Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


PILNE straszne trzaski na zimnym silniku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.magnum_*

Bezimienny Gość.magnum_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 listopad 2016 - 08:54

Witam wszystkich. Straszne trzaski, rumot jak by coś się zmieliło albo mieli  głośniejsze i cichsze słyszalne chyba bardziej z lewej strony od kierowcy mniej z prawej a średnio od środka przy zamkniętej masce bo przy otwartej wszystko jakoś się zlewa. Problem jest taki że auto jest po remoncie głowicy i wymianie panewek korbowodowych. Wcześniej tego nie było słychać. Jak się nagrzeje to to milknie po paru minutach. Mowa o odpaleniu na benzynie bez używania gazu.  Chciałem dołączyć plik z nagranym odgłosem pracy silnika ale nie mam uprawnień do wysłania   :sciana Może ktoś coś doradzić Proszę .  



#2 theo

theo

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 525
  • Dołączył:  03 maj 2016
  • Rok Produkcji:brak
  • Silnik:brak
  • Imię:teodor
  • Skąd::brak
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 07 listopad 2016 - 09:12

Spróbuj wcisnąć sprzęgło, może to w skrzyni



#3 Bezimienny Gość.magnum_*

Bezimienny Gość.magnum_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 listopad 2016 - 09:52

Oki sprawdzę mimo że już to robiłem i na chwilę przestało a potem dalej waliło . Sprzęgło komplet było wymieniane we wrześniu tego roku więc sam nie wiem, Dziękuję sprawdzę jak ostygnie bo na ciepłym tego nie słychać. 


Jest tu jakaś możliwość przesłania wam pliku z nagraniem tego trzaskania ? było by wam dużo łatwiej mnie coś podpowiedzieć >?<



#4 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 listopad 2016 - 14:57

Youtube
Ale sugeruje się udac do mechanika ktory ostatnio wykonywał naprawy, przez forum raczej nikt ci nie powie ze to jest to i to...

#5 Bezimienny Gość.Ptik_*

Bezimienny Gość.Ptik_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 listopad 2016 - 17:08

Jakbyś był w okolicach Venlo daj znać to cośpomyslimy

#6 Bezimienny Gość.magnum_*

Bezimienny Gość.magnum_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 listopad 2016 - 18:14

Witam, dzięki za podpowiedzi. Sprawdziłem odpalić po 8 godzinach postoju i nie trzaska to jest dziwne zawsze po nocy. Co do mechanika to słuchał to i powiedział że on nic nie popsuł ale nie wie co to jest. Byłem u 2 inny mechaników to stwierdzili że to dość dziwne i proponują rozebrać silnik i szukać co to jest bo nie wiedzą ???. Auto zagadka  :sciana . Pozdrawiam.


Kolego co do Venlo to nie jest zły pomysł mam 200 km ale czy ja się nie rozpadnę po drodze he he  :piter . 



#7 Bezimienny Gość.magnum_*

Bezimienny Gość.magnum_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 listopad 2016 - 21:15

Witam ponownie . Potrzebna pomoc nadal z tym trzaskaniem,  Straszne trzaski , odgłos strasznego mielenia czegoś  to wali albo sama skrzynia albo tylko łożysko oporowe. Tu moja prożba  jak się oczywiście zgodzicie . Sprzęgło komplet z łożyskiem jest wymienione 15 września tego roku. Wymianę dokonał Serwis Peugeot w Polsce. Przebieg km od tego okresu to jakieś 3000 km. Opis : pierwszy odgłos dziwnego trzaskania i lekkie jakby pukanie  pojawiają się jakiś 4 tygodnie temu, Myli mnie to bo było to raz i nie wiedziałem do czego to dokleić . Dzieje się to w odstępach tak na 60 razy odpalania auta zimnego lub prawie zimnego 3 razy . Mechanicy nie wiedzieli co jest więc nagrałem odgłos na telefonie.  Zrobiłem próbę wduszenia sprzęgła przy tych trzaskach i ucichło. Zrobiłem to dzisiaj parokrotnie przy tych trzaskach , mieleniu i za każdym razem ucichło do zera. Możecie coś doradzić ? Jak to tylko łożysko oporowe to wytrzymało 3000 km . Boje się że to może być jakieś inne łożysko w skrzyni ???. Jedno jest pewne podczas jazdy jest cisza jak jest ciepły silnik jest cicho . Miło jak wy się wypowiecie na ten temat. Z góry dziękuje.



#8 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 13 listopad 2016 - 09:55

Łożysko oporowe sprzęgła pracuje w momencie nacisku na pedał.

Skoro po nacisku i rozłączeniu skrzyni jest cisza to problem może być z elementem wałka w skrzyni.

Trzeba by fachowiec osłuchał skrzynię stetoskopem.



#9 Bezimienny Gość.magnum_*

Bezimienny Gość.magnum_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 listopad 2016 - 12:45

Witam , bardzo dziękuję za pomoc , Nie wiem czy to było właśnie to ale jeden mechanik badał jakimś dziwnym przyrządem odgłos pracy skrzyni i powiedział że on tu nic nie słyszy poza bardzo głośną pracą wtrysków benzynowych jak i gazowych . Stwierdził pikanie popychaczy i to wszystko. Fakt też taki że jak byłem u niego to to nie hałasowało. Moja prożba do was jest taka : czy ktoś z państwa zgodzi się żebym mu przesłał nagranie z tel kom. jak słychać ten straszy hałas trzaskanie i mielenia ???. Powiem tak : mechanik powiedział że jego propozycja jest rozebrać całą skrzynie i szukać co jest nie tak . Koszt nie mały a wiem od was jak piszecie na forum że czasem lepiej kupić inną skrzynie i nie robić sobie dodatkowych kosztów. Z góry dziękuje jak się ktoś zgodzi .



#10 theo

theo

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 525
  • Dołączył:  03 maj 2016
  • Rok Produkcji:brak
  • Silnik:brak
  • Imię:teodor
  • Skąd::brak
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 13 listopad 2016 - 14:55

Jeżeli po naciśnięciu sprzęgła jest cisza to sprzęgło, łożysko, skrzynia a czy robić, naprawiać, czy wymieniać to decyzja trudna.

A przy tym osłuchaniu jak słyszał wtryski to czy dobrze przykładał?

#11 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 13 listopad 2016 - 17:12

Marek, a czy próbowałeś poruszać lewarkiem zmiany biegów w momencie tych odgłosów ?

Czy były wtedy jakieś zmiany w odgłosach ?

To Twoje auto ma pecha do warsztatów ale raczej powinieneś trzymać się jednego zaufanego jak już znajdziesz osobiście albo znajomi polecą.



#12 Bezimienny Gość.magnum_*

Bezimienny Gość.magnum_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 listopad 2016 - 19:16

Witam, dzisiaj robiłem różne próby i moje wrażenie jest takie że po odpaleniu na zimnym hałas się pojawia już częściej niż parę dni temu. Robiłem próby lewarkiem zmiany biegów w różnych pozycjach i nic żadna różnica. Co zauważyłem że teraz już jak  ruszam na zimnym silniku to hałas jest długo na 1 , 2 , 3 biegu tak około 2 km potem wszystko milknie i cisza na cały dzień jeżdżenia. Jutro postaram się to wyjaśnić na sprzęcie o którym mówicie. Masz rację kolego nie mam szczęścia z tym autkiem do mechaników ani w Polsce ani tu. Dziękuję ślicznie i pozdrawiam.



#13 Bezimienny Gość.magnum_*

Bezimienny Gość.magnum_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 14 listopad 2016 - 19:35

Witam wszystkich. Nie mam dobrych wieści , stwierdzono że poszło łożysko w skrzyni może jedno może więcej. Nie było auto badane Syetoskopem bo nie mieli. Samo nagranie jak puściłem 3 mechanikom co tam byli to powiedzieli że na bank meli łożysko w skrzyni, powód na bank brak oleju w skrzyni. Jazda próbna i opinia ciężko wchodzą biegi lub się nie chcą w pełni zakleszczać i to jest ponoć pierwszy z objaw że jest mocno podjechana skrzynia.  Kazałem sprawdzić po raz kolejny olej i okazało się że weszło 900ml prawie litr oleju. Pytanie jak inny mechanik tydzień wcześniej mógł stwierdzić że jest ful ???. Mam pojeżdzić parę dni i zobaczyć czy to się chociaż trochę uspokoi czy nie bo zawsze jest szansa . Pozdrawiam wszystkich i bardzo dziękuję za pomoc. 



#14 bollcoo

bollcoo

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 70
  • Dołączył:  20 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 listopad 2016 - 20:10

Dawaj znac jak sie rozwinie sytuacja u ciebie. Usłyszałem u siebie podobne dźwięki ale szybko to mijało.. rzeczywiście dwójka ciężej mi wchodzi i obawiam sie ze moge miec podobna usterkę. Sprobuje naświetlić sprawę mojemu mechanikowi i dam znac co doradzi mi. Pzdr!

#15 Bezimienny Gość.magnum_*

Bezimienny Gość.magnum_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 14 listopad 2016 - 21:13

Witam , nie chcę ci nic sugerować ale  jak odpalisz po nocy auto i słyszysz dziwny dżwięk jak by coś mieliło włącz sprzęgło tak jak mnie tu kolega radził i już będziesz coś wiedział . Sprawdż olej ja miałem 900 ml za mało . Jak będę coś wiedział więcej to dam oczywiście znać. Pozdrawiam.



#16 bollcoo

bollcoo

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 70
  • Dołączył:  20 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 listopad 2016 - 22:30

Ogarne to do końca tygodnia napewno. Auto kupiłem miesiąc temu i dopiero odkrywam wszystko. Puki co wymienione filtry i oleje oraz uszczelniacz pol osi który wychodzi ze skrzyni ponoć wiec ten wyciek sugeruje brak tego oleju... sprawdz uszczelniacz u ciebie bo po dolaniu moze sie okazać ze znow zabraknie..

#17 Bezimienny Gość.magnum_*

Bezimienny Gość.magnum_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 listopad 2016 - 21:31

Witam, już to sprawdziłem i po dolaniu oleju bardzo bardzo lekko się poci . Pan mechanik w Polsce wymieniał sprzęgło a uszczelniacze zostawił stare nic dodać nic ująć życie . Jak masz autko od miesiąca to życzę miłej jazdy i minimum problemów. Moim zdanie to są super auta tylko trzeba o nim dużo wiedzieć . Pozdrawiam  :piter



#18 bollcoo

bollcoo

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 70
  • Dołączył:  20 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 listopad 2016 - 22:27

Uczę sie coraz wiecej:) ja uszczelniać kupiłem za 50zl mopara i w poniedziałek jestem umówiony na sprawdzenie oleju i przy okazji czy wszystko wporzadku:)

#19 Bezimienny Gość.Ptik_*

Bezimienny Gość.Ptik_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 listopad 2016 - 22:42

Witam czy był spuszczane olej. Co da wlanie nowego oleju do opilkow. Tylko moja sugestia.

#20 Bezimienny Gość.magnum_*

Bezimienny Gość.magnum_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 listopad 2016 - 23:39

Hej, miałem wymieniane całe sprzęgło i olej wiadomo spuszczali . Co wlali nie wiem i czy nowy też bo jak uszczelniaczy nie wymienili to mogę różnie myśleć . Za małą wiedzę mam żeby wiedzieć jak powinno być a i stać za każdym razem przy mechaniku nie mogę. Masz też rację opiłki się zbierają i co dalej ? Pozdrawiam.







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych