Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Zgubione kluczyki pod blokiem - co teraz?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 HappyHearse

HappyHearse

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 137
  • Dołączył:  06 gru 2016
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Żory
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 grudzień 2021 - 20:18

Cześć, wczoraj w pośpiechu prawdopodobnie wypadły mi z kieszeni klucze w drodze z parkingu do klatki. Mam oczywiście zapasowe, ale problemem jest to, że ktoś jeszcze ma teraz klucze z pilotem, na których napisane jest Chrysler, a na osiedlu stoi tylko jeden. Co mogę zrobić żeby nie ładować się w duże koszty, poza blokadą kierownicy? Czy jeżeli kupię sobie taki zestaw, to czy małym nakładem sił i czasu można go przełożyć i wszystko będzie hulać, czy będą problemy z immobilizerem?

https://allegro.pl/o...4gaAkiKEALw_wcB

No i ile z tym jest roboty? Narzędzia mam, przy samochodzie robię często różne rzeczy, ale stacyjki jeszcze nie wymieniałem.


  • WD40MAX lubi to

#2 WD40MAX

WD40MAX

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 613
  • Dołączył:  11 lip 2020
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Zbyszek
  • Skąd::Piaseczno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 grudzień 2021 - 21:03

IMHO lepiej kupić większy zestaw z zamkami w drzwiach i tylnej klapie.

 

Ktoś rzeczywiści może Ci samochód otworzyć i odjechać a w najlepszym przypadku ograbić wnętrze.

 

Mateusz i Bogdan pewnie mają gotowe zestawy przesiadkowe. Odezwij się do nich przez FB.



#3 HappyHearse

HappyHearse

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 137
  • Dołączył:  06 gru 2016
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Żory
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 grudzień 2021 - 22:45

Dziękuję za poradę, ale tak sobie myślę, że to już grat, taniej będzie kupić drugiego, niż bawić się w takie rzeczy. Nie boję się aktu wandalizmu. Chcę po prostu zabezpieczyć samochód przed kradzieżą, żeby rano nie okazało się że nie mam jak dojechać do pracy. Mam działalność artystyczną, to specyficzna branża, bo dostajesz zlecenie, że masz być o 9:00 w jakimś miejscu, bo jest tam pogrzeb, albo jakieś wydarzenie kulturalne i trzeba zrobić oprawę muzyczną. Nie jest to coś, co mogę przełożyć na inny termin, jeżeli zawalę taką sprawę i nie przyjadę, to stracę jakiegoś stałego kontrahenta.

Słuchajcie, a nie ma pod maską jakiejś wtyczki, która mogę po prostu odpiąć, tak żeby samochód złodziejowi nie zapalił? Raczej przygodna osoba, która znalazła kluczyki i postanowił sobie zrobić przejażdżkę, nie będzie w nocy pod blokiem grzebać pod maską i bawić się w mechanika. Myślałem o zdjęciu klemy z aku, ale to zbyt oczywiste... Jest jakiś czujnik, którego wypięcie unieruchomi samochód, a jest łatwo dostępny?

Edit: może jakiś bezpiecznik wyciągnąć? Tylko który najlepiej?


Użytkownik HappyHearse edytował ten post 12 grudzień 2021 - 22:57


#4 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13774
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 grudzień 2021 - 23:24

pozbaw bendiksa zasilania, przerwij kabel tam dochodzacy hebelkiem, ja tak se zrobilem ale z innego wzgledu /w polifcie jest tipm- modul taki, i od wiarygodnej osoby  dowiedzialem sie ze  modul moze sie tak zdupcyc ze samoistnie potrafi, a potrafil wg OSOBY podac napiecie na bendiks, i co wtedy jak auto zatrzymane na 1 biegu? strach myslec jesli dodatkowo nie zaciagniety hamulec,... :miecio



#5 HappyHearse

HappyHearse

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 137
  • Dołączył:  06 gru 2016
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Żory
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2021 - 16:22

Kluczyki się znalazły. Szczęśliwie dozorca znalazł je na parkingu, a w poniedziałek przeczytał ogłoszenie w gablotce i zadzwonił na mój numer.

Dla potomnych, jak ktoś Wam gwizdnie kluczyki i chcecie łatwo unieruchomić PT, to wyciągacie bezpiecznik nr 1 w skrzynce za akumulatorem w komorze silnika - bodajże różowy. To od zapłonu.



#6 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2021 - 23:05

pierwszy lepszy serwis chryslera i wykodować  kluczyk i pilot i wgrać ponownie ten co został  i po problemie 



#7 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13774
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 grudzień 2021 - 16:30

no i tu z DOKTOREM sie zgadzam w calel  gumy,... :miecio

 lukasz gdzie  ty masz rozumewk gubiac klucvzyk>>>


Użytkownik miecio edytował ten post 19 grudzień 2021 - 16:31






Podobne tematy Zwiń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych