Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Czujnik położenia wałka rozrządu 1.6


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.cristal_*

Bezimienny Gość.cristal_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 września 2016 - 17:36

Witam, od niedawna jestem posiadaczem Pitka - polifta 1.6 z 2006 roku. Od czasu do czasu wyświetla mi się kontrolka check engine oraz kontrolka z czerwoną błyskawicą. Byłem u znajomego mechanika,  który po sprawdzeniu błędu na komputerze stwierdził, że winien jest czujnik położenia wałka rozrządu, jednak on ma głównie części do 2.4 i nie znalazł odpowiednika. W trakcie jazdy po ukazaniu się tych kontrolek pitek zachowuje sie inaczej - zdarza się że z opóźnieniem reaguje na pedał gazu i jest wyczuwalnie słabszy. Gdy te kontrolki się nie świecą wszystko działa jak należy. Chciałbym dowiedzieć się gdzie można kupić takowy czujnik(o ile to on?) za rozsądną cenę. Czy moglibyście polecić jakąś osobę z okolić Warszawy lub Płocka, która zna się na tym? Dodam jeszcze, że pitka kupiłem od brata który jeździł z tym błędem przez 3 lata...



#2 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8 085
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 września 2016 - 18:53

Jeżeli chodzi o część to kupisz chyba tylko w serwisie,a specjaliste znajdziesz w Płocku,Andreeas7.Nasze forumowe koło ratunkowe ;)
Pamiętasz jaki nr.błędu wyszedł mechanikowi na testerze?

#3 Bezimienny Gość.cristal_*

Bezimienny Gość.cristal_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 września 2016 - 19:08

Jeżeli chodzi o część to kupisz chyba tylko w serwisie,a specjaliste znajdziesz w Płocku,Andreeas7.Nasze forumowe koło ratunkowe ;)
Pamiętasz jaki nr.błędu wyszedł mechanikowi na testerze?

Niestety, nie zapisałem tego błędu, natomiast metoda kluczykowa nic nie pokazuje.

 

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące silnika, co to za silnik? Bo słyszałem, że to 1.6 z mini coopera, ale osprzęt podobno jest inny.



#4 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 986
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 września 2016 - 19:25

Niestety, nie zapisałem tego błędu, natomiast metoda kluczykowa nic nie pokazuje.

 

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące silnika, co to za silnik? Bo słyszałem, że to 1.6 z mini coopera, ale osprzęt podobno jest inny.

 

Silnik 1.6(T16b3) Tritec Motors. Spółka BMW (Rover) i Chryslera. Osprzęt w PT i Mini jest inny.

 

 

https://en.wikipedia...#1.6.28T16b3.29

 

Swoją drogą to szkoda, że nie mamy w PT tego samego silniki co w Mini Cooper S czyli doładowanego 1.6 o mocy 170 KM.


Użytkownik Al Capone edytował ten post 30 września 2016 - 19:31






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych