Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zakup proszę o pomoc i rady.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.krist67_*

Bezimienny Gość.krist67_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 lipca 2013 - 17:15

Witam. :siema
Jest to mu pierwszy post, ponieważ nie jestem jeszcze posiadaczem PT.
Samochód bardzo mi się podoba i zaczynam rozglądać się za jakimś godnym uwagi egzemplarzem.
Stawiam na 2,2 CRD ponieważ z tego co się orientuję rozrząd jest na łańcuszku, a nie na pasku.
Przeglądając OtoMoto znalazłem taką ofertę.
http://otomoto.pl/ch... ... 72413.html
Proszę o porady czy warto zakupić lub jakieś namiary na inny pewny egzemplarz.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

#2 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6 791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 lipca 2013 - 17:29

krist67, W ciągu roku robił około 10000 km - pochodzi z Polski. Licznik może być prawdopodobny. Reszta do oglądnięcia w naturze. Pozdrawiam

#3 Bezimienny Gość.krist67_*

Bezimienny Gość.krist67_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 lipca 2013 - 17:42

Powiem szczerze, ze jestem zielony jeśli o sprawdzanie samochodu pod względem technicznym.Nigdy nie kupowałem używanego samochodu.Obecnie posiadam Palio Weekend kupiony w salonie. Czy taki laik ma możliwość sprawdzenia samochodu- na co zwrócić szczególną uwagę?Dla mnie jak pali i jeździ to jest dobrze :lol. Wiadomo jakieś stuki i puki w czasie jazdy zauważę pewnie, ale jeśli chodzi o silnik to lipa :dokitu

#4 cwmarta

cwmarta

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 875
  • Dołączył:  07 maj 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 LPG
  • Imię:____
  • Skąd::Warmia
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 lipca 2013 - 18:04

wygooglaj, są różneporadniki co należy sprawdzić...na co zwrócić uwagę podczas oględzin, ja miałam całąlistę i jeszcze pojechałamna przegląd przedzakupowy na stacje diagnostyczną

#5 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6 791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 lipca 2013 - 18:21

krist67, Poszukaj serwisu autoryzowanego, który zajmuje się chryslerem od przynajmniej 5-8 lat. Tam umów sie na przegląd przedzakupowy. To jedyna rozsądna rada. Nie jedź do żadnego serwisu fiata który jest świerzo autoryzowany w dziedzinie jeepa i chryslera - niewiele Ci powiedzą, bo nie pamietaja i nie znaja tych samochodów. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

#6 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2 907
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 lipca 2013 - 19:22

krist67, mam swoj do sprzedania. Tez sreberko.
http://tablica.pl/of... ... 2gzaL.html

#7 cwmarta

cwmarta

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 875
  • Dołączył:  07 maj 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 LPG
  • Imię:____
  • Skąd::Warmia
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 lipca 2013 - 20:25

Poszukaj serwisu autoryzowanego, który zajmuje się chryslerem od przynajmniej 5-8 lat.


matko Max wiesz ile kosztuje taki przegląd w autoryzowanym serwisie 500 zł!! wiem bo dzwoniłam się dowiedzieć orientacyjnie do warszawskiego

#8 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6 791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 lipca 2013 - 20:33

cwmarta, Co znaczy 500 złotych przy minimum 12000 i wtopie na kolejne 4-5m tysięcy złotych? Wiele razy za uratowanie przed składakiem za taka cene jeszcze ludzie zostawiali flaschke w podziękowaniu. Takie ogledziny dobrze zrobione trwają zazwyczaj około 3 - 4 godzin, czasem po 15 minutach sie kończą - cena jest wtedy niższa. Naprawdę te 500 złotych może być najlepiej wydanymi pieniędzmi w karierze samochodu używanego. Ja w Szczecinie wyrobiłem sobie taka markę, że jak sprzedający słyszy, że kupujący jedzie na oględziny do serwisu i kosztami dzielą się na pół, to jeśli samochód jest trefny, to kupujący od razu rezygnuje z oględzin. Inaczej nic bynm nie robił, tylko ogladał samochody przed kupnem. Po prostu trzeba oblukać kilkanaście samochodów i uporządkować je - najlepszy idzie do przeglądu w serwisie. Zawsze nieodpłatnie udzielam info na temat restrykcji czy przebiegu w systemie gwarancyjnym chryslera. Myślę, że to uczciwe - jedna sprawę sądową juz przeżyłem - klient zwracał samochód i otrzymał całkowity zwrot poniesionych kosztów od sprzedającego. Pozdrawiam

#9 Bezimienny Gość.krist67_*

Bezimienny Gość.krist67_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 lipca 2013 - 20:34

Koszt to jedna sprawa, a dostępność to druga.
Najbliższy chyba w Gliwicach ok 50km.
Wolałbym wydać tą kasę i mieć pewność co stanu samochodu.
Nie wiem nawet na jakich zasadach mógłbym wziąć samochód z komisu i pojechać na taki przegląd- orientuje się ktoś w tym?

#10 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6 791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 lipca 2013 - 20:36

krist67, Jeśli komis jest zainteresowany sprzedaniem - to umawiacie się w serwisie i podjadą, Jak nie chcą to szukaj innego auta.

#11 Bezimienny Gość.krist67_*

Bezimienny Gość.krist67_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 lipca 2013 - 20:43

Dzięki Maxym72.
Przesłałem mailowo zapytanie w tej sprawie, a jutro do nich zatelefonuję.
Czy wybór PT z tym silnikiem jest dobrym rozwiązaniem, czy polecałbyś inny.
Potrzebuję samochodu do normalnej jazdy, w przeważającej części do jazdy miejskiej i tu moje przemyślenia jeszcze nad benzynowcem 1,6.
Teraz mam Palio 1,2 i też jest dobrze, ścigać się z nikim nie zamierzam :lol

#12 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6 791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 lipca 2013 - 20:50

krist67, Dobry 1.6 jest najtańszym pitolem w eksploatacji. Bez porywów w jeździe, ale nie psuje się zanadto i jest praktycznie bezobsługowy. Olej, świece, sprzęgło i przewody zapłonowe. Czasem wiatrak chłodnicy i zawieszenie. Odpadaja problemy z drogimi wtryskami i aparaturą Dieslowską., oraz odpada droga wymiana rozrządu (rozrząd niewymienny). Minusem jest problem z dostaniem niektórych części, takich jak koło pasowe wału, obudowa termostatu, sonda lambda. Rzadko się psują, ale jak sie popsuja to te części sa nieosiągalne nawet w serwisie - trzeba sie posiłkowac zamiennikami od minicoopera - pasują po drobnych przeróbkach. Do jazdy miejskiej nadaje się idealnie - mało zwrotny jak wszystkie, ale za to mało kosztowny.

#13 Bezimienny Gość.krist67_*

Bezimienny Gość.krist67_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 lipca 2013 - 20:57

maxym72, to jeśli dobrze zrozumiałem w 2,2 rozrząd może sprawiać problemy?Z tego co czytałem, jest też na łańcuszku, więc myślałem, że nie ma z nim problemów lub okresowych wymian jak w przypadku rozrządu na pasku. A co do wtrysków i całej innej aparatury w przypadku 2,2 jaka jest ich żywotność?

#14 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6 791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 lipca 2013 - 21:04

krist67, Rozrząd w 2,2 nie sprawia problemu - taeż jest niewymienny. Pisałem o innych jednostkach benzynowych - 2.0 i 2.4. Żywotnośc zależy od właściciela i tego co wlał do zbiornika oraz jak często zmieniał filtr paliwa. Reszta w rękach Boga. Można zrobić 300K bez problemu, a można sie bujać co 50K. Przecież nie wiesz, co kupisz, a tego nawet serwis nie ma możliwości w pełni sprawdzić.

#15 Bezimienny Gość.krist67_*

Bezimienny Gość.krist67_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 lipca 2013 - 21:10

maxym72, wielkie dzięki za pomoc.
Prześpię się z tematem i będę rozmyślał który byłby dla mnie lepszy 1,6 czy 2,2 .
Pozdrawiam i życzę spokojnej nocki.

#16 Mike PT Dodge

Mike PT Dodge

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2 251
  • Dołączył:  13 cze 2010
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:NITRO 2,8 A
  • Imię:Michał
  • Skąd::Tarnowskie Góry
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 lipca 2013 - 21:48

Koszt to jedna sprawa, a dostępność to druga.
Najbliższy chyba w Gliwicach ok 50km.
Wolałbym wydać tą kasę i mieć pewność co stanu samochodu.
Nie wiem nawet na jakich zasadach mógłbym wziąć samochód z komisu i pojechać na taki przegląd- orientuje się ktoś w tym?


Dwie sprawy:

1) Kupując Dodga wysłałem numer VIN do MAXa, potem umawiałem się w serwisie Chryslera w ZABRZU (nie Gliwice), przegląd trwał prawie 2 godziny i kosztował mnie 300 zł netto.

2) Jak się odbywa wyjazd do serwisu? Powiedziałem, że jak sie nie zgodzą na przegląd we wskazanym przezemnie warsztatcie to mogą dalej sprzedawać samochód. Pojechaliśmy do serwisu. Ja siedziałem w serwisie w pracownikami, a zona w poczekalni sprzedała w tym czasie swój samochód facetowi. :-) Samego samochodu Ci nie wydają, pewnie ktoś z Tobą pojedzie.

#17 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5 224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 lipca 2013 - 22:08

Ja mam do sprzedania 2.0 w gazie. Co prawda silnik na pasku ale rozrząd zmieniany 10-15 tys temu więc do przelatania jeszcze jest ok 60 tys. Jest to już moj drugi Pt.

Link. (maska już w oryginale tak jak na 6 zdjęciu)
http://tablica.pl/of... ... fb8d83df6a

#18 raffitech

raffitech

    Kolegunio

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 172
  • Dołączył:  04 lis 2011
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:2,4l A
  • Imię:Rafałek
  • Skąd::Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 lipca 2013 - 23:31

:witam
Zanim się umówisz na przegląd przedzakupowy sprawdź historię auta wg nr VIN w odpowiednim serwisie Chryslera (jeżeli pochodzi z Europy) lub w wyspecjalizowanej agencji! To zwykle 1/5 kosztów przeglądu, a daje wiele do myślenia - tak, że często klienci rezygnują z zakupu przed przeglądem. Wybrany przez Ciebie egzemplarz ma prawdopodobnie lampy przednie do wymiany , a to koszt około 1500 zł (reflektory z homologacją europejską, przystosowane do ruchu prawostronnego)!!!
:witam

#19 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5 224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 lipca 2013 - 00:17

raffitech, po czym stwierdzasz ze reflektory do wymiany hmm JA mogę Tylko powiedzieć że ma nieoryginalnie pomalowane lusterka i brak napisu na drzwiach "pt Cruiser" jak i brak napisów na klapie, co może świadczyć o malowaniu drzwi i klapy bądź jakiejś innej przygodzie.

#20 cwmarta

cwmarta

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 875
  • Dołączył:  07 maj 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 LPG
  • Imię:____
  • Skąd::Warmia
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 11 lipca 2013 - 09:34

cwmarta, Co znaczy 500 złotych przy minimum 12000 i wtopie na kolejne 4-5m tysięcy złotych? Wiele razy za uratowanie przed składakiem za taka cene jeszcze ludzie zostawiali flaschke w podziękowaniu. Takie ogledziny dobrze zrobione trwają zazwyczaj około 3 - 4 godzin, czasem po 15 minutach sie kończą - cena jest wtedy niższa. Naprawdę te 500 złotych może być najlepiej wydanymi pieniędzmi w karierze samochodu używanego. Ja w Szczecinie wyrobiłem sobie taka markę, że jak sprzedający słyszy, że kupujący jedzie na oględziny do serwisu i kosztami dzielą się na pół, to jeśli samochód jest trefny, to kupujący od razu rezygnuje z oględzin. Inaczej nic bynm nie robił, tylko ogladał samochody przed kupnem. Po prostu trzeba oblukać kilkanaście samochodów i uporządkować je - najlepszy idzie do przeglądu w serwisie. Zawsze nieodpłatnie udzielam info na temat restrykcji czy przebiegu w systemie gwarancyjnym chryslera. Myślę, że to uczciwe - jedna sprawę sądową juz przeżyłem - klient zwracał samochód i otrzymał całkowity zwrot poniesionych kosztów od sprzedającego. Pozdrawiam


jednak zostanę przy swoim, bo tak można sprawdzać np. 5 samochodów i nie kupić żadnego i się robi już 2500... ja zrobiłam przegląd za 100zł, sa też nieco droższe jeżeli chce się cos więcej (ja akurat nie miałam takiej lepszej stacji po drodze)... i myślę ze to styka za samochód ponad 10 letni wart te 12 tys... który jakiego by przeglądu nie przeszedł pomyślnie, może po tyg szlak go trafić bo niektórych spraw wg mnie nie da się przewidzieć i z tym trzeba się liczyć kupując auto dość leciwe...





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych