Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Osuszacz Klimy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 02 luty 2010 - 22:42

Witam wymieniał ktos może osuszacz klimatyzacji ? Czytałem i słyszałem jak dobijali mi klime w innych autach że osuszacze powinno sie wymieniac co 5 lat bo traca swoje właściwosci. Ewentualnie po rozszczelnieniu układu klimatyzacji. hmm

#2 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 03 luty 2010 - 09:34

a masz problem z klima jakis? jak nie to szkoda pieniedzy moim zdaniem... zreszta na wiosne przy okazji przegladu w maju tez sobie dobije klime to sie spytam chyba ze tu jakas odpowiedz wyniknie :)

#3 NoVy

NoVy

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1483
  • Dołączył:  04 gru 2008
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.2 CRD LTD
  • Imię:Bart
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 03 luty 2010 - 10:10

nomos, zdaje się jasmina jest specem od klimy więc zapytaj :kawka

#4 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 03 luty 2010 - 14:59

Problemy sam nie wiem bo kupiłem to było zimno i jej nie uzywałem, ale wydaje mi sie ze nie chłodzi tak jak powinna moze brakuje czynnika, a wymienic tez moze by sie przydało

#5 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 09 luty 2010 - 10:11

nomos, - wedlug mie i tego co mnie uczyli - to nie ma nic takiego jak wymiana osuszacza co 5 lat - osuszacz to nic innego jak tzw filtr - chodzi o to ze w gazie moze byc do 5%wilgoci ktory ma wyeliminowac aby nie zepsuc oleju i nie zmniejszyc chemicznego mieszania sie gazu z olejem.
osobiscie takze uwazam ze nie ma czegos takiego jak "dobijanie" klimy - jesli jest koniecznosc dobicia ukladu tzn ze jest ubytek gazu - czyli jest nieszczelnosc - a jesli jest nieszczelnosc to do ukladu dostaje sie powietrze a powietrze ma wilgoc - w skrajnych przypadkach po kilku takich 'dobiciach" faktycznie osuszacz jest do wymiany bo juz nie spelnia swojej roli.
dodam jeszcze ze zawsze mozna osuszyc caly uklad azotem - i naprawde nie potrzeba wymieniac osuszacza.
Jako jeden z kilku osob w polsce mam uprawnienia na naprawe aut z gazem r12 i utylizacjo zwiozaną z tym - kiedys sprawdzilismy jak to jest z tymi gazami - oczywiscie eksperyment zrobiony na aucie mojego brata - mial stare autko r12 - osuszylismy caly uklad oczyscilismy sprezarke itd z oleju - poszedl azocik itd. i do tego na bezczela wposcilismy gaz r134a czyli taki jak w naszych autkach - wlansie bez wymiany osuszacza (wtedy wlasnie powinno sie to napewno zrobic.) - autko juz dwa lata smiga i nawet sprezarka sie nie zatarla - wiec uwazam ze nie ma reguly - wystarczy zdrowy rozsądek i troszke pomyslec.

#6 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 09 luty 2010 - 10:48

No to mi naświetliłeś sytuacje związaną z klimą, sugerowałem się mechanikiem od klimy który własnie mi wspomniał o wymianie osuszacza w cytrynie.

A własnie jak można sprawdzić nieszczelność układu. I jak możesz napisz mi po co się wpuszcza barwnik do układu ( do sprawdzenia szczelności )





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych