Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Amerykanin Vs. reszta świata...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.archangelgabrys_*

Bezimienny Gość.archangelgabrys_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 luty 2010 - 19:21

Na początku chciałbym się przywitać, to mój pierwszy temat!

Mianowicie, w okresie czerwiec - wrzesień planuję zakup samochodu. Biorąc pod uwagę mój gust i wymagania, na chwilę obecną zastanawiam się nad Jeep'em Cherokee 2.5l benzyna+gaz oraz Chrysler'em PT Cruiser 2.0l benzyna+gaz.
Dodam że PT Cruiser jest jednym z niewielu samochodów nie-terenowych, które bym chciał mieć (gdyż jestem wielkim fanem off-roadu). Niestety, samochody 4x4 są dość drogie w utrzymaniu, więc stwierdziłem że jeszcze nie tym razem... A PT? Silnik 2.0 będzie palił około 12-13 litrów gazu, więc finansowo wyjdzie mnie tyle co teraz 8 litrów ropy w moim rdzewiejącym Volvo. Czyli nie jest źle :)
Jedno z moich wymagań to przestronność, gdyż zdarzać mi się będą wyjazdy w 4 osoby na wakacje, a wiem że w Cherokee jest mało miejsca. Z tego co słyszałem w PT jest dużo miejsca na nogi i nad głową z przodu i z tyłu. Tutaj jest moje pierwsze pytanie do Was, jako użytkowników - jak jest w rzeczywistości?

Moje drugie i główne pytanie dotyczy jednak wersji. W przypadku Jeepa Cherokee słyszałem że wersje europejskie nieco różnią się od amerykańskich. Dlatego w razie wymiany podzespołów, w przypadku wersji amerykańskiej trzeba szukać do niej części bo z europejskiej nie pasują, a to już jest kosztowne. Chciałbym się zapytać Was, czy wiecie coś na ten temat w przypadku PT Cruisera? Czy sprowadzone z USA modele również się różnią od europejskich i części trzeba będzie sprowadzać zza oceanu? Często widziałem oferty typu 'PT sprowadzony z Belgii', czy warto się takimi interesować, czy brać tylko kupione w Polskim salonie?
Dodam że interesują mnie roczniki 2000 - 2002 z silnikiem 2.0 b+gaz za około 16-18 000 zł (widziałem na allegro takie modele, czyli jest to realne :)).

Aha. Ostatnie pytanie. Przez mój obecny samochód jestem uczulony na rdzę. Chciałbym się dowiedzieć czy PT ma tendencję do korozji, czy ma jednak dobrą blachę? Jeśli nie będzie rdzewiał, to będzie super, a do tego jeśli będzie tak bezawaryjny jak mój rdzewiejący Volvo, to w ogóle będę w niebie :)

Dziękuję i przepraszam za przydługi post. Mam nadzieję że zbytnio nie nadszarpnąłem Waszej cierpliwości i pozdrawiam wszystkich miłośników tego wspaniałego i pięknego autka.

#2 Bezimienny Gość.bombka_*

Bezimienny Gość.bombka_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 luty 2010 - 20:39

po pierwsze PT-ek ma faktycznie duzo miejsca ja osobiscie uwarzam ze na gaz
to tylko kuchenki w kuchni ale co kto lubi silnik 2 litry moim zdaniem nie pali duzo
wiec przemysl to jeszcze co do aut sprowadzanych moim zdaniem warto sie tez zainteresowac bo nie wszystkie sa powypadkowe co do pytania nr.2 niech wypowie
sie ktos inny

#3 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 21 luty 2010 - 20:56

archangelgabrys, mój PiTek został sprowadzony ze Szwajcarii. Posiadam wersję europejską, więc nie mam problemów z doborem części.

Nie wiem jak wersje amerykańskie.

I zgodzę się z bombką, miejsca na nogi i na głowę jest dostatek.

#4 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 luty 2010 - 21:02

Troszkę gorzej jest z bagażnikiem, ja również planuje wyjazd na wakacje w obsadzie 4 osób, jak się zapakujemy ? nie wiem, pocieszam się tylko, że na lato nie trzeba zabierać dużo ubrań, tylko jak to powiedzieć moim trzem dziewczynom. :lol

#5 Bezimienny Gość.archangelgabrys_*

Bezimienny Gość.archangelgabrys_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 luty 2010 - 21:10

Dzięki za odpowiedzi. Ja akurat jestem zwolennikiem gazu. Cóż, w takim razie - gdy nie mam potwierdzenia co do różnic między UE a USA - będę się rozglądał za wersją europejską.
Dzięki jeszcze raz...

#6 Bezimienny Gość.bombka_*

Bezimienny Gość.bombka_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 luty 2010 - 21:45

zerknij na mobile.de jest spory wybor a do helmutow jest nie daleko

#7 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 21 luty 2010 - 21:49

archangelgabrys, w temacie części do aut z USA zapewne chętnie wypowie się kolega paradyz, gdyż sam takim dysponuje :) cierpliwie poczekaj :)

#8 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 luty 2010 - 21:51

Pamietaj, ze nadal wisi widmo przystosowania swiatel drogowych amerykanca na wersje europejska. Pan polucjant moze Cie nagrodzic punktami, a pan diagnostka przytrzymac w szufladzie dowod rejestracyjny.

Rdza. No coz. Patrze na mojego 8 latka. Kupujac go widzialem dwa ogniska rdzy - przy przednim spojlerze i w okolicach tylnego okienka. Dzisiaj zagladajac pod maske zauwazylem kilka rdzawych kropek na przednim fartuchu - nie wiem czy to sie tak fachowo nazywa:)

Ale widzialem tez gorsza rdze, gdzie w PT byly dziury na przestrzal. W PT takim newraglicznym miejscem moze byc lewy tylny blotnik albo okolice logotypu. Ale to zalezy jaki egzemplarz. Wczesniej czy pozniej kazde auto rudy potrafi zezrec.

Miejsca nad glowa skolko ugodno. Na nogi tez. Wysoka pozycja siedzenia. Bagaznik... hmm. No jest a jakoby go nie bylo :)

#9 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 22 luty 2010 - 07:33

Witam

Mam hamerykańca. Owszem różnią się od europejczyków np częstym brakiem ABS i to nawet w najbogatszych wersjach. Aby być totalnie zgodnym z przepisami trzeba dostosować światła przednie i przeciwmgielne tylne (ja tego nie zrobiłem). Lamp nie zamierzam wymieniać a ew. dodam białe postojówki.
Ze Stanów to tylko 2,4 raczej. Spalanie LPG trasa - 11-13 w zależności od nogi, miasto 15-18. No ale moc.... fajnie się rusza spod światełek:)

#10 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 luty 2010 - 14:30

rdzda no coz ja mam rocznik 2006 wiec w gra nie wchodzi wiec musisz sie zdac na kolegow...
bagaznik owszem przy 4 osobach maly ale trumne 1 albo 2 mozesz na dachu zamonyowac
oczywiscie tak kolokwialnie mowiac to przespac sie w pitku tez mozna na materacu dmuchanym ale to jak podrozujac samemu.....

#11 Bezimienny Gość.Kethr_*

Bezimienny Gość.Kethr_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 22 marzec 2010 - 15:00

witam też mam amerykańskiego pitka i narazie jestem z niego zadowolony.
jak już kolega mówił wcześniej trzeba dostosować światła ale później jest już dobrze.
no i oczywiście wielkie silniki. ja mam 2,4 TURBO benzyna i na komputerze pisze, że w trasie spalam średnio 17-19 litrów w zależności jak jade w mieście zamykam się w 15.
no i jeszcze jedno. oczywiście jak na USA skrzynia automat i tempomat jest w każdym aucie. ze skrzynią nie mam problemów dobrze mi sie jeździ (podobno mówią że jak się wsiądzie z manual na automat to już z automatu się nie da wejść spowrotem do manuala ;)) ja cały czas miałem auta ściągane z USA i prawie wcale nie jeździłem na manualu w
trasie i w mieście (oczywiście na manualu jeżdzę na wyścigach ale to już inna bajka)
tempomat to jest coś pięknego. ustawiasz i jedziesz. mi się to podoba bo na autostradzie ustawiam sobie 170 i jade. jest to bardzo dobre udogodnienie.
tak więc myślę, że wersje Usa są lepsze od Europy ;0

#12 AGAMACIEJ2

AGAMACIEJ2

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 348
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4l

Napisano 26 marzec 2010 - 17:04

Ja też mam amerykana i nie narzekam. Co prawda 2006r więc rdza go jeszcze nie bierze. Tak jak piszą koledzy są różnice. Na pewno trzeba założyć tylne światło przeciwmgielne - jest opisane na forum, i wstawić postojówki z przodu.
Bagażnik taki sobie, ale jak się umie dobrze układać to sporo wejdzie.
Jak na razie się nie psuje, a silnik 2.4 w automacie sprawuje się świetnie. Spalanie na poziomie 11 - 14l gazu/100 w zależności czy miasto czy trasa i jak się ciśnie. Na trasie potrafi zejść do 10l.
Nie oglądał bym się zbytnio tylko za wersją europejską. Kup co ci się podoba bez względu na to jaka wersja.

#13 robks

robks

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 119
  • Dołączył:  02 sty 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 crd
  • Imię:Robert

Napisano 26 marzec 2010 - 22:32

Mnie "hamerykaniec" przeraził spalaniem. Pomimo wielkiego apetytu na auto w kolorze jasnozłotym, kupiłem europejską, granatową wersję "full wypas" 2.2 CRD.
Ma swoje "zady i walety" ;) Silnik OK, natomiast reszta - tak, jak podaje DEKRA - ostatnie miejsca w rankingu bezawaryjności :(

#14 Bezimienny Gość.archangelgabrys_*

Bezimienny Gość.archangelgabrys_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 kwiecień 2010 - 18:53

I przyszedł czas na rozglądanie się za autem...

Ciężko w Krakowie znaleźć PT, zwłaszcza taki jaki by mnie interesował... aż trafiłem na to ogłoszenie:

http://www.otomoto.p...ow&id=C12901088

Z tego co pisze, to auto jest bardzo zadbane i serwisowane w ASO. Być może pojadę go oglądnąć i co nieco skoryguję.
Co o nim myślicie? Wg Was to ogłoszenie również wygląda atrakcyjnie, czy już rzuciło się Wam na oczy coś niepokojącego?

Co prawda nie jest to benzyna 2.0 + gaz, tak jak chciałem. Jednak, jeśli jest faktycznie zadbany i w dobrym stanie, to może być dobrą okazją, a bezawaryjny diesel Merola okaże się wart swej ceny.

Robks, trochę mnie przeraziłeś... Faktycznie aż tak się psuje? Co dokładnie? Małe pierdółki, czy raczej poważne usterki? Możesz przybliżyć nieco ten temat? Słyszałem że wcale nie jest aż tak awaryjny, jak podają niemieckie rankingi. Ty masz nieco inne zdanie?

Dzięki, pozdrawiam.

#15 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 kwiecień 2010 - 19:09

Autko prezentuje się bardzo ładnie, cóż pasta polerska i trochę pracy potrafią zrobić niezły efekt.
Ja nie dopatrzyłem się nic , co by mnie zaniepokoiło. Może tylko (ale może to być złudzenie) rowek na tylnej klapie jest z lewej strony nieznacznie wyżej niż na błotniku.
Pooglądać warto , zwłaszcza, że cena jest atrakcyjna (a może coś się za tym kryje?) , trzeba z pewnością doliczyć wysoką akcyzę.
Sprawdź metodą kluczykową kody błędów, działanie klimy, i turbiny.
Nawigacja z pewnością nie będzie w języku polskim, ale może Ci to nie przeszkadza. :kawka

#16 Bezimienny Gość.archangelgabrys_*

Bezimienny Gość.archangelgabrys_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 kwiecień 2010 - 19:15

Dzięki za opinię! A powiedz mi, jak wygląda u Ciebie użytkowanie PT?
Długo już nim jeździsz? Jak wygląda kwestia awaryjności? Czy przez ten czas miałeś sporo usterek?

Pozdrawiam!

#17 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 kwiecień 2010 - 19:33

Mojego mam od września, ten sam rok i kolor :lol , ma przejechane 180 tyś km.
Wymieniłem jesienią tylne tuleje wahacza przedniego ( koszt o ile pamiętam około 40 zł za sztukę , robocizna 0 zł).
Uszkodzeniu uległa również wtyczka do radia, ale to chyba wina kogoś kto wcześniej źle ją wsuwał do gniazda.
Nic więcej się w aucie nie działo, i mam nadzieję, że tak pozostanie. :cwaniak

#18 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 kwiecień 2010 - 23:38

napewno nie ma ESP tylko Track Control a to jest duża róznica :cwaniak
fura z Belgii - a tam są zatarzańcy - mozliwe że nie wszyscy :cwaniak
jakies takie mam wrażenie że felgi są z deka zapuszczone :cwaniak

#19 jerusalem

jerusalem

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 16
  • Dołączył:  19 mar 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 LIMITED
  • Imię:Salem

Napisano 14 maj 2010 - 23:52

fura z Belgii - a tam są zatarzańcy - mozliwe że nie wszyscy :cwaniak

Co to znaczy "zatarzańcy:? Pytam, bo sam mam PITKA z Belgi i zastanowił mnie teraz ten twój post :)

#20 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 maj 2010 - 09:52

fury z Belgii nie są tak zadbane jak np z Niemczech :cwaniak





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych