Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

sprzęgło 2.2 crd


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 marek1221

marek1221

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 227
  • Dołączył:  11 wrz 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2CRD touring M
  • Imię:marek
  • Skąd::Grodków
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 czerwca 2016 - 09:48

Witam

Panowie jak to jest ze sprzęgłem w dieslu ? trzeba wymieniać całe koło dwumasowe , czy można jeśli zużyte wymienić np. samą tarcze albo docisk ? Pisze bo przeglądałem allegro i jedyne co znalazłem to dwumasy kompletne w cenie do 2000zł , co i tak jest dobrą ceną bo w ASO 6000zł życzą sobie.Może ktoś to ustrojstwo w prostych słowach laikowi wyjaśnić?

 

pozdrawiam

 

Marecki



#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 17 027
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 czerwca 2016 - 14:25

Nie czytaj bzdur z Allegro , dwumas kosztuje ok 3200 nowy i wytrzymuje spokojnie w Pt 350 tys km , co do sprzęgła to tylko oryginał mopara , nie ma zamienników i jest to komplet z dociskiem ok 1599zl , przy wymianie sprzęgła obowiązkowo wymiana łożyska z wysprzeglikiem tez tylko oryginał Mopar ... Nie ma zamiennika koszt ok 790 zł

#3 mystical

mystical

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 294
  • Dołączył:  03 paź 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Kiedyś 2.2...
  • Imię:Imię
  • Skąd::z Polski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 18 czerwca 2016 - 13:01

Samą tarczę też się da... 2,5 roku temu wymieniałem wysprzęglik (bo oczywiście musiał się zepsuć na złość i nie oszczędzić mojego egzemplarza) i po zdjęciu skrzyni mechanik zasugerował, że tarcza jest w stanie dobrym, ale może warto ją zrobić korzystając z tego, że mamy dostęp. No i doświadczony tokarz po sąsiedzku toczył nową tarczę. Całość działała pięknie, a tarcza kosztowała mnie 200 zł. Po tym manewrze zrobiłem jeszcze 15000km i auto się sprzedało. Z tegoco wiem (a wiem) - jeździ nadal.



#4 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 17 027
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 czerwca 2016 - 17:15

Jakie toczenie , kto ci te bajki sprzedał , demontujemy tarcze rozwiercasz nity , zdejmujesz okładziny zużyte , zakładasz nowe nitujesz i wsio - okładziny dostępne markowe lukasa .Cala robota warta grzechu pod warunkiem ze docisk jest niezniszczony i bez luzów co przy przebiegu 200tys km jest nie możliwe .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 18 czerwca 2016 - 17:15






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych