Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Matowienie lamp przednich


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pawel

Pawel

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 135
  • Dołączył:  25 lis 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Arnold

Napisano 14 styczeń 2013 - 00:17

Słuchajcie, jest jakis sposob na matowienie lamp?? sa zrobione z plastyku i od jak sadze temperatury zaczeły matowiec. Czy jest jakis sposob na ich wypolerowanie. jesli tak to jak to zrobic zeby bylo lepiej. Inaczej wymiana na nowe??

#2 raksadam

raksadam

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 124
  • Dołączył:  14 cze 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 styczeń 2013 - 03:34

... ata_player
Zerknij na to chyba jest dobrze objaśnione
I gdzieś na necie znaleziony opis
1. Potrzebujemy: Papier ścierny tzw. "wodny" o gramaturze: 500 (do bardzo zniszczonych kloszy), 1000, 2000, 2500 - każdego po 2-3 arkusze. (zaczynamy od 1000, potem 2000 i na koniec 2500) Drewniany klocek podbity filcem (do polerki papierem) Pastę polerską "lekkościerną" (np. Tempo) do ostatecznego polerowania koło polerskie (takie na wiertarkę) podbite filcem (gąbka polerska raczej sie nie nada)
2. Zaczynamy od polerowania klosza papierem wodnym (oczywiście na mokro) o gramaturze 1000. Stopniowo podczas likwidacji nierówności, mikrospękań i zmatowień przechodzimy do drobniejszych papierów - kończąc na tym o gr. 2500. Nie należy się martwić jak reflektory na tym etapie będą całkowicie matowe - w końcu potraktowane zostały papierem ściernym
 3. Na koniec na reflektor nakładamy (wg instrukcji) pastę polerską i polerujemy filcowym kołem polerskim do uzyskania fabryczego połysku
Czas prac wynosi około 4-5 godzin.

#3 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 styczeń 2013 - 07:37

pamiętaj tylko nie przesadzaj z obrotami :kawka

#4 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 14 styczeń 2013 - 07:41

Tylko pamiętaj, tak jak raksadam, napisał: Czas prac wynosi około 4-5 godzin - więc to nie jest robota dla niecierpliwych.
Od naszego doktorka dostałem ten link http://www.regenerac... ... p?idz=onas - możesz się z nimi dogadać i wszystko wysyłkowo załatwić.

#5 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 14 styczeń 2013 - 08:27

Nie wiem co można robić tyle czasu z tymi reflektorami... Ja to zrobiłem w czasie ok. godziny..., ma na myśli dwa reflektory.

#6 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 styczeń 2013 - 08:47

Panowie wszystko zależy czy reflektor jest tylko zużyty zewnętrznie , bo ostatnio coraz więcej jest uszkodzonych od środka (grzyb , pleśń i zżółkniecie ) i wówczas tylko rozklejenie wyczyszczenie z obu stron (polerka) + regeneracja odbłyśników i po sprawie jak nowe a ta cała operacja raptem 125zł od reflektora - czy warto się bawić samemu i nie zrobić tego tak jak powinno być zrobione ? .

#7 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 14 styczeń 2013 - 10:30

andreeas7, masz rację... Ja tylko mówię o polerce z zewnątrz... Co i tak dało połowiczny efekt. :chory

#8 Antoni33

Antoni33

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 516
  • Dołączył:  27 mar 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,4 M Gas
  • Imię:Antoni
  • Skąd::Kraków/ Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 styczeń 2013 - 11:12

andreeas7, masz rację... Ja tylko mówię o polerce z zewnątrz... Co i tak dało połowiczny efekt. :chory


Ostatnio byłem w FauVert w Krakowie na zakopince
Mają usługe polerowanie relektorów na samochodzie czas ok 1 h
Kiszt był 49 od sztuki

Nie chce mi sie bawic samemu, na wiosne pewnie sobie zapodam bo moje obydwa nie są już ładne, żółte i odłazi bebarwny lakier

#9 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 14 styczeń 2013 - 19:03

Wszystko zależy, czy reflektor jest zmatowiony od zewnątrz (warstwa ochronna UV), czy od wewnątrz, jak to 1., to jeszcze możesz coś zrobić we własnym zakresie ( http://www.sylvania.... ... n-kit.aspx LUB http://www.czystelam... ... flektorow/ LUB http://www.meguiars.... ... ee3150d9c5 ), lecz jak to drugie, to już tylko regeneracja w specjalistyczny zakładzie - po prostu wklep w google "regeneracja reflektorów" i powinieneś znaleźć co najmniej kilka z PL...

#10 Bezimienny Gość.augustowiak_*

Bezimienny Gość.augustowiak_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 luty 2013 - 08:51

troche papieru wodnego(1500-2000)+ pasta polerska i bedą jak nowe

#11 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 04 luty 2013 - 20:42

troche papieru wodnego(1500-2000)+ pasta polerska i bedą jak nowe

Bzdura! Jak są spalone od środka to możesz sobie szorować aż warstwę ochronną UV zetrzesz i przegrzejesz klosz, a i tak nic nie zdziałasz...

#12 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 luty 2013 - 17:25

troche papieru wodnego(1500-2000)+ pasta polerska i bedą jak nowe

Papierem wodnym można ale aluminium polerować, ludzie czy Wy chcecie się pozabijać? czy pozabijać innych?miałem podobny problem w passacie B5, lampy po 2 latach używania zrobiły się czarne, polerowanie dało tylko częściowy efekt, ba a nawet pogorszyło właściwości oświetleniowe. Po wszystkich zmaganiach kupiłem nowe lampy made in VW HELLA, wydałem trochę grosza ale przynajmniej miałem spokój w razie przeglądu.

#13 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 07 luty 2013 - 17:46

troche papieru wodnego(1500-2000)+ pasta polerska i bedą jak nowe

Papierem wodnym można ale aluminium polerować, ludzie czy Wy chcecie się pozabijać? czy pozabijać innych?miałem podobny problem w passacie B5, lampy po 2 latach używania zrobiły się czarne, polerowanie dało tylko częściowy efekt, ba a nawet pogorszyło właściwości oświetleniowe. Po wszystkich zmaganiach kupiłem nowe lampy made in VW HELLA, wydałem trochę grosza ale przynajmniej miałem spokój w razie przeglądu.

Trza było lepiej oddać do regeneracji i miałbyś jak nowe - za cenę kompleksowej dwóch przednich raczej nie kupiłbyś nawet jednego tej firmy...

#14 MiGi42

MiGi42

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  06 lut 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2CRD
  • Imię:Romuald
  • Skąd::Poznan
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 luty 2013 - 18:18

zundapp,spokojnie,przeczytaj post andreeasa.Tu chodzi o polerowanie zewnętrznej powierzchni kloszy a nie odbłyśników.

#15 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 luty 2013 - 20:08

troche papieru wodnego(1500-2000)+ pasta polerska i bedą jak nowe

Papierem wodnym można ale aluminium polerować, ludzie czy Wy chcecie się pozabijać? czy pozabijać innych?miałem podobny problem w passacie B5, lampy po 2 latach używania zrobiły się czarne, polerowanie dało tylko częściowy efekt, ba a nawet pogorszyło właściwości oświetleniowe. Po wszystkich zmaganiach kupiłem nowe lampy made in VW HELLA, wydałem trochę grosza ale przynajmniej miałem spokój w razie przeglądu.

...a ja pół roku temu zjechałem papierem ściernym, wypolerowałem i jest git. Jak będę miał kasę, to kupię nowe, dam do regeneracji, a jak nie będę miał to sobie znowu wypoleruję.
Informuję, iż nie wiadomo mi o tym, żebym zrobił tym faktem komuś krzywdę... Pozdrawiam. :piwo

#16 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 luty 2013 - 20:13

zundapp,spokojnie,przeczytaj post andreeasa.Tu chodzi o polerowanie zewnętrznej powierzchni kloszy a nie odbłyśników.

Czytałem a reflektory wymieniłem ponieważ kupiłem po atrakcyjnej cenie

#17 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 luty 2013 - 20:29

yodarek, to już nie chce reflektorów z Ludwiki :haha

...a wyglądnij no przez okno... :d

#18 MAKLERSTAN1

MAKLERSTAN1

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 409
  • Dołączył:  27 maj 2013
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0M GAZZ
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 czerwiec 2013 - 12:00

Tylko jak sobie już wypolerujecie reflektory to polecam nałożyć warstwę ochronną UV bo po roku będzie to samo.

#19 MiGi42

MiGi42

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  06 lut 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2CRD
  • Imię:Romuald
  • Skąd::Poznan
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 czerwiec 2013 - 12:13

MAKLERSTAN1 ,a jak to się robi , czym i gdzie to można dostać?

#20 MAKLERSTAN1

MAKLERSTAN1

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 409
  • Dołączył:  27 maj 2013
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0M GAZZ
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 czerwiec 2013 - 12:40

Jest tego bardzo dużo na rynku, ja użyłem Meguiars Headlight Protectant ze względu na cenę.
Takich preparatów jest bardzo dużo na rynku różnych producentów,
kolega miał kiedyś przednią szybę z poliwęglanu po polerce i się nauczył że UV to zło i że to pomaga nie tylko na UV ale też na sól w zimie, kwaśne deszcze i inne czynniki atmosferyczne lub losowe.
Reflektory w Alfie też tym smaruję po regeneracji, robię to tak ze cztery razy w roku przy każdym ręcznym woskowaniu samochodu. Reflektory po trzech latach wyglądają nadal jak nowe.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych