Skocz do zawarto艣ci


Witaj.

W przypadku niejasno艣ci, problem贸w z rejestracj膮 prosimy o kontakt przez formularz zg艂oszeniowy (lewy, g贸rny r贸g tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak si臋 da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Czerwona kontrolka z piorunem


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Go艣膰.Greezy_*

Bezimienny Go艣膰.Greezy_*
  • Guests
  • Do艂膮czy艂:  --

Napisano 06 lipiec 2017 - 00:05

Witam!

Dzi臋kuj臋 wszystkim za odpowiedzi zwi膮zane z wymian膮 eksploatacyjnych cz臋艣ci o kt贸re pyta艂em w po艣cie poni偶ej. Mam jeszcze jedno pytanie. W tamtym roku, robi膮c tras臋 ok 600km w trakcie jazdy ok. 2 razy za艣wieci艂a si臋 i zgas艂a tytu艂owa kontrolka. W zasadzie o niej zapomnia艂em i wczoraj zn贸w da艂a zna膰 o sobie. Po zgaszeniu silnika zgas艂a i ponownie si臋 nie zapali艂a. Przekopa艂em forum i jest z ni膮 kilka w膮tk贸w w roli g艂贸wnej. U mnie nie pokazuje si臋 kod b艂臋du nie wiem dlaczego. Zamierzam teraz wymieni膰 艣wiece (Champion) czy jest szansa na popraw臋 sytuacji, czy ma to w og贸le jaki艣 zwi膮zek? Sprawa wygl膮da tak, 偶e za miesi膮c wyje偶d偶am, a do zrobienia jest ok 3tys. km. Chcia艂bym by膰 spokojny w trasie:) cho膰 to ju偶 drugi PT - nie potrafi臋 zdoby膰 si臋 na 100% zaufanie:) W takim razie tylko komputer i ewentualnie wymiana przepustnicy? Na all w og贸le nie ma do 1,6. Ka偶da wskaz贸wka, b臋dzie dla mnie cenna. Pozdrawiam. Greezy.


Zapomnia艂em jeszcze doda膰, 偶e samoch贸d dzia艂a ok. Nie ga艣nie, nie szarpie itp. Gdyby nie kontrolka, nic nie wskazywa艂oby na to, 偶e jest jaki艣 problem.



#2 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •  聽
  • Posty: 866
  • Do艂膮czy艂:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imi臋:Stefan
  • Sk膮d::Jelenia G贸ra
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 06 lipiec 2017 - 08:38

Mi te偶 si臋 pojawiaja problemy z t膮 kontrolk膮 tyle, 偶e silnik nie wchodzi na pe艂ne obroty i jest jak by w trybie awaryjnym. Walczy艂em z tym, ale nic na 100% nie pomog艂o. Czy艣ci艂em przepustnice, wi臋kszo艣膰 kostek w tym sprawdzenie wielopinowej wtyczki do strownika (ta d艂uga pod szyb膮 od kierowcy od strony komory silnika. ...mam wra偶enie, 偶e jak jest wilgotno, to kontrolka daje zna膰 o sobie. ...sorry wszystkich, ale ja nawet nowym Pitkiem nie wybiera艂 bym si臋 dalej ni偶 50km.

#3 Zuza

Zuza

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •  聽
  • Posty: 704
  • Do艂膮czy艂:  31 sty 2017
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:1,6M
  • Imi臋:Pawe艂
  • Sk膮d::Krak贸w
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 06 lipiec 2017 - 10:57

Walcz臋 z tym samym problemem , poniewa偶 kupno w Polsce przepustnicy nawet u偶ywanej graniczy z cudem swoj膮 postanowi艂em odda膰 w poniedzia艂ek do regeneracji - dam zna膰 jak ju偶 b臋dzie po. ( mycie nic nie pomog艂o )

W USA oko艂o 90$ plus przesy艂ka



#4 Bezimienny Go艣膰.Greezy_*

Bezimienny Go艣膰.Greezy_*
  • Guests
  • Do艂膮czy艂:  --

Napisano 06 lipiec 2017 - 11:02

Dzi臋kuj臋 Stefan2011 i Zuza. Mam jeszcze pytanie. Z jak膮 cz臋stotliwo艣ci膮 zapala艂a si臋 Wam ta kontrolka.Nie wiem czy uda mi si臋 naprawi膰 t臋 usterk臋, wyjazd b臋dzie na chybi艂 trafi艂:) Do odwa偶nych 艣wiat nale偶y ( tak jako艣 bez przekonania to pisz臋:))



#5 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •  聽
  • Posty: 16923
  • Do艂膮czy艂:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imi臋:Andrzej
  • Sk膮d::P艂ock
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 06 lipiec 2017 - 13:29

Walcz臋 z tym samym problemem , poniewa偶 kupno w Polsce przepustnicy nawet u偶ywanej graniczy z cudem swoj膮 postanowi艂em odda膰 w poniedzia艂ek do regeneracji - dam zna膰 jak ju偶 b臋dzie po. ( mycie nic nie pomog艂o )
W USA oko艂o 90$ plus przesy艂ka

A co wy chcecie my膰 ? - przepustnice elektroniczna gdzie uk艂ad regulacji a zw艂aszcza uk艂ady oporowe s膮 zamkni臋te i ich usterka to podstawa o kt贸rej melduje przepustnica - tu tylko wymiana na nowa za艂atwia problem i nie ma najmniejszego problemu z zakupem w serwisie .

Mi te偶 si臋 pojawiaja problemy z t膮 kontrolk膮 tyle, 偶e silnik nie wchodzi na pe艂ne obroty i jest jak by w trybie awaryjnym. Walczy艂em z tym, ale nic na 100% nie pomog艂o. Czy艣ci艂em przepustnice, wi臋kszo艣膰 kostek w tym sprawdzenie wielopinowej wtyczki do strownika (ta d艂uga pod szyb膮 od kierowcy od strony komory silnika. ...mam wra偶enie, 偶e jak jest wilgotno, to kontrolka daje zna膰 o sobie. ...sorry wszystkich, ale ja nawet nowym Pitkiem nie wybiera艂 bym si臋 dalej ni偶 50km.


Pitolisz jak pokrzywdzony swoim Pt zrobi艂em 180 tys od sprowadzenia - i nigdy nie by艂o najmniejszego problemu w trasie.Zaraz powiesz bo to Crd - spoko c贸rka ma 1,6 kupiony w zesz艂ym roku zrobione prawie 40 tys od tego czasu i tez bez awarii .

Walcz臋 z tym samym problemem , poniewa偶 kupno w Polsce przepustnicy nawet u偶ywanej graniczy z cudem swoj膮 postanowi艂em odda膰 w poniedzia艂ek do regeneracji - dam zna膰 jak ju偶 b臋dzie po. ( mycie nic nie pomog艂o )
W USA oko艂o 90$ plus przesy艂ka


Powodzenia z ta przepustnica za 90 $ , same wyj臋cie i prze艂o偶enie nie rozwi膮偶e problemu , pisa艂em nie s艂uchacie - przy 1,6 przy awari przepustnicy pierwsza sprawa jest wgranie nowego oprogramowania do sterownika silnika - potrafi si臋 wyprogramowac i przestaje pracowa膰 - taki nakaz jest dla wszystkich serwis贸w chryslera przy tej usterce .Polsrodkami tego modelu nie naprawicie - albo si臋 inwestuje i je藕dzi aleb rezygnuje z auta jak nie sta膰 na poprawna napraw臋

#6 Bezimienny Go艣膰.Greezy_*

Bezimienny Go艣膰.Greezy_*
  • Guests
  • Do艂膮czy艂:  --

Napisano 06 lipiec 2017 - 15:23

Dzi臋ki andreeas7 za wskazanie tropu. Ot贸偶, zadzwoni艂em do najbli偶szego serwisu Chryslera (30km). Pani poleci艂a um贸wi膰 si臋 na diagnostyk臋 (350z艂), a potem ewentualnie podj膮膰 dalsze kroki. Cena wgrania softu to 100-200z艂. My艣lisz, 偶e wgranie w ciemno na nowo 艣wie偶ego oprogramowania mija si臋 z celem? Diagnostyka by艂aby wskazana, a to nast臋pna kasa. Wiem, wiem, ju偶 znam Twoje zdanie. Jak Ci臋 nie sta膰 to nie kupuj PT :) Wszystko by艂oby ok. gdyby nie to, 偶e wsadzi膰 musz臋 jeszcze troch臋 kasy do tej studni... W tym tygodniu wymieni臋 艣wiece, czy mo偶e to mie膰 jaki艣 zwi膮zek z zaistnia艂ym problemem?

 

Pozdrawiam

Greezy



#7 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •  聽
  • Posty: 16923
  • Do艂膮czy艂:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imi臋:Andrzej
  • Sk膮d::P艂ock
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 06 lipiec 2017 - 15:49

Grzesiek to nie takie proste ? - diagnostyka normalnie w niezale偶nym warsztacie kosztuje 50-100zl , wgranie softu jak najbardziej wskazane - na 350 z艂 pewno bym si臋 nie skusi艂 bo stanowczo za du偶o za taka operacje jak sprawdzenie b艂臋d贸w , parametr贸w i wytypowanie wst臋pne usterki lub problemu . W 1.6 p臋ka kolektor wydechowy i robi totalne zamieszanie z praca sond - ale nie wy艣wietlany ci w贸wczas przepustnicy kt贸ra tez jest przypad艂o艣ci膮 tego modelu ? - wszystko jest powi膮zane .
Mo偶esz jeszcze si臋 przed ew.diagnostyka zapytac co dok艂adnie wchodzi w zakres diagnozy :
- komputer
- przejrzenie wi膮zek
- sprawdzenie ew.przepustnicy
Je艣li nie tylko sam komputer to warto , je艣li tylko komputer to raczej nie .

U偶ytkownik andreeas7 edytowa艂 ten post 06 lipiec 2017 - 19:05


#8 Zuza

Zuza

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •  聽
  • Posty: 704
  • Do艂膮czy艂:  31 sty 2017
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:1,6M
  • Imi臋:Pawe艂
  • Sk膮d::Krak贸w
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 06 lipiec 2017 - 15:51

S艂uchajcie Ch艂opaki Pana Andrzeja nigdy si臋 nie myli

Za艂膮czone pliki



#9 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •  聽
  • Posty: 16923
  • Do艂膮czy艂:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imi臋:Andrzej
  • Sk膮d::P艂ock
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 06 lipiec 2017 - 16:27

Nie ma ludzi nieomylnych - kwestia tylko czy si臋 przyznaj膮 do b艂臋du

#10 Bezimienny Go艣膰.Greezy_*

Bezimienny Go艣膰.Greezy_*
  • Guests
  • Do艂膮czy艂:  --

Napisano 06 lipiec 2017 - 16:41

Z mojej strony RESPECT Andrzeju za wiedz臋 i s艂u偶enie pomoc膮. Zastanowi臋 si臋 jeszcze odno艣nie tej diagnostyki. Mo偶e zrobi臋 j膮 gdzie艣 taniej jak m贸wisz. By膰 mo偶e skusz臋 si臋 na 艣wie偶y soft. Przera偶a mnie tylko trasa jaka mnie czeka za miesi膮c i czy PiTol b臋dzie sk艂onny do wsp贸艂pracy. Staram si臋 by膰 jednak dobrej my艣li. Poobserwuj臋 jeszcze czy "piorun" si臋 odezwie. Kiedy b臋d臋 mia艂 jakie艣 艣wie偶e wie艣ci - odezw臋 si臋. 

 

Z pozdrowieniami

Grzesiek



#11 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •  聽
  • Posty: 4321
  • Do艂膮czy艂:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imi臋:marek
  • Sk膮d::W-wa
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 06 lipiec 2017 - 20:27

Kody b艂臋du nie wy艣wietlaja si臋?

Ustaw licznik na km przebyte w ca艂o艣ci. Jak jest na bie偶膮cych nie b臋dzie sie wy艣wietla膰



#12 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •  聽
  • Posty: 866
  • Do艂膮czy艂:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imi臋:Stefan
  • Sk膮d::Jelenia G贸ra
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 06 lipiec 2017 - 22:14

Do 1.6 pasuje przepustnica z Mini. Na Allegro kupi艂em za 30 z艂 u偶ywk臋 w bardzo dobrym stanie - tylko niestety wtyczka jest inna i aby ja dostosowa膰 do Pitka trzeba pinologii. Z ciekawosci otworzy艂em j膮 aby sprawdzi膰, co tam si臋 mo偶e zepsu膰 i nie widzia艂em tam nic szczeg贸lnego opr贸czmo偶liwo艣ci wytarcia 艣cie偶ek kontaktowych jak w silniczku wycieraczki. Na razie piorun mi si臋 nie odzywa wi臋c nie wymieniam tym bardziej, 偶e trzeba j膮 podobno programowa膰. Jak sko艅cz臋 sprz臋g艂o to zrobi臋 fotki tej przepustnicy w 艣rodku aby wszyscy poznali jej wnetrze mo偶e komu艣 si臋 przyda.
...i bez pokrzywdzonych prosz臋, bo ka偶dy ma inne do艣wiadczenia z Pitolkiem, tym bardziej, 偶e przeprosi艂em. ...fakt jest taki, 偶e jest to inny samoch貌d ni藕 typowe auto z GM albo VV - tu wszystko jest trudniej naprawi膰 i nie chodzi o koszta tylko dr臋twy dost臋p do element贸w podczad napraw, ale to temat na inny ci膮g konwersacji.

U偶ytkownik Stefan2011 edytowa艂 ten post 06 lipiec 2017 - 22:16


#13 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •  聽
  • Posty: 16923
  • Do艂膮czy艂:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imi臋:Andrzej
  • Sk膮d::P艂ock
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 07 lipiec 2017 - 00:12

Temat opisywany Juz dawno w dziale technicz艅ym ..... ci臋偶ko trafi膰 u偶ywana w dobrym stanie i nie interesuje nas jak ona wyglada , tylko jak pracuje a zw艂aszcza silnik krokowy , potencjometr i stan 艣cie偶ek w臋glowych oraz luzy na przepustnicy i mo偶liwo艣膰 zakodowania do ptcruisera.

#14 Bezimienny Go艣膰.Greezy_*

Bezimienny Go艣膰.Greezy_*
  • Guests
  • Do艂膮czy艂:  --

Napisano 07 lipiec 2017 - 15:07

 

Kody b艂臋du nie wy艣wietlaja si臋?

Ustaw licznik na km przebyte w ca艂o艣ci. Jak jest na bie偶膮cych nie b臋dzie sie wy艣wietla膰

 

Witaj!\

 

Spr贸bowa艂em metod膮 kluczykow膮 i ku mojemu zdumieniu wy艣wietli艂o si臋  -------------, a po chwili "done". 

Tak wi臋c na razie dam sobie spok贸j. Gdyby piorun da艂 o sobie zna膰, b臋d臋 pr贸bowa艂 raz jeszcze, mo偶e wtedy pojawi si臋 b艂膮d.



#15 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •  聽
  • Posty: 866
  • Do艂膮czy艂:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imi臋:Stefan
  • Sk膮d::Jelenia G贸ra
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 11 lipiec 2017 - 21:52

Wczotaj piorun si臋 zapali艂 i silnik nie wchodzi艂 wy偶ej ni偶 3000. Po chwili wy艂膮czy艂em silnik skasowalem b艂膮d i odpali艂em od nowa i piorun si臋 nie zg艂asza. ...strasznie wkur....ca ta przypad艂o艣膰 bo losowo艣膰 w tym przypadku rozbraja. ...ale znowu mam wra偶enie, 偶e ma to zwi膮zek z pogod膮, bo pada艂o mocno w mojej okolicy. Nie zmienia to faktu, 偶e rozk艂adam r臋ce przy tym piorunie, tak偶e ci臋偶ko cieszy膰 si臋 nowym sprz臋g艂em jak w trybie awaryjnym auto jest jak mu艂.



#16 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •  聽
  • Posty: 16923
  • Do艂膮czy艂:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imi臋:Andrzej
  • Sk膮d::P艂ock
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 11 lipiec 2017 - 21:56

Mo偶e zamiast biadoli膰 trzeba zainwestowa膰 w porz膮dna diagnostyk臋 i tak temat sko艅czy si臋 na serwisie i wgraniu nowego softu do sterownika , wymianie przepustnicy i sond lambda lub katalizatora

#17 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •  聽
  • Posty: 866
  • Do艂膮czy艂:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imi臋:Stefan
  • Sk膮d::Jelenia G贸ra
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 12 lipiec 2017 - 08:45

Panie Andrzeju, mo偶e i racja, ale wk艂adanie w ten temat 1/4 warto艣ci samochodu jest lekko bezsensu - m贸j drugi samoch贸d, czyli 19 letnia Astra nie na takich dziwnych zachowa艅.

#18 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •  聽
  • Posty: 16923
  • Do艂膮czy艂:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imi臋:Andrzej
  • Sk膮d::P艂ock
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 12 lipiec 2017 - 08:52

To po co kupi艂e艣 auto kt贸re wymaga g艂owy i sprz臋tu a nie gara偶owego Jasia ( bez obrazy ) i nie ma co por贸wnywa膰 Astry do Pitka pod wzgl臋dem elektroniki -? To nie ta liga , ja tez czasami musz臋 jecha膰 na serwis i skorzysta膰 z ich uprawnie艅 autoryzacji aby doko艅czy膰 napraw臋 i nie ma co si臋 tu czego wstydzi膰 .
Widz臋 ze masz g艂ow臋 i sprawnie manualne ogarniasz tematy ale elektronika jest wredna i ma wymagania .

U偶ytkownik andreeas7 edytowa艂 ten post 12 lipiec 2017 - 09:05


#19 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •  聽
  • Posty: 866
  • Do艂膮czy艂:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imi臋:Stefan
  • Sk膮d::Jelenia G贸ra
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 12 lipiec 2017 - 14:27

Kupi艂em bo si臋 kobicie taki podoba艂/ba, ale gdyby pisa艂o na nim "tylko dla bogatych nie jasi贸w" to bym go nie kupi艂. ...ale, jako艣 przez te 5 lat r贸wnie偶 z偶y艂em si臋 z Pitolkiem i boli poprostu, 偶e takie fajne auto nie zachowuje si臋 jak normalny samoch贸d tylko jak rozkapryszony bachorek.
...co do elektroniki, to tam nie powinno si臋 nic zepsu膰 je艣li nikt m艂otem w to nie wali. Ale zasadniczo w Pitku pewnie te偶 bym da艂 rad臋, gdybym mia艂 testery i odpowiednie oprogramowanie do flashowania jego elektronicznych bebech贸w.
...a np. w Astrze mia艂em problem z zaworem EGR i silnik szala艂 w okolicach 3000, no i co? - i nic, poprostu od艂膮czylem wtyczk臋 z EGR i samoch贸d jak nowonarodzony, mog艂em spokojnie je藕dzi膰 do czasu kupna nowego zaworu. ...poprostu komputer w Astrze dostosowa艂 si臋 do nowej sytuacji i go pomija艂 w tworzeniu cyklu spalania chocia偶 b艂臋dy wywala艂.

U偶ytkownik Stefan2011 edytowa艂 ten post 12 lipiec 2017 - 14:28


#20 Zuza

Zuza

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •  聽
  • Posty: 704
  • Do艂膮czy艂:  31 sty 2017
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:1,6M
  • Imi臋:Pawe艂
  • Sk膮d::Krak贸w
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 13 lipiec 2017 - 14:38

Ci膮g dalszy  moich do艣wiadcze艅 -

dzisiaj odebra艂em przepustnic臋 po profesjonalnej ( przynajmniej tak mi si臋 wydaje ) regeneracji . Silnik pracuje bez zarzutu w ca艂ym zakresie obrot贸w , wolne obroty stabilne ,kontrolki : Check - zgas艂a - b艂臋dy zapewne zosta艂y w pami臋ci , czerwona "b艂yskawica"  tak偶e si臋 nie pojawia .

Jak na razie oby艂o si臋 bez adaptacji przepustnicy .

Pytaniem pozostaje odpowied藕 na jak d艂ugo te zabiegi pomog膮 ??? tego nikt nie wie ....







Podobne tematy Zwi艅

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 4

0 u偶ytkownik贸w, 4 go艣ci, 0 anonimowych