Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Poszukiwany PT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bezimienny Gość.dwagiel_*

Bezimienny Gość.dwagiel_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 listopad 2016 - 20:43

Oglądałem samochód z pierwszego ogłoszenia, które tutaj wrzuciłem. Lakier ewidentnie wymaga odświeżenia. Sterownik od lpg jest przykręcony w miejscu gdzie powinien znajdować się nr VIN.  Instalacja lpg to TARTARINI Sequential, jednak nie wiem, który z symboli to model instalacji. Lampy, z tego co zauważyłem, są europejskie (E4). Jednak wszystko wskazuje na to, że auto nie ma światła przeciwmgłowego, albo człowiek w komisie nie potrafił go włączyć. Silnik pracuje równy i cicho. Nr VIN spisany z dowodu: 3a8fy48b08t137995. Jeden z raportów, które znalazłem w internecie pokazuje, że auto zostało sprowadzone do PL 10.2008r i było uderzone w lewy bok. Chyba z niezbyt dużą prędkością, bo uszkodzenia na bardzo znaczne nie wyglądały (drzwi wgięte, szyby zbite, ale bok zmiażdżony nie był). Z rzeczywistością by się to pokrywało, gdyż widać, że drzwi kierowcy oraz tylne były odkręcane (wymieniane). Na obrzeżu tylnego nadkola wąski pasek korozji. Gość wyjątkowo skłonny do negocjacji ceny. Nie ukrywa, że samochód jakąś przeszłość kolizyjną/wypadkową miał. No i wszystko wskazuje na to, że autko rzeczywiście ABSu nie posiada.


Użytkownik dwagiel edytował ten post 12 listopad 2016 - 20:49


#22 Bezimienny Gość.dwagiel_*

Bezimienny Gość.dwagiel_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 listopad 2016 - 14:30

Witam po przerwie na poszukiwanie ciekawego egzemplarza. Nie do końca wpisuje się w kryteria, które sobie założyłem początkowo, ale może będzie to ciekawy egzemplarz.

 

http://caroutlet.gra...0b7d47ae2e99a,2

 

Czy ktoś coś może się wypowiedzieć na temat tego egzemplarza? Coś "na oko"? a może ktoś go już oglądał?



#23 theo

theo

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 525
  • Dołączył:  03 maj 2016
  • Rok Produkcji:brak
  • Silnik:brak
  • Imię:teodor
  • Skąd::brak
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 27 listopad 2016 - 20:21

Wygląda ładnie, umyty dokładnie i wybłyszczony, nawet silnik i to logo salonu na klapie, warto oglądnąć ale za ten rocznik to trochę cena przesadzona



#24 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 27 listopad 2016 - 21:25

Plus jest taki że nie ma LPG.

Najlepiej samemu się zdecydować na porządną instalację.



#25 Bezimienny Gość.dwagiel_*

Bezimienny Gość.dwagiel_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 listopad 2016 - 21:26

Logo salonu mam nadzieję, że da się usunąć. Jeśli uda się zejść z ceny do równych 10tyś i ta cena będzie odzwierciedlać stan techniczny i wizualny to nie mam z tym problemu. Zobaczymy jutro. Jeśli pogoda pozwoli to jadę oglądać. LPG to dla mnie podstawa, a w tym przypadku to przyzwoita instalacja, opony zimowe (jeśli nie ma) i ubezpieczenie i powinienem się zamknąć w 15tyś.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Użytkownik dwagiel edytował ten post 27 listopad 2016 - 21:42


#26 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 listopad 2016 - 21:43

W automacie trochę przeraża mnie to że ma 4 biegi.

 

To Cię akurat powinno cieszyć w przypadku starszego samochodu - stare i w miarę proste konstrukcje, które przy prawidłowym użytkowaniu i serwisie trudno wykończyć, tym bardziej przy wolnym ssaku bez gigantycznego momentu obrotowego, który skrzynie automatyczne kładzie na łopatki. Nie wspominam już o ewentualnym nieszczęściu w postaci naprawy i kosztach. Naprawa zwykłej 4-ki, a np. 6-biegowego Geartronica, Multitronica lub DSG to jest dopiero cenowy kosmos.

 

Im mniej przełożeń tym spalanie faktycznie jest większe, ale czego nie robi się dla wygody. Jak zaczynałem na trzybiegowym automacie w Kadecie, to dopiero było piłowanie. Mały silnik, a zupy brał jak Ził.. :lol:


Użytkownik pablobed edytował ten post 27 listopad 2016 - 21:46


#27 Bezimienny Gość.dwagiel_*

Bezimienny Gość.dwagiel_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 listopad 2016 - 22:32

Przez te ostatnie dwa tygodnie codziennie przeglądałem chyba wszystkie możliwe portale z ogłoszeniami i z tego co zauważyłem trudno znaleźć PT godnego uwagi. Na ten moment rodzaj skrzyni i rocznik nie grają już takiego znaczenia, chociaż nie ukrywam, że nowszy bardziej by mi pasował ze względu na to, że to będzie samochód na przynajmniej 5 lat lub znacznie więcej, gdyż bardzo odpowiada mi amerykański design. Co się też zdążyłem naczytać o tym automacie już ze mną zostanie, także już nie boję się tego rozwiązania.

Jeszcze tak odnośnie ostatniego ogłoszenia, które wrzuciłem, to sam detaling wart jest kilka dobrych roboczogodzin lub też trochę PLNów. Osobiście kolor średnio mi się podoba, ale cóż, dopóki ładnie utrzymany to spoko i zawsze też można go np. okleić ;) bardzo ciekawy jestem jak by wyglądał :)


Użytkownik dwagiel edytował ten post 27 listopad 2016 - 22:38


#28 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 listopad 2016 - 22:40

także już nie boję się tego rozwiązania.

 

Zuch :piwo



#29 Bezimienny Gość.dwagiel_*

Bezimienny Gość.dwagiel_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 listopad 2016 - 23:09

Plus jest taki że nie ma LPG.

Najlepiej samemu się zdecydować na porządną instalację.

I ja z takiego założenia wychodzę. A tak trochę offtopowo, czy ktoś zna/może polecić dobrego gazownika w okolicach Żywca lub Bielska Białej? W samochodzie, którym obecnie jeżdżę gaz zakładałem w Kozich Główkach (jakkolwiek się to odmienia...) i jestem bardzo zadowolony z jakości obsługi jak i z samej instalacji ale już mi to miejsce stało się mocno nie po drodze. Szukam kogoś bliżej, głównie ze względu na serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz jakieś inne dostrajanie.

 

Zuch :piwo

Dzięki, zadanie domowe z zakresu podstaw obsługi tego automatu odrobione :)



#30 theo

theo

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 525
  • Dołączył:  03 maj 2016
  • Rok Produkcji:brak
  • Silnik:brak
  • Imię:teodor
  • Skąd::brak
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 27 listopad 2016 - 23:39

Przez te ostatnie dwa tygodnie codziennie przeglądałem chyba wszystkie możliwe portale z ogłoszeniami i z tego co zauważyłem trudno znaleźć PT godnego uwagi. Na ten moment rodzaj skrzyni i rocznik nie grają już takiego znaczenia, chociaż nie ukrywam, że nowszy bardziej by mi pasował ze względu na to, że to będzie samochód na przynajmniej 5 lat lub znacznie więcej, gdyż bardzo odpowiada mi amerykański design. Co się też zdążyłem naczytać o tym automacie już ze mną zostanie, także już nie boję się tego rozwiązania.

 

Dwa tygodnie to tylko 14dni, a Ty planujesz na 5 lat, a to już 1825 dni,  nie żebym miał coś przeciw, masz niedaleko, podjedz, pooglądaj, posłuchaj ale się nie nie napalaj tak za bardzo, fotki czasami mówią co innego niż real, ja tylko uczulam, że to 2002, inny sterownik silnika i inny czujnik poł. wału i problem z ew. dopasowaniem zastępczego silnika z nowszych roczników, te 2,0 to chyba najbardziej problematyczne, jak poczytasz to co na forum to sam ocenisz.

Tak dla przykładu, chociaż to nie reguła, ja chyba z pół roku jeździłem i oglądałem, i czym ładniej wyglądał na fotkach i w opisie to tym bardziej po oglądnięciu zniechęcał,  bo rocznik też mówi wiele i niekoniecznie jest prawdą że jeździła tym kobieta tylko sporadycznie.

Ale życzę wszystkiego najlepszego w poszukiwaniach i zakupie i w późniejszej eksploatacji.



#31 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8006
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2016 - 04:36


Tak dla przykładu, chociaż to nie reguła, ja chyba z pół roku jeździłem i oglądałem, .

A ja jeździłem jeden dzień... ;)

#32 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2016 - 04:54

A ja jeździłem jeden dzień...

 

Ja też, ale tu już wchodzimy w niezgłębiony do dziś przez kupców temat magii trafień lub jak kto woli zwykłego farta ;)



#33 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8006
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2016 - 09:49

Ja też, ale tu już wchodzimy w niezgłębiony do dziś przez kupców temat magii trafień lub jak kto woli zwykłego farta ;)

Trafień jak trafień.Najzwyczajniej w świecie czasu nie miałem a pitek stał 10 km od mojego domu.Rano obejżałem go z Żoną.Poobiedzie z mechaniorem +ścieżka doagnostyczna i tyle.Było kilka rzeczy do poprawek wynikające z wieku i przebiegu auta i już półtora roku śmiga :d

#34 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2016 - 22:08

To ja byłem lepszy!

kupiłem 500 metrów od pracy, widziałem go tylko 10 minut.Wpłaciłem zaliczkę 200pln, przelałem kasę i odebrałem za dwa dni. Nawet silnika nie słyszałem bo aku był rozładowany :))))



#35 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2016 - 22:13

Nawet silnika nie słyszałem bo aku był rozładowany :))))

 

To mi się podoba  :piwo



#36 Bezimienny Gość.Adriano922_*

Bezimienny Gość.Adriano922_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 grudzień 2016 - 14:01

Ten egzemplarz jest Bardzo dobry ale cena jest zbyt duża





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych