Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


PT cabrio - doradźcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.zeglarz_*

Bezimienny Gość.zeglarz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 May 2013 - 15:42

Witam Wszystkich bardzo serdecznie!
Bardzo cieszę się, że trafiłem na to forum.
Miałem kiedyś przyjemność przez jakiś czas jeździć PT i zrozumiałem, że jeśli będę kiedyś kupował samochód to będzie to właśnie to autko. I właśnie dojrzałem do zakupu, a przeglądając ogłoszenia zobaczyłem wersję cabrio i teraz czuję, że nie wybaczę sobie jeśli kupię coś innego. Bardzo proszę Was o rady na co zwrócić uwagę przy zakupie i później, zwłaszcza, że będzie to mój pierwszy własny samochód.
Przejrzałem bardzo dużo ofert i wybrałem 3, które mi najbardziej podeszły (kolejność nieprzypadkowa) :
http://otomoto.pl/ch... ... 54991.html
http://moto.gratka.p... ... 88fbd224,4
http://moto.gratka.p... ... 88fbd224,1
Czy ktoś z Forumowiczów obeznany w temacie doradziłby mi czy w ogóle te ogłoszenia są warte uwagi?
Dziękuję za każdą radę i podpowiedź.

#2 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 Oct 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 May 2013 - 20:24

wbijał bym się obejrzeć tego z 2 linku chociaż ten z 1 ma ładniejsze fele ale jest na allegro ponad 2 lata :cwaniak

#3 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 Nov 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 May 2013 - 06:24

Rafał nie dwa a 3 lub 4. Początkowo miał zaje***ty spoiler z przodu.

#4 Bezimienny Gość.zeglarz_*

Bezimienny Gość.zeglarz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 May 2013 - 18:49

Pasuje mi Twoja odpowiedź, bo najpierw strasznie podobał mi się ten pierwszy, ale jakoś miałem co do niego pewne obawy i pomału zaczynałem skłaniać się do tego drugiego;) Tylko najpierw byłem przekonany, że tylko manual a tu automat, ale teraz czytam na forum i widzę, że każdy ma w tym temacie swoje zdanie i ciężko stwierdzić co lepsze.

#5 adasko

adasko

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 398
  • Dołączył:  16 Jun 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.4L
  • Imię:Adam

Napisano 26 May 2013 - 19:13

zeglarz, ja zobaczyłem pierwsze foty PT cabrio gdzieś koło 2004 roku i powiedziałem sobie - kiedyś takiego kupię... parę ładnych lat później udało się, powiem szczerze że rewelacja, kupuj, ale uważnie oglądaj oferty... my też sporo tego przerobiliśmy zanim trafiliśmy na naszego.
Jak mawia nasz kumpel mechanik, z którym kupowaliśmy auto - unikaj komisów, szukaj prywatnych ofert... ale niestety w przypadku PT Cabrio jest tego jak na lekarstwo - nam się udało. Chociaż pierwszy którego oglądaliśmy w komisie to ciężko opisać... syf, kiła i mogiła...

Co do zakupu to trzeba uważać jak przy każdym innym aucie, ale dodatkowo zwróć uwagę na okolice gdzie szyba łączy się z przednim słupkiem (zaraz nad trójkątem lusterka) czy nie przecieka tam woda, po prostu czy uszczelki nie są tam poniszczone.

Tak jak pisali medyk i rafe1 dużo z tych które stoją na Allegro jest tam już na prawdę dłuuugo... kojarzę że wiśniowy z gazem, gdzieś z okolic Zielonej Góry też wisiał na Allegro jak kupowaliśmy naszego 2 lata temu... no i srebrny z Nowego Targu też już tam wtedy wisiał...

Cierpliwości.... trafisz.... :cwaniak

#6 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 Sep 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 May 2013 - 19:49

zeglarz, Nie wiem czy cabrio PTWaw-a już poszedł ale by naprawdę konkretny jak i jednostka napędowa 2,4 T.Tego można w ciemno polecić!

#7 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 Oct 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 May 2013 - 19:53

http://otomoto.pl/ch... ... 92443.html

długo na allegro jest - bardzo długo ale może wynegocjujesz dobrą cenę ;)

podjedz i jak będzie wsio OK to daj 18koła i będzie git

sam się zastanawiałem ale z deka daleko :torba

[ Dodano: 2013-05-26, 20:53 ]
resiurc, daj namiar do Marcina bo Ja takiego szukam !!!

#8 Bezimienny Gość.zeglarz_*

Bezimienny Gość.zeglarz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 May 2013 - 20:16

Chyba w pierwszej kolejności zobaczyłbym ten czarny z Łodzi, sporo bliżej, przebieg niby większy i martwi mnie (może nie w tej chwili, ale w perspektywie kolejnych miesięcy), że nie piszą o podgrzewanych fotelach. Co oprócz tego wg Ciebie przemawia za tym z NT? Bo myślę, że cena byłaby podobna.

#9 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 May 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 26 May 2013 - 20:38

zeglarz, cabrio lub convertible jest super - jedno z najładniejszych w tym gatunku - a poza tym jak w każdym PiTku zwróć uwagę na silnik i skrzynie tzn. ten 1. czy się nie przegrzewa jeżdżąc od zimnego, czy wiatrak na klimie się załącza, czy nic nie bulgocze w układzie chłodzenia oraz jak wchodzą biegi zarówno w manualu jak i automacie, reszta to już prosta i mniej kosztowna sprawa, zawiasem się nie martw. Moje osobiste zdanie to do 2.4 tylko i wyłącznie automat, albo stracisz ten klimat bezstresowej jazdy amerykańcem - teoretycznie demonem szybkości nie będziesz, ale też zawalidroga w żadnym wypadku - Amerykanie robią auta z co najmniej wystarczającymi napędami!
Te ciemne to modele US (m.in. brak kierunków bocznych), więc jak tylko skombinujesz ich VIN, to historia jest łatwa do prześledzenia (AutoCheck lub Carfax)...

#10 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 Oct 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 May 2013 - 20:49

zeglarz, będziesz miał jakieś zacne Cabrio w promieniu 100km od Płocka to z miłą chęcią podjade i pomoge :piwo

tylko zadzwoń z dzień wcześniej :alko

#11 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 Sep 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 May 2013 - 21:15

resiurc, daj namiar do Marcina bo Ja takiego szukam !!!

Rafale nie mam kontaktu z Marcinem
zeglarz, Raz w tygodniu ,,biegam'' do Łodzi -więc luknąć mogę.Apropo ogrzewania w cabrio - to jest rewelacyjne / bynajmniej takie było właśnie w PTWaw-a /

#12 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 Oct 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 May 2013 - 21:49

resiurc, OK szukam dalej :alko ale Marcinek zaginął nam :torba

#13 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 Jan 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 May 2013 - 22:35

rafe1, napisz do niego na pw - ja tak zrobiłem i sie odezwał - czasem zagląda.

#14 Bezimienny Gość.zeglarz_*

Bezimienny Gość.zeglarz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 May 2013 - 10:09

Dzięki za wskazówki, na pewno zwrócę na to wszystko uwagę.
adasko, tych ofert jest ogólnie rzeczywiście mało i na pewno odpowiedzialnie byłoby spokojnie poczekać, ale już trochę się zapaliłem i czuję, że długo to nie dam rady wyczekiwać ;)
ARON, najpierw byłem za manualem, zwłaszcza, że od paru lat nie miałem do czynienia z automatem a z ręczną skrzynią dogaduję się dosyć nieźle i w zasadzie odwykłem od używania hamulca, ale... zmiany nie są złe i nabrałem ochoty na ten automat ;)
resiurc, jak byś był w Łodzi i mógł na niego spojrzeć to byłoby super, ja tam postaram się wybrać może pod koniec tygodnia, jak mi się uda, ale opinia, kogoś kto się na tym zna byłaby dla mnie bezcenna;) Ogrzewanie byłoby bezcenne na pewno zimą, bo zakładam, że będzie na chodzie przez 12 mcy.

#15 adasko

adasko

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 398
  • Dołączył:  16 Jun 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.4L
  • Imię:Adam

Napisano 27 May 2013 - 11:00

zeglarz, rozumiem Cię całkowicie, gdyby nie nasz mechanik, to ja pewnie wziąłbym zaraz pierwszego którego oglądaliśmy, taki byłem nakręcony, ale że moja lepsza połowa do spóły z mechanikiem skutecznie mnie przyhamowali to uniknęliśmy wielu kłopotów....

Co do ogrzewania - to jak dla mnie Cabrio to bajka - z tego co wiem jest chyba podwójna nagrzewnica i na spocie byłem zdziwiony jak niektórzy narzekali że zimą długo czekają na ciepłe powietrze, bo u nas to jeszcze porządnie z parkingu pod domem na drogę nie wyjedziemy, a już leci ciepełko :dance do tego dach jest na pradę dobrze izolowany i nie ucieka przez niego ciepło... Kilkoro naszych znajomych rzucało hasłami w stylu: "No to w zimie w czapce będziecie jeździć, bo auto z miękkim dachem".. do czasu jak się z nami przejechali przy -20 w krótkich rękawkach :diabelek

#16 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 Sep 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 May 2013 - 13:14

zeglarz, Najprawdopodobniej będę jechał w piątek!

#17 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 May 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 27 May 2013 - 20:49

zeglarz, jak preferujesz jednak manuale, spox, Twoja sprawa, rozumiem, ale ten w PiTku jest akurat średnio udany i takiej frajdy podczas zmiany nie sprawia - koniecznie wpierw się takim przejedź zanim podejmiesz decyzję...

#18 Bezimienny Gość.zeglarz_*

Bezimienny Gość.zeglarz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 May 2013 - 19:39

resiurc, super, w takim razie czekam na Twoją opinię, mam nadzieję, że pozytywną ;)
ARON, niby tak, bo jakoś przyzwyczaiłem się do manualnej i fajnie operuje mi się biegami, lubię hamować silnikiem itd., ale z drugiej strony staram się nie ulegać przyzwyczajeniom i taka zmiana mogła by być fajna, na pewno wygoda byłaby też większa. Już w sumie przestawiłem się psychicznie na automat i nie mogę się doczekać okazji, żeby sprawdzić go w praktyce;)

Chciałem się Was jeszcze spytać, czy jest to autko, na które trzeba jakoś bardzo uważać, czy raczej nie ruszy się nigdzie bez właściciela? ;) Wydaje mi się, że jest ich przynajmniej u nas tak mało, że gdyby ktoś chciał to ruszyć to chyba tylko na części, ale co ja wiem ;)

#19 Eugeniusz

Eugeniusz

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 253
  • Dołączył:  09 Jan 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M
  • Imię:Sebastian

Napisano 28 May 2013 - 19:46

zeglarz, ja miałem tylko jednego, wprawdzie 2.0, ale jeszcze nigdy mi go nie ukradli :lol
A tak poważnie to zbytnio się o kradzież nie martw. Oczywiście zawsze się znajdzie jakaś k..wa co jej się auto przyda albo coś ze środka, ale jak nie będziesz zostawiał kluczyków w stacyjce to raczej możesz spać spokojnie. To nie passat czy accord.

#20 adasko

adasko

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 398
  • Dołączył:  16 Jun 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.4L
  • Imię:Adam

Napisano 29 May 2013 - 01:10

zeglarz, jak pisze Eugeniusz, PT raczej nie są zbyt chodliwe... ale kto tam wie...

Mnie osobiście na początku sen z powiek spędzała świadomość miękkiego dachu pozostawionego na ulicy... Przez pierwsze pół roku parkowaliśmy chyba tylko w garażu i na strzeżonych parkingach.... potem jakoś przeszło i teraz spokojnie zostawiamy autko na noc pod blokiem... ale świadomość, że jakaś menda może dla jaj potraktować dach kosą jest męcząca... ale taki kraj... :torba





Podobne tematy Collapse

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych