Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Ukraina.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#21 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 974
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 marzec 2022 - 16:02

.

Załączone pliki



#22 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 marzec 2022 - 20:52

PUTIN!!! TY  C H ...!!!

Załączone pliki


  • Al Capone, Szymek_T i WD40MAX lubią to

#23 Bezimienny Gość.mariuszp64_*

Bezimienny Gość.mariuszp64_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 marzec 2022 - 04:01

Witam,rozumiem tragedię ludzi i potrzebę  pomocy,obawy o dalszy rozwój wypadków,ale pamiętacie WOŁYŃ.



#24 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4970
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 marzec 2022 - 04:56

Proszę wszystkich tu i w innych tematach, o powstrzymanie się od wulgaryzmów. Dziękuję.

#25 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 974
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 marzec 2022 - 10:34

Witam,rozumiem tragedię ludzi i potrzebę  pomocy,obawy o dalszy rozwój wypadków,ale pamiętacie WOŁYŃ.

Kompletnie nie widzę związku jednego z drugim a znam historię dosyć dobrze.

 

Sugerujesz, że przez cudze zbrodnie sprzed wielu lat mamy dzisiejszym Ukraińcom nie pomagać?

Takie coś lansuje właśnie ruska "soft-power" i rosyjskie farmy trolli.


Użytkownik Al Capone edytował ten post 29 marzec 2022 - 10:37

  • Nazwa i Szymek_T lubią to

#26 WD40MAX

WD40MAX

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 613
  • Dołączył:  11 lip 2020
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Zbyszek
  • Skąd::Piaseczno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 marzec 2022 - 11:19

Witam,rozumiem tragedię ludzi i potrzebę  pomocy,obawy o dalszy rozwój wypadków,ale pamiętacie WOŁYŃ.

Właśnie wiedząc o tragedii na Wołyniu przed 80 laty należy zrobić wszystko, by to nie dzieliło Polaków i Ukraińców. Tworzenie podziałów i antagonizowanie służy wyłącznie rosji. Do którego (Twoim zdaniem) pokolenia należy wytykać błędy przodków? TYm bardziej, że nie mamy co do Ukrainy czystego sumienia.


  • Al Capone i Szymek_T lubią to

#27 Bezimienny Gość.mariuszp64_*

Bezimienny Gość.mariuszp64_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 marzec 2022 - 20:24

to trzeba było to powiedzieć Ukraińcom przed wojną ,mieszkałem w Sławucie rok ,do tej pory traktowali Polaków jak zero człowieka,pluli na widok Polaka,taka prawda..............Jak napisałem współczuję im i potępiam to co dzieje się teraz,pomogłem finansowo,ale trudno jest zapomnieć jakiego traktowania doznałem i to wcale nie przez jednostki lecz większość Ukrińców


Al sugerujesz że Wołyń to nie Ukraińcy? Oświęcim to nie Niemcy ? Pokolenie nie ma tak wielkiego znaczenia jeśli jest się tak wychowanym(Ukraina) Program nauczania historii ,mimo wszystko jestem z nimi


  • Maxilampus lubi to

#28 KrzysiekPT

KrzysiekPT

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  •         
  • Posty: 1304
  • Dołączył:  17 maj 2020
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 CRD M
  • Imię:Krzysiek
  • Skąd::Bielsko B
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 marzec 2022 - 20:52

Galizien ss to też nie ukraińcy.

Mamy kilka ukraińskich rodzin pod wspólną grupową opieką. Każdy zwozi co tylko trzeba i tak trzeba teraz bo teraz jest taki czas. Jak to się skończy to warto wrócić do różnych tematów a może w geście dobrej woli odsłonią Polskie Lwy na cmentarzu Orląt? Z mojej parafii ksiądz do Berdyczowa jeździ z pomocą bo tam bieda straszna i za każdym razem mial problemy na granicy. Kuple z gangu motocyklowego też z pomocą śmigają co jakiś czas do domu dziecka na ukrainie i zabawki im wyrzucili z transportu ale to wszystko przed wojną. 

 

Do którego pokolenia będziemy wypominać złe karty historii? Do ostatniego. Bo jak widać z historii żadne z naszych sąsiadów nie zmienilo swojego nastawienia do Polski czy to ze wschodu czy z zachodu. Nawet Czesi nas zaatakowali, Slowacy zdradzili, Szwedzi napadali ale im to wybaczmy bo Volvo to fajne auta były

 

Teraz jest czas na pomoc nie ma się co obrażać a  stare rany zabandażować. Później bandaże odwinąć bo rana żeby się goiła nie może się prażyć i dusić - zawinięta bo zgnije 



#29 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 974
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 marzec 2022 - 21:20

Al sugerujesz że Wołyń to nie Ukraińcy? Oświęcim to nie Niemcy ?

Wskaż mi proszę gdzie ja coś takiego zasugerowałem. Tylko konkretnie proszę a nie "pitu, pitu" przesuwając temat na boczny tor.

 

Natomiast Twoja sugestia jest dla mnie bardzo czytelna i nie ma potrzeby interpretacji i wyszukiwania czegokolwiek pomiędzy wierszami.

 

Wołyń zdecydowanie pamiętam ale nie można nienawidzieć ich za to do końca świata. Teraz jest właśnie okazja aby wyciągnąć rękę do Ukrainców, bez względu na bardzo trudną wspólną historię. Żyją u nas, pracują, nie ma z nimi żadnych problemów, chyba ich lubimy, jesteśmy tożsami kulturowo. Moim zdaniem to historyczna okazja aby mieć na wschodzie przyjacielski kraj i to na wiele lat.


Użytkownik Al Capone edytował ten post 29 marzec 2022 - 21:35


#30 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 marzec 2022 - 22:02

Kiedyś jeździłem na Ukrainę prawie co rok w bardzo fajne miejsce, niedaleko Lwowa... Przestałem jeździć, kiedy Ukraina próbowała, za sprawą Juszczenki, nadać stepanowi banderze miano bohatera narodowego... I to zaraz po wizycie w Ukrainie Prezydenta Komorowskiego. Przestałem jeździć dlatego, że nie wiedziałem (i nie wiem wciąż) czy przeszedłbym bez reakcji jakbym zobaczył bandery plakat, czy flagę czarno - czerwoną, a to pewnie nie skończyłoby się dla mnie zbyt dobrze... Reaguję bardzo żywiołowo na te banderowskie atrybuty..., tak mam..., ale co to ma cokolwiek wspólnego z tym co się dzieje teraz? Ja mogę nawet podyskutować z nimi na te tematy i nie oszczędzam słów pogardy dla bandery wtedy (choć nie lubię takich sytuacji, bo to zawsze w jakiś sposób zagęszcza atmosferę), ale dalej nie zmienia to mojego podejścia do obecnej sytuacji. Ba! Ja jestem w stanie nawet ich zrozumieć, ale wtedy chciałbym żeby zrozumiano nas, Polaków, bo nikt nie jest w stanie zaprzeczyć temu co banderowcy robili... Obecnie mieszkają u mnie dwie Ukrainki z trójką dzieci, już od miesiąca... Czy naprawdę niektórym może przejść przez myśl, że byłbym w stanie roztrząsać wieczorami z nimi czasy Rzezi Wołyńskiej? Może mam je wygonić z powrotem do Ukrainy z dzieciakami, bo u nich w kraju czczą zbrodniarza i barbarzyńcę? W ten sposób poparłbym tego  c h... PUTLERA!!! (sorki andmis, ale inaczej nie piszę o nim inaczej, bo się nie da). Reasumując, o Wołyniu zapominać się nie powinno, ale pielęgnować swoją niechęć do Ukraińców w tym świetle w obecnej sytuacji nikomu na dobre nie wyjdzie.


Użytkownik Dorka edytował ten post 01 kwiecień 2022 - 09:28

  • indianer, Al Capone i Szymek_T lubią to

#31 WD40MAX

WD40MAX

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 613
  • Dołączył:  11 lip 2020
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Zbyszek
  • Skąd::Piaseczno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 marzec 2022 - 22:05

Mam wśród przyjaciół osoby różnych nacji. Nikogo nie pytam o dziadków czy pradziadków. 

Gdyby przodek któregoś z nich był np. strażnikiem w Oświęcimiu, to czy miałbym okazać takiej osobie pogardę, czy mścić się?

 

Polecam Wam książkę Stanisława Grzesiuka „Boso, ale w ostrogach”. To pamiętnik chłopaka z warszawskiego Czerniakowa. W 1936 roku wyjeżdża on na wakacje w okolice Kołomyi w zachodniej Ukrainie (wtedy w Polsce). Opisuje biedę i wyzysk mieszkańców tamtejszych terenów.


Użytkownik WD40MAX edytował ten post 29 marzec 2022 - 22:35


#32 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 marzec 2022 - 22:55

Chyba przeczytam sobie całość, tzn. całą trylogię: "Boso, le w ostrogach", "Pięć lat kacetu" i "Na marginesie życia".


  • WD40MAX lubi to

#33 WD40MAX

WD40MAX

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 613
  • Dołączył:  11 lip 2020
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Zbyszek
  • Skąd::Piaseczno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 marzec 2022 - 23:04

Załączony plik  Zrzut ekranu 2022-03-30 o 00.02.45.png   187,99 KB   0 Ilość pobrań



#34 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8004
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 marzec 2022 - 05:46

Pamiętając o Wołyniu,pamiętajmy też,że istnieje takie coś jak 'Kresowa Księga Sprawiedliwych".
  • WD40MAX lubi to

#35 WD40MAX

WD40MAX

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 613
  • Dołączył:  11 lip 2020
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Zbyszek
  • Skąd::Piaseczno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 marzec 2022 - 07:03

Dla niektórych osób łatwiejsza jest „odpowiedzialność zbiorowa”. To nie zmusza do  rozpatrywania indywidualnych przypadków. A nawet w obecnej sytuacji jest wielu rosyjskich dezerterów, którzy bronili by swojego kraju, ale odmawiają mordowania Ukraińców. Są Rosjanie wsadzani do więzień za udział w demonstracjach, czy rozpowszechnianie informacji o wojnie w Ukrainie.

 

W każdej społeczności można wytworzyć grupy pragnące konfrontacji, zadymy, mordu... Przypomnijcie sobie jak obecnie wyglądają obchody 11 listopada w Warszawie. Są politycy którym właśnie na tym zależy. Zbijający kapitał polityczny na nienawiści i dzieleniu (skłócaniu) ludzi.



#36 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4970
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 marzec 2022 - 10:12

Yodarek! Nie szanujesz nas. Prosiłem o nie używanie wulgaryzmów. Łamiesz regulamin. Aby zapobiec w tej kwestii, dalszemu biciu piany, na podstawie 10 punktu regulaminu, proszę Cię ponownie o niezwłoczne usunięcie niestosownych słów w swoich wpisach. W przeciwnym razie otrzymasz oficjalne ostrzeżenie, a także zakaz pisania na jeden miesiąc. Jeśli fizycznie nie będziesz juz mógł edytować swoich postów, to na wyraźną Twoją prośbę zrobię to ja, lub ktoś z zarządu. Pozdrawiam.

#37 WD40MAX

WD40MAX

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 613
  • Dołączył:  11 lip 2020
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Zbyszek
  • Skąd::Piaseczno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 marzec 2022 - 16:02

@andmis Masz rację! Wulgarny zwrot bardzo razi.

A przecież można to napisać zgodnie z zasadami języka polskiego.

Wystarczy sprawdzić w słowniku jak się to pisze.



#38 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4970
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 marzec 2022 - 17:25

@WD40MAX, nie rozumiesz mnie. Takie określenie tego zbrodniarza, niezależnie jak się to pisze, może mu tylko schlebiać. Na niego to tylko sznur, żeby dyndał z opuszczonymi spodniami.



#39 WD40MAX

WD40MAX

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 613
  • Dołączył:  11 lip 2020
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Zbyszek
  • Skąd::Piaseczno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 marzec 2022 - 17:42

@andmis Z tymi spuszczonymi spodniami to jeszcze rozumiem. Międzynarodowa Liga Mężczyzn z Małymi Penisami odwołała Putinowi członkostwo i pozbawiła go honorowego przewodniczącego.‎


Użytkownik WD40MAX edytował ten post 30 marzec 2022 - 17:42


#40 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 marzec 2022 - 21:16

Andrzej... Śmiało! Pozdrawiam :) Do zobaczenia za miesiąc.

PS. 

Nadmienię tylko, że z szacunkiem do kogokolwiek z tego forum  nie ma to nic wspólnego..., ale przyjmuję na klatę. Do zobaczenia...


@andmis Masz rację! Wulgarny zwrot bardzo razi.

A przecież można to napisać zgodnie z zasadami języka polskiego.

Wystarczy sprawdzić w słowniku jak się to pisze.

 Zbigniewie... Poprawiłem. :)


  • WD40MAX i Zenonzlasu lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych