Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

napis limited


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wrocunia

Wrocunia

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2381
  • Dołączył:  04 lut 2017
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 A
  • Imię:Monika
  • Skąd::Bydgoszcz
  • Płeć: Kobieta

Napisano 26 maj 2017 - 15:08

Ostatnio tj. w czwartek 19.05 miałam miałam stłuczkę w jej wyniku, klapa bagażnika idzie do lakiernika, zdejmuje on przy tym napis "limited" z klapy, litery są na tyle cienkie, że pogną się przy zdejmowaniu i pytanie do was, czy gdzieś po tanich pieniądzach dostanę coś takiego, czy dać już sobie z tym spokój?

 

 



#2 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 maj 2017 - 16:35

litery są na tyle cienkie, że pogną się przy zdejmowaniu

 

Niekoniecznie. Niedawno odcinałem swoje nitką, zeszły bez najmniejszego uszczerbku i jeżdżą na innym forumowym pitku :) Jeśli zrobisz to delikatnie, to odzyskasz emblemat i ponownie go zamocujesz przy pomocy przeznaczonej do tego taśmy dwustronnej, którą kupisz m.in w sklepach z lakierami samochodowymi.



#3 Wrocunia

Wrocunia

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2381
  • Dołączył:  04 lut 2017
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 A
  • Imię:Monika
  • Skąd::Bydgoszcz
  • Płeć: Kobieta

Napisano 26 maj 2017 - 18:42

dziękuję Ci, będę próbować! :)



#4 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 maj 2017 - 19:22

Nie ma za co. Najlepiej robić to grubą bo zwykła potrafi się rwać. Jeśli zwykłą, to złożyć w dwie warstwy i pójdzie. Przy cięciu kleju nitka musi chodzić przy samej blasze i nie można ciągnąć nitką znaczka do siebie, bo wtedy faktycznie może się zniszczyć.

Powodzenia :)

Wystukane z Lenovo A806 przy pomocy Tapatalka

#5 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5813
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 maj 2017 - 20:25

Ja naklejalem każda literkę na klej do szyb. Wyszło jak fabrycznie i nic nie odstaje.
Zastosowanie grubszej tasmy spowoduje że literki będą odstawac i przy np myciu auta gąbka łatwo będzie można je urwać.

#6 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 maj 2017 - 21:45

Zgadza się Bartku. U mnie, ale i pewnie w innych miejscach też do dostania jest ultra cienka taśma typowo do znaczków. Piekielnie trudno jest oddzielić zewnętrzne warstwy z racji małej grubości, ale jak już się uda, to przylega w miarę idealnie. Klej do szyb jest bardzo dobry, ale ma jeden mankament - znaczki są przytwierdzone już na amen i gdyby co, to odejdą już tylko z lakierem

Wystukane z Lenovo A806 przy pomocy Tapatalka

#7 Wrocunia

Wrocunia

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2381
  • Dołączył:  04 lut 2017
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 A
  • Imię:Monika
  • Skąd::Bydgoszcz
  • Płeć: Kobieta

Napisano 29 maj 2017 - 21:58

Napisy zaszły bez problemu, jednak wymagało to dużej precyzji, jeszcze raz dziękuję Ci za dobrą radę Pawle... Jednak co do liter i tego całego zamieszania, gdyby nie fakt, że typiara wjechała mi w tyłek nie miałabym nawet takich pomysłów, ale szkody odniosłam dość spore, więc jak ubezpieczyciel wypłacił mi gotówkę to postanowiłam wszystko oddać na Pitka, jednak od razu blacharz poinformował mnie, że napisów mi nie zdejmie, więc uratowałeś wygląd mojego Pitusia! Cóż mogę więcej rzec zapytam blacharza czy mi tego nie przyklei czasem, jeśli się nie zgodzi będę się bawić jedną lub drugą metodą, jednak jak przykleje to na ten klej do okien i ktoś mi znowu wjedzie to chyba go zjem na miejscu
Widzę, że ostatnimi czasy nadużywam słowa "jednak" chyba za bardzo weszło mi to w krew przy pisaniu pracy licencjackiej

#8 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 maj 2017 - 22:30

Nie ma za co dziękować i najważniejsze, że emblemat uratowany :)

 

Jeśli blacharz nie chciał zdjąć, to i ze zgryzoty, że kobieta to bez uszczerbku zdjęła może odmówić ich założenia;)

 

Zrobisz to spokojnie sama. Dokładne wymierzenie poziomu oraz miejsc klejenia, trochę taśmy malarskiej do zaznaczenia wszystkiego i napis siedzi. Jeśli nie trafisz bardzo cienkiej taśmy, to rób według sugestii Bartka, ale dokładnie, bo taśmę zawsze może odciąć i poprawić, a po tym kleju nie ma już poprawek.

 

Powodzenia i pochwal się fotką jak temat ogarniesz :)



#9 kuba_p

kuba_p

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 3309
  • Dołączył:  26 maj 2015
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Sławek
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 czerwiec 2017 - 01:29

Blacharz pewnie by zrobił tak:

 

 

 

Załączone pliki







Podobne tematy Zwiń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych