Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Awaryjne otwieranie bagażnika - przed lift


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5160
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 listopad 2016 - 17:45

w twojej klapie jest mikro włącznik i na pewno on poległ wymienisz i będzie git



#22 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 listopad 2016 - 17:48

wymienisz i będzie git
..pytanie gdzie kupi :kawka

#23 hencio

hencio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3349
  • Dołączył:  22 cze 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,429 A
  • Imię:DARIUSZ
  • Skąd::SZKLARKA RADNICKA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 listopad 2016 - 17:56

Jak to gdzie,u Tomka.



#24 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 listopad 2016 - 18:14

Jak to gdzie,u Tomka.


Żeby się nie rozpędził z zakupem swicha do polifta - serwis nowy lub przeróbka , Tomek nie ma dostępu do poliftow

#25 bollcoo

bollcoo

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 70
  • Dołączył:  20 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 listopad 2016 - 18:16

hmm a gdzie znajdę Tomka?:)i czy skomplikowana jest wymiana tego mikro włącznika? Rozumiem ze on jest pod spodem pod klamka? Wtedy sie jakos klamkę wykręca od środka? Sorry za moze głupie pytania ale dopiero sie uczę i lepiej sie jak najwiecej dowiedzieć. Szukałem na YouTube jakiś tutoriali jak to naprawić i rozebrać ale jedyne co znalazłem to jak gosc wymieniał wycieraczkę z tylu i troche tam podpowiedzi jest jak sie tam dostać ale apropo wymiany mikrowlacznika nic:(

#26 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 listopad 2016 - 18:22

Trzeba odkręcić i odkleić cała klamkę , swich tez klejony jednorazowego montażu - nie jest do naprawy

Załączone pliki



#27 bollcoo

bollcoo

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 70
  • Dołączył:  20 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 listopad 2016 - 18:43

hmm.. to takim razie zostaje bez klapy bagażnika?? Co zrobic zeby znow otwierać tył?:) jutro sprobuje z tym WD i kluczykiem moze jakos wejdzie do środka..

#28 bollcoo

bollcoo

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 70
  • Dołączył:  20 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 listopad 2016 - 01:16

Próbowałem z WD40 i tym zamkiem bez sukcesów... Dalej nie chce wejść do środka. Czy ktos wogóle naprawił sobie kiedyś ten mikro włącznik i czy jest możliwość dokupienia tego swicha gdzieś? Przez brak możliwości otwarcia z kluczyka bądź przez ten switch zablokowany jest na amen co uprzykrza użytkowanie:(

#29 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5160
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 listopad 2016 - 07:04

śmigaj bracie do serwisu i zamawiaj, nie będzie to tani zakup, ale oryginał. Otwieraj od środka i do roboty bo widzę że sam nic innego nie zrobisz,  A tak w ogóle powiedz mi czy z pilota naciskasz dwa razy ,czy jak łapiesz za klamkę bagażnika to słyszysz charakterystyczny klik pod palcem. Tomek to "pitek78"

 

Możesz jeszcze tak spróbować  http://allegro.pl/ch...18.html#thumb/2  oczywiście najpierw rozebrać i sprawdzić :kawka

 

Możesz też sam przerobić oryginał ominąć i wstawić inny mikro ale to już wyższa szkoła jazdy, a ja myślę że dla chcącego nic trudnego ;P  

 

Andrzejku te klamki pojawiły się już w przedliftach i Tomek może mieć :kawka


Użytkownik chromek 1 edytował ten post 12 listopad 2016 - 07:21


#30 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 listopad 2016 - 08:32

Krzyś :sciana bawiłem się z tematem trzy razy i odpuściłem inne swich'e  qrcze porażkai mam to w doooopie otwieram kluczykiem.

Kolego bollcoo zdemontuj wkład...sprawa prosta! Kiedyś dziada umyłem pod bieżącą wodą i dzierży do dzisiaj. Oczywiście nasmaruj miałem do dyspozycji olej do maszyn precyzyjnych czyt. kokosowy :lol: 



#31 bollcoo

bollcoo

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 70
  • Dołączył:  20 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 listopad 2016 - 11:26

No ja mam wlasnie przed lifta 2004 rok sądząc po światłach. W poniedziałek sprobuje rozebrać od środka. Jesli jest to mega droga naprawa to tez bym narazie odpuścił ten mikrowlacznik ale zaskakuje mnie sprawa z tym kluczykiem ze nie idzie nawet wsadzić go do środka. Znalazłem jakas firmę która zajmuje sie w Warszawie naprawa kluczyków, zamków i stacyjek jesli z tatą nic nie ugram to Podjade do nich..
Co do otwierania to juz próbowałem przeróżnych wersji, otwierania raz, dwa razy z pilota, otwieranie ze środka wszystkich drzwi i bez skutku. Przy klapie za bardzo nie słyszę kliku, raczej otwieranie sie drzwi..
ta klamkę z linku widziałem juz na Allegro ale tez nie ma pewności czy ten mikro włącznik jest tam sprawny, a po za tym na co to kleić bo andreas pisał ze cała klamka jest dodatkowo przyklejona do auta..

#32 bollcoo

bollcoo

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 70
  • Dołączył:  20 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 listopad 2016 - 16:53

Hej! Jutro zabieram sie za otwieranie bagażnika i mam pytanie. Znalazłem taki filmik i wg niego żeby otworzyć ten plastik z tylu drzwi wystarczy tylko odpiąć ten plastikowy dyngsik. Czy nie ma tam nigdzie żadnych śrub mocujących? Bo dziwnie ze to niby tylko sie trzyma na tym plastiku. Podpowiedzcie na co uważać żeby nic nie połamać. Muszę sie dostać do zamka żeby zobaczyć w czym problem z tym kluczykiem. Wole najpierw sam spróbować a nóż sie uda... Serwis wchodzi w grę na koncu...

#33 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8006
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 listopad 2016 - 17:14

Osłona trzyma się na zatrzaskach.Delikatnie z"czuciem"odrywasz ją od klapy i tyle.
  • bollcoo lubi to

#34 bollcoo

bollcoo

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 70
  • Dołączył:  20 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 listopad 2016 - 18:12

Ok dzieki!!:)

#35 bollcoo

bollcoo

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 70
  • Dołączył:  20 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 listopad 2016 - 19:49

Hej! Rozebrałem dzisiaj ta obudowę plastikowa. Generalnie nic nie pomogło i wyjalem zamek z auta. W domu czyszczenie, smarowanie, moczenie w coli, oliwka ale kluczyk dalej nie chce wejść do połowy.. zapadki sie nie ruszają. Zastanawiałem sie czy ten zamek jest oryginalny i do tego kluczyka. Same drzwi bagażnika chyba sa oryginalne bo nr na szybie zgadza sie z innymi numerami na aucie. Zrobiłem sobie na druciku awaryjne otwieranie zamka od środka tak jak jest w innych modelach (przeczytałem we wcześniejszych komentarzach). Z pętelki sie pięknie otwiera ze środka wiec zamknąłem bagażnik i tu UWAGA: ostatni raz spróbowałem otworzyć go z zewnątrz i udało sie!:) normalnie ten czujnik pod klamka zaczął znowu działać. Nie wiem jak to sie stało ale moze cos tam poruszałem i działa:) problem tylko z tym zamkiem bo jednak mimo ze działa na czujniki, mam pętelkę awaryjna to fajnie jakby jednak kluczyk tez działał.. co mozna z tym fantem zrobic? Jest szansa dorobienia takiego zamka pod kluczyk? Spotkaliście sie z czymś takim? Podsyłam zdjecie samego zamka, chyba oryginał?

Załączone pliki



#36 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 listopad 2016 - 20:00

Poszukaj ślusarza który specjalizuje się w dorabianiu kluczy ale nie w marketach. Są ślusarze którzy dorabiają klucze do zamka. Z pewnością też zregeneruje tą wkładkę i nie będzie potrzeby dorabiać klucza, a nawet gdyby nie dało rady zregenerować tek wkładki, to będzie potrafił dopasować inną wkładkę do klucza jaki masz.



#37 bollcoo

bollcoo

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 70
  • Dołączył:  20 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 listopad 2016 - 20:13

Ok zapytam najpierw w robocie bo pracuje w teatrze i mamy tam mała fabrykę:) moze ślusarz cos poradzi:)
Ciekawe tylko co sie stało ze nagle czujnik zaczął działać... :)

#38 hencio

hencio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3349
  • Dołączył:  22 cze 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,429 A
  • Imię:DARIUSZ
  • Skąd::SZKLARKA RADNICKA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 listopad 2016 - 20:16

Jak to w teatrze,czary.



#39 bollcoo

bollcoo

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 70
  • Dołączył:  20 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 listopad 2016 - 20:29

Hahahah:) dokładnie!:) No ale nie powiem ze cieszy mnie to. Ciekawe tylko na jak długo..
hmm i mam do was jeszcze jedno pytanie. Przy demontażu tej plastikowej pokrywy pierwsza czynnością było zdjecie tego małego dynksa ze środka pokrywy. Po złożeniu wszystkiego nie moge go tam umiejscowić spowrotem. Czy przegapiłem jakas podkładkę która tam była? Szczerze mówiąc w ferworze walki nie zwróciłem uwagi czy to odkręcaliśmy od czegoś ale wydaje mi sie ze wlasnie trzeba było przekręcić to przed wyjęciem. Ten plastik ma takie charakterystyczne nacięcia a sama dziura po nim jest za duża i wylatuje luźno. Zgubiłem cos?

#40 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5160
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 listopad 2016 - 20:55

wróć do filmiku i będziesz w domu . klapa zaczęła działać to znaczy że źle otwierałeś :kawka , mówiłem dzwoń :kawka  ;P







Podobne tematy Zwiń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych