Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

6 Luty - spotkanie śląsko - południowe - wszystkich chęt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
538 odpowiedzi w tym temacie

#81 kurteczka_on

kurteczka_on

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 495
  • Dołączył:  05 sie 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0

Napisano 28 grudzień 2009 - 21:06

Ja też na wszelki wypadek wezmę materac i śpiwory. Ale znając życie, pomieścimy się wszyscy i jeszcze zostanie trochę miejsca (tfu, tfu, tfu, oby sie moje słowa w gówno obróciły - jak zwykła mówić moja babcia) :piwo

#82 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 09 styczeń 2010 - 12:32

Ja tylko tak w kwestii formalnej - jak z naszym spotkaniem lutowym - juz wiadomo wszystko - gdzies jakies rezerwacje zrobione i wszystko zapiete na przyslowiowy ostatni guzik czy raczej robimy spontan - czas ucieka mamy prawie polowe stycznia a temat jakos sie urwal hmm

#83 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 09 styczeń 2010 - 13:27

jasmina, nie urwał ....pakujemy sie wszyscy.... :lol

#84 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 styczeń 2010 - 17:50

Jacek, trzymam rękę na pulsie :diabelek , mam rozrysowane pokoje i teraz się głowie gdzie kogo ulokować [komuś dostanie się łóżko piętrowe :d ]
Jeśli masz jakieś konkretne pytania to pisz :)

Z ciekawostek, możemy przywieść własne alkohole, na imprezkę mamy zarezerwowaną sale "kamienną" z kominkiem :cwaniak

Psze państwa nikt sie nie wypowiedział w sprawie prażonych lub innych zamawianych dań ???
Jak mamy w planie dłużej zabalować to coś w nocy może by się zjadło poza kiełbaską którą upieczemy sobie sami ?

#85 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 styczeń 2010 - 18:05

Ja preferowałbym, degustację smakołyków przygotowanych przez właściciela. Jeśli po kuligu przyjedziemy lekko zmarznięci, to miło byłoby zjeść coś ciepłego. Podałeś , że koszt potrawy przygotowanej przez właściciela to 13zł, myślę, że warto jest zamówić taka potrawę.
Dodatkowo, tak jak sugerujesz, to możemy przywieść coś swojego i wspólnie biesiadować do...., dokąd się da.

#86 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 09 styczeń 2010 - 18:37

adames, :brawo

[ Dodano: 2010-01-09, 18:51 ]
Nazwa, a może można Ci w czymś pomóc jeszcze.... hmm

[ Dodano: 2010-01-09, 18:52 ]
Ale coś ciepłego by się przydało......... :kawka

#87 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13780
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 styczeń 2010 - 21:43

Ale coś ciepłego by się przydało......... :kawka


patii ja mam stolek podrzewany w pitusiu, /zreszta wszyscy mamy/ :alko

#88 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 09 styczeń 2010 - 21:59

miecio, no tak....... :lol :lol :lol ale ja myslałam o pachnącym, ciałku męskim....i o bigosie.......albo ..... zupie........... :lol

#89 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 styczeń 2010 - 22:12

miecio,
Niestety , nie każdy ma siedzonko w autku podgrzewane ;(

patii,
Mi również marzy się jeszcze coś ciepłego, i niekoniecznie musi to być ciałko męskie, raczej ciepłe mięsko, może jakiś barszczyk, kawa, ciekawe czy można będzie tam zamówić ciepłe potrawy hmm

#90 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 styczeń 2010 - 22:22

adames, ciepłe potrawy musimy zamówić wcześniej, na bieżąco będzie można zamawiać herbatę, piwko i inne alkohole.

Niestety , nie każdy ma siedzonko w autku podgrzewane ;(

niestety nie każdy :chory

#91 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 09 styczeń 2010 - 22:32

Przemek, możesz zebrać wszystkie konkretne informacje do kupy i je opisać?

Na przykład:
Przyjazd: 15:00
Kulig 16:00
Kolacja 19:00 (plus koszt i ewentualnie opisać co mamy do wyboru, aby wiedzieć z czego wybierać)
Nocleg
Śniadanie (o ile można zakupić)
etc.

Czytałam wszystko na bieżąco, ale chyba się gdzieś pogubiłam... :(

#92 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 styczeń 2010 - 22:35

Uczestnicy spotkania, jeśli można, to może faktycznie określmy czy zamawiamy jeszcze jakieś ciepłe potrawy.
Nazwa, To co proponowałeś, czyli coś prażonego, to chyba wszyscy się zgodzą
Wydaje mi się, że dodatkowo ciepły bigos, może jakaś zupa gulaszowa, gorący barszczyk do popicia , byłyby na takim spotkaniu czymś, co pozwoliłoby nam spokojnie patrzeć na trzaskający mróz za oknem. Inne zakąski każdy może przywieźć se sobą.
Co o tym sądzicie, czas nagli, trzeba jeszcze szybko skalkulować koszty, i chyba wysłać przynajmniej zaliczkę do Przemka. Chociaż ja ze względu na rozmiar imprezy sugerowałbym wpłacenie wcześniej całej skalkulowanej kwoty.

#93 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 09 styczeń 2010 - 22:50

Jesli mamy tam balowac i moze byc zimno to napewno cieply posilek by sie przydal - ale to raczej jakies cieple do tego drillowania - bo niby mamy sobie cos grillowac a w sumie to tez cieple te grille beda - wiec proponuje do grilla bigosik.
Lub jesli jest jakas koncepcja to moze zrobimy jakies skladkowe - kazdy zabierze jakis posilek i w sumie bedziemy mieli tttttaaaaaaakkkkooooo wyzerke i tyle jedzenia ze tego nie przejemy. hmm
jesli jest mozliowsc ze wlasciciel bedzie tak mily i nam jakies cos przygotuje za kwote satysfakcjonująca nas to jasne ze jestem za - przynajmniej nie bedziemy tego wszystkiego wozic a kwotowo wyjdzie napewno to samo. Tylko skoro ma byc grill to niech nam przygotują cos do grilla i do tego co bedzie pieczone.

A tak naprawde to i tak mi jest wszystko jedno - wazne ze wyjezdzamy i bedziemy sie z wami widziec :alko

#94 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 styczeń 2010 - 23:03

Przemek, możesz zebrać wszystkie konkretne informacje do kupy i je opisać?


Bell w pierwszym poście jest prawie wszystko zebrane do kupu [godziny podam w tygodniu, zaczynamy w okolicach 13 -15 ] , jeszcze raz to samo jest na stronie 5

Namiar na mnie Przemek  - uczestników proszę o zapisanie tego numeru, w razie niemca czy jak to tam było...

Spot 6-7 Luty 2010 Andrychów [okolice]

Kulig:
Do dyspozycji mamy trzy zaprzęgi [sanie] na każdych saniach może jechać 5 osób dorosłych, wcześniej pisałem o 6 osobach ale dochodzi woźnica :d , ponieważ już nazbierało się więcej niż 15 osób - kulig będzie w dwóch turach.
Cena za zaprzęg 80 zł za godzine [ 80/5= 16złza osobe ]
Kulig przede wszystkim uzależniony jest od pogody... jeśli nie będzie śniegu [mamy grill i knajpę do dyspozycji],
cóż dotychczas mieliśmy dużo szczęścia z pogodą, myśle że i tym razem fortuna nas nie opuści ;)

Noclegi:
http://www.madahora.beskidy.pl/
Do dyspozycji mamy w sumie 9 "pokoi" w cudzysłowu ponieważ jest to jeden duży domek kempingowy 2x3os, 4x2os, 1x4os, 1x1os [wszyscy wiemy jak to wygląda w domkach kempingowych, tak ?] , jeden mały domek 2x2os - konkretnie kontener,czysty, schludny i ciepły ale jeszcze nie obudowany drewnem więc troche sie nie komponuje z otoczeniem oraz 2 pokoje w domu właścicieli 1x3os. i 1x4os.
Cena 40zł od osoby, dzieci do 3 lat gratis, 4-10 lat 30% taniej, trochę targowałem sie z właścicielami ale, jest małe ale - bierzemy tylko jedną noc i jest to okres ferii zimowych więc dałem sobie spokój.
Poza tym do dyspozycji mamy grill, wędzak ;) oraz całkiem przyjemną knajpe z kominkiem i niezłym wyborem trunków, muzyka, - rozsądnymi cenami.
Osoby które lubią być traktowane po królewsku zachęcam do rezerwowania noclegu w pobliskiej oberży [150 m] http://www.czarnygron.pl/oberza.htm-szlacheckie standardy, szlacheckie ceny :
* 8 pokoi x 2 os. z możliwością dostawki.
* Cena: 220 zł/ pokój + śniadanie
* Dostawka 70 zł+ śniadanie
* Pokój 2 os. do pojedynczego wykorzystania: 160 zł + śniadanie.

Jedzenie:
Można sobie zamówić śniadanie 12zł/os. szwecki stół, lub zażyczyć coś konkretnego [cena do ustalenia]
Grill po kuligu - jak chcemy, może byc na zasadzie że każdy przywozi coś dla siebie i smażymy to nad ogniskiem, grillem, w wędzaku, lub zamawiamy np. prażone - cena około 13zl za porcje lub coś innego - wszelki sugestie mile widziane.
Obiady i inne przysmaki - około 150m od naszego noclegu znajduje się Oberża, ceny może nie najniższe ale kuchnia szlachetna :d , jeśli ktoś ceni własną kuchnie to w domkach sa kuchenki gazowe.

Pozostłe atrakcje:
Przede wszystkim czyste górskie powietrze w doskonałym towarzystwie a dla lubiacych sporty zimowe: 2000m tras narciarskich, naśnieżanie, oswietlenie, czerwona, niebieska trasa, "ośla łączka" z wyciągiem i szkółką lub sztuczne lodowisko - 100m do lodowiska, 1800m do wyciągu.

Chętni mogą dopisać sie do powstającej listy na ostatnich stronach tematu


Czytając dotychczasowe posty uczestników [do wczoraj wstecz] wydawało mi sie że większość chcę przywieść własne jedzenie [kielbaske, karczek, alkohole i co tam jeszcze] upiec to sobie na ognisku grillu ... w poście z 27 grudnia wspomniałem o prażonych ale nikt nie podjął tematu
Dzisiaj ponownie wsponiałem że może jednak coś zamówimy i widzę że jednak temat chwycił :) więc czekam na propozycje, w poniedziałek propozycje skonfrontuje z rzeczywistością [możliwości i ceny]

Do końca tygodnia będzie już wszystko wiadomo, tak że spokojnie ;)

adames, tak jak ci pisałem w pw prawdopodobnie obedzie się bez zaliczek a jesli bedą to symboliczne - miejsca są zarezerwowane bądź spokojny.

Jeśli ktos ma jeszcze jakieś pytania proszę pisać

#95 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 styczeń 2010 - 23:26

Nazwa,
Pisząc o zaliczce, miałem na myśli koszty które trzeba ponieść przy rezerwacji, a są w sumie spore, jeśli policzymy nocleg, kulig i jedzenie dla wszystkich uczestników spotkania. Jeśli jednak właściciel tego gospodarstwa, nie wymaga od nas , Od Ciebie zaliczki , to nie ma sprawy.

#96 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13780
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 styczeń 2010 - 23:42

:kawka plus zimna h2o

#97 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 styczeń 2010 - 02:14

Nazwa, Obecny :)

[ Dodano: 2010-01-10, 02:15 ]
miecio, kalendarz odbiore osobiście

#98 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 10 styczeń 2010 - 12:02

Chyba się przepracowałam, bo faktycznie czytałam o tym wszystkim a gdzieś mi wyleciało... :(

Więc mam pytanie: prażone. Co to jest?? W sensie jedzenie prażone??

Dotychczas prażyłam tylko popcorn i tzw prażynki ;) więc teraz nie wiem o czym mowa :glupek

#99 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 styczeń 2010 - 16:32

miecio, czy aby przypadkiem nie myslałeś o zimnem C2H5OH. ?

Chyba się przepracowałam, bo faktycznie czytałam o tym wszystkim a gdzieś mi wyleciało... :(

Więc mam pytanie: prażone. Co to jest?? W sensie jedzenie prażone??

Dotychczas prażyłam tylko popcorn i tzw prażynki ;) więc teraz nie wiem o czym mowa :glupek


:pociesza

hmm , pozwoliłem sobie skopiować opis http://www.tactical.... ... ic=61003.0

Nie wiem jak z popularnością tego jadła w innych regionach Polski, w moich rodzinnych stronach, na pograniczu Śląska i Podbeskidzia to ,,taktyczne" jadło rządzi na ogródkach i suto zakrapianych biwakach. Piękny, specyficzny zapach unosi się od piątku do niedzieli czasami z co drugiego ogródka w moim miasteczku. Często towarzyszy mu zapach wódki albo samogonu :) ,,Taktyczne" bo pozwala przeżyć oporowe chlanie w stanie dużo lepszym niż przy normalnym grillu ;)

Ale ad rem!
potrzeba do tego:
-żeliwny kociołek - taki najlepszy, wolno się nagrzewa, nie przypala zawartości, dłużej można biesiadować ciesząc się ciepłym żarełkiem ewentualnie trza poświęcić do tego celu jakiś większy, porządny, emaliowany gar.
-ziemniaki
-marchew
-trochę pietruszki, może być też odrobina natki
-trochę koperku
-boczek (im lepszy tym lepiej)
-szynkę (jak wyżej, najlepiej domowe produkty)
-kiełbasę (jak wyżej ;) )
-pieprz
-sól
-główkę kapusty
-smalec

Szkoły są różne, jak zawsze, czasem dochodzą jeszcze inne rzeczy (np. we wsi obok jeszcze pomidory)

Garnek porządnie smarujemy smalcem, można wyłożyć go liśćmi kapusty (wersja bardziej ortodoksyjna) albo nie.
Ziemniaki kroimy w kostkę (nie może być zbyt mała, bo wyjdzie mamałyga) lub plastry - tak najlepiej - ale nie chipsy ;)
marchew, piertuszkę w dość grube plasterki, kiełbachę, szynkę, boczuś w kosteczkę, też większe kawałki.

Układamy: na sam dół warstwa boczku i skóra z boczku tuż przy dnie (na liściach lub nie), na to warstwa ziemniaków, ziemniaki lekko solimy i pieprzymy, na to marchew i pietruszka, potem kiełbasa, potem ziemniaki, boczek, marchew, pietruszka, ziemniaki...etc. każdą warstwę ziemniaków lekko solimy i pieprzymy (lekko, bo trochę się tych przypraw nazbiera) i tak do samej góry. Na górę układamy liście kapusty, tak by zrobić swoistą ,,uszczelkę" całość szczelnie przykrywamy, jak się nie ma kociołka z dokręcanym wiekiem, można czymś przykrywkę dociążyć.

Rozpalamy ognisko, uzyskujemy sporo żaru, rozgarniamy go tak aby żar układał się po obwodzie garnka, a w środku było go niewiele. Stawiamy kociołek na nóżkach albo garnek na kilku cegłach. Stopniowo dokładamy szczapki drewna, ogień musi być mały! i ledwo muskać garnek, bo się nam wszystko przypali.
Powolutku dusimy zawartość w ten sposób, co jakiś czas mieszając delikatnie ale dokładnie całą zawartość gara od czasu kiedy usłyszymy pierwsze bulgotania w środku.
Cały proces duszenia trwa od 1,5 do 2,5 godz. im dłużej, tym lepiej.

W międzyczasie pijemy wódkę, okowitę, śliwowicę, co kto lubi. Jedzenie będzie gotowe zwykle dokładnie wtedy, kiedy większość ludzi będzie miała od tego picia wilczy apetyt i lekką banię ;)

Składniki można kupić u gospodarzy w każdej wsi o jaką zahaczymy w podróży i zatrzymamy się na biwak, w mieście będą gorszej jakości ale i tak wychodzi przednie żarło. Idealne na biesiady. Wymaga trochę wprawy ale da się zrobić pyszne i wspaniałe już za pierwszym razem i nie przypalić.

Smacznego!



#100 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 styczeń 2010 - 17:58

no to ja mam po spocie...Sesja:(





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych