Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Po co jest to forum?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 barteks

barteks

    Początkujący

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 54
  • Dołączył:  11 cze 2014
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD, M
  • Imię:Bartek
  • Skąd::Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 czerwiec 2014 - 15:25

Mój pierwszy post możliwe, że kogoś zirytuje, ale od razu zaznaczam, że nie taki jest mój cel. Moim celem jest wyjaśnienie pewnej kwestii, której nie rozumiem, nie kumam, nie jarzę.

Otóż mam Pitka już coś prawie 2 lata, czasem zaglądałem na forum by poczytać w tzw. wolnym czasie różne ciekawostki o moim modelu, ale dopiero teraz potrzebuję prawdziwej pomocy (sprzęgło, koło dwumasowe, wtryskiwacze). Jak pewnie większość wie, to są już poważniejsze koszty, więc dobrze byłoby się dokształcić by nie oddawać w ciemno auta do naprawy. No i właśnie zarejestrowałem się (w sumie po raz drugi, bo stare konto sprzed roku jakimś cudem mi przepadło i nie mogłem odzyskać hasła) po to by nie zakładać głupio od razu tematu, który pewnie był już poruszany wiele razy, tylko poczytać w archiwach jak rozprawiali się z tym inny użytkownicy PT.

Jednak cóż zastaję w tematach, które mnie dotyczą i interesują (dział: Pomagamy sobie czy Techniczny)? Komunikat: "Tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą czytać tematy na tym forum". No i teraz moje pytanie z początku: po co jest to forum? Nie po to by pomagać? Mam awarię, potrzebuję pomocy a czytam, że muszę napisać teraz 50 postów by otrzymać dostęp do tajnej wiedzy. To jakie mam teraz wyjście jako użytkownik PT Cruisera? Nabić sobie głupio posty pytając co pół godziny o pogodę? Czy pisać posty rozsądnie i za jakiś miesiąc, może dwa, dostać dostęp do tego co mnie interesuje, a auto niech sobie stoi i czeka. Obie opcje brzmią mało rozsądnie, prawda?

Nie chcę być jakimś sępem, wiem co to wdzięczność, rozumiem też, że ktoś tu poświęca swój cenny czas i przekazuje wiedzę. Ale skoro nie ma opcji "zapłać za dostęp" (z której chętniej bym skorzystał) to dlaczego właściciele forum tak utrudnili jego użytkowanie? Nie mam w nawyku pisania o niczym, chciałem zostać użytkownikiem forum gdy rzeczywiście ma to sens (obecna awaria auta), a okazuje się, że pomyliłem się srogo. I jeszcze ten dział "Pomagamy sobie", dla mnie to trochę cyniczne. Użytkowników PT w Polsce przecież jest tak mało, tworzą małą grupą użytkowników szos, dlaczego jeszcze bardziej ją zawężacie?

Moja prośba drodzy Panowie i drogie Panie jest taka by ktoś mi wyjaśnił dlaczego jest taka polityka i czy może jest jakieś inne wyjście odwiedzenia interesujących mnie tematów/działów/postów. Może czegoś nie doczytałem? Może napisałem się na marne bo za godzinę wszystko będę miał odblokowane? Chciałbym się mylić.

Pozdrawiam

#2 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8024
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 czerwiec 2014 - 15:34

barteks,
Witamy w clubie ")
A odnośnie dostępu http://ptclub.pl/vie...?t=7199&start=0

#3 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 czerwiec 2014 - 15:47

barteks,
Może najpierw zaproponuję przeczytanie tematu dlaczego nastąpiły takie zmiany.
http://ptclub.pl/viewtopic.php?t=7039
Bez pomocy nikogo nie zostawiamy, wystarczy opisać problem w Poczekalni Działu Technicznego, a któryś z naszych mechaników w miarę możliwości szybko odpisze.
Jeśli byłeś zalogowany i nie pamiętasz hasła, to podaj nick a zaraz otrzymasz pomoc. Ustawię Tobie hasło tymczasowe które po zalogowaniu zmienisz na swoje prywatne.
Wiem i rozumiem, że dla nowych użytkowników dział techniczny jest trudno dostępny, ale decyzja była podjęta z innych względów. Dodam tylko że nie na każdym forum samochodowym porad udzielają wykwalifikowani i doświadczeni mechanicy których widzę jednak chcieliśmy w pewien sposób chronić.
Dostęp do działu Technicznego można otrzymać również w inny sposób niż pisząc 50 postów, wystarczy wspomóc utrzymanie naszego forum zostając sponsorem forum.
Jestem jednak pewien, że napisanie 50 postów, to wbrew pozorom nie jest aż takie trudne, wystarczy się przywitać, pochwalić się swoim autem, napisać kilka słów o sobie, podzielić się wrażeniami z jady, spalaniem czy dokonanymi modyfikacjami. W ten sposób mamy okazję poznać Ciebie bliżej, nie jesteś wtedy całkiem "wirtualny".
Jeśli pamiętasz poprzedni nick na forum to napisz na PW, a postaram się żebyś mógł ponownie pod starym nickiem tu się udzielać.
Pozdrawiam Adam

#4 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 czerwiec 2014 - 17:16

barteks, Forum jest po to aby sobie wzajemnie pomagać, dostarczać pozytywnej energii.
Nie każdy jest mechanikiem, ale prawie każdy ma coś fajnego pozytywnego do zaoferowania - dobry dowcip, ciekawe hobby, wrażenia z jazdy na dwóch kółkach, latania, bieganie... itd. itd. - patrząc na Twój post widać że nie masz problemów z pisaniem, więc jakim problemem jest to 50 postów
Nad działem Technicznym jest "Poczekalnia działu technicznego" gdzie każdy zarejestrowany użytkownik może zadać pytanie.
Czy takie podejście nadal jest dla Ciebie nierozsądne ?
a tak w ogóle to Witaj w Klubie :)

#5 Mike PT Dodge

Mike PT Dodge

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2251
  • Dołączył:  13 cze 2010
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:NITRO 2,8 A
  • Imię:Michał
  • Skąd::Tarnowskie Góry
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 czerwiec 2014 - 19:12

:-)

#6 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 czerwiec 2014 - 19:32

barteks, Co się chłopie krępujesz? Widać jakieś kompleksy Cię gnębią - przecież pytań głupich tu nie ma - chłopie, jak się wstydzisz, czy nie chcesz ujawniać swoich problemów publicznie to pisz na PW - bez pomocy nie zostaniesz. Piszesz, że chętnie zapłacisz - no to zostań sponsorem - i nie marudź - nie będziesz musiał pisać tych nudnych według Ciepie 50 postów i będziesz mógł czerpać do woli z wiedzy forum. Jeśli jednak chcesz się poczuć jak w knajpce, gdzie pogadać można z różnymi ludźmi nie tylko o pitolach - to zostaniesz z nami i załapiesz bakcyla. Jak nie - trudno - zostań idealnym biorcą. To, że ktoś ma pitola (w zasadzie każdy facet... :lol ) nie czyni z niego superczłowieka - co wielokrotnie na łamach tego forum zostało udowodnione. Pozdrawiam i liczę na odzew. Trzym się niewiadomy nieznany człowieku.

#7 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 czerwiec 2014 - 19:49

barteks, Pomimo tego iż moi koledzy - przedmówcy w sposób konkretny wytłumaczyli Ci kwestie dla Ciebie niezrozumiałą ,pozwolę sobie króciutko zacytować Twój post:

No i teraz moje pytanie z początku: po co jest to forum? Nie po to by pomagać?

Otóż mam Pitka już coś prawie 2 lata, czasem zaglądałem na forum by poczytać w tzw. wolnym czasie różne ciekawostki o moim modelu, ale dopiero teraz potrzebuję prawdziwej pomocy

A gdzie byłeś przez te 2 lata???Zaglądałeś aby czytać !!!A dałeś coś od siebie?

To jakie mam teraz wyjście jako użytkownik PT Cruisera?

Udzielać się kolego-udzielać.
Teraz kiedy potrzebujesz pomocy - denerwujesz się i doszukujesz błędnego działania zasad forumowych.
Pamiętaj!!Gdyby wszyscy tak się udzielali jak Ty - to forum by nie istniało!!!!
To chyba wszystko w temacie!!!

#8 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13809
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 czerwiec 2014 - 03:56

najwazniejsze barteks to :cenzura nie,... co wlasnie uskuteczniasz, bynajmniej sie myle ale nicku "barteks" nie kojarze,.. a jak trwoga to do jezusa,.. maksio ci zrobil wykladnie i tego sie trzymaj, trzymaj sie za portfel i sie nie sep bo za darmo to w morde daja a ty potrzebujesz wiedzy a wiedza kosztuje a nie tylko nad :cenzura e postow,.. bo no widzisz tu mozna zaliczyc kopa w d.. :cenzura a mozna zaliczyc wiedze cenniejsza ni ony kop :miecio

bom sie :cenzura to pod twoim adresem /po co jest to forum/ napisze: zes jest organizmem cudzozywnym ktory zyje wewnatrz innego organizmu i dla ktorego organizm ten (zywiciel) jest zrodlem zycia,..... PASOzyt :cenzura :lol

#9 barteks

barteks

    Początkujący

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 54
  • Dołączył:  11 cze 2014
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD, M
  • Imię:Bartek
  • Skąd::Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 czerwiec 2014 - 07:52

Panowie, dziękuję za odpowiedzi. Przyznam się bez bicia, że oczekiwałem, iż wylejecie na mnie wiadro pomyj a tu proszę, miłe zaskoczenie, większość odpowiedzi jest w przyjaznym tonie. To rzeczywiście świadczy o wysokim poziomie forum.

#kade - dziękuję, właśnie zrobiłem przelew
#adames - dzięki, zostanę już przy tym nicku. Żadnej wspaniałej historii tam nie straciłem, rzeczywiście próbowałem odzyskiwać to hasło bezskutecznie (ostatnim razem gdy przyszedł mi na maila bardzo udany prima aprilisowy żart), ale dałem sobie już spokój. Postaram się bardziej udzielać by nie być całkowicie anonimowym.
#resiurc - gdybym podczas czytania napotkał wątek w którym mógłbym pomóc to na pewno bym to zrobił. Nie jestem jednak mechanikiem i moja wiedza jest raczej przeciętna, dlatego właśnie nie dałem nic od siebie.
#miecio - nie mogę się z Tobą zgodzić, pasożytem byłbym gdybym na tej wiedzy np. zarabiał, albo skopiował całą treść i opublikował w innym miejscu mówiąc, że to moje. A ja, potrzebowałem informacji tu i teraz bo sprawę miałem/mam super pilną - za tydzień, Pitek ma mnie zawieźć na mój własny ślub, możesz sobie wyobrazić moją minę gdy parę dni temu sprzęgło mi się "ślizgnęło" :/

#10 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8218
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 czerwiec 2014 - 08:06

...i jest dobrze :piwo

gdy parę dni temu sprzęgło mi się "ślizgnęło

wysprzęglik to norma w tych modelach po pewnym przebiegu :lol

#11 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8024
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 czerwiec 2014 - 08:30

barteks, pitek zazdrosny i nie chce Cie zawieźć :diabelek

#12 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13809
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 czerwiec 2014 - 10:09

bo pitek domaga sie towarzystwa na slubie!!!

#13 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 czerwiec 2014 - 10:11

barteks,
Znam już Twój poprzedni nick :cwaniak , więc w każdej chwili mógłbym umożliwić Tobie powrót do poprzedniego , to żaden problem wystarczy info na PW :kawka
Nie każdy na forum ma wiedzę z zakresu mechaniki, i bardzo dobrze, bo byłoby tu zbyt nudno. Z pewnością masz jakieś pasje którymi możesz z nami się podzielić, a może masz jakiś ukryty talent?
Jak będziesz miał już autko ładnie wypucowane do ślubu, to wklej kilka zdjęć i pochwal się autkiem.

#14 barteks

barteks

    Początkujący

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 54
  • Dołączył:  11 cze 2014
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD, M
  • Imię:Bartek
  • Skąd::Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 czerwiec 2014 - 10:55

#kade - szkoda, że nie "zawieść".
#adames - dzięki za szpiegowską interwencję, ale zostanę już przy tym. Zdjęcie zrobię i wrzucę;)

Mam już dostęp o który mi chodziło, dziękuję za wskazówki. Jak tylko przebrnę przez porady, które mnie interesują zadam konkretne pytania na temat mojego przypadku.

#15 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13809
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 czerwiec 2014 - 12:14

taaa.... przypadek,...

Dołączona grafika

[ Dodano: 2014-06-12, 13:14 ]

temat mojego przypadku.



#16 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8024
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 czerwiec 2014 - 12:26

#kade - szkoda, że nie "zawieść

Szkoda to jest jak krowa do studni nasra-bo ani wody ani gnoju... :diabelek

#17 skarbek75

skarbek75

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5928
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Agnieszka
  • Skąd::Dolny Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 12 czerwiec 2014 - 18:48

kade, :haha
A tak w ogóle to milo,ze kolega postanowił się integrować :d

#18 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8024
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 czerwiec 2014 - 20:22

skarbek75, kolega gwałtownie"poczuł potrzebę"...Ale i tak serdecznie witamy :d

#19 barteks

barteks

    Początkujący

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 54
  • Dołączył:  11 cze 2014
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD, M
  • Imię:Bartek
  • Skąd::Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 czerwiec 2014 - 11:21

barteks,
Jak będziesz miał już autko ładnie wypucowane do ślubu, to wklej kilka zdjęć i pochwal się autkiem.


http://www.fotosik.p... ... 4d9a8.html
http://www.fotosik.p... ... 15502.html

PS. Melduję, że Pitek nie zawiódł;)

#20 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 22 czerwiec 2014 - 11:36

:brawo





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych