Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie co jest warte toto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Nablabs_*

Bezimienny Gość.Nablabs_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 marca 2014 - 20:23

Ten post jest zdublowany z mojego innego wątku, ale ze tam moze być niezauważony przez bywalców strony głównej, wiec pozwoliłem sobie na takie małe wykroczenie;)

Zna ktoś może to autko i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami?:
http://otomoto.pl/ch...-C31753198.html

Byłem dzisiaj u nich zobaczyć co to za cudo. Łądnie utrzymany, dach działą - brak dodatkowej plandeki zapinanej po rozłożeniu, ślady klucza i odkręcania lewego przedniego błotnika i chyba lewego zawiasu w drzwiach. Miernikiem po nim jeszcze nie jeździłem (oczywiście "w pełni bezwypadkowy. w idealnym stanie" - jak chyba zresztą każdy u sprzedających auta zawodowo;) ), ale co do lakieru to naklejki wszystkie są raczej na swoim miejscu, nie widać na oko przygód blacharsko-lakierniczych, rantów od taśmy lakierniczej na lakierze, progi ok, silnik pracuje cichutko, zapalił od razu. Sprzęgło ok. Jeżdziłem tylko po placu, bo miał mało paliwa (plac z autami na zad...piu - za Kiełczowem koło Wrocławia.
Szkoda, że felgi nie są chromowane i radio bez navi;)

#2 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3 318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 04 marca 2014 - 20:36

Nablabs, to nie czat tylko forum, więc musisz czasem poczekać na odpowiedzi i nie dubluj tematów bo się śmietnik robi!!!

#3 TOMHAL7

TOMHAL7

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 785
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:Brak...
  • Silnik:Brak...
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 marca 2014 - 20:48

Nablabs, ten egzemplarz stoi w komisie już od jakiś 5-7 m-cy, auto do opłat 18% akcyzy i inne... cena w przeliczeniu na Euro bardzo niska takie sztuki w Niemcach stoją ok. 5000 Euro.....ale to jest tylko moje zdanie...... :kawka jechać oglądać, sprawdzać i kupować....... :cwaniak
Dodam jeszcze że jak doliczysz wszystkie opłaty to wyjdzie Cię tyle co MarioT chce za swojego a tamtego mogę spokojnie polecić........

#4 Bezimienny Gość.Nablabs_*

Bezimienny Gość.Nablabs_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 marca 2014 - 21:09

Autko jest już po opłatach. Pozostaje tylko ponoć wydział komunikacji.
Pierwotnie miało cenę o 3.500 złociszy wyższą - może dlatego tyle stoi?

#5 TOMHAL7

TOMHAL7

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 785
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:Brak...
  • Silnik:Brak...
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 marca 2014 - 21:30

Nablabs, to bardzo dziwna sprawa na początku grudnia rozmawiałem telefonicznie z komisem i ta cena była do opłat.......może coś się zmieniło do dziś.... hmm

#6 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1 681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 05 marca 2014 - 07:51

Ta podgrzewana przednia szyba (w opisie) to chyba za pomocą ogniska. A nie mogę dojść, jak działa w tym PT czujnik deszczu - czyżby poprzez złożony dach hmm

#7 Aischa4

Aischa4

    Guest

  • Użytkownicy
  • Posty: 6 033
  • Dołączył:  11 sie 2013
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 05 marca 2014 - 08:20

pablicito, właśnie o tym dyskutowaliśmy w zdublowanym temacie.
Paweł bo to PT najnowszej genderacji :lol

#8 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1 681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 05 marca 2014 - 08:27

No to się bałagan porobił: dublacja tematyczna. Się moderatory zaraz zdenerwują.... :p

#9 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5 224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 marca 2014 - 18:47

Ten pitek stoi już długo. Jak ja swojego kupowałem pod koniec października to miałem jechć go oglądać i już jakiś czas stał na allegro ale jakoś sobie odpuściłem. Coś mi w nim nie leży. Jak nie masz dalego to jedz i looknij.

#10 Bezimienny Gość.Nablabs_*

Bezimienny Gość.Nablabs_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 marca 2014 - 01:19

:bry

Byłem, looknąłem. I mam zgryza... hmm...

Rocznik 2005 - końcówka marca. Czarny - raczej nie perła, czy metalik. Po prostu czarny.
Autko ładne, wygląda na zadbane, z małymi "ale...":

-maska i lewy bok + klapa bagażnika lakierowane-tak jakby był porysowany i polakierowany
-szpachla ponoć tylko ma lewym tylnym rogu - miernik wskazał tam w jednym miejscu pow. 1000um, ale na reszcie lakierowanych elementów było 220-350um.
-lakierowanie zrobione starannie, brzegi blach nie tknięte lakierem, ładnie scieniowane odcięcie - prawie nie widać;) - tak jakby ktoś lakierował na samochodzie, aczkolwiek widać ślady demontażu na śrubach przedniego lewego błotnika, zawiasów lewych drzwi, zawiasów maski,
-słupki nie ruszone, progi też, podłoga bagażnika itd. też nie ruszane i nie lakierowane powtórnie
-wszystkie elektryczne gadżety - łącznie z dachem - działają bez zarzutu
-porównując stronę lewą i prawą samochodu, na lewej delikatnie wyczuwalne ręką różnice w spasowaniu elementów - na oko nie widać różnicy,
-na przeglądzie w ASO wskazano na jakieś wątpliwości co do mocowania przedniej lewej sprężyny - ale nie sprecyzowali o co chodzi. Trzeba rozebrać, sprawdzić, złożyć i zrobić zbieżność;) :alko
-hamulec ręczny prawy sporo słabszy niż lewy, nożny ok.
-amorki w wyjątkowo dobrym stanie,
-same hamulce: tarcze, klocki, płyn niedawno po wymianie - z niemiecką fakturą i kontrolką w komorze silnika, na tarczach z przodu minimalne progi,
-silnik czysty, ale na szczęście nie wyplakowany, widać że myty-białawe zacieki na wygłuszeniu maski;)
-lewy reflektor jest nowszy (zdecydowanie mniej zakurzony, dający lepszej jakości promień światła)
-nie działa lewa przednia żarówka kierunkowskazu - wskazałem to już wczoraj, ale nikt nie pokwapił się, aby na dzisiejszą moją powtórną wizytę to naprawić;(
-alusy z gumami letnimi ok - chociaż szkoda, że nie chromy;) No i szkoda, że nie ma zimówek;(
-oryginalny hak holowniczy Mopara
-tapicerka skórzana, raczej w dobrym stanie - nie idealna, ale raczej ok;)
-silnik ok - tak jak i skrzynia (manual), cicho, sprawnie, bez dziwnych odgłosów,
-klima i grzanie działają
-fotele elektryczne ok, w tym grzanie tyłka;))))))
-całe podświetlenie deski wydaje się być sprawne,
-zawieszenie w jeździe próbnej bez zastrzeżeń, ciche, prosto jedzie, prosto hamuje. Serwis potwierdził.
-na co dzień jeżdżę automatami (Vectra C 3.2l, JEEP Grand Cherokee z 2000r.), tak więc moje wątpliwości dotyczące lekkiego zafalowania samochodem po zmianie biegu zwalam na karb "wydaje mi się..." ;)
-dach do wyczyszczenia - był wstępnie czyszczony, ale widać w wielu miejscach zielony meszek i ogólnie do konserwacji;)
-brak pokrowca na dach po złożeniu
-rozrząd nie był jeszcze wymieniany (aktualny przebieg: 100.336km - raczej autentyczny)
-zapisy w bazie ASO nie wykazują niczego wartego uwagi,
-jest dokumentacja: rachunki z napraw (warsztat nie Chryslera, ale ogólny), książka serwisowa (tylko 2 wpisy...), wszystkie instrukcje itp.
-po opłatach: akcyza, tłumaczenia. Ma aktualny przegląd niemiecki więc polski nie był robiony.
-serwis Cryslera we Wrocławiu (ADF Auto) stwierdził, że ogólnie auto warte zainteresowania, mechanicznie poza niesprecyzowanymi wątpliwościami co do przedniej sprężyny i ręcznego wszystko ok, lakierniczo nie miał większego dzwona, ale raczej w coś na parkingu musiał przydzwonić i się otrzeć (w Niemcowni jeden właściciel - kobieta)

Zakup na F.VAT-marża. Pozostałe koszty: opłata recyklingowa i tablice, czyli coś około 760 zł. No i OC;)



I wszystko było by pięknie, gdyby w opisie nie było "bezwypadkowy", a właściciel ciągle powtarzał, że żaden element nie był powtórnie lakierowany... :maro20
Zmienił zdanie, jak wziął miernik lakieru do ręki :diabelek

Więc się tak zastanawiam, bo autko ładnie wygląda i ładnie jeździ;) :piwo
Bo znalazłem silnie konkurencyjnego Pitka cabrio klubowego - adasko sprzedaje swojego (dzwoniłem do Niego), tylko że jego PT jest o rok starszy, o stopień droższy, niesprawna klima (ponoć tylko napełnienie, ale moje doświadczenie mówi, że może być znacznie gorzej, jak tak się jeździ na pustej klimie...), zawiecha do roboty. Również jest nie wymieniony rozrząd, autko po lekkiej stłuczce (ale tu chociaż są szanse na zdjęcia i samodzielną ocenę zainteresowanego), też nie ma pokrowca na dach - a ta szmata kosztuje na alledrogo min. 600 złociszy...;(

#11 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5 224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 marca 2014 - 13:46

Jak roRzad nie byl robiony jeszcze to na gwałt do wymiany. Powinno sie wymieniac co 80 tys. Moj tez byl malowany po lekkiej stlłuczce - normalka dzisiaj. Jak sie podoba to bierz.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych