Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Wady i zalety naszych PiTków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#61 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 854
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 lipiec 2020 - 12:26

Andrzeju, sam pisałeś, że tam idzie wiązka na twardo z aku, dlatego mi popaliło instalację zamiast wywalić bezpiecznik. ...jeśli jest inaczej, to czegoś nie zrozumiałem, przepraszam.

Użytkownik Stefan2011 edytował ten post 30 lipiec 2020 - 12:32


#62 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 lipiec 2020 - 12:41

Bezpiecznik 20 A nr 4  - kabel na sztywno bez przekażnika ale zabezpieczony prądowo , żle mnie musiałeś zrozumieć 



#63 Guto

Guto

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 28
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Piotr

Napisano 30 lipiec 2020 - 15:26

Największą wadą PT jest jego fatalne zabezpieczenie antykorozyjne, szczególnie z przodu.
Sam samochodzik jest fajny, stylowy, dość tani w utrzymaniu (w porównaniu do moich pozostałych aut), ale wspomniana korozja po ośmiu latach skutecznie zniechęciła.

Użytkownik Guto edytował ten post 30 lipiec 2020 - 15:27


#64 PiotrPe

PiotrPe

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 51
  • Dołączył:  04 lip 2020
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0
  • Imię:Piotr
  • Skąd::Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 lipiec 2020 - 16:53

Mój pełnoletni Popitek z 2002 r nie wykazuje śladów korozji. Myślę, że zabezpieczenie antykorozyjne jakie mu zafundowałem spełnia swoją rolę. Zabezpieczenia fabryczne na ogół są słabe i jeśli samemu nic w tym kierunku się nie zrobi no to może być problem.



#65 dominik

dominik

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 1916
  • Dołączył:  08 sie 2019
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4turbo A
  • Imię:dominik
  • Skąd::łomianki
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 lipiec 2020 - 19:11

A ja myśle ze ruda to wyłazi po naprawach blacharskich i jak kolega napisał dobre zabezpieczenie antykorozyjne i będzie git

#66 Guto

Guto

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 28
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Piotr

Napisano 31 lipiec 2020 - 07:18

A ja myśle ze ruda to wyłazi po naprawach blacharskich i jak kolega napisał dobre zabezpieczenie antykorozyjne i będzie git


To kolega źle myśli. Był całkowicie bezwypadkowy. Blachy od wewnętrznej strony bardzo słabo zabezpieczone, konstrukcja mocowania blotnika, nadkole tworzą kieszeń na wszelki brud, bloto. Tam jest również pianka wygluszajaca do której przykleja się to blotko, a wtedy działa ten komplet na blachę jak papier ścierny. Tam blacha gnije od srodka.
PT to świetnie autko, ale partactwo Amerykanów w dziedzinie samochodów to standard.

#67 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 854
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 lipiec 2020 - 07:59

To kolega źle myśli. Był całkowicie bezwypadkowy. Blachy od wewnętrznej strony bardzo słabo zabezpieczone, konstrukcja mocowania blotnika, nadkole tworzą kieszeń na wszelki brud, bloto. Tam jest również pianka wygluszajaca do której przykleja się to blotko, a wtedy działa ten komplet na blachę jak papier ścierny. Tam blacha gnije od srodka.
PT to świetnie autko, ale partactwo Amerykanów w dziedzinie samochodów to standard.

Zgadzam się - z tą kieszenią to jakaś porażka projektowa. Ostatnio robiłem prawą stronę i cały ten obszar był zawalony mokrą ziemią. Wydaje się, jest to też wina słabo uszczelnianego obszaru plastikowego nadkola, które przepuszcza w zakamrki za dużo syfu. Teraz mam to wszystko zabezpieczone i zobaczymy ile wytrzyma bez rudej. Powiększyłem też otwór opływowy w chlapaczu, aby woda mogła lepiej uchodzić z tego obszaru. Zastanawiałem się, czy tej kieszeni między blachami błotnika i progu nie wypełnić masą uszczelniającą, aby błoto tam nie zalegało.
Ale generalnie uważam, że jak na 2002 rocznik, to blacha i tak dobrze się trzyma zwłaszcza, że nie jest cynkowana.

Użytkownik Stefan2011 edytował ten post 31 lipiec 2020 - 08:02


#68 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 lipiec 2020 - 19:56

To kolega źle myśli. Był całkowicie bezwypadkowy. Blachy od wewnętrznej strony bardzo słabo zabezpieczone, konstrukcja mocowania blotnika, nadkole tworzą kieszeń na wszelki brud, bloto. Tam jest również pianka wygluszajaca do której przykleja się to blotko, a wtedy działa ten komplet na blachę jak papier ścierny. Tam blacha gnije od srodka.
PT to świetnie autko, ale partactwo Amerykanów w dziedzinie samochodów to standard.

nie masz racji.... większość wychodzi z bicia, lub jeżdżenia w warunkach niesprzyjających.... A tak naprawdę, bo jeżdżą ludzie, którzy nie dbają. podstawowa sprawą pt USA, to fabryka w Meksyku, mechiko.... Ale też Austria.... To na Europę... Zastanów się że GT że uda, brak kontroli trakcji, regulacji świateł, ABS.... Często bębny z tyłu... Życie, oni od lat jeżdżą autami. Europa.... Euro 4, i w clasiku, no brak kompasu, super świateł. Mogę nawet tobie na przykładzie Nissana.... W Polsce 1.4 z salonu miał o 18 koni więcej niż sprowadzony z Niemca... Różnica polegała na dolocie... Tam go dławili...

#69 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4957
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 lipiec 2020 - 22:16

Nie ma się co łudzić, wszystko z blachy kiedyś zgnije. Prędzej czy później, wilgoć i sól zrobi swoje. Dodatkowa konserwacja przedłuży żywot, ale po jakimś czasie parchy i tak wyjdą.


  • Grucha lubi to

#70 Bezimienny Gość.cruiser_driver_*

Bezimienny Gość.cruiser_driver_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 lipiec 2020 - 23:56

plusy to na pewno: ładowność, pakownie gabarytów przy przeprowadzkach :) wygląd, jazda i wygoda wsiadania, 

z minusów: promień skrętu, koszty napraw (wtryski przy CR, progi - blacharka przy podwoziu, głośny w środku)



#71 gtig60

gtig60

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 202
  • Dołączył:  12 mar 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Grzes
  • Skąd::Krakow
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 sierpień 2020 - 10:48

Co do tej kieszeni  to ma ja wiele pojazdow. Mozna miec pretensje do spasowania elementow osłaniajacych jak np. nadkola. Taka sztuka dla sztuki  wystepuje u wielu producentow.  Najlepiej spasowane i zaawansowane oslony jakie widzialem  mial moj Merc w210. Jak dobrze pamietam to nawet mial miekkie krawedzie  nadkoli by lepiej sie  dopasowywaly i co....  w 8 letnim egzemplarzu ruda szalala niczym szarancza wypasana na lanach zboza. Ja doznalem szoku ja zobaczylem  dziure w nadkolu i co sie dzieje pod pieknie przylegajacymi oslonami. Zanim go kupilem w 2003 roku juz na skandynawskich forach byly  opisywane przypadki odpadania gniazda sprezyn zawieszenia z podluznic pod wplywem korozji  w co nie dawalem wiary...   ....az zobaczylem swoje. A tu mam auto z roku milenijnego i blacha na podlodze sie swietnie trzyma pomomo iz blaszane elementy trzymajace osprzet karoserii wygladaja tragicznie. Ruda nadal nie przeszla z tych elementow na bude. Z obserwacji produktow z grupy VAGa  uwazam ze nie jest zle. Legendarny vw golf II w wieku 23 lat byl w gorszym stanie, Wile moich znajomych ujezdza audi z lat 02-04  i tam potrafia byc dziury w blotnikacha ( auta nie bite na 100%).  Dlatego twierdze ze PiTi nie jest zly pod tym wzgledem i jezeli znajdziemy egzemplarz przyzwoity to w przeciagu  kilku lat uzywania nie zaskoczy nas szalejaca korozja. 



#72 WD40MAX

WD40MAX

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 613
  • Dołączył:  11 lip 2020
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Zbyszek
  • Skąd::Piaseczno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 sierpień 2020 - 21:08

Dziś przy pucowaniu karoserii odlazło mi tylne światło. Mocowanie jest prymitywne na maxa. Nie potrafię zrozumieć dlaczego nie ma przy nim gumowej uszczelki jak przy światłach przednich!?



#73 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 sierpień 2020 - 21:24

Dziś przy pucowaniu karoserii odlazło mi tylne światło. Mocowanie jest prymitywne na maxa. Nie potrafię zrozumieć dlaczego nie ma przy nim gumowej uszczelki jak przy światłach przednich!?

 

Uszczelki są przy oprawach żarówek , klosz jest hermetyczny - jeśli odlazło ( to było uszkodzone mocowanie ) - te lampy są bardzo sztywno mocowane na dwóch zatrzaskach sprężynowych amortyzujących wstrząsy karoserii .



#74 WD40MAX

WD40MAX

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 613
  • Dołączył:  11 lip 2020
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Zbyszek
  • Skąd::Piaseczno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 sierpień 2020 - 21:43

Uszczelki są przy oprawach żarówek , klosz jest hermetyczny - jeśli odlazło ( to było uszkodzone mocowanie ) - te lampy są bardzo sztywno mocowane na dwóch zatrzaskach sprężynowych amortyzujących wstrząsy karoserii .

Musiałem popracować szczypcami nad tymi zatrzaskami, bo światło trzymało się tylko na jednej śrubie. Ale jest już naprawione!

Wyglądało to tak:

Załączony plik  IMG_20200823_162410.jpg   55,04 KB   3 Ilość pobrań


  • lowermann lubi to

#75 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4957
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 styczeń 2021 - 21:28

Trochę brakuje mi 6 biegu w moim dieselku.



#76 WD40MAX

WD40MAX

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 613
  • Dołączył:  11 lip 2020
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Zbyszek
  • Skąd::Piaseczno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 styczeń 2021 - 22:28

Trochę brakuje mi 6 biegu w moim dieselku.

Jeszcze trochę i zaczniesz narzekać na brak peryskopu! ;-)


  • vipracbi lubi to

#77 dominik

dominik

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 1916
  • Dołączył:  08 sie 2019
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4turbo A
  • Imię:dominik
  • Skąd::łomianki
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 styczeń 2021 - 22:44

W listopadzie zrobiłem pożyczonym vw caddy 5000 km 2.0 tdi 105 ps skrzynia 5 tez brakowało 6 tki

#78 vipracbi

vipracbi

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 1144
  • Dołączył:  04 mar 2020
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Czesław
  • Skąd::Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 styczeń 2021 - 23:59

Peryskopu nie brakuje ale karabin maszynowy by się przydał na tych nie stosujących kierunkowskazów... :glupek


  • Dorka, dhmmac/Rumcia i WD40MAX lubią to

#79 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4957
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 styczeń 2021 - 00:02

Od czasu do czasu jak mnie ktoś wku..., to stosuję zasłonę dymną.


  • nijagi lubi to

#80 WD40MAX

WD40MAX

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 613
  • Dołączył:  11 lip 2020
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Zbyszek
  • Skąd::Piaseczno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 styczeń 2021 - 00:24

Peryskopu nie brakuje ale karabin maszynowy by się przydał na tych nie stosujących kierunkowskazów... :glupek

Kolega, który mieszkał jakiś czas w Petersburgu mówił, że panuje tam dość powszechna opinia, że hamulce są tylko dla tchórzy.


  • vipracbi lubi to





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych