Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Mój Szampański PT - SEZON 2010 :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 październik 2009 - 19:20

aaa dziekuje bardzo ;)

No i jeszcze jakies tam będa zmiany m.in.
- przednie szyby zostaną przyciemnione;


przegląd załatwiasz czy przechodzisz normalnie ?

#22 jajec_tbg

jajec_tbg

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 147
  • Dołączył:  24 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4
  • Imię:Dominik

Napisano 27 październik 2009 - 19:23

Miałem przyciemnione w poprzednim aucie( Hydunai Coupe) i nie było problemów.

#23 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 październik 2009 - 19:38

Miałem przyciemnione w poprzednim aucie( Hydunai Coupe) i nie było problemów.


pomijając już co myśle na temat ludzi ,którym nie zależy na tym żeby widzieć co sie dzieje naokoło nich jak prowadzą to są przepisy określające przejrzystośc szyb:
*

rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 1.02.1993 r. w sprawie warunków technicznych i badań pojazdów (Dz. U. z 1996 r. Nr 155, poz. 772) oraz przepisy Regulaminu Nr 46 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ stanowiące wymagania w zakresie widzenia kierowcy, które określają dwie strefy wymaganego pola widzenia kierowcy: do przodu od miejsca kierowcy w promieniu 180 stopni, do tylu w lusterka wsteczne i wymogi wyposażenia pojazdu w lusterko wsteczne po prawej stronie pojazdu, o ile lusterko wewnętrzne nie zapewnia dostatecznej widoczności do tyłu

*

przepisy Regulaminu Nr 43 EKG ONZ dopuszczające w pojeździe oszklenia o przepuszczalności światła poniżej 70% dla szyb innych niż przednie i nie posiadających wpływu na pole widzenia kierowcy,



wiecej o "tuningu":
http://www.126fan.pl/www/tun_prawo.htm


sytuacja w Polsce na szczęście normalnieje i coraz trudniej załatwić przegląd złoma a policjanci zaczynają trzepać dresowozy. kolejne stacje z lewymi przegladami są zamykane.
Mnie niedawno cofnęli z przeglądu ze względu na starcie krawędzi opon i nie dali dojeździć do zimówek (miałem wszystkie 4 letnie wymieniać). Diagności proponowali żebym zakupił jakieś dwie dobre używki, mimo braku kasy kupiłem 2 nówki i zaraz kupuje dwie następne.

A z Pitkiem na pierwszy przegląd tez pojadę do nich chociaż od razu powiedzieli ze amerykańskie światła nie przejdą, mam juz założone europejskie. Co z tego, że taniej kupił bym przegląd zaoczny (bez problemu)? Nie mam zamiaru się tłumaczyć przy kontroli i byc zmuszonym do wymiany świateł kiedy nie będe miał ani kasy ani czasu na szukanie.
A i ubezpieczyciele potrafią odmówić wypłaty odszkodowania z byle powodu np złego rozmiaru ogumienia.

#24 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 27 październik 2009 - 20:15

zobaczysz że beda 18 ;D :brawo :dance

Producent sugeruje do 17... hmm

#25 jajec_tbg

jajec_tbg

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 147
  • Dołączył:  24 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4
  • Imię:Dominik

Napisano 27 październik 2009 - 20:49

A i ubezpieczyciele potrafią odmówić wypłaty odszkodowania z byle powodu np złego rozmiaru ogumienia.


Najpierw odniosę się do tego. Jak ubezpieczyciel może odmówić Ci wypłaty odszkodowania za zły rozmiar ogumienia. Przecież producent samochodu tylko zaleca jakei opony powinny być, a nie nakazuje na takich jeździć.

A co do szyb to ja znam przepisy nie musisz mi pisać. Z przodu szyba musi mieć 70% przepuszczania światła, a oryginalna szyba taka jak jest teraz ma 85% wiec jeszcze tą szybe można przyciemnić i ja własnie tak zrobie..

Pozdrawiam ;)

[ Dodano: 2009-10-27, 20:50 ]

Producent sugeruje do 17... hmm


A nawet nie wiedziałem nigdzie takiej informacji.

#26 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 27 październik 2009 - 21:58

A nawet nie wiedziałem nigdzie takiej informacji.

A jest - naklejka na drzwiach od strony kierowcy ;P
Podane wielkości felg i opon.

#27 jajec_tbg

jajec_tbg

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 147
  • Dołączył:  24 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4
  • Imię:Dominik

Napisano 27 październik 2009 - 22:24

No to musze zobaczyć ;P
Ale pewnie 18 tez by sie zmieścily :p Ale jesli nie pasują to będa 17 :)

#28 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 październik 2009 - 08:19

jajec_tbg, 18` spokojnie wejdzie :kciuki 235/40/R18 :kciuki kozacko będzie wyglądał :cwaniak

#29 jajec_tbg

jajec_tbg

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 147
  • Dołączył:  24 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4
  • Imię:Dominik

Napisano 28 październik 2009 - 14:40

No własnie też mi sie tak wydawało że powinno wejść :d Tylko taka laczka to masakra będzie :d Ale bedzie super wózek :p

#30 Aga

Aga

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1118
  • Dołączył:  03 wrz 2008
  • Rok Produkcji:0
  • Silnik:1.6 Touring E

Napisano 28 październik 2009 - 15:07

jajec_tbg, a jakiś tuning dodatkowy będziesz mu (pitkowi) robił?

#31 jajec_tbg

jajec_tbg

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 147
  • Dołączył:  24 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4
  • Imię:Dominik

Napisano 28 październik 2009 - 16:21

co masz na myśli mowiąc tuning ;>

#32 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 październik 2009 - 19:12

A i ubezpieczyciele potrafią odmówić wypłaty odszkodowania z byle powodu np złego rozmiaru ogumienia.


Najpierw odniosę się do tego. Jak ubezpieczyciel może odmówić Ci wypłaty odszkodowania za zły rozmiar ogumienia. Przecież producent samochodu tylko zaleca jakei opony powinny być, a nie nakazuje na takich jeździć.


a pojecie "homologacja" cos Ci mówi?
Myslisz, że niemcy wszelkie zmiany - np wymiana kierownicy - wbijają do dowodu bo maja nierówno pod sufitem?

A co do szyb to ja znam przepisy nie musisz mi pisać. Z przodu szyba musi mieć 70% przepuszczania światła, a oryginalna szyba taka jak jest teraz ma 85% wiec jeszcze tą szybe można przyciemnić i ja własnie tak zrobie..


żyjemy w wolnym kraju

#33 jajec_tbg

jajec_tbg

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 147
  • Dołączył:  24 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4
  • Imię:Dominik

Napisano 28 październik 2009 - 19:28

Kierownice można mieć inną ale nie za małą tak jak z szybami ;] mozna mieć przyciemnione ale nie za dużo.

pozdro ziom

#34 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 październik 2009 - 19:53

Jeśli pozwolicie , to wprowadzę do Waszej dyskusji na temat przyciemniania szyb parę faktów.
Arni, Troszkę się pomyliłeś z rozporządzeniem Ministra Transportu z 1993r. Obecnie obowiązuje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 31.12. 2002r, jest to napisane w Dzienniku ustaw nr 32
W dziale III, Warunki techniczne pojazdu, & 8, punkt 5 szyby pojazdu, podpunkt 4 Szyby "przednie powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 75%, natomiast przednie boczne , nie mniejszy niż 70% "
Tyle co pisze ustawa.
Oczywiście przyciemniając szyby do wymaganych 75% , musicie mieć na to homologację, inaczej sumienny diagnosta może nie podbić przeglądu, na niektórych stacjach mają urządzenia do pomiaru przepuszczania światła. Przyciemniając przednie szyby trzeba dokładnie wiedzieć ile konkretna szyba przepuszcza światła, są przecież szyby białe, zielone, czy tak jak w Renault jakieś fioletowe. Jaka folią przyciemnić wtedy daną szybę hmm
Życzę powodzenia.

#35 jajec_tbg

jajec_tbg

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 147
  • Dołączył:  24 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4
  • Imię:Dominik

Napisano 28 październik 2009 - 20:21

Trzeba poprostu specjalnym narzędziem sprawdzić ile % pszczepuszczalności ma szyba i czy będzie spełniała wymogi.

#36 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 październik 2009 - 20:27

Jeśli pozwolicie , to wprowadzę do Waszej dyskusji na temat przyciemniania szyb parę faktów.
Arni, Troszkę się pomyliłeś z rozporządzeniem Ministra Transportu z 1993r. Obecnie obowiązuje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 31.12. 2002r, jest to napisane w Dzienniku ustaw nr 32


bardzo możliwe, zacytowałem stronę z której wziąłem te dane bo nie bylem pewien aktualności przytoczonego rozporządzenia ale chciałem oddać sens przepisu.
Prawo jest zmieniane choc zapewne w konkretnych cyferkach niewiele sie zmieniło.
Dodam jeszcze, że w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku (zalew dreso- i szpachlowozów) policja została wyposażona w przenosne mierniki przepuszczalności swiatła i daje często niewielki wybór posiadaczom takich wynalazków: albo dowodzik albo zrywamy folie. A zerwanie tego w polowych warunkach potrafi być bardzo upierdliwe, szczególnie jak zainwestowaliśmy w dobrego wykonawce przyciemnienia.

Ktoś moze powiedziec: a gdzie tam mnie skontrolują, tyle lat jeżdżę i nie miałem kontroli.
Pewnie, i tak może być. Wspomniany przeze mnie przypadek cofnięcia z przeglądu ma swój dalszy ciąg.
Mogłem pożyczyć koła od kumpla i wjechać na przegląd jeszcze raz. Potem na swoich pojeździłbym jeszcze 3 tygodnie, potem zmienił na zimówki a po nowym roku spokojnie poszukał sobie oferty na dobre letnie. Albo zrobic przegląd nastepnego dnia na innej stacji. Nie zrobiłem tego, kupiłem dwie nowe i przełożyłem i zrobiłem przegląd bo wiedzialem ze tego dnia muszę wyjechać za miasto.
No i 6 godzin później wyjeżdżając z małego miasta w droge do domu zostałem zatrzymany przez patrol. skoro nie za predkośc to po co? Pierwsze pytanie po prośbie o dokumenty brzmiało: przegląd techniczny jest? Kiedy powiedziałem, że dzisiejszy to już nic więcej nie chcieli oglądać :)

Jest jeszcze jeden morał: właśnie zamknęli u nas kolejna stacje za robienie lewizny. Nie mam zamiaru sie do tego przykładać, przegląd to nie jest niepotrzebny świstek tylko czasem przepustka do życia. Mojego lub czyjegoś.

#37 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 październik 2009 - 20:35

Mój najlepszy przyjaciel , kumpel za szkolnej ławki, jest diagnostą na stacji kontroli pojazdów, mimo naszej długoletniej przyjaźni, nie wyobrażam sobie, żebym nie wjeżdżał na ścieżkę diagnostyczną i nie sprawdzał auta. To moje i mojej rodziny bezpieczeństwo jest najważniejsze.

#38 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 29 październik 2009 - 10:35

No dziwne żeczy tu słysze odnośnie ogumienia, odnośnie szyb się zgodze 75 % ale jeżeli robisz w zakładzie tak jak ja sie dowiadywałem robisz na własną odpowiedzialność, moim zdaniem można przyciemnic z rozsądkiem nie tak jak widze polonez albo jakas calibra i szyby na węgiel że nic nie widać w dzień a co dopiero mozna powiedzieć o nocy. Różne żeczy przerabiałem szyby ogumienie i inne tjuerskie dziwactwa. Ale czsy sie zmieniają :-) Odnośnie kierownicy też gdzieś czytałem ze musi miec odpowiednie wymiary no i oczywiście musi dzaiłac klakson :-) :patyk


ARNI a co do dreso wozów sie zgodze a co masz na myśli szpachlowozów, może twoje nie ma szpachli nigdzie:-) a jak nie ma to masz super autko :-) 95% aut ma na sobie szpachle. I nikt niech nie prubuje mnie uświadamiać że tak nie jest.

#39 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 październik 2009 - 10:10

ARNI a co do dreso wozów sie zgodze a co masz na myśli szpachlowozów, może twoje nie ma szpachli nigdzie:-) a jak nie ma to masz super autko :-) 95% aut ma na sobie szpachle. I nikt niech nie prubuje mnie uświadamiać że tak nie jest.


na 100% był wymieniany błotnik prawy i całosc byla lakierowana bezbarwnym. Ale na tyle ile rzeczoznawca go objechał miernikiem to nigdzie szpachli nie ma. Wyszedł tylko ten dodatkowy bezbarwny.
Szpachlowozy to kazdy wózek, takze wygladajacy na normalny ale skladajacy sie w duzej mierze ze szpachli i włokna.

przykład ekstremalny:
http://www.insomnia.... ... 00619.html

#40 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 30 październik 2009 - 14:05

No to gratuluje braku szpachli, co do linku to masakra chyba wczesniej był tam szyber dach :d No można i tak polak potrafi :d "Szpachal szpachla i jeszcze raz szpachla"Tylko na 1 rzut oka czasmi nie widać że jest szpachla, tak jak koles do mojej firmy przyjechał mecem S kalsse no i tak gadam a on wszystko sprawne okej a mowi tylko poduszki wyje.... a ja na to hahaha





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych