Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Absurd w starostwie wrocławskim


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 barteks

barteks

    Początkujący

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 54
  • Dołączył:  11 cze 2014
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD, M
  • Imię:Bartek
  • Skąd::Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 lipiec 2014 - 11:12

Streszczę historię sprzed paru tygodni, bo jakoś nie może mi to wyjść ze łba.

Niedziela, Wrocław, godziny południowe, atmosfera sielankowa. Zjeżdżam sobie z estakady gdzie ograniczenie jest 40km/h (bardzo nisko jak na zjazd z górki), na liczniku mam 76km/h i niestety pana policjanta z radarem przed sobą. Czerwony lizak, stop no i wiadomo - proszonko, błaganko i takie tam. Niestety, dostaję mandat 200 zł i 6 pktów - trudno, cóż poradzić, dałem dupa to mam za swoje.
Jednak za chwilę policjant informuje mnie, że skończył mi się przegląd 2 dni temu. Nie wierzę, patrzę w papiery, rzeczywiście, ma gość rację, w piątek skończył mi się ten cholerny przegląd! :/ No i wiadomo co dalej - proszonko, błaganko i takie tam. Nic z tego, trafiłem na służbistę, dowód zostaje mi zabrany a łaskawym prezentem jest brak mandatu za brak przeglądu. No nic, cóż poradzić, facet wykonał swoją pracę. Mam w poniedziałek zrobić przegląd i 2-3 dni później odebrać dowód w swoim starostwie gdzie jestem jeszcze zameldowany (Wołów, 40 km od Wrocławia).

Poniedziałek, Wrocław. Kieruję się na stację diagnostyczną nr 1 i tutaj dowiaduję się, że Starostwo Wrocław ma swoje indywidualne przepisy i muszę teraz wykupić tablice tymczasowe! Pytam: jak to? Mam pojechać do wydziału komunikacji, kupić tablice, przykręcić je, wrócić tutaj, zrobić przegląd i zmienić znów tablice??? Otrzymuję krótką odpowiedź: tak. Dodatkowo informację bym nie tracił czasu i nie jeździł po Wrocławiu bo nikt mi tego nie zrobi bez tych tablic. I rzeczywiście tak było, odwiedziłem jeszcze 3 stacje, dopiero na 4, poza Wrocławiem mogłem zrobić przegląd bez tablic, bo to już nie starostwo wrocławskie, czyli inne zasady. Dodam jeszcze, że na każdej stacji diagnosta mówił to samo: "2 dni po? Mógł sobie darować". Fakt, mógł, bo przecież od piątku do niedzieli mój samochód się nie rozleciał bo nie miał pieczątki.

Podsumowując:
1. Starostwo we Wrocławiu wymyśliło sobie dodatkowy sposób na zarabianie $ - niech ich szlag!
2. Regiony w Polsce funkcjonują jak osobne kraje, inne starostwo = inne prawo dla obywatela.
3. Dlaczego w naszym kraju stacje diagnostyczne nie mogą przypominać o kończącym się przeglądzie, tak jak to jest w USA na przykład?
4. Czy ktoś ma pojęcie czy policjanci dostają premię od mandatów? Bo tyle się nasłuchałem jak to mu ciężko karać i w ogóle, że system jest do dupa, ale potem się zacząłem zastanawiać czy to nie ściema dla każdego a chodzi im tylko o kasę do pensji.

Tyle. Nadal mnie to wku...:[ , więc musiałem się podzielić tą historyjką:)

#2 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 16 lipiec 2014 - 11:21

barteks, ale pech :glupek

Co do tablic , przepisy się zmieniły jakiś czas temu i taki obowiązek ich wykupienia jest w całej Polsce . Takie same musisz wykupić jak sprowadzasz samochód czy motocykl i nie posiada on tablic . Dla mnie też było to nie do przełknięcia bo motocyklem na lawecie na przegląd chciałam podjechać i się nie udało .

Stacja w naszym mieście wysyła klientom sms- y przypominające o przeglądzie ale nie wiem czy to tak z grzeczności dla stałego klienta czy z innej przyczyny , zapytaj u siebie może też to praktykują .

Co do prędkości , przecież jechałeś prawie raz tyle niż mogłeś :niewolno

#3 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 lipiec 2014 - 11:23

Przypomnienia o przeglądzie to kwestia znalezienia stacji która to robi - ja taką mam a City to nie jest :d
Nie zazdroszczę, szkoda kasy i nerwów :/

#4 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 16 lipiec 2014 - 11:26

Stacja w naszym mieście wysyła klientom sms- y przypominające o przeglądzie ale nie wiem czy to tak z grzeczności dla stałego klienta czy z innej przyczyny , zapytaj u siebie może też to praktykują .


u mnie jest dokładnie tak samo - dla pewności wysłali mi dwa smsy....

nie musieli - ja akurat pamiętam o przeglądzie i końcu ubezpieczenia...

Poza tym niektóre powiaty nie wydadzą Ci tablic zastępczych jak nie masz aktualnego przeglądu i kółeczko się zamyka :/

#5 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 lipiec 2014 - 11:43

bynajmniej w krk mi stacja przysylala semsa ,..jak mialem telefon,.. teraz musze pamietac... :miecio
a ten cyrk z tablicami to po kiego? se ktos wymyslil i tak ma byc,...???

#6 Jędrek1947

Jędrek1947

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2168
  • Dołączył:  03 paź 2012
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1,6
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::KALISZ
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 16 lipiec 2014 - 12:08

paranoja

#7 barteks

barteks

    Początkujący

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 54
  • Dołączył:  11 cze 2014
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD, M
  • Imię:Bartek
  • Skąd::Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 lipiec 2014 - 13:00

barteks, ale pech :glupek

Co do tablic , przepisy się zmieniły jakiś czas temu i taki obowiązek ich wykupienia jest w całej Polsce .
Stacja w naszym mieście wysyła klientom sms- y przypominające o przeglądzie ale nie wiem czy to tak z grzeczności dla stałego klienta czy z innej przyczyny , zapytaj u siebie może też to praktykują .

Co do prędkości , przecież jechałeś prawie raz tyle niż mogłeś :niewolno


Hmmm, skoro w całej Polsce jest obowiązek to dlaczego stacja za Wrocławiem nie potrzebowała tablic? Chyba jednak nie jest to ujednolicone i robią urzędasy co chcą.

Następnym razem zapytam o smsy, bo to rzeczywiście genialne rozwiązanie.

Co do prędkości... droga wylotowa z miasta, z górki a tam postawili 40km/h: http://odu.pl/2wc Idealne miejsce dla notorycznego przekraczania prędkości.

#8 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8208
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 lipiec 2014 - 14:04

:cenzura to wszystko i w :cenzura chore do bólu :glupek

#9 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 7999
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 lipiec 2014 - 14:53

I moja stacja przypomina o przeglądzie.A co do policjanta służbisty.Znam kilku i są to ludzie jak inni ;) Jak szefostwo ich ciśnie to muszą bo inaczej Oni mają po doopie.Ale słyszałem kiedyś autetyczną historie jsk pewien niebieski wystawił mandat swojemu Ojcu gdy ten jechał zaprzęgiem konnym,za brak odblasków na wozie...

#10 zbiols

zbiols

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 263
  • Dołączył:  16 cze 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0A LIMITED
  • Imię:Zbyszek

Napisano 16 lipiec 2014 - 17:18

zależy od stacji,moja też wysyła sms; jest taka krzyżówka koło mnie,drogę z lewej widać z 500 albo lepiej metrów był swego czasu radar- zredukowali ale został znak stop który każdy i tak olewa

#11 seba1977

seba1977

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 2436
  • Dołączył:  18 gru 2013
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0 M gaz
  • Imię:Diana
  • Skąd::Żary
  • Płeć: Kobieta

Napisano 16 lipiec 2014 - 23:12

Różnie jest też na przeglądach aut z gazem. Szwagier koło Łodzi musi brać całą dokumentację od gazu, sprawdzają wszystko, numer parownika czy się zgadza i inne cuda niewidy, a ode mnie na przeglądzie zażądali tylko homologację od butli.
A tam, gdzie robię przeglądy stacja smsy wysyła, bo wtedy do nich kaska przyjedzie

#12 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 16 lipiec 2014 - 23:19

Co do prędkości... droga wylotowa z miasta, z górki a tam postawili 40km/h: http://odu.pl/2wc Idealne miejsce dla notorycznego przekraczania prędkości.


a dlaczego oni zawsze zostawiają znaki , mimo że po ewentualnym remoncie drogi już każdy dawno zapomniał ??? , właśnie po to żeby się tam niebiescy mogli ustawić i wykazać :/

#13 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 16 lipiec 2014 - 23:21

Hmmm, skoro w całej Polsce jest obowiązek to dlaczego stacja za Wrocławiem nie potrzebowała tablic? Chyba jednak nie jest to ujednolicone i robią urzędasy co chcą.


A może mają mało klientów :lol , niestety żyjemy w kraju gdzie prawo działa wstecz a interpretacje ma każdy swoją :torba

#14 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5154
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 lipiec 2014 - 23:27

A moja stacja nie wysyła SMS-ów przychodzi termin i staje przed moimi drzwiami urocza kobitka i pyta ,czy pan jest zadowolony z naszych usług jeżeli tak to uprzejmie przypomina o zbliżającej się kontroli i wręcza ciekawy prezent (gadżet) typu brelok długopis, podkładka anty poślizgowa pod telefon itp, itd. Fajnie, nie :cwaniak

#15 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 16 lipiec 2014 - 23:42

chromek 1, to ja jednak wolę sms niż uroczą kobitkę .... trzeba chłopa pilnować co nie :lol

P.S nasza listonoszka stara jest już kobita :lol

#16 uczucie84

uczucie84

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 348
  • Dołączył:  10 maj 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4
  • Imię:Grześ
  • Skąd::Bielsk Podlaski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 17 lipiec 2014 - 18:01

P.S nasza listonoszka stara jest już kobita :lol


Patii w starym piecu diabeł pali więc nigdy nie wiadomo. Mówią im jagoda starsza tym słodszy sok:)
A mężczyzna to nie pies jak mu się zachce to i tak nie upilnujesz:)

#17 skarbek75

skarbek75

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5928
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Agnieszka
  • Skąd::Dolny Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 17 lipiec 2014 - 18:03

uczucie84, :haha jakie madrosci ludowe :lol

#18 uczucie84

uczucie84

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 348
  • Dołączył:  10 maj 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4
  • Imię:Grześ
  • Skąd::Bielsk Podlaski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 17 lipiec 2014 - 18:18

A dziekowa dziekowa Skarbeczku:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych