Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Jak zapłacić za auto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 DrE

DrE

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 27
  • Dołączył:  15 mar 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 marzec 2010 - 11:24

Hello,

mam do was takie pytanko...

Pierwszy raz kupuję auto od nieznanej osoby i zastanawiam się jak najlepiej zorganizować płatność.

Furka jest daleko ode mnie, więc nie będę miał możliwości/chęci jechać do niej dwa razy.
Mam więc dwie możliwości - obie mają wady:

1) gotówa - nie jestem jeszcze na 100% pewien czy kupię akurat ten samochód ale jeśli wszystko będzie ok i decyzja pozytywna to znaczy, że musiałbym zabrać ze sobą foliówkę z kasą i śmigać z nią przez pół Polski, do tego wiąże się to z zerwaniem lokaty, problemem z wypłatą sporej kwoty w krótkim czasie itp. itd.

2) przelew - jeśli decyzja będzie pozytywna to przelanie kasy potrwa 1-2 dni a jak sądzę sprzedawca nie wyda mi auta nie mając środków na koncie...

... i co tu zrobić? :(
jak wy to organizujecie?

pozdrawiam!

#2 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 marzec 2010 - 11:38

DrE jedziesz widzisz auto jak chcesz kupic idziesz do oddzialu swojego banku bierzesz gotowke idziesz do sprzedawcy i placisz albo robisz przelew a potwierdzenie przelewu pokazujesz sprzedawcy albo zabierasz sprzedawce do banku dopelniasz formalnosci i koniec

#3 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2901
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 marzec 2010 - 11:53

DrE, jedziesz obejrzec auto, albo jak jest daleko to wysylasz kogos, kto mieszka w poblizu aby wstepnie obejrzal. Ja tak robilem, dzieki czemu ominela mnie podroz do ogladania autek ze 3x.
Nastepnie, jak ktos, kto obejrzal wstepnie mowi, ze OK, masz 2 mozliwosci:
1. Bierzesz kase i jesziesz w pol ciemno
2. dzwonisz do kolesia i pytasz, czy przystanie na przelew internetowy/bankowy na miejscu

Aha, zawsze i tak lepiej jechac w 2 osoby, z czego jedna zna sie na rzeczy, a druga jest jako pomoc lub 'obstawa'.

Pozdrawiam.

#4 Aga

Aga

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1118
  • Dołączył:  03 wrz 2008
  • Rok Produkcji:0
  • Silnik:1.6 Touring E

Napisano 19 marzec 2010 - 12:40

DrE, miecio, napisal najlepsza opcje, choc kasa na pitka to nie cala reklamowka a jedna kupka - do kieszeni sie zmiesci, a jesli na poczet pitka likwidujesz lokate to jeden dzien w ta czy w druga nie pozbawi Cie duzych profitow :lol , poza tym musisz dowiedziec sie w Twoim banku powyzej jakiej kwoty wymagane jest wczesniejsze powiadomienie banku o zamiarze wyplaty (wszystko zalezy jakie maja wyznaczone stany gotowki do przechowywania w kasach), choc do kilkudziesieciu tysiecy nie sadze.

Co do wydania Ci samochodu bez srodkow na koncie na samo potwierdzenie przelewu, to ja bym nawet nie brala pod uwage, pracowalam dosc dlugo w banku, gdybys widzial jak mozna podrobic wszystkie dokumenty to nie odwazyl bys sie dac cos komus na sam "papier".

:)

milej transakcji :)

#5 DrE

DrE

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 27
  • Dołączył:  15 mar 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 marzec 2010 - 13:04

DrE jedziesz widzisz auto jak chcesz kupic idziesz do oddzialu swojego banku bierzesz gotowke idziesz do sprzedawcy i placisz albo robisz przelew a potwierdzenie przelewu pokazujesz sprzedawcy albo zabierasz sprzedawce do banku dopelniasz formalnosci i koniec


gorzej jak to niedziela... ;P
i do tego ma sie konto w praktycznie bezoddziałowym mBanku ... ;P

ok, dzięki za podpowiedzi - coś się wykombinuje...

#6 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 marzec 2010 - 19:13

gorzej jak to niedziela... ;P
i do tego ma sie konto w praktycznie bezoddziałowym mBanku ... ;P


Podnosisz sobie limit wypłaty z bankomatu i jedziesz. Jak bedziesz kupowal to pod bankomat, wypłacasz x razy po 3 tys i juz. Mape bankomatow masz na stronie mBanku

#7 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 marzec 2010 - 19:20

Ja po mojego pitka , pociskałem do Szczecina. Było to w niedzielę i miałem podobny dylemat. Wypłaciłem gotówkę dzień wcześniej, i pojechaliśmy autem , razem z kolegą. Przez cały czas, kasiorka była mocno ściskana przez moją księgową, czyli Anulkę. Nawet się mocno nie wygniotła. :lol

#8 DrE

DrE

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 27
  • Dołączył:  15 mar 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 marzec 2010 - 00:37

Po raz kolejny dziękuję!
:piwo

a zastosuje wariant mieszany:
- jeden pan z "bezwypadkowe" zinspektorował mi auto więc wiem czego się ogólnie spodziewać,
- limit na wypłatę podniesiony,
- jadę z kumplem ale bez księgowej :)


... no i zanosi się, że od niedzieli będę już pełnoprawnym członkiem cluba! :dance3

#9 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 marzec 2010 - 07:31

no to 3mam :kciuki ,jak tylko bedzie juz stal pod domem too :fota

#10 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 20 marzec 2010 - 10:42

Ja tam z kasą za pazchą zawsze śmigam ale nigdy sam min 3 osoby, gnaty pałki siekiery i się nie boimy :d

#11 ALICE

ALICE

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 378
  • Dołączył:  07 paź 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:1,6
  • Imię:Alicja

Napisano 20 marzec 2010 - 10:57

U nas podobnie kasę trzymał Misiek i jego ziomale , ale koleś przystał na propozycję Miśka po negocjacjach :lol i nawet nie dyskutował a Misiek był z DANKIEM, BENKIEM I GUCIEM ( wszyscy bardzooo maaali) i byli Jeepem Grand Cheroke :dance2 :diabelek
teraz bez żartów o krwawicę trzeba dbać , do 30 tys za PiTka to też dużo pieniążków :kciuki

#12 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 marzec 2010 - 13:22

My pojechalismy pi Pitka tez z kasiorką w kieszeni. Ja nie lubie sie baawić w przelewy czy jakies inne kombinacje. Moim zdaniem bierzesz kase w spodnie, zamykasz auto na 4 spusty podczas podrózy i jazda.

#13 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 21 marzec 2010 - 08:46

My pojechalismy pi Pitka tez z kasiorką w kieszeni. Ja nie lubie sie baawić w przelewy czy jakies inne kombinacje. Moim zdaniem bierzesz kase w spodnie, zamykasz auto na 4 spusty podczas podrózy i jazda.


Ale nie sam bo nawet jak ktos wie że masz kase to ci 4 sposty nie pomogą:-) Jak jeździłem zawsze po auto obaialem się co to będzie za osoba, a kupowąłem od róznych ludzi od jakichś typów co wyszli z więzienia po merca od połsanki PO

#14 memerius

memerius

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 131
  • Dołączył:  26 lut 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0

Napisano 24 marzec 2010 - 11:43

Ciekawą formą jest pójście do Banku ze sprzedającym i dokonanie przelewu na jego konto, po czym sprzedawca otrzymuje kopię dokumentu przelewu.

Jest to możliwe, jeżeli oddział Twojego banku jest w miejscowości sprzedawcy.
Z gotówką to jest tak na 2 razy... nie wiesz na kogo trafisz :torba

#15 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 24 marzec 2010 - 12:07

Nie wiesz na kogo trafisz dokładnie ale nigdy sam nie jedziesz po auto, nie wiadomo czy se sprzedający zgodzi na przelew. Kiedys kolega kupował auto przyjechał i powiedział że zapłaci przelewem koles sie zgodził ale nie każdy na to idzie.

A jak ludzie chodzą po giełdzie z walizkami pieniędzy. Tam chyba bardziej jest możliwe że "zgubisz" kase

#16 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 marzec 2010 - 20:08

memerius,
Jeśli można iść do banku i tam zrobić przelew , to ok, ale tu był problem , ponieważ auto kupowane miało być w niedzielę, więc z bankiem kiszka. :cwaniak
Można zrobić przelew przez internet, ale np. ja bym się na to nie zgodził, jakoś nie miałbym zaufania , że faktycznie kasa dotarła by na moje konto.

#17 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 24 marzec 2010 - 20:40

Można zrobić przelew przez internet, ale np. ja bym się na to nie zgodził, jakoś nie miałbym zaufania , że faktycznie kasa dotarła by na moje konto.


Ponadto... dopóki nie ma księgowania (a te są zazwyczaj w dni powszednie) to przelew w każdej chwili można cofnąć... I... :cenzura

#18 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 marzec 2010 - 20:44

przelew w każdej chwili można cofnąć.

Tego to ja nie wiedziałem !

#19 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 24 marzec 2010 - 20:47

No widzisz... a można. U mnie jest zakładka - przelewy oczekujące. I tam można przelew cofnąć, mimo, że saldo pokazuje tak, jakby kasę już zdjęli... Więc po cofnięciu przelewu pieniądze "wracają" na Twoje konto tak jakby nigdy z niego nie wychodziły...

#20 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 marzec 2010 - 20:59

Kurcze , oczy mi się z wrażenia otworzyły, niezły numer może ktoś w ten sposób wyciąć.
Mam nadzieję, że to potraktujemy jako info, a nie jako spam.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych