Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Programy lojalnościowe na stacjach !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 Aischa4

Aischa4

    Guest

  • Użytkownicy
  • Posty: 6033
  • Dołączył:  11 sie 2013
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 07 sierpień 2014 - 09:12

Gustaw, :haha :haha :haha pozostaje wybrać organizatora - BP, Stat Oil,Shell,Orlen czy Bliska hmm

#22 Bezimienny Gość.Gustaw_*

Bezimienny Gość.Gustaw_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 sierpień 2014 - 09:16

ale ludki tam pracują,. może nie chcą ale coz maja począć, podupcona korporacja wymaga tekstu w postaci zachęcania,namawiania,wciskania,.. w korporacjach tez ludki pracują a wniosek taki ze człowiek człowiekowi krew wypije dla mamony,.. :cenzura


Miecio ja wiem, że to teksty wymuszone przez korporację i nie mam pretensji do pracowników tylko korporacji. Do dystrybutorów paliwa dobudowano mini supermarkety a ja w 99% bytności w nich, potrzebuję tylko paliwa a nie zdrapek, kart lojalnościowych, kaw, hot-dogów albo np. promu kosmicznego :)

#23 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 sierpień 2014 - 09:55

i to się nadaje do tematu "co mnie wdupca",... :miecio

#24 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 sierpień 2014 - 09:58

a wniosek taki ze człowiek człowiekowi krew wypije dla mamony,..

100% racji :piwo ...dlatego mam taki sex'ualny stasunek do ...brak mi słów :torba

#25 barteks

barteks

    Początkujący

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 54
  • Dołączył:  11 cze 2014
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD, M
  • Imię:Bartek
  • Skąd::Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 sierpień 2014 - 14:27

ale ludki tam pracują,. może nie chcą ale coz maja począć, podupcona korporacja wymaga tekstu w postaci zachęcania,namawiania,wciskania,.. w korporacjach tez ludki pracują a wniosek taki ze człowiek człowiekowi krew wypije dla mamony,.. :cenzura


Słusznie prawisz, oni pewnie bardziej rzygają od tych reklam jak my, konsumenci. Poza tym warto wspomnieć, że stacje na paliwie już nie zarabiają grubej mamony jak to było kiedyś. Ich głównym przychodem (nawet 75%! łatwo dokopać się do tych danych) stały się hot-dogi, kawy, lekarstwa, myjnie i wszystko co dookoła. Zatem musimy to znosić bo lepiej nie będzie. Już widzę te stacje paliw z mlekomatami, świeżym pieczywem, stoiskiem z rybami i usługami fryzjerskimi.

#26 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 sierpień 2014 - 14:34

:lol

Już widzę te stacje paliw z mlekomatami, świeżym pieczywem, stoiskiem z rybami i usługami fryzjerskimi.

:alko

#27 Bezimienny Gość.Gustaw_*

Bezimienny Gość.Gustaw_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 sierpień 2014 - 15:05

ale ludki tam pracują,. może nie chcą ale coz maja począć, podupcona korporacja wymaga tekstu w postaci zachęcania,namawiania,wciskania,.. w korporacjach tez ludki pracują a wniosek taki ze człowiek człowiekowi krew wypije dla mamony,.. :cenzura


Słusznie prawisz, oni pewnie bardziej rzygają od tych reklam jak my, konsumenci. Poza tym warto wspomnieć, że stacje na paliwie już nie zarabiają grubej mamony jak to było kiedyś. Ich głównym przychodem (nawet 75%! łatwo dokopać się do tych danych) stały się hot-dogi, kawy, lekarstwa, myjnie i wszystko co dookoła. Zatem musimy to znosić bo lepiej nie będzie. Już widzę te stacje paliw z mlekomatami, świeżym pieczywem, stoiskiem z rybami i usługami fryzjerskimi.


No tak ale jak wytłumaczyć 15-20% różnicę cenową na litrze pomiędzy stacją no-name a firmową. Przecież stacja no-name bez tej "kawiarniano-hotdogowej" dobudowy poniżej kosztów paliwa raczej nie sprzedaje.

Sama różnica na 50 litrach to ok. 10 zł. Podejrzewam, że minimum stacje koncernów 10 zł mają dodatkowo.
To wszystko na jednym głupim tankowaniu a taka stacja przerabia tysiące lub dziesiątki tysięcy litrów. Oczywiście trzeba odjąć od tego większe koszty stałe (lepsza lokalizacja, więcej pracowników, itp).

Stawiam tezę, że stacje benzynowe dużych koncernów zarabiają na paliwie całkiem nieźle a dodatkowy, prawdopodobnie faktycznie wcale niemały zysk, generują na duperelach.

I znosić tego wcale nie muszę. Podjadę na stację marketową :)

#28 barteks

barteks

    Początkujący

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 54
  • Dołączył:  11 cze 2014
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD, M
  • Imię:Bartek
  • Skąd::Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 sierpień 2014 - 15:15

No tak ale jak wytłumaczyć 15-20% różnicę cenową na litrze pomiędzy stacją no-name a firmową. Przecież stacja no-name bez tej "kawiarniano-hotdogowej" dobudowy poniżej kosztów paliwa raczej nie sprzedaje.

Sama różnica na 50 litrach to ok. 10 zł. Podejrzewam, że minimum stacje koncernów 10 zł mają dodatkowo.
To wszystko na jednym głupim tankowaniu a taka stacja przerabia tysiące lub dziesiątki tysięcy litrów. Oczywiście trzeba odjąć od tego większe koszty stałe (lepsza lokalizacja, więcej pracowników, itp).

Stawiam tezę, że stacje benzynowe dużych koncernów zarabiają na paliwie całkiem nieźle a dodatkowy, prawdopodobnie faktycznie wcale niemały zysk, generują na duperelach.

I znosić tego wcale nie muszę. Podjadę na stację marketową :)


Osobiście uważam (a wszystkich rozumów nie pozjadałem), że stacje przy marketach nie mają zarabiać. Może są na zero albo nawet na minusie. To dodatek do chleba, piwa i nowych jeansów, które masz kupić w galerii handlowej przy stacji paliwa. Te ceny są podejrzanie niskie (pomijam już element jakości takich paliw) i jakiś cel tego być musi. A celem są właśnie zakupy, pełen koszyk zakupów, cały bagażnik zakupów i jeszcze deska do prasowania na dachu!

Luźną analogią może być produkcja konsoli Sony Plyastation. Firma Sony dopłaca do każdej sprzedanej konsoli by zarobić na czymś innym: grach, abonamencie, producentach gier. Podobnie może być np. z Auchan - dopłacają do każdego litra paliwa by oskubać nas na chipsach i browarze. Ich "hot-dogiem" są stojące obok ogromne markety i galerie handlowe.

#29 Bezimienny Gość.Gustaw_*

Bezimienny Gość.Gustaw_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 sierpień 2014 - 15:20

No tak ale ceny marketowe z Poznania widzę na normalnych stacjach w różnych rejonach Polski. A stacje te raczej trudno podejrzewać o dopłacanie do interesu.

Jako ciekawostkę napiszę, że (co prawda ostatnio nie sprawdzałem) ale zwykle najdroższe paliwo w Polsce było w Płocku. Powinno być najtańsze bo w końcu rafineria prawie za płotem.

#30 Bezimienny Gość.Bartas_*

Bezimienny Gość.Bartas_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 sierpień 2014 - 15:30

Jak pisałem wyżej, łatwo znaleźć te dane: http://www.forbes.pl... ... 7,1,1.html :)

Dobrym przykładem z artykułu są stacje samoobsługowe. Bez hot-dogów i z niskimi cenami paliw padły.

#31 Bezimienny Gość.Gustaw_*

Bezimienny Gość.Gustaw_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 sierpień 2014 - 17:56

Tak czy inaczej nie mam zamiaru sprzedawać własnych danych osobowych aby móc tankować drożej za obietnicę hot-doga :)

#32 Aischa4

Aischa4

    Guest

  • Użytkownicy
  • Posty: 6033
  • Dołączył:  11 sie 2013
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 07 sierpień 2014 - 18:40

Gustaw, " zwykle najdroższe paliwo w Polsce było w Płocku. Powinno być najtańsze bo w końcu rafineria prawie za płotem.".......bo wiesz Leszek - koszty ransportu - mają kawał drogi :diabelek

#33 Bezimienny Gość.Gustaw_*

Bezimienny Gość.Gustaw_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 sierpień 2014 - 19:12

Jak pisałem wyżej, łatwo znaleźć te dane: http://www.forbes.pl... ... 7,1,1.html :)

Dobrym przykładem z artykułu są stacje samoobsługowe. Bez hot-dogów i z niskimi cenami paliw padły.


Dla mnie trochę ten raport mało wiarygodny. Przedstawiciel sprzedawców paliwa twierdzi, że jadą na minimalnych marżach. Ustawmy zamiast tego pana od paliw n.p. jakiegoś przedstawiciela rolników. Słyszał ktoś kiedyś zadowolonego z marży rolnika?. Albo jest klęska urodzaju albo nieurodzaju i marże fatalne. :)

Tak samo zresztą twierdzi jeden z moich klientów (inna branża) zmieniając właśnie swoje " stare " 2 letnie Ferrari na nowego MacLarena :)

Czy dlatego Orlen jest jedną z najbardziej dochodowych i największych polskich firm bo sprzedaje hot-dogi?

#34 barteks

barteks

    Początkujący

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 54
  • Dołączył:  11 cze 2014
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD, M
  • Imię:Bartek
  • Skąd::Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 sierpień 2014 - 07:57

Dla mnie trochę ten raport mało wiarygodny. Przedstawiciel sprzedawców paliwa twierdzi, że jadą na minimalnych marżach. Ustawmy zamiast tego pana od paliw n.p. jakiegoś przedstawiciela rolników. Słyszał ktoś kiedyś zadowolonego z marży rolnika?. Albo jest klęska urodzaju albo nieurodzaju i marże fatalne. :)


Hehe. Przypomniała mi się sytuacja z urlopu w Grecji. Chciałem wypożyczyć samochód i gość mi zawołał 50Euro za 2 dni. Powiedział, że wszyscy w tej miejscowości tak mają i wskazał na inne wypożyczalnie. Ja z kolei na to, że i tak pójdę sprawdzić. No to usłyszałem najpierw pytanie "Jesteście z Polski?" ja na to, że "tak", a gość westchnął i powiedział "Wy Polacy jesteście bardzo nieufni. To wasze przeznaczenie.". Zaśmiałem się tylko:)

Wracając do tematu... przedstawiciel sprzedawców (raczej) nie powinien kłamać, a na pewno już nie Polska Organizaca Przemysłu i Handlu Naftowego > http://www.okgaz.pl/... ... wach-.html
Nie zapominajmy o akcyzie, podatku VAT i opłacie paliwowej, które idą do kieszeni państwa za każdy litr sprzedanego paliwa. Kurde, nie bronię Orlenu bo tam nie pracuję jak prezes:P i nie chodzi mi o to kogo racja jest bardziej "mojsza" ;) ale fakty to fakty. Bez "hot-dogów" musieliby się zwijać.

#35 Bezimienny Gość.Gustaw_*

Bezimienny Gość.Gustaw_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 sierpień 2014 - 09:34

barteks

No niech będzie. Kupię od czasu do czasu tego hot-doga w Orlenie aby się nie zwinęli :-)

pozdrowionka

#36 barteks

barteks

    Początkujący

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 54
  • Dołączył:  11 cze 2014
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD, M
  • Imię:Bartek
  • Skąd::Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 sierpień 2014 - 09:37

Kupię od czasu do czasu tego hot-doga w Orlenie aby się nie zwinęli :-)


:dance :piwo :jupi

#37 Aischa4

Aischa4

    Guest

  • Użytkownicy
  • Posty: 6033
  • Dołączył:  11 sie 2013
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 sierpień 2014 - 09:58

Gustaw:

"No niech będzie. Kupię od czasu do czasu tego hot-doga w Orlenie aby się nie zwinęli :-)"
Leszku,powiem więcej zgodnie z deklaracją to jest szansa,że mocno podbudujesz ich budżet no bo wiesz "hotd dog z musztardą,kawa przy świecach Bosch,choinki i te sprawy" :kawka

#38 Bezimienny Gość.Gustaw_*

Bezimienny Gość.Gustaw_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 sierpień 2014 - 10:17

Gustaw:
Leszku,powiem więcej zgodnie z deklaracją to jest szansa,że mocno podbudujesz ich budżet no bo wiesz "hotd dog z musztardą,kawa przy świecach Bosch,choinki i te sprawy" :kawka



Zarezerwowałem stolik w Orlenie w środkowej Polsce. Serwują tam podobno najlepszy keczup
do hot-dogów w Europie środkowo-wschodniej. Dyrekcja stacji zadeklarowała również darmową kawę, jeżeli każde z nas zatankuje jednorazowo do swojego PT 300 litrów paliwa.

#39 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 sierpień 2014 - 10:19

bo to jest podobnie jak z zasobnikamu tuszu do drukarek,.. podtekst każdy sobie dopowie,... :miecio
samochod nie kon a pic musi,...
rybka nad morzem tez smakuje inaczej a ze najdrozsza w kraju to już zupełnie inna sprawa,...

#40 Aischa4

Aischa4

    Guest

  • Użytkownicy
  • Posty: 6033
  • Dołączył:  11 sie 2013
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 sierpień 2014 - 10:25

Gustaw, 300 litrów jednorazowo i darmowa kawa hmm jak dołożą dodatkowy cukier to jadę :autko tylko muszę sobie dodatkowy zbiornik zamontować :diabelek

[ Dodano: 2014-08-08, 11:25 ]
miecio, i ta rybka najczęściej mrożona :diabelek





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych