Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Polka na siedzeniach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 dhmmac/Rumcia

dhmmac/Rumcia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 3671
  • Dołączył:  31 sty 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Rumia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 10 grudzień 2016 - 18:35

ja i tak już tylko hipotetycznie bo mój dzieć już nie na tym etapie.

Za to pooglądałam sobie różne rzeczy na aliexpresie i taką fajną siatkę do bagażnika za 10$ znalazłam...



#22 Agatka

Agatka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 167
  • Dołączył:  08 lis 2016
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Agata
  • Skąd::Kórnik
  • Płeć: Kobieta

Napisano 10 grudzień 2016 - 19:46

Szukalem na alleg... Ale nie moglem znalesc ale napewno sa, ja na ebayy sa, ja tez zakupilem jedna dla moich dziecakow

fajna

To właśnie miałem na myśli.

przy kolizji nawet fotelik nie jest bezpieczny ... widzialam jak wygladal fotelik po atestach ze zderzeniem z tirem dziecko wyrwalo sie z pasami ... i zginelo na miejscu nie ukrywajmy ze przy wypadkach to nawet fotel kierowcy do ludzi siedzacych z tylu nie jest bezpieczny w niektorych autach takie stoliki sa robione fabrycznie ...

Agatka ...''lubie Cię'' :kciuki ...z Twoimy problemami...(leczysz mnie) Przepraszam.

to nie byl problem a pytanie gdzie moge zakupic :)

fajna
przy kolizji nawet fotelik nie jest bezpieczny ... widzialam jak wygladal fotelik po atestach ze zderzeniem z tirem dziecko wyrwalo sie z pasami ... i zginelo na miejscu nie ukrywajmy ze przy wypadkach to nawet fotel kierowcy do ludzi siedzacych z tylu nie jest bezpieczny w niektorych autach takie stoliki sa robione fabrycznie ... a jesli chodzi o bezpieczna jazde to trzeba by bylo jezdzic na wakacje bo bagaz tez stanowi zagrozenie zycia przy wypadku nawet mis czy duza lalka moze kogos zabic
to nie byl problem a pytanie gdzie moge zakupic :)



#23 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 grudzień 2016 - 20:38

Ewentualnie jest jeszcze bezpieczniejsza alternatywa https://www.vanillaf...CFXAo0wod1CQOWw


W formie nadstawki lub widzący organizer http://th.tublu.pl/m..._image_5241.jpg



#24 Bezimienny Gość.sylvo_*

Bezimienny Gość.sylvo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 grudzień 2016 - 23:50

No to kazdy kto kupil renault scenic i citroen Picasso. I innne modele samochodow skazal sie na smierc przez sciecie

#25 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5160
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 grudzień 2016 - 11:16

"POLKA"- ja pierdziu , w życiu bym na to nie wpadł. Kto to tak nazwał :glupek  hmm  



#26 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 grudzień 2016 - 12:39

Czy nie bardziej sensownym rozwiązanem niż półki, przy pokonywaniu długich tras, nie jest zwykłe zatrzymanie się i nakarmianie dziecka? Parkingów przecież nie brakuje, szczególnie przy autostradach.

Czy dziecko musi mieć "stałe źródło zasilania" w postaci soczków, batoników, chrupek? Może jeszcze warto poszukać w sieci sztucznych piersi do karmienia  (Automatyczny dozownik pokarmu naturalnego) ? :)

 

Posiadaczom małych dzieci polecam zaopatrzenie się w gumowy młoteczek. Przed każdym wyjazdem dziecko uderza się nim delikatnie w głowę, w celu kontrolowanego ogłuszenia i z malcem nie ma problemu podczas dalszej jazdy. Siłę puknięcia należy odpowiednio dozować w zależności o długości planowanej trasy. Dla pewności bobasa można jeszcze zakneblować.

 

Jako wzorowy ojciec mogę potwierdzić, że ta metoda działa.


Użytkownik Al Capone edytował ten post 11 grudzień 2016 - 12:46

  • bartek_sz3 lubi to

#27 kuba_p

kuba_p

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 3309
  • Dołączył:  26 maj 2015
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Sławek
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 grudzień 2016 - 12:42

"POLKA"- ja pierdziu , w życiu bym na to nie wpadł. Kto to tak nazwał :glupek  hmm


Polskie znaki potrafią trochę namieszać:)
Dlatego nigdy nie wysyłacie w SMS'ie pytania

"Czy zrobisz mi łaskę?"

:glupek
  • Al Capone lubi to

#28 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 grudzień 2016 - 12:45

Dlatego nigdy nie wysyłacie w SMS'ie pytania "Czy zrobisz mi łaskę?"

 

kuba_p, :haha



#29 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 11 grudzień 2016 - 13:52

Kiedyś dzieci nie były tak uzależnione od kolorowego żarcia i picia w trasie. Nie daj boże zobaczyć przy drodze światową sieciową jadłodajnię to dostają pier...ca bo im sie należy.

Ale znam matkę która nie żałowała swoim tabletek nasennych na wielogodzinną trasę i miała święty spokój. Byliśmy przerażeni i zaskoczeni.

Po latach widać że im to w ogóle nie zaszkodziło.



#30 kuba_p

kuba_p

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 3309
  • Dołączył:  26 maj 2015
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Sławek
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 grudzień 2016 - 14:29

Po latach widać że im to w ogóle nie zaszkodziło.

 

I nadal biorą...  :glupek



#31 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 grudzień 2016 - 14:43

Kiedyś dzieci nie były tak uzależnione od kolorowego żarcia i picia w trasie. Nie daj boże zobaczyć przy drodze światową sieciową jadłodajnię to dostają pier...ca bo im sie należy. Ale znam matkę która nie żałowała swoim tabletek nasennych na wielogodzinną trasę i miała święty spokój. Byliśmy przerażeni i zaskoczeni. Po latach widać że im to w ogóle nie zaszkodziło.

 

Zgadzam się w 100%. Aktualnie świat przezywa dobę szaleństwa, w tym szaleństwa uszczęśliwiania dzieci na siłę. Jak był po drodze bar, to się jadło, a jak nie, to kanapa i jako na twardo w dłoń, a na deser herbata z termosu i awiomarin do paszczęki. Maluchy miały rozrywkę w oglądaniu przemykającego świata za szybami i to w zupełności wystarczyło. Przysłowiowa krówka i konik pasące się na łąkach przy drodze były wystarczającą atrakcją, a co jest teraz... :( Spróbuj wyekwipować większość z małych podróżników bez smartfona lub laptopa, to odstawią taką histerię, że odechce się w ogóle gdziekolwiek jechać. 

 

Mam kolegę, którego dzieciaki mają 5 i 9 lat. Jak słyszę co on wyprawia przed wyjazdem na urlop, to robi mi się słabo. W dwa tablety (jeden za mało na dwójkę) wgrywa konkretne bajki/filmy, z rozgałęźnika 12V ciągnie do obydwu zasilanie, a potem z mapą w dłoni planuje, w których barach Mc Donald's może się zatrzymać o konkretnych godzinach, bo wtedy może burczeć w brzuszkach. Wszystko to na kilkugodzinną podróż... To jest jakaś masakra, ale wszystko dookoła się zmienia i niekoniecznie zmienia się na lepsze.



#32 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8006
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 grudzień 2016 - 15:05

Też tak miałem,że chciałem pakować połowe rzeczy z pokoju córki gdy wybieraliśmy się w dalszą drogę.Na szczęście Żona moja skutecznie mnie usadziła.Cutuję:"Puknij się w głowę,kochanie".Robimy tak:zabieramy aktualnie ulubioną zabawkę,2,3 płyty z córy muzyką,co$ do picia i coś na ząbek.Plus najważniejsze:zdrowy rozsądek i odrobine cierpliwości.
Taki pakiet spokojnie wystarcza na 4-5 h jazdy.

Użytkownik kade edytował ten post 11 grudzień 2016 - 19:10


#33 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 grudzień 2016 - 18:18

Przede wszystkim kiedyś to rodzice nie byli uzależnieni od kolorowego żarcia dla dzieci a raczej potrafili być bardziej asertywni w stosunku dziecka i do tego typu zachcianek.

Niestety ktoś komuś wmówił, że dziecko powinno być wychowywane bezstresowo a klapsik w pupę rozhisteryzowanego kilkulatka to przestępstwo.


Użytkownik Al Capone edytował ten post 11 grudzień 2016 - 18:18


#34 Jędrek1947

Jędrek1947

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2168
  • Dołączył:  03 paź 2012
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1,6
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::KALISZ
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 11 grudzień 2016 - 18:28

Al , masz rację , ale jak kiedyś powiedział mój syn , za to stres mają rodzice .



#35 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 grudzień 2016 - 23:06

Oczywiście, że tak, bo ktoś na to wszystko pozwala. Stres jest jednak zaraźliwy, udziela się dzieciom bardzo szybko, ale wielu rodziców tego nie zauważa lub nie chce zauważać.

Wysłane z mojego Lenovo A806 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik pablobed edytował ten post 11 grudzień 2016 - 23:07


#36 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7795
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 12 grudzień 2016 - 11:43

Dzieci nie rodzą się złe! Wszystko zależy od nas dorosłych!



#37 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 12 grudzień 2016 - 17:01

Tak sobie tutaj fajnie podróżujemy z dzieciakami a zima jeszcze nie zaskoczyła to jadę dalej. A co.

Kiedyś śmigamy sobie maluchem przez nasz piękny kraj z wybrzeża na śląsk. Śmigamy dobrze napisane bo maluch miał tzw. lotnicze siedzenia z przodu a to kierującego zobowiązywało do niskiego lotu nad wtedy dwukierunkową jedynką.

I rzeczywiście dzieci pospały, pojadły i podziwiały widoki zza szyb pomykającego bolidu.

Oczywiście tacie też się znudzilo to ciągłe parcie na pedał gazu i jako rozrywkę wymyśliłem sobie że jak jakaś zgrabna tirówka stoi tyłem to dam sygnał aby sie obróciła coby móc podziwiać ją z przodu.

Fajnie szło bo jadący maluchem miał jednak wiecej czasu niż wypasione osobówki ale do czasu aż któraś nie pomachała do mnie rozkosznie co zauważył któryś z dzieciaków.

Tatoo, a skąd ty tą panią znasz ?

No i jak grom z jasnego nieba padł na przysypiającego kierowcę okrzyk z prawego siedzenia.

NOO, WYTŁUMACZ dziecku, WYTŁUMACZ.


  • pablicito lubi to

#38 MANDEY

MANDEY

    PT PRO

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 736
  • Dołączył:  13 sty 2013
  • Rok Produkcji:2006 Route 66
  • Silnik:2,2crd M
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 grudzień 2016 - 19:32

Rosną nam kolejni terroryści. Proponuję montaż z tyłu za kierowcą dźwiękoszczelnej kabiny z szybami pancernymi i tak wozić rodzinnych terrorystów, chyba,że pragną aby rodzic przez ich zachowanie w podróży - brał udział w wypadku???



#39 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 grudzień 2016 - 20:08

Jak w londyńskich taksówkach - odgrodzić się ;)

#40 MiGi42

MiGi42

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  06 lut 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2CRD
  • Imię:Romuald
  • Skąd::Poznan
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 grudzień 2016 - 18:41

bagro,to było dobre :tak






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych