Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Śląsk - Dąbrowa Górnicza - bardzo proszę o pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Terrasa_*

Bezimienny Gość.Terrasa_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 listopad 2009 - 07:51

Witam,

Trafiłam tutaj ponieważ szukam dla siebie pierwszego w życiu autka. Myślałam początkowo o czymś nowym z segmentu tanich aut, ale... weszłam z ciekawości do komisu w Dąbrowie Górniczej przy ul. Morcinka i... zakochałam się ;)

Błękitny PT Cruiser, rocznik 2006, 35k pln, ponoć bezwypadkowy i użytkowany przez starszą panią, mało przejechane. Problem polega na tym, że ja się zupełnie na autach nie znam i nie jestem w stanie ocenić czy to faktycznie "igła", a nie chciałabym kupić swojego pierwszego auta za - jak dla mnie - spore pieniądze w ciemno...

Czy jest na forum ktoś z okolic, kto się zna i mógłby podjechać ze mną do komisu obejrzeć to autko? (Zwrócę za benzynę - w rozsądnych granicach).

Poza tym zaniepokoiło mnie, że w papierach komisu są dokumenty o odsprzedaży autka jakiejś firmie (ponoć to miało jakoś pomóc tej 'starszej pani' w odzyskaniu podatku, chyba VATu) - i ja miałabym odkupić autko od tej właśnie firmy (zarejestrowanej zupełnie w innym mieście, na inną osobę). Czy to normalna praktyka komisu? Później, jeśli coś się zacznie z autem dziać - mogą przecież taką firemkę zarejestrowaną na znajomego znajomych zlikwidować i nigdy nie odzyskam utopionych pieniędzy...

Co o tym myślicie? Będę wdzięczna za każdą opinię...
Pozdrawiam, i do zobaczenia na drogach ;)

#2 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 30 listopad 2009 - 09:55

Terrasa, ja mam do Dąbrowy blisko i jak chcesz to podjadę z Tobą pooglądać, ale wiesz "babskim okiem"... bo technicznie to już by musiał jakiś kolega zacny...
Nie wiem co jest "normalną praktyką komisu", ale dla mnie jakieś dziwne te kombinacje...
Szkoda, że nie wrzuciłaś zdjęć autka na stronę (albo link do serwisu) - Klubowicze już by Ci o nim książkę napisali ;)

#3 Bezimienny Gość.Terrasa_*

Bezimienny Gość.Terrasa_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 listopad 2009 - 21:49

Kajka, bardzo dziękuję za ofertę pomocy :)

Chciałam wrzucić zdjęcie, ale okazuje się, że nie ma go na stronie komisu. Jest tylko inny PT, z 2001 roku. I teraz się zastanawiam czy ktoś tamtego już nie kupił :(( Jak tylko się zorientuję to dam znać...

A z tym zakupem przez inną firmę - to faktycznie dziwna sprawa. Czy ktoś może też tak miał?

A może ktoś ma do sprzedaży PT z 2005-7 z niskim przebiegiem i we w miarę przystępnej cenie? Zawsze to lepiej niż przez komis...

Pozdrawiam

#4 filmowiec

filmowiec

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 23
  • Dołączył:  07 sie 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2,4
  • Imię:Marcin

Napisano 30 listopad 2009 - 21:52

do Łodzi masz tylko 180km :) więc zapraszam po mojego http://otomoto.pl/ch... ... 55911.html

#5 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 30 listopad 2009 - 22:12

Kajka, dajcie potem znac, mysle ze mój brat podjedzie.....jak bedzie Wam sie podobał :cwaniak

#6 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 30 listopad 2009 - 22:19

patii, mnie się Tomek podoba ;)

#7 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 30 listopad 2009 - 22:21

Kajka, :lol :lol :lol

[ Dodano: 2009-11-30, 22:21 ]
Ale od 17.X.2009 zajety .... :diabelek, prowadziłas do kościoła to wiesz ... :wrrum

#8 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 30 listopad 2009 - 22:27

No dobra... wiem... :cwaniak

#9 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 30 listopad 2009 - 22:29

Kajka, :piwo

#10 Bezimienny Gość.Terrasa_*

Bezimienny Gość.Terrasa_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 01 grudzień 2009 - 07:45

Nie dodzwoniłam się na razie do Panów z komisu :(

Kajka, a czy mogłabyś podjechać ze mną do Dąbrowy w sobotę? Ja już autko widziałam i jest piękne, ale może Ty zauważysz jakieś usterki (mówiłam, że się zakochałam i nie jestem obiektywna - dla mnie ono jest super ;) )

Gdyby ktoś jeszcze zechciał mi pomóc od strony technicznej - byłabym bardzo, bardzo wdzięczna :)

A ewentualne propozycje zakupu innego PT oczywiście rozważę, dzięki za informacje :)

#11 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 01 grudzień 2009 - 09:00

Terrasa, w sobotę większość PT maniaków jest w Zduńskiej... :lol
A ja (niestety) należę do tej mniejszości, która gdzie indziej (w moim przypadku - Kraków), więc wolałabym podjechać z Tobą np. w czwartek koło 15. Co o tym myślisz?
No i jeszcze brata Patrycji byśmy sobie umówiły... ;)

#12 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 grudzień 2009 - 16:50

Nie dodzwoniłam się na razie do Panów z komisu :(

Terrasa, nie smuć się, Pitków ci u nas dostatek ;) w pieniążkach o których wspomniałaś, można znaleźć coś naprawdę fajnego :)

http://www.allegro.p... ... pt cruiser

Tak dla ostudzenia emocji poczytaj to, sprawa zupełnie inna niż twoja, ale jednak:
http://ptclub.pl/vie...p?t=986&start=0

#13 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 01 grudzień 2009 - 17:22

Przemuś, czemu nam straszysz Koleżankę? :cwaniak
Terrasa, pędziłam dzisiaj na basen i z piskiem opon zatrzymałam się obok komisu z takim PT
http://mati-car.otom... ... 83256.html
Starszy niż ten Twój (ale zauważ, że "Twój" będzie wersją "po lifcie", a różnie się ludzie do niej ustosunkowują). Ale wygląda nieźle... No i "bandit" :lol kilka śmieszno-fajnych rzeczy dorzuconych, ale nie zagubił pitkowgo charakteru. Nie namawiam, ale pokazuję, że jest :)

#14 kurteczka_on

kurteczka_on

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 495
  • Dołączył:  05 sie 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0

Napisano 01 grudzień 2009 - 17:39

Terrasa, ..."Ponoć bezwypadkowy i użytkowany przez starszą panią, mało przejechane"... To standardowy tekst każdego handlarza. Po prostu nie zwracaj uwagi na takie tekściki. Ja też kupiłem takie auto, ale byłem świadom, że handlarz gada głupoty. Pooglądałem sobie czy nie było poważnie walnięte i kupiłem "na czuja". Wygląda na to, że trafiłem :dance

#15 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 grudzień 2009 - 17:46

Autko całkiem nieźle się prezentuje, agresywna sylwetka, nawet ten tylny zderzak nieźle wpasowany. Koła również mi się podobają. Ciekawi mnie tylko jak ten gość wstawił te "bajery"- skórzana tapicerka ( na foto jest welur), komputer, czujnik deszczu ( mój jest ręczny, jak pada to włączam wycieraczki), podgrzewana przednia szyba ( czym ją włącza) ,podgrzewane fotele ( welur raczej nie jest podgrzewany). Ale może ja się mylę i właściciel jakoś te "bajery" powsadzał :cwaniak

#16 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 01 grudzień 2009 - 17:57

adames, koledze z Wrocławia/Ostródy (temu do 20 tys.) pisałam już, że opis mocno przesadzony - "bajerów" nie ma. Właściciel nawymyślał, a pan z komisu wpisał co mu zapodano. Ale cena całkiem, całkiem, utrzymany nieźle (choć mam wrażenie, że jednak we wnętrzu palili papierochy, ale może przesadzam). Poudziwniał trochę ten właściciel, ale w sumie nic za bardzo nie bije po oczach - nie jest zły!

#17 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 grudzień 2009 - 18:08

Kajka, Ja jestem wstępnie umówiony na poniedziałek na wspólne oglądanie tego auta. Coś mnie z tym autem niepokoi, niby z Legnicy, a ja go nigdy nie widziałem, cena "bardzo" okazyjna, a właściciel dziwnie przesuwa termin oględzin. Zobaczymy co będzie w poniedziałek.

#18 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 01 grudzień 2009 - 18:17

adames, chyba nie z Legnicy hmm Autko było na naszych - śląskich - tablicach... Chyba Piekary...
A może Ty piszesz o jakimś innym? To jest do oglądania w każdym momencie - i tak jak pisałam - chłopak z komisu daje pozaglądać gdzie się chce.
Ach! Opony są niespecjalne - trzeba by było zainwestować w nowe (ale felgi niebrzydkie ;) ).

#19 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 grudzień 2009 - 19:13

Kajka,
Bo było podanych kilka linków , możesz sprawdzić , zakup kontrolowany - kupię PT do 20tyś. zł
Ja umówiłem się z kolegą MikiZ na oglądanie auta na legnickich nr DL27544 http://www.allegro.p... ... c_16v.html
Jak ktoś szuka auta, to rozgląda się za kilkoma na raz, :cwaniak

#20 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 01 grudzień 2009 - 19:33

adames, ale on jest szkaradnie fioletowy :torba
No i dziwnie tani... No i Paweł raczej odradzał (a Paweł się zna)...





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych