Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zakup proszę o pomoc i rady.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4 321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 lipca 2013 - 18:07

Masz rację Sluna :piwo Ja swój tylko oglądałem z zewnątrz nawet nie odpalałem :lol .Zapłaciłem pieniążki, odebrałem i odjechałem. Jeżdżę do dziś bez większych przygód.
Nauczyłem sie tego od momentu gdy kiedys mój ojciec kupował lustro, wybierał z pół godziny a ono mu się rozwaliło pod domem podczas wyciągania z samochodu.
Nigdy nie sprawdzi sie autka na 100procent bo nawet z salonu co poniektóre wychodzą awaryjne. Dochodzi do tego problem: jeden chce sprzedac i zarobią a drugi kupić jak najtaniej i być cwańszy od sprzedawcy :haha

#22 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6 791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 lipca 2013 - 18:11

Przekonaliście mnie - do kitu z tym sprawdzaniem. Trzeba kupować na żywioł. Raz się żyje. A co tam. Potrzebna tylko moneta - co by nie było sympatii - rzucamy i zdajemy się na los - orzeł to ten z lewej, reszka ten z prawej. Jak stanie na kancie to nie biorę żadnego. hmm

#23 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4 321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 lipca 2013 - 18:52

to jak z łabędziem :lol
Kiedy chcesz poznac płec rzucasz chlebek.Jak złapał to na pewno on a jak złapała to ona :brawo

#24 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8 246
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 lipca 2013 - 00:09

to jak z łabędziem
Kiedy chcesz poznac płec rzucasz chlebek.Jak złapał to na pewno on a jak złapała to ona

Lepiej bym tego nie ujął :lol
Max jasne, że lepiej auto przed zakupem sprawdzić! Byłem umówiony na przegląd (oczywiście mowa o zakupie mojego pitka) w serwisie w Poznaniu...ale się :cenzura, bo za późno przyjechaliśmy. Pozostała tzw. jazda próbna...i jakoś hula :cwaniak

#25 jasiek90

jasiek90

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 101
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.4 A GAZ
  • Imię:Jan

Napisano 12 lipca 2013 - 13:57

Żeby zmniejszyć ryzyko wtopy i przeglądów przedzakupowych jest prosta rada- nie kupować aut sprowadzonych tylko z Polskich salonów, w przypadku PT niestety ciężko z tym ale to tak generalnie.

#26 jordan1987

jordan1987

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 279
  • Dołączył:  02 wrz 2012
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1,6
  • Imię:Patryk

Napisano 12 lipca 2013 - 14:06

Żeby zmniejszyć ryzyko wtopy i przeglądów przedzakupowych jest prosta rada- nie kupować aut sprowadzonych tylko z Polskich salonów, w przypadku PT niestety ciężko z tym ale to tak generalnie.

jestem jednym ze szczęśliwców i mam PL salon :p

#27 cwmarta

cwmarta

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 875
  • Dołączył:  07 maj 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 LPG
  • Imię:____
  • Skąd::Warmia
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 12 lipca 2013 - 14:41

jasiek90, no a jaka argumentacja?

#28 jasiek90

jasiek90

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 101
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.4 A GAZ
  • Imię:Jan

Napisano 12 lipca 2013 - 17:27

cwmarta, czysto ekonomiczna.
Cały import opiera się na tym, że koszty napraw są w krajach starej UE znacznie wyższe niż u nas przez co nierzadko naprawa jest nieopłacalna no i mają zdrowsze podejście do bezpieczństwa dlatego większość aut sprowadzonych z Francji nie ma w swoim kraju macierzystym prawa rejestracji bo mają uszkodzone strategiczne dla konstrukcji punkty.
Wystarczy spojrzeć na ceny danych aut w starej UE, w większości przypadków już w salonie kosztują więcej niż w Polskich salonach, później nawet tracąc procentowo są droższe, a gdzie opłaty? gdzie koszty wyjazdu ewentualnie prowizja handlarza, a mimo, że tam są droższe u nas są tańsze niż kupione w Polskich salonach, dlaczego?
Mam handlarza w rodzinie i widzę co się sprowadza, w najlepszym przypadku auta z dużym przebiegiem i usterkami mechanicznym albo kolizjami ale to raczej przy starszych przynajmniej 8 letnich autach, najgorsze są 2-5 latki, zdarzają się oczywiście poflotówki z przbiegami 300-400 000 km po prostu wyeksploatowane a po podpicowaniu kombi w srebrnym bądź czarnym kolorze sprzeda się na pniu choć i tak kupno auta wyeksploatowanego nie ma sensu, w tym przedziale sprowadza się naprawdę mocno rozbite auta, wspawywanie ćwiartek jest na porządku dziennym.
Zresztą tutaj są fotki aut do sprowadzanie przez renomowany komis:
https://www.facebook... ... 277&type=3

#29 Gramen

Gramen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2 083
  • Dołączył:  28 lut 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Sergiusz

Napisano 12 lipca 2013 - 18:10

Cały import opiera się na tym, że koszty napraw są w krajach starej UE znacznie wyższe niż u nas przez co nierzadko naprawa jest nieopłacalna


Dokładnie, ja tak kupiłem swojego PT od Niemca. Uszkodzona pompa wspomagania, u nich naprawa minimum 1000 Euro i kupiłem bardzo tanio. A Max na odległość naprawił za grosze :)

Dlatego można i warto szukać auta za granicą, ale samemu i rozważnie.

#30 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13 850
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 sierpnia 2013 - 19:12

A Max na odległość naprawił za grosze

tak wrozbita maciej tez robi na odleglosc... :cenzura
:miecio

#31 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8 246
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 sierpnia 2013 - 20:02

tak wrozbita maciej tez robi na odleglosc...

...cuda Panie cuda :lol





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych