Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

2.2 CRD osłony przegubów

osłona przegub

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 koliber01

koliber01

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 84
  • Dołączył:  23 lut 2012
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Krzysiek

Napisano 21 kwiecień 2020 - 20:58

Hejka 

 

Pękła osłona od strony silnika, strona pasażera. 

 

Generalnie widzę że jest problem z dostaniem osłon, a zwłaszcza tych od strony silnika. Ktoś już to ogarniał ? 

Chcę je ściągnąć, zmierzyć i zobaczyć czy któryś z moich dostawców nie robi tego na aftermarket. Zawodowo pracuję w firmie co robi półosie do osobówek, a ja akurat mam osłony pod sobą :) 

 

Na starcie mam problem z odkręceniem śruby z przegubu. Jutro ogarnę jakiś większy klucz. Moje pytanko jest takie. Cała półoś jest za tulipem na łożysku i do silnika. Zakładam że przegub z tripodem powinienem spokojnie wyciągnąć z tulipa, nie powinno tam być żadnego pierścionka, ale nie mam pewności. 

 

Będę wdzięczny za wszelakie komentarze. 


  • Adam95 lubi to

#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 kwiecień 2020 - 12:25

nie ma żadnego zabezpieczenia , do diesla brak osłon wewnętrznych , są dostępne tylko uniwersalne - do benzyny dostępne w większości sklepów internetowych 

 

Śruba przegubu dokręcana na 235Nm - trochę trzeba się przyłożyć + metrowa laga lub klucz udarowy 


Użytkownik andreeas7 edytował ten post 24 kwiecień 2020 - 12:26


#3 koliber01

koliber01

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 84
  • Dołączył:  23 lut 2012
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Krzysiek

Napisano 01 październik 2020 - 20:18

Gdyby ktoś potrzebieal to mam parę osłon (chyba od strony silnika, ale bez insertu na tripod. Muszę sprawdzić czy to zew czy wew.
Produkujemy półosie do samochodów i jeden producent miał na swoim magazynie jakieś afermarketowe ilości, więc podesłał mi 20 szt jak już byłem po wymianie





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: osłona, przegub

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych