Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Błąd P0601 a masa

P0601 błąd 601

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 TymonR

TymonR

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 82
  • Dołączył:  12 sie 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Tymon

Napisano 07 marzec 2015 - 00:36

Od 2 lat mam na stałe ten błąd (P0601, błąd kontroli parzystościpamięci sterownika) i poza świeceniem się lampki nie widać żadnych innych objawów, więc nie przejmowałem się tym zbytnio. Była już dyskusja na ten temat, a piszę o tym, bo wczoraj miałem przygodę z rozładowanym akumulatorem (zostawiłem włączoną lampkę przy lusterku). Na szczęście miałem inny akumulator i po jego wymianie błąd zniknął! Jeździłem cały dzień ze zgaszoną lampką Check Engine. Niestety dziś po kolejnym rozruchu silnika błąd powrócił.

Przeczytałem na jednym z forów, że powodem powstawania takiego błędu może być po prostu słabo kontaktująca masa i w chwili rozruchu silnika (przy dużym prądzie) pojawiają się zakłócenia w sterowniku. To mogłoby się zgadzać, bo przy wymianie akumulatora ruszałem trochę kablami i może na chwilę kontakt sie poprawił?

Spróbuję (za radą z angielskiego forum) odkręcić ujemny kabel od styku z blachą i wyczyścić styk. Jak pomoże, i błąd znów zniknie dam znać. :-)



#2 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 07 marzec 2015 - 06:49

Witam Tymon

Błąd zniknął bo tak się resetuje kompa. Odpina się aku na około 30 minut i błędy znikają. Pojawia się tylko błąd odpietego akumulatora który po 50 odpaleń Pt sam zniknie chyba P1684. Tak że twój problem nadal istnieje.

:ziom

Użytkownik bigmeen edytował ten post 07 marzec 2015 - 06:50


#3 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2015 - 08:13

Błąd dotyczy zapisu parametrów bierzących do pamięci eprom w sterowniku i nic ci nie pomoże poprawianie mas - nie tu jest problem , jest uwalony sterownik .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 07 marzec 2015 - 08:13


#4 TymonR

TymonR

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 82
  • Dołączył:  12 sie 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Tymon

Napisano 07 marzec 2015 - 10:30

Witam Tymon

Błąd zniknął bo tak się resetuje kompa. Odpina się aku na około 30 minut i błędy znikają. Pojawia się tylko błąd odpietego akumulatora który po 50 odpaleń Pt sam zniknie chyba P1684. Tak że twój problem nadal istnieje.

:ziom

 

Potraficie pocieszyć ;-)

Tez tak uważam, ale ciekawe jest to, że błąd 601 od dwóch lat nie znikał po odpięciu akumulatora,  za to przedwczoraj (po jego wymianie) przez cały dzień się nie pojawiał. Stąd moja (nikła) nadzieja... :]



#5 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2015 - 10:34

Potraficie pocieszyć ;-)
Tez tak uważam, ale ciekawe jest to, że błąd 601 od dwóch lat nie znikał po odpięciu akumulatora, za to przedwczoraj (po jego wymianie) przez cały dzień się nie pojawiał. Stąd moja (nikła) nadzieja... :]


nigdy nie cukruje - co mam powiedzieć to wywale - nauczyłem że lepsza gorzka prawda jak kłamstwo

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 07 marzec 2015 - 10:34


#6 Michu

Michu

    Kolegunio

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 164
  • Dołączył:  31 sie 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Michał
  • Skąd::Wołomin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2015 - 20:03

Może auta made in USA tak mają ;) , że przy dłuższym zaniku napięcia (odpięcie akumulatora na dłużej), błędy które były, pojawiają się po dłuższej chwili a nie od razu.

Miałem tak w  Dodge Grand Caravan.

Wyskakiwał błąd związany w jakimś stopniu z korkiem wlewu paliwa.

Odpięcie zasilania na 15 minut powodowało, że błąd wyświetlał się powiedzmy po 2 godzinach.

Odpięcie zasilania na całą noc - błąd wyświetlał się dopiero po całym dniu jazdy.



#7 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2015 - 20:14

to nie takie proste , z zasady wszystkie błędy powinny być usuwane na testerze z dwoch alokacji pamięci :stałej i tymczasowej - odłączeniem akumulatora nigdy tego do końca nie zrobicie kasuje tylko pamięć tymczasową i druga ważna sprawa odłączając na dlugo sterownik od prądu wywalacie wyuczoną mapę silnika - auto przez kilka dni ponownie uczy sie parametrów i w tym czasie nie jest dopuszczalna jazda na gazie .

#8 Michu

Michu

    Kolegunio

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 164
  • Dołączył:  31 sie 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Michał
  • Skąd::Wołomin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2015 - 20:24

Słuszna uwaga.

Dodge po zaniku napięcia po odpaleniu uczył się w pierwszych minutach na nowo.

W serwisie zalecali po odpaleniu pozostawić go na chodzie na wolnych obrotach na ok. 10 minut by załapał o co chodzi.



#9 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2015 - 20:36

Słuszna uwaga.
Dodge po zaniku napięcia po odpaleniu uczył się w pierwszych minutach na nowo.
W serwisie zalecali po odpaleniu pozostawić go na chodzie na wolnych obrotach na ok. 10 minut by załapał o co chodzi.


Te 10 -15 minut na luzie to tylko przywrocenie pamięci wstępnej wkodowanej do centralki silnika oraz ustawienie mapy fabrycznej , reszty auto uczy się w czasie jazdy .

Każdy z nas ma jakieś doświadczenia i fajnie że możemy sie nimi podzielić coś zawsze inny nieświadomy zrozumie





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych