Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

POMOCY. MODUŁ AUTORYZACJA KIEROWCY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 jabol4000

jabol4000

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 30
  • Dołączył:  27 gru 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1,6 M
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Grębocice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 grudzień 2019 - 19:48

Witam.Poszukuje takiego modułu bo pitek znowu zaniemówił.Dałem do mechanika i przed chwilą wysłał mi to zdjęcie.Może ktoś ma na sprzedaż lub wie gdzie dostać. Prawdopodobnie zalany bo pytał się mnie czy auto nie jest po powodzi.A sam nawet nie wiem w którym miejscu znajduje się ten moduł.Z góry dzięki

Załączone pliki

  • Załączony plik  modul.jpg   15,35 KB   0 Ilość pobrań

Użytkownik jabol4000 edytował ten post 28 grudzień 2019 - 20:55


#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 grudzień 2019 - 09:28

szukaj z rozbitka lub serwis o ile w rzeczywistości jest uszkodzony moduł - zazwyczaj gnije wiązka na splitach pod wygłuszeniem podłogi i tam jest awaria a nie w samym module .Z innego auta nie dopasujesz występuje tylko w 1,6 poliftowym .

 

zadzwoń pod ten numer 603642313 tu dostaniesz na 100% 



#3 jabol4000

jabol4000

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 30
  • Dołączył:  27 gru 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1,6 M
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Grębocice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 grudzień 2019 - 11:26

Wielkie dzięki.Dopiero jak się przyjrzałem lepiej to zorientowałem się o co chodzi. Padł raczej moduł, bo ten sam mechanik już mi robił te kable.A na necie nic takiego nie widać.Jutro zadzwonię ,bo mechanik również szuka i lepiej się nie zdublować.A objawy  w pitku były takie ,że po podłączeniu aku i wykasowaniu błędu kluczykiem auto zapalało.Gdy gasiłem auto , ale przekręcałem kluczyk o tylko jedną pozycję ,pitek palił za każdym razem.Gdy dawałem na off lub wyciągnąłem kluczyk już nie palił.Dopiero jak odłączyłem aku i po około 30 min podłączałem mogłem znowu zapalić ale tak jak wyżej opisałem.



#4 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 grudzień 2019 - 11:52

Dobry tester i sprawdzenie ponowne komunikacji Can bo tu jest problem , ten moduł co szukasz to tłumacz informacji między magistrala j1850 a Can .Gdzie jest problem to nie takie proste - może być i najprostsze uszkodzoną kostka stacyjki i brak prawidłowej reakcji z TIPM ,jak i sama usterka TIPM

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 29 grudzień 2019 - 11:53


#5 jabol4000

jabol4000

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 30
  • Dołączył:  27 gru 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1,6 M
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Grębocice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 grudzień 2019 - 12:24

Ten mechanik jest dobrze wyposażony i już raz się spisał.A był polecony przez kuzyna .Ma dobre i spokojne podejście do naprawy a nie jakiś nerwus co wszystko wie zanim zobaczy co się dzieje.Także zobaczymy .Dam znać jak to ogarniemy.



#6 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 grudzień 2019 - 14:19

Nie wnikam czy mechanik jest dobrze wyposażony , tylko czy dobrze kojarzy objawy w tych autach padała kostka stacyjki (jest elektroniczna) i efektem jest brak sterowania TIPM (modułu zarządzającego zasilaniem ) a jesli on nie pracuje prawidłowo to i reszta modułów głupieje .... ale skoro już wszystko wiesz i lepiej to pozostaje tylko finalnie starcie z rzeczywistością i jak po wymianie modułu nic się nie zmieni wrócisz dokładnej analizy i ponownego sprawdzenia systemu .



#7 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 grudzień 2019 - 20:55

Pewnie coś podpięte pod przewód stacyjki sterujący tipmem - Andrzej ma rację - TiPM nie odpala przekaźnika run start i stąd problem. Pożywiom uwidzim - jak mawiają wschodni sąsiedzi. Najpierw analiza, kabloteka, potem parametry na końcu przewodów sterujących. Moduły na samym końcu - nie padają - oprócz TIPMu.



#8 jabol4000

jabol4000

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 30
  • Dołączył:  27 gru 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1,6 M
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Grębocice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 luty 2020 - 19:30

Witam.Na tą chwilę moduł sprawny.Był zalany ale po osuszeniu działa.Stacyjka i kostka wymieniona ale dalej nic.Będzie leciał po wszystkich kablach i szukał.Jakieś inne pomysły co jeszcze mogło się stać?



#9 jabol4000

jabol4000

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 30
  • Dołączył:  27 gru 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1,6 M
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Grębocice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 czerwiec 2020 - 11:58

Witam ponownie.Problem dalej jest ale już wiadomo co.Potrzebuję zestaw startowy bo padł komputer .Jest jeszcze opcja naprawy komputera ale gdzieś pod Krakowem.Słyszeliście coś o tym. Pozdro.



#10 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 czerwiec 2020 - 12:02

Polskie firmy do naprawy sterowników  od PT  możesz w buty wsadzić  a zwłaszcza ich ceny ? .

Pozostaje naprawa w stanach - wysyłkowo .







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych