Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Ludzie!!! Szanujcie naszych doktorów, bo się doigracie ja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 25 czerwiec 2013 - 10:27

Jak w temacie - zamiast sobie po prostu jeździć PT i cieszyć się życiem, to się cały czas czepiałem andreeasa, że w PT piszczy, że świszczy, że się kręci, że się wierci, a czy wymieniać, czy nie wymieniać....
Aż andreeas się wk..., znaczy z lekka stracił cierpliwość :kawka :kawka :kawka i stwierdził, że jak klient się tak czepia, to niech ma... :cwaniak :cwaniak :cwaniak .
No i mam pół silnika do wymiany, paski, opaski, uszczelki i inne duperelki. (dobrze, że marudziłem andreeasowi tylko jeden miesiąc, bo gdyby dłużej, to okazało by się, że do wymiany jest cały silnik... :d :d :d ) A teraz się boję, że jak następnym razem podjadę do niego wymienić żarówkę, to się okaże, że do wymiany jest przy okazji całe zawieszenie.... :) :) :) .
Tak więc - Ludzie!!! Szanujcie naszych doktorów i nie zawracajcie im głowy duperelami, bo to się źle dla Was skończy... :glupek :glupek :glupek .
Teraz dzięki andreeasowi wiem, że posiadanie PT - bezcenne :) :) :)
Pozdrawiam

A na poważnie - :szacun :szacun :szacun dla andreeasa, że odkrył wycieki oleju i ubrabrany w oleju rozrząd, bo dopiero miałbym co robić przy samochodzie.....
Pozdrawiam

#2 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13809
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 czerwiec 2013 - 10:42

jak o szanowaniu doktorkow pisalem ze dwoja i troja za free to mi sie dostalo /tu nie chodzi o FORSE!/mamone/walute/zlotowe... czy jak to okreslic,....tom sobie wrogow narobil... i dobrze bo chociaz po czesci to forum smiga, tylko wdupca mnie ze ktos sie dobija w pierwszym poscie o porade...
podpisano :miecio

wiecej szacunku dla DOKTOROW, ja bez dajmy na to telefonicznej konsultacji z andeasem bym se do dupa pojechal a nie na zlot w gierlozy....TYLE
pablicito i nie krec nosem jak sie chce zachcianke to trzeba miec na zachcianke ,...tak jest z babami tez... :cwaniak

na marginesie nie wiem juz czy pisalem ale co tam...jak mnie andrzej zrugal za moja sigme 18-200 tom sie nawet specjalnie nie zdziwil... he hehe

#3 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 25 czerwiec 2013 - 10:51

jak sie chce zachcianke to trzeba miec na zachcianke ,...tak jest z babami tez... :cwaniak

Tylko się zastanawiam, co mnie taniej wychodzi.... :d :d :d
A nosem nie kręcę, tylko mi się szacunek do doktorów pogłębił...... :) :) :) :szacun :szacun :szacun
Pozdrawiam

[ Dodano: 2013-06-25, 11:56 ]

na marginesie nie wiem juz czy pisalem ale co tam...jak mnie andrzej zrugal za moja sigme 18-200 tom sie nawet specjalnie nie zdziwil... he hehe

I miał rację - Nikkor 18 - 200 lepszy... :d :d :d (bo z sigmy zamek wylata..., znaczy się tubus wysuwa... :d )

#4 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13809
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 czerwiec 2013 - 11:34

pablicito no wlasnie i fajnie ze szacunek posiadasz bo bylo tu kilka osob co doktorow mieli za piosenke albo przystanek tramwajowy...BYLO a nawet sa....
dupa tam, w temacie obiektywu to fakt masz racje , jak czasem robie jakas reprodukcje obiektywem w dol to mnie wdupca to ze "tubus" sie opuszcza w strone przyciagania ziemskiego... :cenzura i tu jest ta prawda ze trzeba lubic co sie ma a nie to na co nie stac,.../mnie/ :kawka

#5 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 25 czerwiec 2013 - 12:01

:piwo

#6 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 czerwiec 2013 - 23:02

Ja tam z przymusu robię na codzień sigma 70-300 i nic nie wylata. Musze jednak zakupić jakis normalny obiektyw, bo wewnątrz pomieszczeń muszę miec dłuuuugie korytarze... A mój nikkor spieprzył sie po 2 latach pracy - zaciął sie i dupa zimna - tubus mu coprawda nie wylata, ale stanął na sztywno i stoi jak u paralityka... :lol

#7 sebo73

sebo73

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 93
  • Dołączył:  07 maj 2011
  • Rok Produkcji:brak
  • Silnik:brak
  • Imię:Sebastian
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 czerwiec 2013 - 23:13

Ja tam z przymusu robię na codzień sigma 70-300 i nic nie wylata. Musze jednak zakupić jakis normalny obiektyw, bo wewnątrz pomieszczeń muszę miec dłuuuugie korytarze... A mój nikkor spieprzył sie po 2 latach pracy - zaciął sie i dupa zimna - tubus mu coprawda nie wylata, ale stanął na sztywno i stoi jak u paralityka... :lol


Jak potrzeba dobrego i niedrogiego szkiełka z szerokim kątem to polecam:

https://fotozakupy.p... ... is-,10084s

*zamieszczony link tylko w celach informacyjnych

pozdrawiam, sebo73 :kawka

#8 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16988
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 czerwiec 2013 - 06:03

sebo73,
Losowy AF (BF/FF w zaleznosci od ogniskowej i przysłony) , poza tym szkieło optycznie dobre , teraz jest promocja na :Sigma 17-50 mm F2.8 EX DC OS HSM i to jest godne polecenia szkło cena prawie 50% swojej dotychczasowej wartości i zblizona do Tamrona .Osobiscie nie jestem zwolennikiem zoomów tylko stałki ale to juz takie zboczenie - zoom w nogach .

#9 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 27 czerwiec 2013 - 07:51

A miał być temat o szanowaniu doktorów :) :) :)

Ja tam z przymusu robię na codzień sigma 70-300 i nic nie wylata. Musze jednak zakupić jakis normalny obiektyw, bo wewnątrz pomieszczeń muszę miec dłuuuugie korytarze... A mój nikkor spieprzył sie po 2 latach pracy - zaciął sie i dupa zimna - tubus mu coprawda nie wylata, ale stanął na sztywno i stoi jak u paralityka... :lol


Ja bym się przeprosił z serwisem Nikona. Miałem Sigmę 18-200 z redukcją wibracji. I zdjątka (jak na moje umiejętności) były naprawdę ładne. Nikkor 18-200 VR przy tej Sigmie wygląda jak ubogi krewny, jakiś taki mniejszy, gorzej wykonany (tubus mu nie wylata :) , ale się trzęsie - jakieś takie luzy, czy co), ale jak miałem możliwość - natychmiast zamieniłem Sigmę na Nikkora - i do dziś nie żałuję; zdjątka jakieś takie ładniejsze, ostrzejsze, lepszy kontrast, ładniejsze kolorki, lepsze nasycenie, ładniejsze modelki..... i w ogóle...

Osobiscie nie jestem zwolennikiem zoomów tylko stałki ale to juz takie zboczenie - zoom w nogach .


To fakt - nie ma to, jak być stałym w uczuciach. Ale dla moich potrzeb i umiejętności wolę jedną długą regulowaną rurę, niż całe wiadro stałek, coby je co chwila zmieniać, ryzykując przy tym zabrudzenie matrycy (a raczej filtra dolnoprzepustowego - cokolwiek by to znaczyło) - no, chyba że ktoś ma opcję samoczyszczenia się matrycy :dance3 :dance3 :dance3 (wiem, wiem, taki gadżet) . Stałki do "poważniejszej" fotografii - jak najbardziej, ale do upamiętnięnia wakacji wystarczy taki właśnie zoomik. Nikon D90, Nikkor 18-200 VR i SB 600 - i zycie jest piękne... :piwko .
Tylko nie mogę zrozumieć jednej rzeczy. Naczytałem się tej literatury fachowej o foceniu, napstrykałem tych fotek tysiące, wypstrykałem setki klisz (i innych matryc), nakombinowałem się z tymi optymalnymi warunkami ekspozycji.... a żona przekręca kółeczko na "zielony program", naciska guziczek w aparacie i ..... zawsze jej zdjęcia lepiej wychodzą.... hmm hmm hmm
Acha:

takie zboczenie - zoom w nogach .

To faktycznie może być problem... :d :d :d :kawka :kawka :kawka

A i tak szanujcie doktorów..... :miecio
Pozdrawiam

#10 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16988
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 czerwiec 2013 - 10:22

Pawle - foto to odskocznia od stresu przy naprawie pewnych aut :lol

#11 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 27 czerwiec 2013 - 11:23

Pawle - foto to odskocznia od stresu przy naprawie pewnych aut :lol

:torba :torba
Ale z drugiej strony - jakżeż nudne byłoby życie bez takich..... aut?? :cwaniak
Pozdrawiam

#12 sebo73

sebo73

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 93
  • Dołączył:  07 maj 2011
  • Rok Produkcji:brak
  • Silnik:brak
  • Imię:Sebastian
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 czerwiec 2013 - 14:04

sebo73,
Losowy AF (BF/FF w zaleznosci od ogniskowej i przysłony) , poza tym szkieło optycznie dobre , teraz jest promocja na :Sigma 17-50 mm F2.8 EX DC OS HSM i to jest godne polecenia szkło cena prawie 50% swojej dotychczasowej wartości i zblizona do Tamrona .Osobiscie nie jestem zwolennikiem zoomów tylko stałki ale to juz takie zboczenie - zoom w nogach .


Może w wersji pierwszej były jakieś problemy - nie wiem nie miałem, w wersji drugiej nie spotkałem się, szkiełko rysuje naprawdę dobrze.
Co do Sigmy nie wypowiadam się bo nie robiłem tymi szkłami, co prawda widziałem sample z tych szkieł u znajomych - wychodzą naprawdę niezłe, ale jakość wykonania samych obiektywów nie zachwyca. Ale jak to mówią każdy lubi swoje :).

pozdrawiam, sebo73 :kawka





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych