Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Pukanie na nierównościach przedniego górnego mocowania amortyzatora.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 lowermann

lowermann

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 674
  • Dołączył:  28 sie 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A, GAZ BRC
  • Imię:Kylo
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 listopada 2015 - 09:42

Od kupna samochodu mam po najechaniu na nierówności takie popukiwanie dochodzące z prawej przedniej strony samochodu, tak jakby z góry. Zawieszenie u dołu było robione, ale tak jak wcześniej pisałem kolega dość spory czas, około 50 kkm jeździł na krzywej tarczy z prawej strony. Przy hamowaniu z większej prędkości telepało i wydaje mi się że wytelepało przez to albo górne mocowanie amortyzatora, albo sam amortyzator. Tarcze hamulcowe wymienione i tutaj już jest dobrze. Teraz pytanie. Czy na początek wymienić samo łożysko poduszki amortyzatora? Bo nie mam bardzo jak tego sprawdzić. Przy bujaniu samochodem czuć pod ręką luz na górnym mocowaniu/amortyzatorze. Jak jadę na prostej trasie, lub czasem wiade na dziurę to nic nie czuć, dopiero jak jadę wolniej bo bardzo nierównej powierzchni to słychać.

 

Chce wszystko zrobić na tip top w samochodzie i stąd moje pytania :)



#2 Bezimienny Gość.nssk_*

Bezimienny Gość.nssk_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 listopada 2015 - 01:37

Pukanie cykliczne czy tak jakby ktos mlotiem uderzył? Ja to drugie to bym obstawial poduszke mocowania amortyzatora- wtedy do wymiany to mocowanie albo samo lozysko.

#3 lowermann

lowermann

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 674
  • Dołączył:  28 sie 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A, GAZ BRC
  • Imię:Kylo
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 listopada 2015 - 07:33

Pukanie podobne do wybitej końcówki układu kierowniczego. Słychać tylko z prawej strony jak wiadę np na coś podobnego jak dawne kocie łby :)



#4 wiroos

wiroos

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 52
  • Dołączył:  31 mar 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Przemysław
  • Skąd::Nowe Wapno
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 05 listopada 2015 - 20:47

Jak znam z autopsji... górne mocowania wymieniać razem z łożyskiem i najlepiej oba razem. W sensie prawej i lewej strony.







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych