Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

A tak o sprzęgło se zapytam...

sprzęgło

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 .JoKer.

.JoKer.

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 482
  • Dołączył:  18 mar 2018
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M LPG
  • Imię:Jurek
  • Skąd::Zawiercie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 wrzesień 2019 - 11:33

Wiem, wiem, jest na forum wiele na temat sprzęgła. Jednak z tego właśnie powodu pojawiło się pytanie. Bo niby już miałem cały zestaw zamawiać, ale jak poczytałem to coś mi tu nie gra. Moja skrzynia chodzi elegancko, biegi wskakują płynnie, sprzęgło łapie na samej "górze". Problem zaczyna się, kiedy auto się rozgrzeje. Rano jak jadę do pracy przy ok 10 stopniach, a jest to głownie trasa (czyli prawie bez zatrzymywania się), to zaczyna się dopiero po ok 30-40 km, wtedy po mocnym wciśnięciu gazu słychać, że obroty rosną a prędkość nie koniecznie. Aby przyśpieszyć muszę odpuszczać pedał gazu i wolno dodawać. Przy prędkościach powyżej 120-130 km/h problem raczej nie istnieje. Czy to na pewno objaw ślizgającego się sprzęgła?



#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 wrzesień 2019 - 13:47

Ile razy ten sam temat będzie wałkowany - kończy się sprzęgło lub jest zaolejone (uszkodzony uszczelniacz na wale ) .Do wymiany i po temacie .



#3 .JoKer.

.JoKer.

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 482
  • Dołączył:  18 mar 2018
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M LPG
  • Imię:Jurek
  • Skąd::Zawiercie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 wrzesień 2019 - 14:11

I po temacie.....



#4 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 wrzesień 2019 - 22:26

I po temacie..

No.... Smutne, ale trzeba walczyć z Ciemnymi Siłami Mordoru. Nie poddawaj się, tylko zmieniaj. Z ta przepustnicą to uważaj - zazwyczaj to nie przepustnica i nie pytaj co - bo to jest dość skomplikowane. Pozdrawiam



#5 .JoKer.

.JoKer.

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 482
  • Dołączył:  18 mar 2018
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M LPG
  • Imię:Jurek
  • Skąd::Zawiercie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 wrzesień 2019 - 07:10

No.... Smutne, ale trzeba walczyć z Ciemnymi Siłami Mordoru. Nie poddawaj się, tylko zmieniaj. Z ta przepustnicą to uważaj - zazwyczaj to nie przepustnica i nie pytaj co - bo to jest dość skomplikowane. Pozdrawiam

 

Jeśli chodzi o przepustnicę to zdaję sobie sprawę, że może to to być działanie nie wprost. Nie do końca wiem z jakich czujników przychodzą sygnały, które sterują otwarciem, mam jeszcze kilka rzeczy do wyjaśnienia po drodze aby mieć pewność, a mam wieczny check engine z lambdy i lpg, które ze względu na duże przebiegi wymagałoby już wymiany kabli wysokiego napięcia, świec i ogólnego przeglądu. Nie będzie łatwo tym bardziej, że przepustnica powoduje czasem (raz na kilka a czasem kilkadziesiąt  kilometrów) szarpnięcie a nie ciągłe przyduszanie, zaś piorun pojawia się raz na kilkaset kilometrów i znika. Ale dzięki za słowa wsparcia, może przy odrobinie szczęścia uda mi się usterki eliminować szybciej niż się będą pojawiać nowe :) 



#6 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 wrzesień 2019 - 06:50

świece 

przewody

porządek z sondą

problem z przepustnicą minie. 







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sprzęgło

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych