Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Kupno PT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dreyk

Dreyk

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 3
  • Dołączył:  26 wrz 2009
  • Rok Produkcji:0

Napisano 26 wrzesień 2009 - 20:25

Witam wszystkich. Powoli dojrzewam do zmiany auta i chciałbym zapytać o opinię na temat niniejszego PT
http://otomoto.pl/ch... ... 68450.html
Nigdy nie miałem samochodu tej marki i ciekawy jestem czy serwisowanie PT nie jest do zabójstwem dla kieszeni. Dziekuje za pomoc.

#2 vojpiotr

vojpiotr

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1134
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:EX- Street Cruiser 2

Napisano 26 wrzesień 2009 - 21:26

Dreyk, jakis blad w stornie, wklej jeszcze raz

#3 Dreyk

Dreyk

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 3
  • Dołączył:  26 wrz 2009
  • Rok Produkcji:0

Napisano 26 wrzesień 2009 - 21:46

Przepraszam. Już poprawiłem. Sprawdzałem u mnie otwiera.

#4 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 wrzesień 2009 - 22:00

Odpowiem na Twoje pytanie, zdjęcia to nie wszystko, oko widzi swoje.
Jeden nasz dobry znajomy (z forum) poprosił mnie o sprawdzenie wizualne i nie tylko PT, podesłał mi link do ogłoszenia. Mieszkał trochę daleko, jedz i sprawdź. Na zdjęciach fura jak się patrzy full wypas :kciuki :kciuki :kciuki :kciuki
Umówiłem się z gościem w sprawie zakupu i pojechałem na oględziny. Auto tak walone że szok, na na dodatek blacharkę i malowanie robił ktoś pędzlem w garażu, brak bocznych dolnych listem "no panie ktoś w nocy ukradł"

zdjęcia to nie wszystko

:tak

#5 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 26 wrzesień 2009 - 22:12

1,6 to ciut za słaby silnik dla PT. No ale za to bezobsługowy (łańcuch)

#6 Dreyk

Dreyk

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 3
  • Dołączył:  26 wrz 2009
  • Rok Produkcji:0

Napisano 26 wrzesień 2009 - 22:21

Dzieki. Wiem, że fotki zawsze są ok. a przy ogladaniu jest różnie. Ale chcę skorzystać z rad użytkowników tej marki. W poniedziałem pojadę, obejrzę. Dla mnie taki silnik wystarcza, jeżdżę głównie po mieście a zakładam, że niższa pojemność przełoży się na spalanie. Pytałem też o koszty serwisowania bo na razie jeżdżę megii 2 i boleśnie odczuwam co to jest przegląd i naprawa w serwisie-jakość w/w to inna sprawa.

#7 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 wrzesień 2009 - 23:24

Co do silnika 1.6 - najpierw zrob test drive zanim kupisz.

Jezdzilem PT (po FL) z silnikiem 1.6 ponad rok:

- jest to za slaby silnik do samochodu, ktory wazy prawie 2 tony

- silnik "ozywa" i dostaje kopa na baaardzo wysokich obrotach i to bardzo bliskich czerwonego pola, ale jazda po miescie na tak wysokich obrotach to troche nie bardzo (przyznaje, ze akcelaracja w tych momentach byla oszalamiajaca ;)

- spalanie NIE JEST rewelacyjne: a) zima 11/100 [przy nadmuchu na parujaca szybe zalacza sie AC automatycznie ;)], b) lato (rowniez z klima) ok. 9.5 - 10 litrow, c) ostry eco driving - raz mi sie to udalo 8.5 litra. [4 dni w tygodniu miasto, w piatek/niedziela trasa do domu pod miastem ale w piatek z korkiem przedweekendowym]

- oczywiscie, jezeli poznasz dobrze zachowanie auta, to dobierzesz odpowiednie przelozenie i w odpowiednim momencie zmienisz bieg...

...no mozna wszystko, ale rozwalalo mnie naprawde, jak przy skrecie w prawo (np. osiedlowa droga, kat 45 stopni) musialem wrzucac JEDYNKE, po na dwojce sie krztusil ;)

W razie pytan jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam
Marcel

#8 skoobany

skoobany

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 50
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6

Napisano 13 październik 2009 - 22:44

Oj, tak...
Marcel ma słuszne uwagi do silnika 1.6!
Niestety taki się nam trafił...i cóż - musi jeszcze trochę pojeździć, ale diesel będzie następny.

#9 ALICE

ALICE

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 378
  • Dołączył:  07 paź 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:1,6
  • Imię:Alicja

Napisano 14 październik 2009 - 08:06

Marcel,
1,6 jest o.k. , małe opłaty ja po mieście mam spalanie 9,12 l/100km i to bez żadnych kombinacji, jak kręcisz między 2 a 3,5 tys jest o.k. , kultura pracy cisza , spokój, miłej eksploatacji :lol

#10 Aga

Aga

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1118
  • Dołączył:  03 wrz 2008
  • Rok Produkcji:0
  • Silnik:1.6 Touring E

Napisano 14 październik 2009 - 10:25

Marcel, juz nie raz była dyskusja o 1,6 więc nie będę wszystkiego powtarzać :lol

Je jeżdżę już ponad półtora roku, zrobiłam bardzo dużo kilometrów, trasy 3000-4000km średnio co dwa miesiące, dużo po mieście i moje auto daje radę, nawet w miarę żywe jest, a drugi samochód w domu ma motor kilka razy większy więc widzę różnice :)

Oczywiście, że mógłby mieć większego kopa przy ruszaniu bo czasami mam ochotę wyjść i go popchać :lol ale ja nie jeżdżę spokojnie :)

Na pewno jest to lepszy silnik niż 2,0 automat :)

Choć może tylko mój taki... nie jeździłam innym 1,6... :)

#11 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 14 październik 2009 - 10:30

Też zastanawialem się nad zakupem pitka z silnikem 1,6, ale czytając dużo w sieci każdy się skarży na to ze jest za słaby jak na to auto, a spalanie wcale nie rewelacyjne. Więc postanowiłem sobie dac spokój z 1,6 i szukam 2,0. Moj brat kupił teraz 2,4 spalanie koszmar :d po mieście.

#12 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 14 październik 2009 - 12:25

Kochani, w Warszawie jest facet co ma 1.6 po FL na taksowce. Widzialem go pare razy i zawsze chcialem zapytac co go sklonilo do tego kroku, zeby na taryfe wybrac auto z takim silnikiem i jak on wychodzi na swoje wozac ludzi po miescie (a nie widzialem u niego korka wlewu gazu). Jezeli zalacza klime, to z kompletem pasazerow wykopca 11 - 12 litrow.

Powiem tak - mam teraz 2.2 CRD i dopiero teraz moge powiedziec, ze PiTkiem mozna czerpac przyjemnosc z kazdego rodzaju jazdy (od a'la krazownik poprzez a'la scigacz). Teraz to samochod dostosowuje sie do moich potrzeb a nie ja do samochodu :) Przyklad z wczoraj: jade na piatym biegu, na liczniku 80. Nie redukujac biegu, wciskam lekko pedal gazu i wyprzedzam goscia jadacego przede mna. Auto odchodzi i osiaga bardzo szybko 120. Tego z silnikiem 1.6 nie zrobicie ;)

1.6 to TRUDNA MILOSC :dance ale milosc.


a i jeszcze: Najpierw szukalem 2.0 w automacie, ale po dwoch jazdach probnych stwierdzilem, ze mniej wiecej jest takie samo zachowanie samochodu jak przy silniku 1.6.

#13 smietan77

smietan77

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 145
  • Dołączył:  25 lis 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4 GT
  • Imię:Piotr&Ania

Napisano 14 październik 2009 - 12:39

Przyklad z wczoraj: jade na piatym biegu, na liczniku 80. Nie redukujac biegu, wciskam lekko pedal gazu i wyprzedzam goscia jadacego przede mna. Auto odchodzi i osiaga bardzo szybko 120. Tego z silnikiem 1.6 nie zrobicie


Mam podobnie jak Marcel, :diabelek

#14 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 14 październik 2009 - 12:47

Wiesz, ja po 1.6 nadal nie moge uwierzyc, ze mozna robic takie rzeczy.

W zwiazku z tym, ze to byla Wislostrada i nikt tam nie lecial lewym pasem akurat, to zrobilem to na probe bez redukcji.

Jak zobaczylem jaka jest reakcja silnika i odejscie auta przy minimalnej akceleracji to mi szczeka wypadla na tapicerke :cwaniak Najwieksze wrazenie robi na mnie to, ze dzieje sie to bez wyraznego "wysilku" samochodu. W 1.6 mialbym juz ryk silnika i spiecie w sobie caej konstrukcji. A propos ryku silnika - jezdzilem z przepalonym wydechem, wiec wyobrazcie sobie co sie dzialo w srodku :) Jak pojechalem do serwisu, to facet po jezdzie probnej mnie pytal czy modyfikowalem wydech na sportowy :wrrum

Kolega ptwaw jak pierwszy test drive robilismy to powiedzial, ze w aucie jest turbo dziura. Faktycznie moze jedynka i dwojka nie sa super elastyczne, ale od trojki w gore zaczynaja sie cuda na drodze :)

Aczkolwiek ta mala elastycznosc pierwszych dwoch biegow w 2.2 CRD to pikus. Pan pikus. Poprzednio mialem AstreIII 1.3 CDTI - tam byla jedna wielka dziura (auto dostawalo zadyszki na jedynce jak podjezdzalem pod male wzniesienie na jakim jest u nas szlaban na osiedlu, a potem sie przesiadlem do AstryIII 1.7 CDTI - tam byla mniejsza dziura, ale rowniez bez rewelacji. Ale to jest temat na inna dyskusje.

#15 skoobany

skoobany

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 50
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6

Napisano 14 październik 2009 - 18:38

Marcel,

czy silnik 2.2 ma coś wspólnego z dieslem w dodge caliber? Żona dostała takiego z serwisu i nie byłem nim zachwycony...Straszna ma dziurę i łapie dopiero po wciśnięciu gazu do dechy.
A że mam na co dzień tdci, to jakoś dziwnie się czułem.

ups... w sumie napisałeś to wyżej. Ale jak masz jakieś uwagi to wysłucham...

#16 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 14 październik 2009 - 18:57

Marcel,

czy silnik 2.2 ma coś wspólnego z dieslem w dodge caliber? Żona dostała takiego z serwisu i nie byłem nim zachwycony...Straszna ma dziurę i łapie dopiero po wciśnięciu gazu do dechy.
A że mam na co dzień tdci, to jakoś dziwnie się czułem.

ups... w sumie napisałeś to wyżej. Ale jak masz jakieś uwagi to wysłucham...



Nie potwierdze tego na 100%. Kiedys sie przymierzalem do Calibra. Moja jazda probna odbyla sie benzyna 1.8 i zachowywal sie ten silnik jak 1.6 w PT - jechac jechal, ale jakby chcial a nie mogl.

OFFTOP: A propos diesli - rzeczonych astr 1.3 bylo w firmie 3. Wszystkie mialy identyczne wyposazenie i te same siliniki. Jedna miala dziure od 1 do 3. A druga miala od 4 do 6. Trzecia jezdzila praktycznie bezdziurowo.
I nikt w serwisie nie byl w stanie udzielic odpowiedzi dlaczego tak sie dzieje

#17 skoobany

skoobany

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 50
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6

Napisano 14 październik 2009 - 22:17

Marcel, juz nie raz była dyskusja o 1,6 więc nie będę wszystkiego powtarzać :lol

Je jeżdżę już ponad półtora roku, zrobiłam bardzo dużo kilometrów, trasy 3000-4000km średnio co dwa miesiące, dużo po mieście i moje auto daje radę, nawet w miarę żywe jest, a drugi samochód w domu ma motor kilka razy większy więc widzę różnice :)

Oczywiście, że mógłby mieć większego kopa przy ruszaniu bo czasami mam ochotę wyjść i go popchać :lol ale ja nie jeżdżę spokojnie :)

Na pewno jest to lepszy silnik niż 2,0 automat :)

Choć może tylko mój taki... nie jeździłam innym 1,6... :)


Aga, ty chyba jesteś kobietą... że 1.6 ci wystarcza..:)

#18 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 październik 2009 - 07:33

Marcel, juz nie raz była dyskusja o 1,6 więc nie będę wszystkiego powtarzać :lol

Je jeżdżę już ponad półtora roku, zrobiłam bardzo dużo kilometrów, trasy 3000-4000km średnio co dwa miesiące, dużo po mieście i moje auto daje radę, nawet w miarę żywe jest, a drugi samochód w domu ma motor kilka razy większy więc widzę różnice :)

Oczywiście, że mógłby mieć większego kopa przy ruszaniu bo czasami mam ochotę wyjść i go popchać :lol ale ja nie jeżdżę spokojnie :)

Na pewno jest to lepszy silnik niż 2,0 automat :)

Choć może tylko mój taki... nie jeździłam innym 1,6... :)


Aga, ty chyba jesteś kobietą... że 1.6 ci wystarcza..:)



Moj exszef, jak mi oznajmil, ze bede jezdzil 1.6 tez powiedzial "po miescie wystarczy" :)

#19 Rubia

Rubia

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1090
  • Dołączył:  10 cze 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,2 CRD TOURI
  • Imię:Karolina

Napisano 15 październik 2009 - 08:17

Ostatnio rozmawiałam ze znajomą, która jeździła PT 1,6 i nie była zadowolona - za wolny za słaby. Już zresztą przesiadła się do innego auta z większym silnikiem.
Ja nie próbowałam 1,6 ale 2,2, które mam są ok.

#20 skoobany

skoobany

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 50
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6

Napisano 15 październik 2009 - 19:11

A swoją drogą, powiedzieli nam przy zakupie, że 1.6 jest od BMW i montowany też w Mini...
To prawda?





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych