Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


ZAKUP PT prosze o rady i opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Misza_*

Bezimienny Gość.Misza_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 styczeń 2010 - 21:17

Witam Wszystkich serdecznie. Planuje zakup PT Cruisera oczywiście pieniążki czekają tylko autka nie mogę wypatrzeć jakie by mnie interesowało ale siedzę oglądam ogłoszenia i czekam cierpliwie bo autko bardzo mi się podoba już w nim siedziałem i dokładnie je oglądałem jest kozackie albo po prostu przepiękne więc jestem zdecydowany.

Kwota: 18.000 tys.zł

Rocznik: najmłodszy jak się da ale 2000r w bdb stanie też przygarnę

Pochodzenie: najlepiej z kraju od 1 właściciela z Niemiec i Holandii opłaconego też bym chętnie kupił.

Silnik: 2.0+ Lpg lub sama benzyna lecz cena o 3tys. mniejsza

Kolor: Czarny lub Granatowy (lakierowane zderzaki ale też się obejdzie bez)

Wersja wyposażeniowa: Hmmm chce żeby był po prostu ładny jak pisałem wyżej lakierowane zderzaki ładny kolor i te piękne chromowane felgi bo resztę i tak wszystko co ma w standardzie zaspokaja moje zachcianki nie potrzebuje relingów,skór,szyberdachu, itp. chodż wiem że można je dostać za te pieniądze ale przeważnie gorzej z jego stanem technicznym mi najbardziej chodzi o stan faktyczny auta aby miał potwierdzony przebieg książeczką serwisową żadnych wad ukrytych i podzespoły na których można jeszcze troszke pojeżdzić bardzo by było miło jak by był po wymianach podstawowych rzeczy w przeciągu ostatnich 10-15 tys.km chce po prostu kupić samochód bez większego wkładu finansowego podejrzewam że mi się nie uda spełnić wszystkich kryteriów przy zakupie ale warto pomarzyć.

P.S.
Napiszcie co o tym wszystkim sądzicie czy jest realne takie auto za taką kasę. Może macie jakieś cenne rady na co mam zwrócić uwagę przy zakupie właśnie tego konkretnego samochodu. Dziękuje z góry za pomoc pozdrawiam wszystkich posiadaczy i miłośników PT CRUISERÓW

Jeśli napisałem coś nie tak proszę o wyrozumiałość dopiero się wszystkiego dowiaduje na ten temat ale wiele już wiem :)

#2 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 25 styczeń 2010 - 21:22

Sprawdzenie zawieszenia i miernik lakieru. To najważniejsze. Warto tez by miał wymieniony rozrząd bo to spory wydatek. Szukaj, wrzucaj fotki to Ci bedziemy podpowiadać. A poza tym powodzenia:)

#3 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 25 styczeń 2010 - 21:27

Wydaję mi się że troszke jest to niemożliwe żebys kupił auto za 18 tyś super ekstra stan igiełka, zawsze coś jest zreszta nawet w autach za 25 tyś, a bez gazu za 15 tys możesz kupić :-) ale przechodzony i napewno nie igła, wiem bo jeździłem za pitkiem i ogladałem kilka w takich pieniądzach i zrezygnowłem :-). Ogladaj na żywo ze zdjęć nic a nic się nie dowiesz to tylko podgląd jaki jest kolor i środek a tak naprawde dowiesz sie jak wyglada jak obejrzysz. Szczeliny czy są takie same, czy nie klepie i ogolnie wszystko co się sprawdza przy kupnie auta, najlepiej odwiedzić jakąś stację diagnostyczna i zobaczyć co słychać w zawieszeniu odrazu zobaczysz Sobie podłoge.

Tak jak pisałeś nie uda ci się zebrac wszystkiego, a no i o wadach ukrytych dowiesz się dopiero jak będziesz użytkowac auto, OBY NIE WYSTAPIŁY.

Powodzenia w szukaniu i jak coś wpadnie ci w oko pisz

#4 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 styczeń 2010 - 21:32

To fajnie , że jesteś zdecydowany na kupno takiego autka.
Każdy , kto chce kupić auto , chce aby było to dobre auto. To normalne, ja również chciałem kupić z małym przebiegiem, od pierwszego właściciela, z książką serwisową i oczywiście nie bitego.
Udało mi się tylko to ostatnie, książki nie mam, przebieg 170tyś km , czyli nie zakładane 100. Ale auto trafiło mi się w naprawdę dobrym stanie. Ciężko jest trafić na takie auto, gdzie wszystko będzie idealnie. Słyszy się , że książki są podrabiane, liczniki cofane, a elementy mogące nam podpowiedzieć o faktycznym przebiegu, wymieniane na nowe. Chodzi mi o wytartą kierownicę, zużyte przyciski pedałów, czy wytartą gałkę dźwigni zmiany biegów.
Przede wszystkim patrz na fabryczne naklejki i napisy na tylnej klapie i przednich drzwiach.
Sprawdź działanie wszystkich urządzeń elektrycznych, dmuchawa, ogrzewanie tylnej szyby i lusterek, światła p. mgielne. Sprawdź metodą kluczykową kody błędów.
Przeczytaj temat http://ptclub.pl/viewtopic.php?t=176

#5 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 26 styczeń 2010 - 09:46

Misza, nie ma lekko - musisz kilka pooglądać na żywo (co prawda ja kupiłam pierwszego oglądanego i... myślę, że zrobiłam bardzo dobrze... ale wiesz - blondynkom pewne rzeczy po prostu się udają... :diabelek ). Myślę, że za taką kasę już coś kupisz, ale gdyby był 2-3 tysiące droższy, a Ty byś czuł, że "to ten!" - bierz i się nie zastanawiaj! Nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze... PT na pewno nie! :)
Chłopaki już napisały co sprawdzać i czym, więc...
Powodzenia!
I jak już kupisz - pochwal się nabytkiem!
Wybrałeś fajne (choć niepraktyczne :diabelek ) kolory...

#6 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 styczeń 2010 - 11:27

misza wszystko zalezy od cierpliwosci, nie napalaj sie na pierwsze lepsze auto . acz kolwiek cuda sie zdazaja mi sie udalo powodzenia w szukaniu

#7 Bezimienny Gość.Misza_*

Bezimienny Gość.Misza_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 styczeń 2010 - 18:01

Dziękuję za cenne rady i miłe słowa :) . Na szczęście czas działa na moją korzyść ponieważ jak wiadomo pieniążki na autko będą przybywały, a poza tym najlepsze miesiące na kupno auta przede mną w końcu wiosna-lato najlepszy okres zarówno na sprzedaż jak i na kupno więc będę przebierał i na pewno podsyłał LINKI do aukcji.

Pozdrawiam i dziękuje za komentarze! :)

#8 Bezimienny Gość.RADEK1962_*

Bezimienny Gość.RADEK1962_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 luty 2010 - 21:07

Witam serdecznie! Właśnie kupiłem PT 2002 rok 2.0 16V wersja limitowana full wypas 140 tys.przebiegu, kolor czarny dużo chromu, po opłatach na gotowo mnie wyniesie 16.000 zł. Co sądzicie o tym zakupie? pozdrawiam :kciuki :kciuki

#9 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 15 luty 2010 - 21:13

RADEK1962, gratulujemy!
Cieszymy się z Tobą i czekamy na :fota ale trochę wskoczyłeś Miszy w jego temacik... ;)
Zapraszamy też w inne miejsca - na wszystko (i na powitania, i na pochwalenie się swoim PT) są stosowne działy!!!
Miłego buszowania po Forum! :)

#10 Bezimienny Gość.RADEK1962_*

Bezimienny Gość.RADEK1962_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 luty 2010 - 21:49

Dzięki Kajka za delikatne zwrócenie uwagi z tym wskoczeniem, przepraszam więcej tego nie zrobię, faktycznie wpakowałem się bez trudu Miszy- Misza przepraszam. To moje pierwsze wejście i post. Kajka Ty to już 2144 posty- czapka przed Tobą z głowy. A tak naprawdę to się bardzo cieszę że mam PT i, że mogę być z Wami na forum. Pozdrawiam :dobranoc :dobranoc





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych