. Ty masz polifta osłona jest inna jak do przedliftowych , a jest ich na forum ze znanych mi w CRD 1szt i akurat z nowa osłona kupiona na serwisie .

#4 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 19 listopad 2012 - 21:38

Fajna sprawa - ile by takie coś kosztowało (wraz z elementami montażowymi typu śruby itp.)?

#5 TOMHAL7

TOMHAL7

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 785
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:Brak...
  • Silnik:Brak...
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 listopad 2012 - 22:04

KrzysztofJ, ARON, temat już poruszany i zrobiony......co prawda nie cięte laserem i nie z aluminium ale spełnia swoją rolę.... :kawka
http://ptcruiserclub...opic.php?t=3923

#6 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 19 listopad 2012 - 23:58

Osłona dobra rzecz, zwłaszcza na zimę, ale też jesienno-wiosenne pluchy. Myślałem nad czymś takim do swojego eks. 5mm to trochę dużo.
Niestety również nie wróżę zainteresowania - znakomita większość użytkowników woli odpalić silnik i sobie pojeździć, a jak coś się psuje, to oddać do serwisu - a nie głowić się nad jak najlepszym zabezpieczeniem pojazdu przed awarią i zniszczeniem.

#7 Bezimienny Gość.KrzysztofJ_*

Bezimienny Gość.KrzysztofJ_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 listopad 2012 - 07:11

KrzysztofJ,
Temat dobry , bo fabryczne są delikatne (wszytkie CRD mają dolna osłone skrzyni i silnika i dwie bocznie ) a kupione z aluminium drogie - co do grubości 5mm to przesada - ja mam zrobiona z 3mm i jest idealnie , nie za ciężko do montażu a swoja wytrzymałość ma .Oryginalana osłona ma przetłoczenia do montażu od strony sanek przy grodzi jest róznica poziomu ok 30mm do miejsc montażowych .

ps. Ty masz polifta osłona jest inna jak do przedliftowych , a jest ich na forum ze znanych mi w CRD 1szt i akurat z nowa osłona kupiona na serwisie .


Nie wiem czy niestety ale moj PT to przedlift

#8 Gnatek

Gnatek

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 138
  • Dołączył:  13 lip 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Mirek
  • Skąd::Lubicz
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 listopad 2012 - 09:41

Jesli byłaby blacha 2 mm i cena ponizej 200 zł to moze by sie skusił. A tak wiem że benzyna nie ma takiej osłony ???

#9 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 listopad 2012 - 10:24

Panowie bez przesady - jest z tym trochę zabawy a za darmo nikt tego nie zrobi .Oryginał kosztuje ponad 800zł , zamiennik aluminiowy 699 zł - zejście poniżej 200zł to śmiech na sali - gdzie sam blacha (uwzględniam 2mm ) będzie kosztować ok 110zł .Na osłonę aby zrobić dobrze potrzeba arkusz 110x70cm .Ale 2mm jest za delikatna minmum rozsądne to 3 mm do tego trzeba załozyć wygłuszenie osłony co by nie drżała - maty tez nie są tanie ..I najwaznejsze posiedzieć nad projektem , dopasować i zrobić wzór .Dorabiałem swoja z blachy wiem ile jest zabawy z dopasowaniem i jeszcze później z dorobieniem porządnego mocowania - taka blacha wazy i dupne srubki fabryczne tego za specjalnie nie utrzymają - tył oslony musi być mocowany na sruby 8 , przód wystarcza 6 ale jeszcze trzeba dokrecic do osłony na 3 wkręty boczne osłony .

#10 TOMHAL7

TOMHAL7

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 785
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:Brak...
  • Silnik:Brak...
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 listopad 2012 - 10:46

andreeas7, jak ktoś nie robił to nie wie ile jest z tym zachodu :kawka

#11 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 listopad 2012 - 11:18

ta osłona jest aluminiowa czy ameliniowa hmm :cwaniak

#12 skarbek75

skarbek75

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5928
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Agnieszka
  • Skąd::Dolny Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 20 listopad 2012 - 13:27

Ameliniowa i ma jedną wadę, nie da się jej pomalowac :)

#13 Mike PT Dodge

Mike PT Dodge

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2251
  • Dołączył:  13 cze 2010
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:NITRO 2,8 A
  • Imię:Michał
  • Skąd::Tarnowskie Góry
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 listopad 2012 - 15:48

Amelinowe robili w Rzykach w nocy :-)

#14 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 listopad 2012 - 16:45

ja sie przystawialem do robienia oslony tyle ze ze stali 1h18 gr 1 mm ale odpuscilem bo udalo mi sie "wysepic orginal" od ubezpieczyciela...........
powiem tak: fabryki sie nie poprawia ale jednak robiona wlasnorecznie z blachy byla by zdecydowanie lepsza niz firmowa...
firmowa to badziewie jest zwlaszcza ze otwory rewizyjne sa "pod wlos" telepie sie toto i takie tam.....
ja nie poprawiam, mi sie odechcialo ale jak robic to trzeba wlozyc sporo pracy andrzej dobrze pisze ze za 200!!! zeta to sie nie da.... :pociesza

#15 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 listopad 2012 - 16:53

za 200 to można pociupciać pół godziny w agenturze ;P

#16 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 listopad 2012 - 16:56

krokodyl....przerabiales? czy .........a co mi tam :dobranoc

przypomnialem sobie /niech tam ze off/ antenka nie zamontowana!!! duzo tam stali pod srubka????

#17 jsbielsko

jsbielsko

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1346
  • Dołączył:  12 lip 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Jack

Napisano 20 listopad 2012 - 17:58

kroko 200 pln to ponad godzina w agenturze, ;P no chyba, że wymiatałeś 3 na raz, wtedy - szacun :piwo
Co do osłony, oczywiście nie posiadam :torba ale po wuja z amelinium hmm może ktoś by zrobił na wzór orginału z plajstiku... :kawka

#18 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 listopad 2012 - 18:29

jsbielsko po co ci plastik nie plastyk, ..fabryka wydala plastikowy element ale to nie daje , nie wydala...kazde zawieszenie przodem tak bylo w moim przypadku /na kamieniu pod sniegiem niszczy oslone... a i takdobrze ze uchwytu od oslon bocznych wypadaja.... ;P

#19 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 listopad 2012 - 18:38

jsbielsko,
Tylko aluminium , Miecio ma racje osłona urywa się przy lepszym zakopaniu w śniegu i próbie wyjechania - moja tylko chrupneła i tyle widziałem osłonę .Osłona jest mikstura ABS z bakielitem , jest nie spawalna a wiec naprawa odpada. Jest przetłaczana wiec płaski kawalek blachy przy dieslu odpada trzeba kombinować z mocowaniem bo będzie obcierać o skrzynie i miskę olejową.

#20 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 listopad 2012 - 19:15

Swego czasu do audi 80 B2 quattro dorabiałem osłonę miski z płaskownika :torba . Wiem że to wiocha ale przynajmniej można było spać spokojnie przejeżdżając przez wertepy i bezdroża.





Podobne tematy Zwiń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych